Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: 10 Hituri Cu Care Bittman Va încânta Finanțele
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Monden
natsandrea
“Nici mie nu mi-e foarte clar ce o să fac la minister”, Dan Bittman


Probabil, solistul trupei Holograf va încerca să promoveze proiectele și politicile Ministerului "sperietoare" (Finanțelor) prin câteva piese din repertoriul celebrei formații.

1. "Și băieții plâng câteodată"... când nu au bani să plătească o rată.
2. "Unde ești" ... impozitul sa-l plătești.
3. "Ți-am dat un inel" ... să-mi plătești taxe pe el.
4. "Vreau minune" ... pentru buget.
5. "Vine o zi"... când taxele le vei plăti.
6. "Banii vorbesc" ... și conturile se golesc.
7. "Vise în buzunar"... că românii nu mai au numerar.
8. "O să fie bine"... Finanțe, Gheorghe și cu mine.
9. "Banu-i ochiul dracului" ... iar Fiscul, exorcistul.
10. "Balada controlorului" ... prezentați veniturile, ANAF pune birurile.

sursa click
Claudia94
liwlol.gif liwlol.gif smile.gif frumos..dar eu nu am ascultat ieri stirile..so ce se intampla ? bitman in politica ?
natsandrea
QUOTE(Claudia94 @ Jan 14 2010, 02:14 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif smile.gif frumos..dar eu nu am ascultat ieri stirile..so ce se intampla ? bitman in politica ?

da da clau...e "politician"
natsandrea
Probabil că Dan Bittman, noul consilier de imagine al ministrului Sebastian Vlădescu, și-a luat jobul în serios și cântă, luând pulsul contribuabililor pentru a-i comunica șefului său. De azi, cântărețul, alături de colegul său de showbiz, Andrei Gheorghe, se va ocupa de problemele privind imaginea instituției în rândul populației.

Contactat de „Adevărul", Dan Bittman s-a declarat inițial surprins de sarcinile ce i s-au dat: „Eu credeam că de imaginea ministrului se va ocupa Andrei Gheorghe. Se pare că va fi însă și sarcina mea".

Întrebat dacă are competențe în ceea ce privește brandul unei instituții, Bitman a declarat că „mă voi descurca prin simpla mea prezență". Altfel spus, în viziunea celui care l-a numit în această funcție, Bittman va face legătura între „viața reală" și cea a funcționarilor de stat.

mia22_ro
of, in ce hal am ajuns!!!
sa se duca si mosu de Bitman ...
....sa cante, prin Italia sau alte tari, in timp ce lucra in constructii, asa cum o fac si o multime de romani cu studii superioare si fara servicii pe aici ...
si cu o multime de talente dar ...cine are chef de ei sa-i mai bage in seama...
natsandrea
QUOTE(mia22_ro @ Jan 18 2010, 01:00 PM) *
of, in ce hal am ajuns!!!
sa se duca si mosu de Bitman ...

lol-craciun.gif lol-craciun.gif whistling.gif whistling.gif lol-craciun.gif lol-craciun.gif
dyanp
QUOTE(natsandrea @ Jan 18 2010, 03:44 AM) *
Probabil că Dan Bittman, noul consilier de imagine al ministrului Sebastian Vlădescu, și-a luat jobul în serios și cântă, luând pulsul contribuabililor pentru a-i comunica șefului său. De azi, cântărețul, alături de colegul său de showbiz, Andrei Gheorghe, se va ocupa de problemele privind imaginea instituției în rândul populației.

Contactat de „Adevărul", Dan Bittman s-a declarat inițial surprins de sarcinile ce i s-au dat: „Eu credeam că de imaginea ministrului se va ocupa Andrei Gheorghe. Se pare că va fi însă și sarcina mea".

Întrebat dacă are competențe în ceea ce privește brandul unei instituții, Bitman a declarat că „mă voi descurca prin simpla mea prezență". Altfel spus, în viziunea celui care l-a numit în această funcție, Bittman va face legătura între „viața reală" și cea a funcționarilor de stat.



ma scuzati fetelor, acolo scrie in rasul populatiei?
zau, ca am fost si eu o caruta de ani functionar public, si zau daca mi-a trebuit sa-mi faca cineva legatura cu viata reala, ma pleznea ea personal de cate ori plecam de acasa sau luam contact cu publicul. Oare ce-o vrea nenea ala sa zica?
natsandrea
QUOTE(dyanp @ Jan 18 2010, 07:00 PM) *
ma scuzati fetelor, acolo scrie in rasul populatiei?
zau, ca am fost si eu o caruta de ani functionar public, si zau daca mi-a trebuit sa-mi faca cineva legatura cu viata reala, ma pleznea ea personal de cate ori plecam de acasa sau luam contact cu publicul. Oare ce-o vrea nenea ala sa zica?

fraza aia are mai multe intelesuri....si bineinteles ca noi treb sa intelegem ce vrea el sa zica si nu ce vrem sa intelegem
oricum si pana acum am fost tara nimanui, de ce am fi altfel de acum incolo? nu suntem capabili de mai mult(ca treb ei sa isi umple buzunarele)
cine chiar e capabil nu e lasat sa faca whistling.gif
lia maria71
ha,ha,ha!!! doh.gif se va satura foarte repede de marsaviile din politica si va renunta!!!
natsandrea
QUOTE(lia maria71 @ Jan 19 2010, 09:12 AM) *
ha,ha,ha!!! doh.gif se va satura foarte repede de marsaviile din politica si va renunta!!!

oare??? poate o sa-i placa whistling.gif
lia maria71
asta ar insemna sa fie altfel de cum il percepeam noi ,prin cantecele lui.......
natsandrea
QUOTE(lia maria71 @ Jan 19 2010, 09:16 AM) *
asta ar insemna sa fie altfel de cum il percepeam noi ,prin cantecele lui.......

si eu il percep cum ai vrea tu sa-l descrii...dar nu se stie de unde sare iepurele...vom trai si vom vedea...
lia maria71
da, e adevarat, oamenii se mai schimba......
mia22_ro
QUOTE(lia maria71 @ Jan 19 2010, 11:12 AM) *
ha,ha,ha!!! doh.gif se va satura foarte repede de marsaviile din politica si va renunta!!!

eu cred ca cine se aseamana se aduna....
mda, si daca se va satura ...stie el ca ...si baietii plang cateodata... crybaby.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.