Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Romania S-a Clasat Pe Ultimul Loc La Eurovision Junior 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Discutii generale > Stiri de ultima ora
Matei
Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 23:33 Life | Showbiz

Olanda este castigatoarea din acest an a concursului Eurovision Junior 2009. Romania obtinut locul 13 (ultima pozitie), cu doar 19 puncte adunate, din care 12 au fost primite "din oficiu". A VII-a editie a concursului international de creatie muzicala pentru copii s-a desfasurat pe 21 noiembrie, la Kiev, Ucraina.

Ralf Mackenbach (14 ani), reprezentatul Olandei, este castigatorul din acest an al concursului Eurovision Junior. Tanarul a concurat cu piesa Click Clack, adunand 121 de puncte (12 din oficiu).

Ioana Bianca Anuta (15 ani), reprezentanta Romaniei, a obtinut ultima pozitie (din 13 participanti). Cantecul Ai Puterea in Mana Ta - You Have The Power In Your Hand a adunat doar 19 puncte, 12 fiind primite "din oficiu"



Claudia94
am vazut doar sfarsitul aseara , si totusi , pe ultimul loc ohmy.gif , nu mi-a placut cine stie ce melodia castigatorului , oi fi fost prea obosita ... laugh.gif
babytje
Si eu vazut doar sfaritul, cand aratau punctajul. sad.gif
Are cineva vreun link cu melodia romaneasca?
Sunt tare curioasa ce si cum au cantat copilasii nostri.
ruxy
Junior Eurovision Song Contest 2009 * 04 * Romania * Ioana Bianca * Ai Puterea În Mana Ta.avi trandafir.gif
Claudia94
QUOTE(ruxy @ Nov 22 2009, 09:57 AM) *
Junior Eurovision Song Contest 2009 * 04 * Romania * Ioana Bianca * Ai Puterea În Mana Ta.avi trandafir.gif


mi-ai luato inainte trandafir.gif

e simpatica melodia biggrin.gif

el a castigat ...

babytje
Mersi smile.gif .
Daca aveam si noi un cantec mai vesel, nu atat de "matur",
poate ne clasam macar putin mai sus.
Maybe next time.
Oanaaa
mie sincer nu mi se pare nimic deosebit nici cantecul romancei , dar nici cantecul castigator oFloare1.gif
Anca74
pe mine cel mai mult m-a impresionat acel ansamblu artistic din final ...o demonstratie superba facuta de acei copii! Mai ales de cei mai mici dintre ei! Vorba lui Radu ."si eu fac dansuri...da' nici chiar asa" rolleyes.gif
Daca cineva ar sti sa gaseasca si sa posteze si momentul lor...nu stiu nici cum ii cheama, insa au fost minunati!
VALERIA OANA
Bai nene, astia care au selectat melodia aia pentru Eurovision, ori sunt retardati, ori vor sa arate cat de penibili suntem. O melodie urata, cu niste adolescente grasane, ma rog, pufoase bine.....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.