Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Saptamana 19 Sarcina
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina
geena
buna fetelor smile.gif
eu sunt in saptamana 19 si baietelul meu a inceput sa miste.sunt tare bucuroasa, numai ca el se face ca o mingie in burta mea si mai am si dureri ca la menstruatie.crede-ti ca este normal.
astept raspuns
pupici inger.gif
Mary78
Nu stiu ce sa zic.Dar poate ar fi bine sa discuti cu medicul tau,mai ales daca durerile continua.Poate ceva nu-i in regula.
Mona75
Cred ca cel mai bine este sa-ti consulti obstetricianul,in asemenea cazuri parerile conteaza mai putin.
roxana_hribat
si eu simteam la fel si inca mai simt acum la 7 luni, doctorita mi-a spus ca probabil sunt contractii si atata vreme cat nu sunt dureroase nu e nici o problema, ca doar uterul e un organ musculos si e normal sa se contracte, iar durerile acelea ca la menstruatie le mai simt dar f rar si f putin dureaza(cateva secunde)
dar oricum e mai bine sa vb cu dr tau ca sa te linistesti
ana2007
Cind eu am fost gravida,am avut dureri de burta ca la menstruatie.Mie mi sa spus ca este normal sa mai ai si dureri pt ca bebele creste si ligamentele se intind,iar pt contractii am avut medicamente care sa le tina foarte rare.Contractiile nu sint semn bun chear daca nu sint dureroase , atunci cind sint mai multe de 4 -5 intr-o ora.
DAR TU NU TREBUIE SA ASCULTI DE NIMENI . SFATURI TU TREBUIE SA IEI DOAR DE LA MEDICUL TAU LA CARE TREBUIE SA MERGI PT. ORCICE PROBLEMA.


Ana smile.gif
mamapingu
wub.gif fetita.gif Eu stiu ca durerile pot fi din cauza ca inauntru se dilata bebe apasa pe celelalte organe de aia mai doare.Dar daca durerile sunt foarte puternice e boine de consultat medicul sa vezi care este treaba.Eu am o sarcina tare usoara si fara probleme.Va urez multa sanatate la toate mamicile. Pupicei dulci.
lily_ana2008
salutare









1
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.