Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Doctori
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere
maria violeta
buna am o intrebare am avut o doctora la Polizu foarte nesimtita scz Dar era asa de date Fiecare megeam was cand eram la consultatie recunoscatoare mai ales ca sunt pentru prima oara insarcinata: burtic: am zis ca nimic nu e mai important decat Bebe: BB: Nu stiam nimic despre Analize si alte chesti, în fine mi-a spus sa imi fac toate analizele la medlive nimic de zis desi sincer te costa ceva nu am ținut cont de asta doar ca dupa aceea am aflat ca analizele majoritatea le m puteam gratuit Fața Toate analizele-au costat în jur de 2000 de lei, în afilierea la FIN pe deasupra aceasta doctora se purta foarte urat, În ce sens iti vorbe mai mult ca sa scape de tine am avut marea neplacere de a avea o problema o iritatie Jos, ma inroseam si ma ustura si pulpa piciorului imi faceam baie de 2-3 ori pe zi si schimbăm tot lenjeria la fel, în Speranta ca o sa imi treaca DEGEBA.M-am hotarat sa ma duc la doctora de V-am povestit de îngrijire dupa mi ONU de control-a zis ca am o infecție mi-a prescris niste medicamente pentru iritatie mi-a dat alcool mentolat si mi-a zis sa tamponez la locul cu pricina fara sa stiu ce o sa patesc: crybaby:. in fine am facut ce a zis ea sincer cand dar am folosit mentolat Alcoolul am crezut ca mor ca avortez pe atunci aveam 24 de m saptamani.cand-am prezentat la Al doilea consulta i-am spus ca eu "nu mai pot suporta asemenea durere Si a-si Dori Altceva pt iritatie Stiti ce mi-a raspuns ca ea nu isi aduce aminte ca mi-ar fi dat asa ceva oricum am hotarat sa nu ma mai duc niciodata la ea.Dar va rog Am nevoie de un medic. Daca Stiti ONU medic Bun la Cantacuzino V-ASI mulțumi din suflet: ne rugam:
nicuanca
Feritiva de Doctorul Costeschi Nicolaeta din policlinica Titan si spitalul Ilfov



Dar de ce nimeni nu vb de acele biletele care vi se dau pentru data viitoare cu sumele care sa le aveti pregatite daca este asa bun doctor de ce in proportie de 90% va spune sa faceti amiocinteza si va explica ca acest lucru costa nustiu cat parca 20 mil dar ia va face la 6-8 mil

la 90% din mamici spune ca este posibil fatul sa aiba simdromul DAwn

Voi povesti intamplarea noastra cu acesta doctora
Cand sotia mea a ramas gravida am loat acest doctor la intamplare
din Policlinica Titan
Am asteptat de la 7 dimineatza pana la 12-13 sa intram
acolo nea intampinat o asistenta care jur regret ca nu iam umflat ochi ,trec peste
am stat la acesta doctora 3 luni ,in acest timp am chletuit o gramada de bani
ni se dadeau biletele cu sumele care trebuie sa le avem pregatite pentru data viitoare

Acum constat de fapt ca acesta Doctora trebuia batuta tarata prin tribunale ,si facuta amiocinteza in cap la creer

Ni sa spus ca copilul este suspect de sindromul daun
ni sa recomandat sa facem amiocinteza care spunea dansa costa 20 mil iar ea no face cu 6 mil
sotia a iesit plangand in hohote si mia spus ca copilul are prob ,si ca a incercat sa afle mai multe de la doctora si ia raspuns ironic ,,CE Vrei Draga sa Fac Medicina cu tine " asta dupa ce sotia mea ia spus ca ea refuza sa faca amiocinteza
sunt o persoana mai agresiva recunosc ,am intrat peste doctora ,asistenta foarte nervos cred ca daca comenta asistenta o operam pe loc

am citit pe net ca si voi si am constat ca acesta amiocinteza este putin periculoasa am mersa am facut 4D
la mai multi doctori printree cei mai buni
ni sa spus din toate partile ca sunt sanse de 1 la mie ca acest copil sa aiba acest sindrom

clar am renuntat la acest doctor si am apelat la un spital de maternitate conditiile sunt total diferite
am avut inpresia ca sunt intr-un spital privat , de si sunt genul de om care plateste ori cat mi sar cere pentru sanatatea sotiei si a copilului

sotia mea a nascut pe 16 ianuarie 2011 o fetita de 3400kg perfect sanatoasa cu nici un sindrom


Cand sotia era in luna 5-6 inca mai lucra , venise din prenatal,a vazuto si au inceput sa discute ca intre mamici ,socant a fost cand ia spus ca avut ca medic acest doctor Costeschi si ca la fel ia recomandat amiocinteza ,si a vb si de biletele care se dadeau cu sumele ce trebuie sa le ai pregatite pentru data viitoare
fata respectiva a refuzat sa faca amiocinteza a mers pe propia raspundere
la nastere nu a venit doctora si a nascut cu un medic rezident
Are un baietel perfect sanatos

in luna ianuarie 2011 am mers cu sotia in magazinul titan sa isi cumpere burtiera undeva la etajul 2
acolo vanzatoarea era gravida in 3 luni si au vb putin ,la un moment dat vanzatoarea intreaba daca stie ceva depre amiocinteza ,ea a aspus ca este la policlinica titan la Costeschi .si era putin trista si o intreba pe sotia mea ce sa faca ia spus ce nea spus si noua despre sindromul daun ,am ramas socati clar nu va pot explica in cuvinte ce era sa fac ,
nu ma lasat sotia a inceput sa planga
Dar va jur ca imi venea sa ma duc la cabinet , sa fac amiocinteza doctorei si de si costa 20mil jur ca eu o faceam gratis .


Mamici Tatici nu va lasati ,trebuie sa devenim mai uniti sa oferim informati corecte e greu la inceput sa nu sti mare lucru ce inseamna sa fi gravida ,sa profite uni doctori de naivitatea ta doar pentru asi mari ei conturile bancare ,nui pacat ne putem folosi de acest internet sa spunem si altora adevarul ,sa stie omul ce il asteapta ,doar asa vom putea schimba ceva in tara asta



Voi reveni cu cateva inregistrari pentru a dovedi ca spun adevarul despre acesta doctora

Asi putea sa va recomand spitalul care mie mi sa parut foarte ieftin ,te trateaza intradevar cu profesionalism ,si vei avea parte de un final fericit ,dar nu o voi face multi dintre voi va crede ca sunt pus de anumiti doctori sau eu stiu ce

In schimb va recomand sa mergeti din prima in maternitate sa va alegeti doctorul de acolo
veti constata ca veti fi trata mai profi ,mai ieftin ,veti fi monitorizata mai bine ,

Tatici inplicati-va mai mult in a va sustine sotia

Nastere usoara si un bebe sanatos

Nicu si Anca

moni74
De la Cantacuzino eu am fost foarte multumita de doamna dr Ruxandra Dumitrescu
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.