Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Da Vinci A Prezis Sfârșitul Lumii Pe 21 Martie 4006
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Din internet adunate
anku
O cercetătoare care studiază arhivele Vaticanului a anunțat că operele lui Da Vinci ascund multe alte coduri decât cele expuse de Dan Brown. Unul dintre cele mai importante secrete care poate fi descifrat din Cina cea de Taină se referă la sfârșitul lumii.
Sabrina Sforza Galitzia susține că, potrivit picturii lui Leonardo Da Vinci, lumea se va termina printr-o inundație care va cuprinde întreaga planetă. Astfel, sfârșitul lumii va începe pe 21 martie 4006 și se va încheia în noiembrie, același an, când Pământul va fi complet înghițit de ape. Mai mult, artistul prezintă tragedia ca pe un nou început pentru umanitate.

anku
ce parerea aveti de asta?????
mad.gif
interesant este data de 21.....
21 decembrie 2012
si 21 martie 4006
marimaria
QUOTE(anku @ Mar 16 2010, 10:41 PM) *
O cercetătoare care studiază arhivele Vaticanului a anunțat că operele lui Da Vinci ascund multe alte coduri decât cele expuse de Dan Brown. Unul dintre cele mai importante secrete care poate fi descifrat din Cina cea de Taină se referă la sfârșitul lumii.
Sabrina Sforza Galitzia susține că, potrivit picturii lui Leonardo Da Vinci, lumea se va termina printr-o inundație care va cuprinde întreaga planetă. Astfel, sfârșitul lumii va începe pe 21 martie 4006 și se va încheia în noiembrie, același an, când Pământul va fi complet înghițit de ape. Mai mult, artistul prezintă tragedia ca pe un nou început pentru umanitate.


M-am mai linistit oleaca.......ca data de 21 decembrie din 2012 imi dadea fiori....bine ca Da Vinci ne mai da niste sperante smile.gif notworthy.gif
manu1981
Eu raman la ce scrie Scriptura. Nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii. Poate sa fie peste o ora sau peste mii de ani. Important este cum ne pregatim noi sufletul pentru momentul acesta. Am citit tot felul de profetii insa cele mai multe sunt aberatii. Chiar si cunoscutul Nostradamus a facut foarte multe greseli, asa ca.....
USA
Si yo ca si maria...bine ca nu e prea aproape....dar si ca manu....cand va fii va fii..important este sa stim sa apreciem fiecare clipa de viata ce o avem!
Lusha&Zbenguica
QUOTE(marimaria @ Mar 16 2010, 08:47 PM) *
M-am mai linistit oleaca.......ca data de 21 decembrie din 2012 imi dadea fiori....bine ca Da Vinci ne mai da niste sperante smile.gif notworthy.gif



QUOTE(USA @ Mar 16 2010, 08:52 PM) *
Si yo ca si maria...bine ca nu e prea aproape....dar si ca manu....cand va fii va fii..important este sa stim sa apreciem fiecare clipa de viata ce o avem!


va jur ca la asta m-am gandit si eu ...ma gandesc ca pana in 4006 o sa ma simt pregatita

oricum vorba lui USA ..nu conteaza cand e (eu,una ma gandesc ca daca e sfarsitul..macar mergem toti o data si nu va suferi nimeni dintre cei apropiati) ... important e sa ne bucuram de ce avem acuma
anku
eu am luat-o drept gluma..
de unde atata apa??? liwlol.gif
roxanne
QUOTE(marimaria @ Mar 16 2010, 09:47 PM) *
M-am mai linistit oleaca.......ca data de 21 decembrie din 2012 imi dadea fiori....bine ca Da Vinci ne mai da niste sperante smile.gif notworthy.gif

liwlol.gif Si eu la fel....pana in 4006, prafu' o sa se aleaga, oale si ulcele o sa fim, asa ca....yupiiii! nanner.gif liwlol.gif ...daca-mi permiteti... guitar.gif

QUOTE(anku @ Mar 16 2010, 11:51 PM) *
eu am luat-o drept gluma..
de unde atata apa??? liwlol.gif


biggrin.gif Poate sparge D-zeu vreo conducta...acolo sus...si tot noi platim pagubele. doh.gif biggrin.gif
flori-de-cimp
QUOTE(roxanne @ Mar 30 2010, 01:51 PM) *
biggrin.gif Poate sparge D-zeu vreo conducta...acolo sus...si tot noi platim pagubele. doh.gif biggrin.gif

ce nebuna esti liwlol.gif sper ca nu te superi.
eu una nu ma tem de 2012, va fi un an ca oricare altul guitar.gif
Kris&Robert
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Mar 16 2010, 10:00 PM) *
va jur ca la asta m-am gandit si eu ...ma gandesc ca pana in 4006 o sa ma simt pregatita

oricum vorba lui USA ..nu conteaza cand e (eu,una ma gandesc ca daca e sfarsitul..macar mergem toti o data si nu va suferi nimeni dintre cei apropiati) ... important e sa ne bucuram de ce avem acuma


Lusha, esti tare de tot!
liwlol.gif

QUOTE(anku @ Mar 16 2010, 11:51 PM) *
eu am luat-o drept gluma..
de unde atata apa??? liwlol.gif


oare daca se topesc toti ghetarii o fi suficienta!?
brrr! nici nu vreau sa ma mai gandesc!

sa dea DD ca nici noi si nici copii copiilor copiilor . . .copiilor nostri sa nu prinda asa ceva!
roxanne
QUOTE(flori-de-cimp @ Mar 30 2010, 10:56 PM) *
ce nebuna esti liwlol.gif sper ca nu te superi.
eu una nu ma tem de 2012, va fi un an ca oricare altul guitar.gif

liwlol.gif Ei, nah...eu n-am timp sa ma supar... tzuc.gif

QUOTE(Kris&Robert @ Mar 30 2010, 11:11 PM) *
Lusha, esti tare de tot!
liwlol.gif
oare daca se topesc toti ghetarii o fi suficienta!?
brrr! nici nu vreau sa ma mai gandesc!

sa dea DD ca nici noi si nici copii copiilor copiilor . . .copiilor nostri sa nu prinda asa ceva!

Sa stii ca faza cu ghetarii e plauzibila, dar sper ca pana in 4006 sa se fi descoperit deja teleportarea, asa ca toata lumea scapa...si-au trait fericiti pana la adanci batraneti, si-am incalecat pe-o sha si v-am spus poveste-asha... biggrin.gif bere.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.