Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Complexul De Inferioritate - Cand Scapam De El?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Clubul barbatilor
Matei
Citesc ziarele de azi,pana la meciul Stelei cu Real . Nu stiu cum o dam,dar din start cam suntem la cheremul lor. Bai fratilor mai lasati complexul asta ....Si comentatorii meciurilor sunt jale uneori
Eu tin cu Farul dar zic din suflet :
Hai Steaua , hai baieti ! Si nu mai cititi ziarele alea... huh.gif
tibi
Si eu zic Hai Steaua (hai Romania)..
Adevarul e ca au un stil comentatorii uneori... te calca pe nervi
Miha
Intra Oli in vestiarul lui Steaua si spune:
- Baieti, astazi e ziua mea de nastere, faceti-mi un cadou, castigati!
Fotbalistii ii spun:
- Prea tarziu, nea Oli, v-am luat deja o cravata...
smile.gif
Matei
QUOTE(Matei @ Oct 16 2006, 08:03 PM) *
Citesc ziarele de azi,pana la meciul Stelei cu Real . Nu stiu cum o dam,dar din start cam suntem la cheremul lor. Bai fratilor mai lasati complexul asta ....Si comentatorii meciurilor sunt jale uneori
Eu tin cu Farul dar zic din suflet :
Hai Steaua , hai baieti ! Si nu mai cititi ziarele alea... huh.gif


Dragi antrenori, nu-mi ramane sa va spun decat:
Invatati,invatati,invatati
Ori , inapoi la vechiul sport national de pe vremea bunicului - oina! mad.gif
Rema
Complexul de inferioritate il are toata Romania si in toate domeniile. Pacat. Are asa multe de oferit.
Eu sunt in strainatate si ma gandesc cu mare drag la frumusetile Romaniei.
Stelian
QUOTE(Rema @ Oct 27 2006, 04:03 PM) *
Complexul de inferioritate il are toata Romania si in toate domeniile. Pacat. Are asa multe de oferit.
Eu sunt in strainatate si ma gandesc cu mare drag la frumusetile Romaniei.


ai dreptate, avem ca natie un complex de inferioritate si ca indivizi, in general
de unde crezi tu ca vine? eu cred ca suntem la fel de buni si poate chiar mai buni ca multi altii, in unele domenii, sigur si culmea e ca multi dintre noi ne dam seama, dar nu stim cum sa ne schimbam, e chestie de mentalitate, de educatie?
tu care esti plecata si ii vezi si-i cunosti pe ei, ce crezi?
sint multe povesti ca romanii sint prost vazuti in strainatate,eu am fost in Grecia anul asta si nu mi s-a parut asa, oricum eu cred ca parerea altora despre tine depinde de cum te vezi tu ca individ, iar asta tine de educatie ne lipseste curajul, tupeul, in sensul bun al cuvintului, de mic ti se spune: nu ai voie acolo, nu fa aia, nu spune aia etc
Rema
Pai aici unde sunt eu e foarte exploatat turismul si sunt astia mandri si de pietre smile.gif si noi care avem atatea de oferit...cred ca asta e problema Romaniei ca popor, lipsa increderii in fortele proprii si o nemultumire continua, uneori nejustificata. In loc sa se bucure de ce are, prefera sa se planga de ce nu are...
Personal, sunt mandra ca sunt romanca, pacat ca sunt in minoritate...
Matei
QUOTE(Matei @ Oct 18 2006, 05:59 AM) *
Dragi antrenori, nu-mi ramane sa va spun decat:
Invatati,invatati,invatati
Ori , inapoi la vechiul sport national de pe vremea bunicului - oina! mad.gif


Dar la retur am aratat ca se poate si altfel; cam tarziu... Iar incidentul , ca o drama , li s-a mai intamplat si altora
simina
QUOTE(Rema @ Oct 29 2006, 11:43 AM) *
Pai aici unde sunt eu e foarte exploatat turismul si sunt astia mandri si de pietre smile.gif si noi care avem atatea de oferit...cred ca asta e problema Romaniei ca popor, lipsa increderii in fortele proprii si o nemultumire continua, uneori nejustificata. In loc sa se bucure de ce are, prefera sa se planga de ce nu are...
Personal, sunt mandra ca sunt romanca, pacat ca sunt in minoritate...

Eu cred ca e vorba de lene,pt ca ne-am invatat sa gindeasca altii pentru noi si sa facem treaba numai daca suntem constrinsi.
teodora
QUOTE(Rema @ Oct 29 2006, 10:43 AM) *
Pai aici unde sunt eu e foarte exploatat turismul si sunt astia mandri si de pietre smile.gif si noi care avem atatea de oferit...cred ca asta e problema Romaniei ca popor, lipsa increderii in fortele proprii si o nemultumire continua, uneori nejustificata. In loc sa se bucure de ce are, prefera sa se planga de ce nu are...
Personal, sunt mandra ca sunt romanca, pacat ca sunt in minoritate...

Si eu sunt mandra ca sunt romanca,noi nu ascundem asta asa cum o fac multi altii,problema noastra cea mai mare a romanilor este ca nu suntem uniti atunci cand trebuie.E prea multa invidie,chiar si atunci cand cineva reuseste sa ne reprezinte in afara
VALERIA OANA
QUOTE(teodora @ Nov 4 2006, 07:48 PM) *
Si eu sunt mandra ca sunt romanca,noi nu ascundem asta asa cum o fac multi altii,problema noastra cea mai mare a romanilor este ca nu suntem uniti atunci cand trebuie.E prea multa invidie,chiar si atunci cand cineva reuseste sa ne reprezinte in afara





Pacat ca de cele mai multe ori, cei care reusesc sa se reprezinte afara, sunt cei care nu ar trebui sa o faca. Adica cei care atat in Romania, cat si in afara eu, nu fac altceva decat sa fure, sa violeze sau sa ucida.
toia
Ziarele ne pregatesc psihologic pentru meciul cu Olanda.

Nu i-am batut niciodata pe olandezi! (21 martie 2007)

Palmaresul intilnirilor directe cu batavii ne sperie. In opt meciuri disputate pina acum impotriva Olandei am fost invinsi de sase ori, am terminat de doua ori la egalitate si am reusit sa marcam o singura data prin Viorel Moldovan, intr-un amical din 2000 (Olanda-Romania 2-1). Iata toate meciurile directe dintre Romania si Olanda:

1924 Olanda-Romania 6-0
1968 Romania-Olanda 0-0
1970 Olanda-Romania 2-0
1974 Olanda-Romania 0-0
1988 Olanda-Romania 2-0
2000 Olanda-Romania 2-1
2005 Romania-Olanda 0-2
2005 Olanda-Romania 2-0

Sursa: Gazeta Sporturilor


Nationala de fotbal a Romaniei va intalni sambata, la Rotterdam, reprezentativa Olandei, in Grupa G a preliminariilor Campionatului European de anul viitor.
SIMONICA
Nu joaca nici Chivu...LA REVEDERE, CAMPIONATUL EUROPEAN!!!!
Anca74
Poate, in cazul de fata, al meciului cu Olanda, nu e un complex de inferioritate ci o acceptare a realitatii. Hai sa facem si un pronostic. Eu spun ca bate Olanda cu 1-0. Cine se mai inscrie? Continuati lista:
1. Olanda -Romania 1-0 (Anca74);
2....

Astept. Asta nu inseamna ca nu m-as bucura enorm sa castigam.
Si apropo de meciuri, noi suntem cu totii in casa mari microbisti. Si intotdeauna ne bucuram atunci cand echipele favorite castiga. Tot timpul imi atentionam sotul sa nu mai tipe cand da Rapidul gol, nu de alta dar sa nu sperie copilul. Stiti cum face Radu acum cand se da cate un gol? Sare, tipa, da din picioare, ridica manutele de zici ca e cel mai mare microbist! Nu s-a speriat niciodata!
simina
Eu zic ca luam bataie cu 2-0.Aia e echipa care sa castige un astfel de meci?Sunt atatia jucatori buni care nu-s invitati la Nationala,si vin cativa care pazesc tusa pe la echipe.
SIMONICA
QUOTE(simina @ Mar 23 2007, 04:16 PM) *
Eu zic ca luam bataie cu 2-0.Aia e echipa care sa castige un astfel de meci?Sunt atatia jucatori buni care nu-s invitati la Nationala,si vin cativa care pazesc tusa pe la echipe.



Ai mare dreptate.
Pe ei ii intereseaza mai mult masinile, blondele si cine pe cine a barfit.
simina
QUOTE(SIMONICA @ Mar 23 2007, 06:22 PM) *
Ai mare dreptate.
Pe ei ii intereseaza mai mult masinile, blondele si cine pe cine a barfit.

Sunt si din astia...Problema e ca Piti isi face echipa de pitici si pe deasupra nerodati cum trebuie pe la echipe.Chiar nu stiu cum de l-a acceptat pe Mirel Radoi in lot,cu ideile fixe pe care le are in cap.O fi pus careva o pila pentru el.
simina
Anca,nu am avut dreptate nici tu,nici eu...au facut 0-0,contrar asteptarilor noastre.O fi de bine?Sau e foc de paie?
Mona75
Eu zic ca e de bine si intotdeauna trebuie oferita o a doua sansa,chiar daca la ei e a "N" sansa.Vom vedea ce vor face cu Bulgaria.Acolo se hotaraste soarta calificarii.
SIMONICA
Daca vor, vad ca se poate!
Anca74
QUOTE(simina @ Mar 25 2007, 10:18 AM) *
Anca,nu am avut dreptate nici tu,nici eu...au facut 0-0,contrar asteptarilor noastre.O fi de bine?Sau e foc de paie?


Sa dea DD sa fie de bine! Ma bucur ca m-am inselat!
simina
bb
Andrei,am si eu nevoie de ajutor sa pun un link,si nu reusesc.
http://www.uefa.com/fanzone/pots/index.html
Andrei
Simina. butonul pe care trebuie apasat pt link este:
simina
QUOTE(Andrei @ Apr 27 2007, 02:09 PM) *
Simina. butonul pe care trebuie apasat pt link este:

Am incercat si n-am reusit,dar mai insist.Multumesc de ajutor.
I
deea era ca trebuie sa ne treaca un pic acest complex de inferioritate si sa fim si noi un pic cu nasul pe sus ca avem de ce.Cine vrea si se simte stelist,sa il voteze pe Nicolae Dica.Forzza Steaua!!!
Anca74
TVR 2 difuzeaza seara, spre 12 noaptea o emisiune, Replay se numeste, care reia anumite momente reusite din sportul romanesc. Aseara a fost prezentat meciu Romania Italia 1-0 din 1983. Un meci superb intre 2 echipe de aur - Italia era campioana mondiala din '82, iar la noi jucau Moraru, Andone, Geolgau, balaci, Boloni, Klein, Stefanescu, Camataru si altii. Antrenori erau M. Lucescu si M. Radulescu. A fost cred eu primul meci al nationalei care a umplut stadionul 23 August pana la refuz si primul meci in care eu am vazut torte aprinse in tribune!
Foarte frumoasa initiativa TVR2 !
Mai urmarim sa vedem ce urmeaza!
VALERIA OANA
Baietii mei (sotul si copilul) sunt dinamovisti, asa ca...din spirit de solidaritate cu ei si fortata de imprejurari, mergsi eu cu ei la stadion, pe Stefan cel Mare. Si nu stiu de ce, dar vad orice, numai meciul nu. Dar cand urla aia, sau cand se fac valurile....fac si eu, ca-i tare super atmosfera de pe stadion. Odata, cand a dat Dinamo gol, m-am bucurat si nu inteleg de ce s-au uitat toti aia de langa mine aiurea cand l-am intrebat pe barbatul meu: Cine a dat gol?
Anca74
Pe mine sotul ma duce pe stadion numai cand ia Rapid Campionatul. Prin urmare in ultimii ani am fost doar de 2 ori! Asteptam sa creasca Radu si mergem in formula completa! Daca o mai lua Rapid campionatul....
Matei
QUOTE(Stelian @ Oct 29 2006, 11:36 AM) *
ai dreptate, avem ca natie un complex de inferioritate si ca indivizi, in general
de unde crezi tu ca vine? eu cred ca suntem la fel de buni si poate chiar mai buni ca multi altii, in unele domenii, sigur si culmea e ca multi dintre noi ne dam seama, dar nu stim cum sa ne schimbam, e chestie de mentalitate, de educatie?

Despre o lectie: cum ca se poate si altfel;
Despre sentimentul de mandrie:
http://www.nenea.ro/2009/08/despre-cum-uit...andru/#comments
Anca74
Daca l-ati fi vazut pe Radu ragandu-l pe Matache sa apere... rolleyes.gif
Si el e fan CFR! rolleyes.gif
andaro
QUOTE(VALERIA OANA @ May 2 2007, 02:14 PM) *
Odata, cand a dat Dinamo gol, m-am bucurat si nu inteleg de ce s-au uitat toti aia de langa mine aiurea cand l-am intrebat pe barbatul meu: Cine a dat gol?

doh.gif Hai ca asta-i tare faza.... liwlol.gif
Matei
Franta - Romania/ Un meci cat o finala

Sâmbătă, 5 septembrie 2009


Domenech vs Lucescu Junior

Pentru a mai spera cel putin teoretic la o calificare la Cupa Mondiala din Africa de Sud (2010), nationala Romaniei trebuie sa castige pe terenul Frantei, intr-o partida contand pentru grupa a-7-a preliminara. Cu un lot mult mai valoros si cu vedete de prima mana din fotbalul mondial in teren si pe banca de rezerve, Cocosii Galici sunt favoriti in aceasta seara, intr-o partida cat o finala pentru Chivu, Coman si compania. Meciul , pe Stade de France de la ora 22.00.

Cu o ora inainte de inceperea partidei, pe stadion se afla aproximativ 10.000 de spectatori, dintre acestia in jur de 100 fiind suporteri romani
Echipe probabile:

Franta: Lloris - Sagna, Gallas, Abidal sau Escude - L. Diarra, Toulalan - Anelka sau Gignac, Gourcuff, Henry - Benzema.

Romania: Coman - Rat, Chivu, Radoi, Maftei - Mara, Apostol, Ghioane, Max Nicu - Marica, Surdu.
Anca74
A fost 1-1...

Am butonat telecomnada imediat dupa meci...nu mi-a venit sa cred, toata lumea il critica pe Lucescu, critica echipa...La naiba!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.