Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Somn Usor
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Lusha&Zbeguica
Pagini: 1, 2, 3
Lusha&Zbenguica
Ma gandesc de foarte mult timp sa deschid un topic cu pozele care ma fascineaza pe mine foarte foarte mult si anume acelea in care Ameera doarme.
Nu stiu de ce sunt innebunita dupa ele ...poate pentru ca, atunci cand era mica, lucrul acesta se intampla foarte rar liwlol.gif si mi se parea o minune sa o vad si dormind
Cert este ca am mii de poze cu Ameera dormind si inca se aduna la colectie aproape in fiecare seara ...
Dupa ce adoarme intram la ea, o invelim, o sarutam de somn usor si eu mereu vanez cate o poza pe seara smile.gif (daca nu si mai multe .... in functie de insomniile mele)

Ma topesc dupa chipul sau uneori incruntat de parca ar gandi "Oooof iar am adormit si nu ma mai pot zbengui", alteori senin care ma duce cu gandul la visele frumoase pline de flori si soare ...
Ma topesc efectiv dupa tot ce inseamna Ameera

Va invit si pe voi sa va alaturati cu poze ale piticilor vostri din timpul somnului ...sunt convinsa ca nu numai eu sunt indragostita de aceste momente
Iata-le pe ale noastre smile.gif

Lusha&Zbenguica
prima zi de viata smile.gif si prima oara cand am vazut-o dormind smile.gif
nu puteam sa incep cu alta poza ....


Lusha&Zbenguica
Lusha&Zbenguica
ar mai fi spus ea ceva dar nu a mai reusit
Lusha&Zbenguica
nu ma deranjati...lasati-mi, eventual, un SMS
Lusha&Zbenguica
pe bune...acolo era si un bebelus
Lusha&Zbenguica
cateva clipe de liniste
dyana
offf, ce somnic de ingeras frumos are wub.gif
Ai dreptate cu pozele cu copii dormind... sunt speciale. smile.gif
Lusha&Zbenguica
Ameera nu prea a fost fan "adormit la mami in brate"
mai bine zis nu prea a fost fan "adormit" punct smile.gif

de aceea mi-e dor enorm de un astfel de moment, sa o tin in brate la mine cand doarme, sa o miros, sa o mangai si sa ii pup urechiusele ... ce dor nebun
hanuk26
SUUPEEEEEEEEER.....iti dau asa o stare de bine..liniste si relaxare aceste poze.....e o scumpete...sa-ti fie sanatoasa si sa creasca mareeeeee....
dyana
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Nov 17 2009, 03:07 PM) *
Ameera nu prea a fost fan "adormit la mami in brate"
mai bine zis nu prea a fost fan "adormit" punct smile.gif

de aceea mi-e dor enorm de un astfel de moment, sa o tin in brate la mine cand doarme, sa o miros, sa o mangai si sa ii pup urechiusele ... ce dor nebun

Si acum e inca mica..... Sa vezi mai tarziu ce somnic usor de pasare va avea doh.gif wub.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(dyana @ Nov 17 2009, 03:05 PM) *
offf, ce somnic de ingeras frumos are wub.gif
Ai dreptate cu pozele cu copii dormind... sunt speciale. smile.gif

da, cred ca toti au o expresie care pur si simpla iti taie respiratia
si acuma cand le revad ma napadesc tot felul de sentimente minunate ...ma linistesc si imi reincarca bateriile smile.gif
natsandrea
superb....e ceva special sa-i vezi pe micii ingerasi dormind....un somnic asa dulce partners.gif
Lusha&Zbenguica
dupa doua nopti foarte agitate, de fapt cele mai agitate din viata noastra, in care colicile si-au facut de cap am reusit in sfarsit sa o adormim jucandu-ne cu Slabutzel (ursuletul)

poza asta este una din pozele (sunt oricum foarte multe) pe care le iubesc si la care inca ma uit foarte des

Slabutzel a fost cu mine inca din primele mele zile de viata ...deci are si el un rol special
liliana2u
Dulcica puiuta ta zbenguica! sa creasca mare si sanatoasa!
eu te-as ruga insa sa nu ii pui pernuta asa mare cand doarme, e de preferat una mica antialergenica sau chiar deloc, stiu ca nu fac bine la coloana, mai ales in primul an de viata... nu te superi ca mi-am permis? sunt doar bine-intentionata oFloare1.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(hanuk26 @ Nov 17 2009, 03:08 PM) *
SUUPEEEEEEEEER.....iti dau asa o stare de bine..liniste si relaxare aceste poze.....e o scumpete...sa-ti fie sanatoasa si sa creasca mareeeeee....

daca ai sti ca deja m-a luat si pe mine un somn.....
cred ca mai bine ma opresc si mai pun pe seara ...poate asa o sa adorm si eu mai repede azi smile.gif


QUOTE(natsandrea @ Nov 17 2009, 03:12 PM) *
superb....e ceva special sa-i vezi pe micii ingerasi dormind....un somnic asa dulce partners.gif

smile.gif floare2.gif
Lili
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Nov 17 2009, 04:56 PM) *
ar mai fi spus ea ceva dar nu a mai reusit


scumpa mica wub.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(liliana2u @ Nov 17 2009, 03:19 PM) *
Dulcica puiuta ta zbenguica! sa creasca mare si sanatoasa!
eu te-as ruga insa sa nu ii pui pernuta asa mare cand doarme, e de preferat una mica antialergenica sau chiar deloc, stiu ca nu fac bine la coloana, mai ales in primul an de viata... nu te superi ca mi-am permis? sunt doar bine-intentionata oFloare1.gif

nu ma supar absolut deloc
acolo asa s-a nimerit sa adoarma pentru ca nici nu mai stiam in ce pozitie sa o punem sa ii treaca durerea
dupa ce am facut poza am pus-o intinsa in patut
are o pernuta foarte subtire pe care de obicei o imbratiseaza:) cand era mica mica o foloseam ca saltea liwlol.gif se poate observa in a treia sa a patra poza
multumim de vizita si mai poftim. ... chiar si cu poze
ne e dor de printesa ta smile.gif
nalya
Lusha,e atat de dulce.. wub.gif
a cazut butoiul cu melancolie peste mine rolleyes.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(nalya @ Nov 17 2009, 03:24 PM) *
Lusha,e atat de dulce.. wub.gif
a cazut butoiul cu melancolie peste mine rolleyes.gif

nalya sa stii ca e bun un butoi de asta din cand in cand
mie imi face tare bine smile.gif
Lusha&Zbenguica
liliana2u
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Nov 17 2009, 03:23 PM) *
nu ma supar absolut deloc
acolo asa s-a nimerit sa adoarma pentru ca nici nu mai stiam in ce pozitie sa o punem sa ii treaca durerea
dupa ce am facut poza am pus-o intinsa in patut
are o pernuta foarte subtire pe care de obicei o imbratiseaza:) cand era mica mica o foloseam ca saltea liwlol.gif se poate observa in a treia sa a patra poza
multumim de vizita si mai poftim. ... chiar si cu poze
ne e dor de printesa ta smile.gif



esti o draguta, poze am si eu gramezi, mai ales cu somnic dulce de Ilinca, insa timpul nu-mi mai permite sa postez, desi mai facem.. noi am pus la pozele cu bebei, iar la capitolul somnic eram campioane, dintr-un alt motiv: fetita mea nu prea dormea mult ziua, iar eu cum prindeam somnicul, cum o pozam, poate o tine mai mult.. era angelica..
Sambata dimineata, cat am ramas singura, am frunzarit mii de poze, tot cu ea (mi-era asa dor de puiul meu, desi lipsise doar o noapte).. ca noaptea urmatoare, goneam ca nebunii niste sute de km sa o aducem acasa, la mami a ei iubita, numai anumiti parinti fac asta doh.gif trebuie o doza de nebunie sa pleci la drum.. dar a fost convingatoare: "mami, vii cu avionul sa ma iei!"
sa va bucurati din plin de momentele astea incarcate de iubire, copiii sunt binecuvantare! trandafir.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(liliana2u @ Nov 17 2009, 03:36 PM) *
esti o draguta, poze am si eu gramezi, mai ales cu somnic dulce de Ilinca, insa timpul nu-mi mai permite sa postez, desi mai facem.. noi am pus la pozele cu bebei, iar la capitolul somnic eram campioane, dintr-un alt motiv: fetita mea nu prea dormea mult ziua, iar eu cum prindeam somnicul, cum o pozam, poate o tine mai mult.. era angelica..
Sambata dimineata, cat am ramas singura, am frunzarit mii de poze, tot cu ea (mi-era asa dor de puiul meu, desi lipsise doar o noapte).. ca noaptea urmatoare, goneam ca nebunii niste sute de km sa o aducem acasa, la mami a ei iubita, numai anumiti parinti fac asta doh.gif trebuie o doza de nebunie sa pleci la drum.. dar a fost convingatoare: "mami, vii cu avionul sa ma iei!"
sa va bucurati din plin de momentele astea incarcate de iubire, copiii sunt binecuvantare! trandafir.gif

asa e smile.gif floare2.gif
Lusha&Zbenguica
moment unic
prima si singura data cand am adormit langa ea smile.gif
era atat de mica incat imi era frica sa nu o strivesc smile.gif fapt pentru care s-a obisnuit sa doarma in patutul ei ...lucru pe care acuma nu il regret ...desi recunosc ca mi-ar placea uneori sa ma trezesc cu ea tragandu-ma de par ...sau deschizandu-mi pleoapele ... sau cine stie cum smile.gif

liliana2u
uite, imi permit sa pun una ce-mi place, avea 5 luni aici Ilincuta mea..
Lusha&Zbenguica
QUOTE(liliana2u @ Nov 17 2009, 03:51 PM) *
uite, imi permit sa pun una ce-mi place, avea 5 luni aici Ilincuta mea..

iti multumesc foarte mult smile.gif chiar ma bucur ca ai pus ...asta era si ideea sa vedem mai multi pitici la somnic ..ador mimica lor serioasa din timpul somnului
Ilinca e o splendoare si chiar mi-e dor de ea smile.gif
Lusha&Zbenguica
aici incepea sa se trezeasaca smile.gif dar tot dulce era ...si taaareee mica
Lusha&Zbenguica
Lusha&Zbenguica
Lusha&Zbenguica
Lusha&Zbenguica
cred ca asta era pozitia preferata cand avea vreo 4 - 5 luni smile.gif
Lusha&Zbenguica
un ursulet obosit
Lusha&Zbenguica
un marinar rapus de somn si de caldura
Lusha&Zbenguica
Lusha&Zbenguica
yoga
Lusha&Zbenguica
aterizare

Lusha&Zbenguica
printre jucarie ... intr-o vara fierbinte cu un fundulet natafletz
Lusha&Zbenguica
la plimbare
Sara1
Este foarte scumpa papusica ta, numai buna de admirat si pupacit! M-am uitat cu o deosebita placere la toate pozele! love1.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Sara1 @ Nov 19 2009, 12:17 AM) *
Este foarte scumpa papusica ta, numai buna de admirat si pupacit! M-am uitat cu o deosebita placere la toate pozele! love1.gif

multumesc Sara smile.gif ma bucur ca ti-au placut
esti mereu bine venita la noi
mai am poze gramada dar nu resuesc sa le incarc f repede
unele vor fi chiar comice ... dar cred ca tu stii deja pozitiile astea smile.gif
livya
acum am stat si ti-am admirat papusica e o dulceata de copil.... tzuc.gif partners.gif yes.gif
Sara1
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Nov 18 2009, 02:26 PM) *
multumesc Sara smile.gif ma bucur ca ti-au placut
esti mereu bine venita la noi
mai am poze gramada dar nu resuesc sa le incarc f repede
unele vor fi chiar comice ... dar cred ca tu stii deja pozitiile astea smile.gif

Da, stiu ca e munca multa cu pusul pozelor, dar merita! Si stiu pozitiile, am si eu poze cu ei dormind in cele mai ciudate pozitii sau in cele mai ciudate locuri....sunt minunate! Pozele cu copiii dormind dau puilor un plus de frumusete combinata cu nevinovatie, ce mai, sunt niste ingeri! Deci...persevereaza, ca eu una ma bucur de ele!
Lusha&Zbenguica
QUOTE(livya @ Nov 19 2009, 12:45 AM) *
acum am stat si ti-am admirat papusica e o dulceata de copil.... tzuc.gif partners.gif yes.gif



QUOTE(Sara1 @ Nov 19 2009, 12:47 AM) *
Da, stiu ca e munca multa cu pusul pozelor, dar merita! Si stiu pozitiile, am si eu poze cu ei dormind in cele mai ciudate pozitii sau in cele mai ciudate locuri....sunt minunate! Pozele cu copiii dormind dau puilor un plus de frumusete combinata cu nevinovatie, ce mai, sunt niste ingeri! Deci...persevereaza, ca eu una ma bucur de ele!

sunteti binevenite sa puneti si voi poze
eu una as fi extrem de fericita sa mai vad si alte pozitii smile.gif
sa vad cam ce urmeaza liwlol.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Sara1 @ Nov 19 2009, 12:47 AM) *
Da, stiu ca e munca multa cu pusul pozelor, dar merita! Si stiu pozitiile, am si eu poze cu ei dormind in cele mai ciudate pozitii sau in cele mai ciudate locuri....sunt minunate! Pozele cu copiii dormind dau puilor un plus de frumusete combinata cu nevinovatie, ce mai, sunt niste ingeri! Deci...persevereaza, ca eu una ma bucur de ele!

da ....ai spus exact ceea ce simt si eu cand ma uit la ele
e fantastic
mir0108
buna ,frumoaselor!
v-am admirat in liniste..sa nu stric somnul!! partners.gif partners.gif partners.gif

va doresc sa aveti mereu somn linistit si binefacator!!eu ma trezesc de "n"ori pe noapte sa verific puiii..dar de vreo 3 saptamani deja e mult mai linistit somnul meu..si ma simt atat de bine!!pooop pe voi 2! floare2.gif
liliana2u
Lusha, vezi ca e un concurs initiat de pampers, tot pe tema somnicului.. am primit acum 2 zile instiintarea, ne-am inscris si noi, desi nu cred in corectitudinea actiunilor de genul asta.. merita sa incerci si tu, mai ales ca ai material atat de frumos rolleyes.gif
succes!
petronici
ce dulce e printesa ta cand doarme....toti puiutii sunt speciali in momentele acelea...felicitari pt zbenguica ta....
am vazut la ticker ca astazi este ziua ei...deci la multe lunite!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif sa creacsa mare si frumoasa si sa va aduca numai bucurii....
Lusha&Zbenguica
QUOTE(petronici @ Nov 19 2009, 04:19 PM) *
ce dulce e printesa ta cand doarme....toti puiutii sunt speciali in momentele acelea...felicitari pt zbenguica ta....
am vazut la ticker ca astazi este ziua ei...deci la multe lunite!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif sa creacsa mare si frumoasa si sa va aduca numai bucurii....

draga petronici iti multumescmult de urari si din cate am observat la tickerul tau si voi aveti azi un sarbatorit taaare dulce ...se pare ca e cu doar o lunita mai mare decat Ameera
LA MULTE LUNITE !!! si lui Adelin si sa va bucurati mereu de zambetele lui smile.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(mir0108 @ Nov 19 2009, 09:33 AM) *
buna ,frumoaselor!
v-am admirat in liniste..sa nu stric somnul!! partners.gif partners.gif partners.gif

va doresc sa aveti mereu somn linistit si binefacator!!eu ma trezesc de "n"ori pe noapte sa verific puiii..dar de vreo 3 saptamani deja e mult mai linistit somnul meu..si ma simt atat de bine!!pooop pe voi 2! floare2.gif

multumim de linistea cu care ne-ai vizitat smile.gif eu nu ma trezesc ..nu prea reusesc sa adorm liwlol.gif dar sper sa treaca faza asta ....

QUOTE(liliana2u @ Nov 19 2009, 02:50 PM) *
Lusha, vezi ca e un concurs initiat de pampers, tot pe tema somnicului.. am primit acum 2 zile instiintarea, ne-am inscris si noi, desi nu cred in corectitudinea actiunilor de genul asta.. merita sa incerci si tu, mai ales ca ai material atat de frumos rolleyes.gif
succes!

multumesc de instiintare
am sa ma uit si eu pe site-ul lor
nici eu nu cred ca exista concurs corect biggrin.gif asa ca ....
Lusha&Zbenguica
si pentru ca azi implineste 10 lunite va delectez cu o pozitie mai speciala de somn
si a dormit vreo 2 ore bune .... eu nici nu am reusit sa ajung in pozitia aia ...ce sa mai spun de dormit rolleyes.gif

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.