Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Botez-cati Bani Sa Dau Cadou?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Intrebari si raspunsuri. Scurt si la obiect! :)
Alondra
Buna fetelor!
Am aflat ca am un botez curand pe 6 februarie la o fetita.
Nu am mai fost de vreo 4 ani la un botez.
Intrebarea mea : cu cati bani sa ma prezint avand in vedere ca suntem 2 persoane si preturile la meniurile de la restaurante pe aici se invart undeva intre 100-150-200 RON/persoana din ce-am inteles eu. unsure.gif
Respectiva familie sunt prieteni-fost coleg de serviciu al sotului..
Voi ce ziceti? Cat sa dau?
Multumesc pt eventualele raspunsuri. notworthy.gif
cristinu_tza
Sa inteleg ca e la restaurant botezul, cu tot tam-tamul rolleyes.gif In cazul asta, noi in Bucuresti am dat cam 500-600 ron de familie. Ideal ar fi sa te interesezi cat este meniul, si dai tu peste cat vrei sau poti.
Daca ar fi fost mai restrans, acasa sau la un separeu ceva, mergea si un cadou mai consistent, din ce stii sigur ca nu are copilul.
manu1981
QUOTE(Alondra @ Jan 19 2010, 03:45 PM) *
Buna fetelor!
Am aflat ca am un botez curand pe 6 februarie la o fetita.
Nu am mai fost de vreo 4 ani la un botez.
Intrebarea mea : cu cati bani sa ma prezint avand in vedere ca suntem 2 persoane si preturile la meniurile de la restaurante pe aici se invart undeva intre 100-150-200 RON/persoana din ce-am inteles eu. unsure.gif
Respectiva familie sunt prieteni-fost coleg de serviciu al sotului..
Voi ce ziceti? Cat sa dau?
Multumesc pt eventualele raspunsuri. notworthy.gif

Noi am avut botezul fetitei in iunie 2009, meniul a fost 100 ron, si am primit in medie 5-600 ron de cuplu. Cei mai multi au dat 500, au fost insa si rude sau persoane mai apropiate care au dat si 800 sau chiar 1000 ron. Acum depiunde cat de apropiati sunteti de persoanele respective.
Mih@ela
La fel zic si eu 500-600 ron..Distractie placuta,frumusete! partners.gif
Alondra
QUOTE(cristinu_tza @ Jan 19 2010, 02:07 PM) *
Sa inteleg ca e la restaurant botezul, cu tot tam-tamul rolleyes.gif In cazul asta, noi in Bucuresti am dat cam 500-600 ron de familie. Ideal ar fi sa te interesezi cat este meniul, si dai tu peste cat vrei sau poti.
Daca ar fi fost mai restrans, acasa sau la un separeu ceva, mergea si un cadou mai consistent, din ce stii sigur ca nu are copilul.



QUOTE(manu1981 @ Jan 19 2010, 02:10 PM) *
Noi am avut botezul fetitei in iunie 2009, meniul a fost 100 ron, si am primit in medie 5-600 ron de cuplu. Cei mai multi au dat 500, au fost insa si rude sau persoane mai apropiate care au dat si 800 sau chiar 1000 ron. Acum depiunde cat de apropiati sunteti de persoanele respective.



QUOTE(Mih@ela @ Jan 19 2010, 05:46 PM) *
La fel zic si eu 500-600 ron..Distractie placuta,frumusete! partners.gif



Multumesc pt raspunsuri fetelor..deci cam 500-600 e media! floare2.gif notworthy.gif
laura83
Alondra, sunt alaturi de tine...... si eu am botez in 13 februarie la fetitza lui soramea. rolleyes.gif
Alondra
QUOTE(laura83 @ Jan 31 2010, 09:25 AM) *
Alondra, sunt alaturi de tine...... si eu am botez in 13 februarie la fetitza lui soramea. rolleyes.gif

Sa va traiasca, trebuie sa te prezinti bine yes.gif laugh.gif
laura83
QUOTE(Alondra @ Jan 31 2010, 09:46 AM) *
Sa va traiasca, trebuie sa te prezinti bine yes.gif laugh.gif

Mersi iubita, asa e....tre sa ma tina portofeluuu...... anima1.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.