Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cea Mai Batrana Femeie Din Lume
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Din internet adunate
nayara
Cea mai bătrână femeie din lume trăiește în Georgia, joacă table și bea votcă. Cel puțin așa reiese dintr-un reportaj prezentat de o televiziune locală. Autoritățile georgiene speră ca bătrâna, în vârstă de 130 de ani, să intre în Cartea Recordurilor.

Potrivit actelor de la registrul de stare civilă, femeia s-a născut în 1880. Ea locuiește într-un sat din Munții Caucaz, la aproape 300 de kilometri de capitala Tbilisi, împreună cu unul dintre cei doi copii ai ei, cu nepoții și strănepoții ei.

"Bunica mea are 130 de ani. Are 11 strănepoți, iar unul dintre cei doi copii ai ei trăiește", a declarat unul dintre nepoții femeii.

Jurnaliștii din Georgia au vorbit și cu un angajat de la starea civilă care spune că în cursul acestui an se vor face demersuri pentru ca femeia să intre în Cartea Recordurilor. "Anul acesta îi vom contacta pe oficialii de la Cartea Recordurilor pentru a începe o anchetă serioasă și a face ca această femeie să intre în Cartea Recordurilor."

În mod oficial, cea mai bătrână persoană din lume este în prezent o femeie din Japonia, care are 114
natsandrea
doh.gif doh.gif doh.gif 130 de ani!!! anima1.gif
nayara
QUOTE(natsandrea @ Mar 16 2010, 11:36 AM) *
doh.gif doh.gif doh.gif 130 de ani!!! anima1.gif

Da ,si sa stii, din poza pe care am vazut-o nu-i dai mai mult de 100 doh.gif Nu stiu ,oare e multumitor sa traiesti atat?!Iti dai seama ,nepoti au in jur de..80 de ani notworthy.gif hi.gif
natsandrea
QUOTE(nayara @ Mar 16 2010, 11:05 AM) *
Da ,si sa stii, din poza pe care am vazut-o nu-i dai mai mult de 100 doh.gif Nu stiu ,oare e multumitor sa traiesti atat?!Iti dai seama ,nepoti au in jur de..80 de ani notworthy.gif hi.gif

eu una nu cred ca as vrea sa traiesc asa mult... notworthy.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.