Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Azi Mi-e Dor De Ei Si Plang
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Lusha&Zbeguica
Lusha&Zbenguica
pentru ca acum un an verisorul meu si prietena lui au murit intr-un accident de masina
pentru ca, fiind insarcinata in ultima luna, nu a indraznit nimeni sa imi spuna ce s-a intamplat (eu eram in alt oras si habar nu am avut muuult timp)
pentru ca nu am apucat sa imi iau ramas bun de la ei
pentru ca nu i-am condus pe ultimul drum

DUMNEZEU SA VA IERTE SI SA VA ODIHNEASCA IN PACE


crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


Lusha&Zbenguica


dyanp
Condoleante, draga mea trandafir.gif
ninina
....offfff...imi pare rau pt ei....
..condoleatze... trandafir.gif trandafir.gif
....aveau viatza inainte...dar Dumnezeu stie de ce....
Tania_25
D-zeu sa-i odihneasca .... trandafir.gif erau prea tineri sa moara..... sad.gif
Mih@ela
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 4 2010, 03:44 PM) *
pentru ca acum un an verisorul meu si prietena lui au murit intr-un accident de masina
pentru ca, fiind insarcinata in ultima luna, nu a indraznit nimeni sa imi spuna ce s-a intamplat (eu eram in alt oras si habar nu am avut muuult timp)
pentru ca nu am apucat sa imi iau ramas bun de la ei
pentru ca nu i-am condus pe ultimul drum

DUMNEZEU SA VA IERTE SI SA VA ODIHNEASCA IN PACE


crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

M-am emotionat atat de tare incat am citit ca Nutzica a fost verisoara ta,si nu prietenul ei.. sad.gif Eu am aflat de moartea lor in urma cu vreo 2 luni ,de pe youtube..nu credeam..doamneee,ce tineri..Ea a fost in clasa cu 2 dintre vecinele mele sad.gif Ce pacat!!!Aveau un viitor frumos in fatza! sad.gif sad.gif sad.gif
Mih@ela

Dumnezeu sa-i ierte!Of Lusha,sunt alaturi de tine,si eu am plaans cand am aflat de moartea ei(lor).
Ce mica e lumea,doamneee...........................
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Mih@ela @ Jan 4 2010, 06:58 PM) *
M-am emotionat atat de tare incat am citit ca Nutzica a fost verisoara ta,si nu prietenul ei.. sad.gif Eu am aflat de moartea lor in urma cu vreo 2 luni ,de pe youtube..nu credeam..doamneee,ce tineri..Ea a fost in clasa cu 2 dintre vecinele mele sad.gif Ce pacat!!!Aveau un viitor frumos in fatza! sad.gif sad.gif sad.gif


QUOTE(Mih@ela @ Jan 4 2010, 07:01 PM) *
Dumnezeu sa-i ierte!Of Lusha,sunt alaturi de tine,si eu am plaans cand am aflat de moartea ei(lor).
Ce mica e lumea,doamneee...........................


Mihaela multumesc mult ...stii ... e ca si cum si Nutzica era verisoara mea crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif erau de asa de mult timp impreuna ca o consideram deja din familie
de fiecare data cand veneam acasa si ne intalneam toti verisorii ei veneau impreuna ... pe Daniel nici nu-l stiu altfel decat cu Nutzica

pozele pe care le-am inclus in colaj sunt ultimele pe care le-au facut ..sunt chiar din Craciunul 2008, la Bucuresti, cu vreo 2 saptamani inainte sa moara si din cate vad erau extrem de fericiti impreuna

ce sa spun sad.gif asta e viata ..Dumnezeu i-a chemat la EL ..sper ca acolo sunt fericiti impreuna


Lusha&Zbenguica
QUOTE(dyanp @ Jan 4 2010, 05:39 PM) *
Condoleante, draga mea trandafir.gif



QUOTE(ninina @ Jan 4 2010, 05:41 PM) *
....offfff...imi pare rau pt ei....
..condoleatze... trandafir.gif trandafir.gif
....aveau viatza inainte...dar Dumnezeu stie de ce....



QUOTE(Tania_25 @ Jan 4 2010, 06:00 PM) *
D-zeu sa-i odihneasca .... trandafir.gif erau prea tineri sa moara..... sad.gif


va multumesc prietene dragi sad.gif ca sunteti alaturi de mine
mia22_ro
condoleante,
imi pare atat de rau cand aud de astfel de pierderi ...si cat de tineri si cat de frumosi erau!
Lusha&Zbenguica
QUOTE(mia22_ro @ Jan 4 2010, 08:49 PM) *
condoleante,
imi pare atat de rau cand aud de astfel de pierderi ...si cat de tineri si cat de frumosi erau!

si veseli mereu sad.gif
ramo82na
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 4 2010, 05:17 PM) *






offff lusha...condoleante....ce frumosi erau impreuna..asa o sa ramana pe vecie...!!!!
Lusha&Zbenguica
crybaby.gif hug.gif
Mih@ela
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 4 2010, 07:36 PM) *
Mihaela multumesc mult ...stii ... e ca si cum si Nutzica era verisoara mea crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif erau de asa de mult timp impreuna ca o consideram deja din familie
de fiecare data cand veneam acasa si ne intalneam toti verisorii ei veneau impreuna ... pe Daniel nici nu-l stiu altfel decat cu Nutzica

pozele pe care le-am inclus in colaj sunt ultimele pe care le-au facut ..sunt chiar din Craciunul 2008, la Bucuresti, cu vreo 2 saptamani inainte sa moara si din cate vad erau extrem de fericiti impreuna

ce sa spun sad.gif asta e viata ..Dumnezeu i-a chemat la EL ..sper ca acolo sunt fericiti impreuna

Stii ,pt mine a fost impactul mai mare vazand-o pe ea intr-un clip(pe ea o cunosteam) in care era o cruce,si data de nastere si a mortii..ramasesem blocata,pur si simplu,o fata atat de buna,de la locul ei,inteligenta,mare pacat..Stii de clipurile facute de colegii ei?
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Mih@ela @ Jan 4 2010, 10:08 PM) *
Stii ,pt mine a fost impactul mai mare vazand-o pe ea intr-un clip(pe ea o cunosteam) in care era o cruce,si data de nastere si a mortii..ramasesem blocata,pur si simplu,o fata atat de buna,de la locul ei,inteligenta,mare pacat..Stii de clipurile facute de colegii ei?

nu.nu le stiu
oare cum le pot vedea si eu ?
Lusha&Zbenguica
stiu doar un remember facut de fratele meu ... dar era cu amandoi
cred ca a fost foarte dureros sa afli asa ... de pe net sad.gif
Mih@ela
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 4 2010, 09:33 PM) *
stiu doar un remember facut de fratele meu ... dar era cu amandoi
cred ca a fost foarte dureros sa afli asa ... de pe net sad.gif

da,presupun ca e vorba de acelasi clip facut de fratele tau.unul dintre ele..daca vrei postez aici clipurile si apoi le sterg.
Lusha&Zbenguica
te rog chiar ...l-am vazut candva prin vara in fuga
Mih@ela
Lusha,am gasit doar cu Elena un filmulet,il postez si apoi il sterg.
Lusha&Zbenguica
Mihaela merci dar am reusit sa le gasesc .. multumesc tare mult hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif
si tu pasare de noapte ???
eu acuma ma retrag ... somn usor ... tuturor
USA
Condoleante si de la noi!
Dumnezeu sa-i fericeasca in imparatia Lui!
Mih@ela
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 5 2010, 01:22 AM) *
Mihaela merci dar am reusit sa le gasesc .. multumesc tare mult hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif
si tu pasare de noapte ???
eu acuma ma retrag ... somn usor ... tuturor

Adevarul e ca sunt prea triste pt a le posta.. oFloare1.gif
Eu,pasare de noapte?Eram candvaaa,cand stateam pana pe la 3-4 cu cucuveaua de Danna68 si alte cucuvele..vremuri demult apuse..Aseara,am avut chef pur si simplu de rasfoit prin youtube,si mai dadeam si cate o privire pe aici..
Apropos,cati ani avea Daniel?
Mikaell
Offf...e atat de trist,dar din pacate e adevarat,asta e viata nu avem ce face decat sa ne rugam pt sufletele lor si sa le ierte DD pacatele!!!E frumos ca te gandesti la ei,se vede cat de mult ai tinut la ei...acum ei sunt acolo sus si sunt fericiti... trandafir.gif trandafir.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(USA @ Jan 5 2010, 06:08 PM) *
Condoleante si de la noi!
Dumnezeu sa-i fericeasca in imparatia Lui!

hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif

QUOTE(Mih@ela @ Jan 5 2010, 09:38 PM) *
Adevarul e ca sunt prea triste pt a le posta.. oFloare1.gif
Eu,pasare de noapte?Eram candvaaa,cand stateam pana pe la 3-4 cu cucuveaua de Danna68 si alte cucuvele..vremuri demult apuse..Aseara,am avut chef pur si simplu de rasfoit prin youtube,si mai dadeam si cate o privire pe aici..
Apropos,cati ani avea Daniel?

Daca bine tin minte urma sa implineasca 27 de ani peste cateva zile sad.gif in 10 ianuarie crybaby.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Mikaell @ Jan 5 2010, 10:05 PM) *
Offf...e atat de trist,dar din pacate e adevarat,asta e viata nu avem ce face decat sa ne rugam pt sufletele lor si sa le ierte DD pacatele!!!E frumos ca te gandesti la ei,se vede cat de mult ai tinut la ei...acum ei sunt acolo sus si sunt fericiti... trandafir.gif trandafir.gif

iti multumesc pentru cuvintele frumoase
inseamna foarte mult in astfel de momente
Mih@ela
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 5 2010, 09:37 PM) *
hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif
Daca bine tin minte urma sa implineasca 27 de ani peste cateva zile sad.gif in 10 ianuarie crybaby.gif

off..trist crybaby.gif Doar Dumnezeu stie de ce..mie anul trecut mi-au pierit doi unchi la interval de cateva luni.. crybaby.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Mih@ela @ Jan 5 2010, 11:17 PM) *
off..trist crybaby.gif Doar Dumnezeu stie de ce..mie anul trecut mi-au pierit doi unchi la interval de cateva luni.. crybaby.gif

cred ca ti-a fost si tie greu sad.gif
asa e ..viata merge mai departe .. Dumnezeu are un plan si nu ne putem opune Lui.
E greu cand se intampla o astfel de tragedie si nici nu poti fi aproape de familie ... stii ma uit la cei din jurul meu si ii vad oarecum resemnati (nu inseamna ca nu au suferit si cu siguranta inca mai sufera) dar eu parca nu ma pot linisti sad.gif probabil pentru ca nu am stiut de ei chiar atunci ... am aflat abia in martie sad.gif( ai mei au amanat atat de mult momentul sa imi spuna ca nici nu mai stiau cum sa o faca sad.gif dar nu ii comdamn. S-au gandit la mine si la bebe din burtica si bine au facut pentru ca nu stiu cum as fi reactionat si ce s-ar fi intamplat. Dar pt ca am aflat asa tarziu am ramas cu un regret peste care nu pot trece sad.gif Nici nu stiu cum sa ma exprim ..in fine
Vroiam sa iti spun ca iti multumesc tare tare mult ca ai intrat aici si am vorbit. Stiind ca ai cunoscut-o pe Nutzica te-am simtit aproape de mine si mi-ai mai alinat durerea ..mi-a facut bine hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif
Lusha&Zbenguica
stii spuneai la inceptu "ce mica e lumea"
eu ma gandesc ca daca mai povestim de cateva ori, sigur aflam ca suntem ori rude ori avem prieteni comuni ..ceva ceva tot gasim cu siguranta .. ca daca lumea e mica .. de Vaslui ce sa mai spun?? rolleyes.gif
Mih@ela
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 5 2010, 10:27 PM) *
cred ca ti-a fost si tie greu sad.gif
asa e ..viata merge mai departe .. Dumnezeu are un plan si nu ne putem opune Lui.
E greu cand se intampla o astfel de tragedie si nici nu poti fi aproape de familie ... stii ma uit la cei din jurul meu si ii vad oarecum resemnati (nu inseamna ca nu au suferit si cu siguranta inca mai sufera) dar eu parca nu ma pot linisti sad.gif probabil pentru ca nu am stiut de ei chiar atunci ... am aflat abia in martie sad.gif( ai mei au amanat atat de mult momentul sa imi spuna ca nici nu mai stiau cum sa o faca sad.gif dar nu ii comdamn. S-au gandit la mine si la bebe din burtica si bine au facut pentru ca nu stiu cum as fi reactionat si ce s-ar fi intamplat. Dar pt ca am aflat asa tarziu am ramas cu un regret peste care nu pot trece sad.gif Nici nu stiu cum sa ma exprim ..in fine
Vroiam sa iti spun ca iti multumesc tare tare mult ca ai intrat aici si am vorbit. Stiind ca ai cunoscut-o pe Nutzica te-am simtit aproape de mine si mi-ai mai alinat durerea ..mi-a facut bine hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif

stai linistita,cunosc sentimentul..si eu regret si nu ma pot linisti ca nu l-am dus bunicii mele sa il cunoasca pe Sebic,sa se cunoasca..a murit cand avea Sebi 1 an si ceva,cand eu eram plecata din tara,cand nici macar nu am putut sa imi iau adio de la ea..cand..si ma gandesc "de ce nu m-oi fi dus cu Sebic cand am avut ocazia,cand traia?" sad.gif sad.gif
ma bucur ca ti-am luat un pic din tristete.. hug.gif hug.gif hug.gif e dureros,insa timpul si mai ales Dumnezeu rezolva ce nu-i in ordine cu sufletul sau trupul nostru..al pacatosilor.. hug.gif
Mih@ela
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 5 2010, 10:29 PM) *
stii spuneai la inceptu "ce mica e lumea"
eu ma gandesc ca daca mai povestim de cateva ori, sigur aflam ca suntem ori rude ori avem prieteni comuni ..ceva ceva tot gasim cu siguranta .. ca daca lumea e mica .. de Vaslui ce sa mai spun?? rolleyes.gif

ia sa vedem!!! pe mess..da-mi id,daca vrei acute.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.