Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Femeile Si Barbatii
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Viata de cuplu
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
misoginu_69
Iubeam femeia. Pt mine era tot ce e mai frumos sub soare. Insusi dumnezeu ar fi fost gelos pe mine stiind ce sotie am. Era deosebita, cum niciun barbat nu poate avea. Si o iubeam... vai frate.. o iubeam ca pe ochii din cap (sa folosesc cliseul pana la capat). Ba mai mult, faceam ORICE pt ea. Da absolut orice. Sa nu-i lipseasca nimic...

Si viata noastra mergea excelent, pana cand, intr-o buna zi, i-am cerut eu ceva sa faca pentru mine. "Mois? (zise), dar eu nu am timp/nu stiu sa fac/am alta treaba/ fa tu ca iti iese mai bine.. etc" , zic: nah ok, fac eu. Stii cum e: cine facea treaba mai buna decat mine? Ok, azi asa, maine asa, vine iar randul sa-i cer un favor. Aceleas raspuns primesc.. Incep sa ma enervez, zic, stai nene ca numai eu centrez? tu nici macar nu dai cu capul?

Incep certurile, eu ofticat ca numai eu centram, ea ofticata ca ...(nu stia de ce era ofticata) a, intr-un final a zis... ca o bat la cap prea mult... Zic: SHIT, imi stresez nevasta. hai s-o las mai moale. Dar nu puteam. Fierbea sangele in mine ca am picat de prost. Da, frate am picat de prost. eu i-am pus lumea mea la picioare si ea P*** , isi sterge condurii de eforturile mele... mai da ce prost am putut fi (zic) cum dracu am ajuns in situatia asta...

Nici la pat treaba nu mai mergea... era mereu stresata (zice). mai nene, zic: am imbulinat-o, hai sa repar greseala, si ma duc ca boul tot eu sa imi cer iertare ca am suparata-o. Ea in loc sa zica: da iubitule, nu-i nimic, ne mai certam ne mai impacam, asa e viata, important e ca ne iubim... zice: acum vreau sa imi zici pt ce-ti ceri scuze... sa-mi f... una. POFTIM??? (zic).:w00t:


Dragi doamne si domnisoare, atunci cand va doriti un sot care sa fie: tandru, iubitor, cald, sa aduca bani, sa fie devreme acasa, sa nu dea bani la curve, sa nu ii cumpere lu ma-sa excursie la albena fara sa stiti voi (eu sunt de-ala care face tot ce scrie mai sus), ganditi-va bine ce vreti. Chiar vreti un bou de-asta? Sunteti 100% sigure?. De ce sunteti asa sigure ca asta vreti? Ca mai apoi sa-i f... viata ? Eu am crezut ca prostu ca daca fac de-astea... chiar voi avea un mariaj 100% OK, dar nu e deloc asa. Si nu sunt singurul. Am cel putin 6 prieteni care se afla in aceeasi situatie... dar mai am si un alt prieten care isi mai calca din cand in cand nevasta in picioare si nu are absolut nicio problema, din contra, sotia lui face sex oricand (total... - norocosul... eu din an in paste prin un sex oral, daramite sex anal... niciodata....), nu are migrene, nu e obosita, face mancare buna, duce copii la scoala, e tandra, e iubitoare, e draguta cu soacra-sa...s.a.m.d > Eu nu vreau sa fac ca el. Nu, eu vreau ce ii da nevasta-sa dar fara sa-i dau omor twice in a week, doar asa de control...

Acu' ca v-am povestit buba, vreau sa cititi si elucrubratiile urmatoare (ale unui sot frustrat, NF - si nu oricum H H - adica nef... de ha haaaaaaaaaaaaaaa)

Sunt de parere ca femeile nu stiu ce vor. Sau daca stiu si se mai caca o cioara in capul lor si au norocul sa si obtina ceeea ce vor, nu stiu ce sa faca cu acel ceva, si in cel mai bun caz isi bat p... de prostu care le pune lumea lui la picioare...

Sunt de parere ca femeile nu gandesc. De ce spuna asta? Pt ca atunci cand se cearta nu stiu sa aduca macar 3 argumente coerente in sprijinul unei afirmatii de-a lor: "esti un nesuferit!" de ce? (zic) " asa...." :w00t:

Sunt de parere ca femeile nu vad barbatii decat (asa cum zice un amic de-al meu scotian): a walking wallet, buni numai sa aduca bani si ele sa-i f.. aiurea si cand le intrebi pe ce au cheltuit 1000 de lei ele sa inceapa sa pise ochii ca ai ceva cu ele si ca esti un nemernici care le controleaza viata...

Sunt de parere ca femeile nu sunt capabile sa aiba o relatie. Ele isi doresc un fat frumos calare pe un cont mare si un marcedes ultimul racnet, si cu p.... mare, dar cand le au pe astea, se uita tot in ograda vecinului care are 3 lei in cont, un junghi de dacie si 10 cm in erectie...

Sunt de parere ca femeile sunt grozav de ipocrite. Daca ii zici nevestii ca vrei sa-ti schimbi masina, ti se urca in cap, dar daca prietena ei cea mai buna si-a luat opel corsa C, nu mai ai pace pana nu ii iei si ei un Golf 5 (da ce, ea e mai prejos...?)

Sunt de parere ca daca te casatoresti (tu ca barbat ce citesti) esti cel mai mare fraier. Nu faci decat sa le intaresti lor convingerea ca tu ca entitate masculina, ti-ai lasat de buna voie: prieteni, multiple iubite, etc... ca sa stai toata viata dupa un singur vagin (care are migrene la 2 din 3 incercari de copulatie), o singura pereche de sani (care cu timpul se lasa.. si daca vrei sa-i ridici, tot tu scoti banul, in loc sa-i gasesti pe noi2.ro gata ridicati).... si daca mai esti si prost ca mine si accepti toate fazele proaste care ti se fac (sex cand vor ele, ajutor din partea lor - doar cand li se scoala, adica niciodata, tandrete, dragoste si alte chestii maritale (doar cand au ele chef, adica la fel ca si elefantilor, o data la 36 de luni...), atunci cred ca singura solutie este sa DIVORTEZI. Punct!

Femeile vor barbati amuzanti, dar daca faci misto de ma-sa sau de ele, te-au transformat in cel mai mare animal de pe planeta si nu mai pupi p.... macar 3 saptamani, "sa te inveti minte sa nu mai faci misto de mama" si uite asa din barbat insurat cu p... la orice ora, te transformi in wanker cu bataturi in palma... Nu conteaza ca a fost o mica gluma, nici macar rautacioasa.. pur si simplu te-ai luat de mama... Esti cu capul? cum poti face asta?!?!?!? Nu se face. Ele sunt TABU !

Femeile ne controleaza viata, dragi barbati si colegi de suferinta. Noi suntem sclavii lor. Poza aia de pe net cu baietelui de 4 ani ce se uita in chiloteii unei fetite de aceeasi varsta si ea zice "cu asta am sa-ti controlez viata" e ADEVARATA!!! Si ce-i mai nasol e ca tot noi ca prostii acceptam. E ca-n chestiile alea conspirationiste, iti implantezi cipul ferm convins ca-ti face bine, te apara de teroristi...

Acum ca m-am refulat pe net, dragi doamne si domnisoare, puteti trage foc de voie. Astept cele mai inteligente argumente ca de fapt voi sunteti cele mai frumoase/tandre/credincioase/ne-materialiste si dezinteresate creaturi ale domnului, si ca eu ca prostu m-am trezit fluierand in biserica... :puke:

Semneaza:

Un prost care i-a facut toate mofturile nevestei.
dyana
Imi place cum scrii, mai nenea misognu' laugh.gif eusa_clap.gif Daca ti-as spune ca sper sa mai ai si alte of-uri pe suflet, de exprimat in scris, sper ca nu o sa ma intelegi gresit. laugh.gif
misoginu_69
QUOTE(dyana @ Nov 1 2009, 02:09 PM) *
Imi place cum scrii, mai nenea misognu' laugh.gif eusa_clap.gif Daca ti-as spune ca sper sa mai ai si alte of-uri pe suflet, de exprimat in scris, sper ca nu o sa ma intelegi gresit. laugh.gif



Multumesc.. ce sa zic.. sunt asa de amarat incat.. dar fac si eu haz de necaz...

Pe un alt forum ma tachin au userii ca am zis ca sunt bou. Da sunt un mare bou, mai lipseste talanga si sa fac muuu in fata blocului, ca din cauza mea am ajuns aici.... Sper sa nu am coarne, ca daca le am... e nasol. Imi cumpar setul ala de cutite de la teleshoping. In special ala pt scos pielita la legume... nervi.gif

Astept invazia fetelor pe forum care sa-mi spuna ca de fapt eu bat campii... Si evident argumente INTELIGENTE. Chiar vreau argumente inteligente.
dyana
Fetele nu prea stau pe forum azi, pentru ca e duminica si isi petrec weekendul...cu familia. wink.gif Altfel realizezi ca ar fi o invazie de... 'misogini patrupezi' pe aici laugh.gif Ar face o petitie sa se desfiinteze forumul; noi am iesi pe strada cu tricouri albe cu Utile sa protestam... tongue.gif
Iar daca ai dreptate si ea era "perversa", cum spun vecinii mei de peste drum, din cort, nu o sa te contreze nimeni. Noi nu o stim prea bine pe domnita ta... Iar textul este prea dedicat, nu se simt acuze generale la adresa femeii, nici cu usernameul pe care ti l-ai ales (sa zicem ) laugh.gif

Parerea mea este este alta, insa: acum, singur si plictisit, ai chef de polemici antrenante si provocatoare.
Uite, incerc eu: sigur nu iti este dor de ea? laugh.gif

Apropo, bun venit pe forum! smile.gif Eu sunt Diana si sper...ca nu sunt si misogina. laugh.gif liwlol.gif
dyanp
Pot trage o singura concluzie din ceea ce ai scris, nu ai ales bine. In rest...nuam nimic de comentat, decat ca exista o vorba din popor, ca baietii buni au parte de...si se pare ca tu esti un exemplu.
Bine ai venit pe forum.
misoginu_69
QUOTE(dyanp @ Nov 1 2009, 03:46 PM) *
Pot trage o singura concluzie din ceea ce ai scris, nu ai ales bine. In rest...nuam nimic de comentat, decat ca exista o vorba din popor, ca baietii buni au parte de...si se pare ca tu esti un exemplu.
Bine ai venit pe forum.



redau o conversatie scurta dintre mine si sotia mea:

Eu: Stii foarte bine ca tin la tine si ca te iubesc

Ea: (.....)

Eu: De fiecare data cand ma suni simt ca ma incarc cu energie. esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata

Ea: (.....)

Eu: Cand intri in camera, simt ca se lumineaza

Ea: (.....)

Eu: Chiar nu zici nimic?

Ea: dar ai zis tu totul!

wacko.gif

Voi faceti la fel cu sotii vostrii?
ramo82na
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 06:36 PM) *
redau o conversatie scurta dintre mine si sotia mea:

Eu: Stii foarte bine ca tin la tine si ca te iubesc

Ea: (.....)

Eu: De fiecare data cand ma suni simt ca ma incarc cu energie. esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata

Ea: (.....)

Eu: Cand intri in camera, simt ca se lumineaza

Ea: (.....)

Eu: Chiar nu zici nimic?

Ea: dar ai zis tu totul!

wacko.gif

Voi faceti la fel cu sotii vostrii?



paiii chiar ai zis totul.. laugh.gif si misterul??!!unde este..unele femei vor mister..sa cucereasca ..tu esti deja cucerit...smile.gif...
misoginu_69
QUOTE(ramo82na @ Nov 1 2009, 05:10 PM) *
paiii chiar ai zis totul.. laugh.gif si misterul??!!unde este..unele femei vor mister..sa cucereasca ..tu esti deja cucerit...smile.gif...



nasol. pt ca deja ma gandesc cum sa ma des-cuceresc. deja mi-am setat sa ma fac nesimtiti sa imi trag amanta sa ii iau masina si sa nu mai dau niciun ban in casa...
dyanp
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 07:36 AM) *
redau o conversatie scurta dintre mine si sotia mea:

Eu: Stii foarte bine ca tin la tine si ca te iubesc

Ea: (.....)

Eu: De fiecare data cand ma suni simt ca ma incarc cu energie. esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata

Ea: (.....)

Eu: Cand intri in camera, simt ca se lumineaza

Ea: (.....)

Eu: Chiar nu zici nimic?

Ea: dar ai zis tu totul!

wacko.gif

Voi faceti la fel cu sotii vostrii?



Tocmai ce ziceam, ai facut alegerea gresita.
Sincer nicioadata nu am inteles discrepantele dintre soti. Zilele trecute am vorbit cu o doamna care-mi spunea ca ea e mai desteapta decat sotul ei, ca si el spune mereu asta. Mi s-a pus un nod in gat si am avut o senzatie de neplacere. Am pretentia ca fiecare este bun la ceva, si ca intr-o casnicie ne completam, nu vad de ce unul trebuie sa fie mai destept si celalalt...nu suntem doi, nu suntem impreuna? Poate asta ai pierdut si tu din vedere, ca erati doi, in schimb tu le faceai pe toate si concluzia? Ai obosit, te-ai saturat si normal de aici probleme. Sincer imi pare rau si sper ca nu sunt si copii la mijloc.
Sunt tare curioasa care ar fii punctul ei de vedere, sunt sigura ca e total diferit de al tau.
ramo82na
QUOTE(ramo82na @ Nov 1 2009, 07:10 PM) *
paiii chiar ai zis totul.. laugh.gif si misterul??!!unde este..unele femei vor mister..sa cucereasca ..tu esti deja cucerit...smile.gif...


am zis unele femei..si daca sotia ta chiar este asa.. wacko.gif nasol...cat despre amanta hmmm!!fiind o familista convinsa numai cuvantul in sine ma infurie....daca nu merge relatia voastra ai optiunea sa te desparti de ea si sa-ti refaci viata cu altcineva care te merita...tu trebuie sa sti mai bine ce astepti de la viata!!?
misoginu_69
QUOTE(ramo82na @ Nov 1 2009, 05:29 PM) *
cat despre amanta hmmm!!fiind o familista convinsa numai cuvantul in sine ma infurie....



ma crezi ca nu imi vine sa ma mai uit la o femeie. cand ma uit la o femei nu vad decat ipocrizie/materialism/fite/mofturi/razbunare Am inceput sa vad NUMAI DEFECTE!
dyanp
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 08:19 AM) *
nasol. pt ca deja ma gandesc cum sa ma des-cuceresc. deja mi-am setat sa ma fac nesimtiti sa imi trag amanta sa ii iau masina si sa nu mai dau niciun ban in casa...



oooooooo, stai ca pe asta n-o citisem. Amanta? Pai respectul fata de tine insuti unde e? De ce sa te schimbi tu si sa devii nesimtit? Exista divortul si alte relatii, fara complicatii si probleme. Chiar nu inteleg oamenii care, ajungand la concluzia ca nu se mai poate sau care nu-si mai doresc persoana de langa, merg inainte rpvocandus-i suferinta unul altuia. Viata este una singrua si mertia traita,suferinta este la tot pasul, de ce sa mai adaugam si noi cu buna stiinta?
dyana
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 05:43 PM) *
ma crezi ca nu imi vine sa ma mai uit la o femeie. cand ma uit la o femei nu vad decat ipocrizie/materialism/fite/mofturi/razbunare Am inceput sa vad NUMAI DEFECTE!

Eu zic sa iti iei o pauza o vreme. Gaseste-ti un hobby dragut, treci peste deceptie si... poate ai mai multa bafta data viitoare.
Nici noua nu ne iese mereu din prima. biggrin.gif
dyanp
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 08:43 AM) *
ma crezi ca nu imi vine sa ma mai uit la o femeie. cand ma uit la o femei nu vad decat ipocrizie/materialism/fite/mofturi/razbunare Am inceput sa vad NUMAI DEFECTE!



Pai si atunci cum iti faci amanta? Vrei sa te razbuni pe cinvea nevinovat pentru supararea cu sotia?
Vorba Dyanei, fa o pauza, si ....lasa-te surpins de viata.
Claudia Elena
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 01:17 PM) *
Dragi doamne si domnisoare, atunci cand va doriti un sot care sa fie: tandru, iubitor, cald, sa aduca bani, sa fie devreme acasa, sa nu dea bani la curve, sa nu ii cumpere lu ma-sa excursie la albena fara sa stiti voi (eu sunt de-ala care face tot ce scrie mai sus), ganditi-va bine ce vreti. Chiar vreti un bou de-asta? Sunteti 100% sigure?. De ce sunteti asa sigure ca asta vreti? Ca mai apoi sa-i f... viata ? Eu am crezut ca prostu ca daca fac de-astea... chiar voi avea un mariaj 100% OK, dar nu e deloc asa. Si nu sunt singurul. Am cel putin 6 prieteni care se afla in aceeasi situatie... dar mai am si un alt prieten care isi mai calca din cand in cand nevasta in picioare si nu are absolut nicio problema, din contra, sotia lui face sex oricand (total... - norocosul... eu din an in paste prin un sex oral, daramite sex anal... niciodata....), nu are migrene, nu e obosita, face mancare buna, duce copii la scoala, e tandra, e iubitoare, e draguta cu soacra-sa...s.a.m.d > Eu nu vreau sa fac ca el. Nu, eu vreau ce ii da nevasta-sa dar fara sa-i dau omor twice in a week, doar asa de control...

Acu' ca v-am povestit buba, vreau sa cititi si elucrubratiile urmatoare (ale unui sot frustrat, NF - si nu oricum H H - adica nef... de ha haaaaaaaaaaaaaaa)

Sunt de parere ca femeile nu stiu ce vor. Sau daca stiu si se mai caca o cioara in capul lor si au norocul sa si obtina ceeea ce vor, nu stiu ce sa faca cu acel ceva, si in cel mai bun caz isi bat p... de prostu care le pune lumea lui la picioare...

Sunt de parere ca femeile nu gandesc. De ce spuna asta? Pt ca atunci cand se cearta nu stiu sa aduca macar 3 argumente coerente in sprijinul unei afirmatii de-a lor: "esti un nesuferit!" de ce? (zic) " asa...." :w00t:

Sunt de parere ca femeile nu vad barbatii decat (asa cum zice un amic de-al meu scotian): a walking wallet, buni numai sa aduca bani si ele sa-i f.. aiurea si cand le intrebi pe ce au cheltuit 1000 de lei ele sa inceapa sa pise ochii ca ai ceva cu ele si ca esti un nemernici care le controleaza viata...

Sunt de parere ca femeile nu sunt capabile sa aiba o relatie. Ele isi doresc un fat frumos calare pe un cont mare si un marcedes ultimul racnet, si cu p.... mare, dar cand le au pe astea, se uita tot in ograda vecinului care are 3 lei in cont, un junghi de dacie si 10 cm in erectie...
Sunt de parere ca femeile sunt grozav de ipocrite. Daca ii zici nevestii ca vrei sa-ti schimbi masina, ti se urca in cap, dar daca prietena ei cea mai buna si-a luat opel corsa C, nu mai ai pace pana nu ii iei si ei un Golf 5 (da ce, ea e mai prejos...?)
Femeile vor barbati amuzanti, dar daca faci misto de ma-sa sau de ele, te-au transformat in cel mai mare animal de pe planeta si nu mai pupi p.... macar 3 saptamani, "sa te inveti minte sa nu mai faci misto de mama" si uite asa din barbat insurat cu p... la orice ora, te transformi in wanker cu bataturi in palma... Nu conteaza ca a fost o mica gluma, nici macar rautacioasa.. pur si simplu te-ai luat de mama... Esti cu capul? cum poti face asta?!?!?!? Nu se face. Ele sunt TABU !
Femeile ne controleaza viata, dragi barbati si colegi de suferinta. Noi suntem sclavii lor. Poza aia de pe net cu baietelui de 4 ani ce se uita in chiloteii unei fetite de aceeasi varsta si ea zice "cu asta am sa-ti controlez viata" e ADEVARATA!!! Si ce-i mai nasol e ca tot noi ca prostii acceptam. E ca-n chestiile alea conspirationiste, iti implantezi cipul ferm convins ca-ti face bine, te apara de teroristi...

Draga misoginule, (asa te-ai prezentat)
Nu inteleg ce fel de argumente inteligente astepti tu de la noi...vrei sa-ti spunem ca ai dreptate, sau ca sotia ta are dreptate sau sa-i gasim scuze "inteligente" pentru comportamentul ei fata de tine, cand noi nu o cunoastem nici pe ea, nici situatia cu pricina decat din punctul tau de vedere.
Aaaa...m-am prins...pe tine te-a dezamagit femeia ta, dupa care ai bagat toate femeile cu mic cu mare in aceeasi oala, iar acum vii la noi in speranta ca noi vom aduce niste argumente solide care sa te convinga ca de fapt femeile nu sunt asa si poate mai ai si tu o sansa la fericire pe lumea asta, cu ea sau cu alta.
Nu va cunosc pe niciunul din voi, insa studiind atent ceea ce ai scris mai sus am putut sa-mi fac un portret psihologic asupra ta. Esti un barbat ranit, care crezi cu putere ca ai facut tot ce-ti statea in putinta pentru a o face fericita si ca ea a fost personajul negativ care nu a apreciat ceea ce tu i-ai oferit, ba mai mult a vazut ca te manipuleaza a profitat mai mult.
Tu spui ca i-ai pus fericirea pe tava, ca i-ai oferit luna si stelele (cat ai putut)...insa fara a face referire stricta la tine, iti pot spune ca am mai intalnit barbati care se credeau cei mai buni si spuneau ca le-au oferit partenerelor tot ce-si puteau dori si de fapt ofereau foarte putin pentru care asteptau foarte mult (repet, nu fac referire la tine, nu cunosc situatia). Sotul meu, inainte de a ma cunoaste pe mine, afirma ca a mai avut o relatie de 7 ani cu o domnisoara careia i-a oferit tot ce a putut si ea l-a inselat...e drept, poate fi asa, insa eu traind zi de zi cu el nu m-am putut abtine a nu face comparatie intre comportamentul lui fata de mine si comportamentul lui fata de respectiva domnisoara si mi-am zis "pai daca asa s-a purtat cu ea cum se poarta si cu mine, nu-i de mirare ca s-a dus cu altul". Poi daca tu ai fost capabil sa desconsideri toate femeile doar pentru ca una te-a ranit, ajung la concluzia ca tu nu esti capabil de a avea o relatie si ca urmatoarea ta partenera va avea mult de suferit din pricina misoginismului pe care l-ai capatat din cauza primei relatii.
Imi pare rau ca nu v-ati inteles, nu-i dau dreptate ei, am avut o prietena care chiar a avut barbati minunati langa ea si si-a batut joc de toti, insa DD a maritat-o cu cel mai prost si urat in final ca pedeapsa...

Din scurta mea experienta de 6 ani, am ajuns la concluzia ca femeile si barbatii sunt doua specii total diferite si ca prea rare sunt sufletele pereche, asa ca singura metoda de supravietuire in comun este compromisul. Trebuie sa inveti sa taci din gura si sa accepti ca celalalt este diferit.

Ca incheiere, nici eu nu accept ca sotul meu sa o jigneasca pe maica'mea sau pe oricine din familia mea...eu mi-am respectat mereu soacra si consider ca acest fel de glume sunt proaste indiferent de context.
Numai bine!
mir0108
misoginule..tu vrei sa fii contracarat si cum nevasta nu mai face fatza ..te-ai gandit la noi?
oricum argumente inteligente nu stiu daca meriti...pe mine nu m-ai convins!
mir0108
si misoginii oricum nu se asteapta la pareri inteligente de la niste ...biete femei!
tongue.gif
misoginu_69
QUOTE(Claudia Elena @ Nov 1 2009, 06:00 PM) *
Draga misoginule, (asa te-ai prezentat)


pai daca nu stii ce argumente doresc, de ce ai mai raspuns? Nu ma intereseaza sa mi se ia partea ci din contra vreau sa vad ca exista viata dincolo de aparente si ca puteti mai mult decat sa fiti razbunatoare / arogante / ipocrite / si mereu frustrate. Vreau sa vad ca puteti mai mult de-atat. Vreau sa-mi povestiti cum va impresionati voi sotii si de ce ei sunt cei mai norocosi barbati de pe planeta iar eu sunt un bleg care nu am stiut sa scot la iveala diamantele din sufletul sotiei mele...


QUOTE(mir0108 @ Nov 1 2009, 06:11 PM) *
oricum argumente inteligente nu stiu daca meriti...pe mine nu m-ai convins!


Multumesc. chiar pe unele dintre dvs, inafara de inteligenta cognitiva, altceva nu va ajuta in compilarea unui raspuns coerent... care sa nu fie plin de atacuri
maria26
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 09:21 PM) *
pai daca nu stii ce argumente doresc, de ce ai mai raspuns? Nu ma intereseaza sa mi se ia partea ci din contra vreau sa vad ca exista viata dincolo de aparente si ca puteti mai mult decat sa fiti razbunatoare / arogante / ipocrite / si mereu frustrate. Vreau sa vad ca puteti mai mult de-atat. Vreau sa-mi povestiti cum va impresionati voi sotii si de ce ei sunt cei mai norocosi barbati de pe planeta iar eu sunt un bleg care nu am stiut sa scot la iveala diamantele din sufletul sotiei mele...
Multumesc. chiar pe unele dintre dvs, inafara de inteligenta cognitiva, altceva nu va ajuta in compilarea unui raspuns coerent... care sa nu fie plin de atacuri


daca trebuie sa-mi impresionez sotul pentru a-l face sa ma iubeasca ar insemna sa fim amandoi superficiali ... o femeie este o bijuterie ea insasi si daca nu ai reusit sa vezi asta, nu inseamna ca ea este problema biggrin.gif

dar tu ce cauti pe un site pentru bebelusi criticand femeile? vrei sa te sinucizi?
misoginu_69
QUOTE(maria26 @ Nov 1 2009, 07:26 PM) *
o femeie este o bijuterie ea insasi si daca nu ai reusit sa vezi asta, nu inseamna ca ea este problema biggrin.gif


Nu pot sa cred. E mai grav decat mi-am imaginat... Mi-e rau...

Am vazut asta. Chiar m-a orbit cu stralucirea ei. de aia acum plang ca fraierul pe forum...
maria26
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 09:27 PM) *
Nu pot sa cred. E mai grav decat mi-am imaginat... Mi-e rau...


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif nu sunt neaparat o feminista convinsa... femeile sunt mult mai rautacioase decat barbatii pentru ca analizeaza in profunzime lucrurile, pe cand barbatii nu au capacitatea sa o faca.. cu riscul de a ma repeta :
dar tu ce cauti pe un site pentru bebelusi criticand femeile? vrei sa te sinucizi?
misoginu_69
QUOTE(maria26 @ Nov 1 2009, 07:30 PM) *
dar tu ce cauti pe un site pentru bebelusi criticand femeile? vrei sa te sinucizi?



Nu. Vreau sa imi spuneti voi cum ati face daca un prost v-ar pune totul la picioare? L-ati trata ca pe un partener sau ca pe un fraier...?
maria26
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 09:33 PM) *
Nu. Vreau sa imi spuneti voi cum ati face daca un prost v-ar pune totul la picioare? L-ati trata ca pe un partener sau ca pe un fraier...?


nu stiu ce sa zic.. cred ca depinde de persoana si de perioada vietii in care il intalnesti.. daca l-as fi cunoscut pe sotul meu la 20 de ani nu cred ca l-as fi apreciat... mie inca mai imi deschide usa la masina, imi aduce flori tc.. cred ca depinde de ambele persoane... ca femeie, daca nu vrei sa fii cu cineva, nu ii dai posibilitatea sa-ti puna totul la picioare..

sa inteleg ca tu ai intrat aici pentru ca vrei sa cunosti gandirea femeilor? nu am avut timp sa citesc in urma...
Claudia Elena
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 07:21 PM) *
pai daca nu stii ce argumente doresc, de ce ai mai raspuns? Nu ma intereseaza sa mi se ia partea ci din contra vreau sa vad ca exista viata dincolo de aparente si ca puteti mai mult decat sa fiti razbunatoare / arogante / ipocrite / si mereu frustrate. Vreau sa vad ca puteti mai mult de-atat. Vreau sa-mi povestiti cum va impresionati voi sotii si de ce ei sunt cei mai norocosi barbati de pe planeta iar eu sunt un bleg care nu am stiut sa scot la iveala diamantele din sufletul sotiei mele...
Multumesc. chiar pe unele dintre dvs, inafara de inteligenta cognitiva, altceva nu va ajuta in compilarea unui raspuns coerent... care sa nu fie plin de atacuri

Normal ca exista viata dincolo de aparente...si o spun din nou: daca sotia ta a fost asa cum o descrii (nu putem fi sigure insa) asta nu inseamna ca toate sunt la fel...barbatii sunt ca niste copii, cel putin sotul meu asa este...ca sa il fac fericit ii descarc de pe internet un film care-i place, ii pun in fata o portie de orez cu lapte sau gris cu lapte si se bucura ca un copil...iar daca seara in pat fac eu toata munca in locul lui cateva zile dupa aceea radiaza...rolleyes.gif
Dar deh...unii vor sa-ti tai venele pentru ei...probabil...unsure.gif
Nu va cunosc, am mai spus-o, insa sunt sigura de un lucru: o femeie care este fericita langa un barbat isi da tot sufletul in fata lui...din moment ce a ta nu ti-a aratat iubire si apreciere sunt de parere ca ca nu ai ales calea potrivita de a ajunge la inima ei...

QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 07:33 PM) *
Nu. Vreau sa imi spuneti voi cum ati face daca un prost v-ar pune totul la picioare? L-ati trata ca pe un partener sau ca pe un fraier...?

Din punctul meu de vedere, un barbat care pune totul la picioarele mele nu este un barbat prost, ci unul extraordinar...insa nu cred ca exista astfel de specimene...cu toate astea majoritatea se lauda cu "favorurile" pe care le fac partenerelor...


Sa-ti pun o intrebare...sper sa nu te deranjeze...care crezi ca au fost greselile tale in aceasta relatie? (si sa nu-mi spui ca faptul ca i-ai pus totul la picioare)
ruxy
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 04:36 PM) *
redau o conversatie scurta dintre mine si sotia mea:

Eu: Stii foarte bine ca tin la tine si ca te iubesc

Ea: (.....)

Eu: De fiecare data cand ma suni simt ca ma incarc cu energie. esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata

Ea: (.....)

Eu: Cand intri in camera, simt ca se lumineaza

Ea: (.....)

Eu: Chiar nu zici nimic?

Ea: dar ai zis tu totul!

wacko.gif

Voi faceti la fel cu sotii vostrii?

Am citit tot ce ai scris si stau si ma gandesc si ma tot gandesc si iti spun cu sinceritate, ca imi pare tare rau pentru tine...nu cunosc exact toate datele, sigur cred ca ti-ar lua pagini intregi sa le descrii si in afara de asta...unii ar spune ca dreptatea e undeva la mijloc intotdeauna...si cum nu stiu despre ce este vorba, inclin sa iti dau dreptate tie...

Vreau insa, sa te intreb un singur lucru...si sa imi raspunzi sincer...Ai lovit-o vreodata pe sotia ta?...Ai jignit-o la modul urat?

Pentru ca sunt o romantica si o sensibila, am sa iti spun ca daca ai fi sotul meu, m-ar impresiona profund aceste cuvinte scrise mai sus, sa nu uitam ca dragostea trece prin urechile unei femei si prin ochii unui barbat rolleyes.gif ...numai in conditiile in care te-as iubi cu tot sufletul, in conditiile in care nu m-ai rani sub nici o forma si m-ai trata cu multa dragoste si respect...deci casatoria noastra ar trebui sa se bazeze in primul rand pe dragoste, respect reciproc...si asta ar spune totul. Insa, daca m-ai lovi vreodata, acum ma pun in locul ei, m-ai jigni sistematic, sau de ce nu, ne-am jigni reciproc datele problemei s-ar schimba...as incerca intai sa indrept ceva, iar apoi daca nu as reusi, as face totul sa ma despart de tine, pentru ca as fi cu siguranta vulnerabila si primul care mi-ar sopti tandru si s-ar purta minunat cu mine, te-ar inlocui in inima mea cu siguranta...

Daca nu exista nimic din ce am scris mai sus...adica totul e roz si armonios intre voi...si tu te porti cu ea frumos, ii oferi totul si ea te trateaza cu spatele de la distanta...inseamna ca ori nu exista dragoste si a facut pasul cu tine din interes...ori ceva nu e in regula cu ea...si asta ar putea insemna ceva ce nu imi place sa spun...dar poate fi o persoana careia ii place sa isi plimbe caii( sa ma ierte)...si atunci comportarea ei fata de tine se justifica...Am sa incerc sa ma pun in locul tau, daca as fi un barbat tandru, iubitor, galant si as face totul pentru sotia mea...si ea s-ar purta cu mine asa cum ai descris...as considera ca nu e vina mea...si mi-as cauta pe cineva potrivit cu adevarat, pe cineva care sa imi raspunda cu aceeasi dragoste...si chiar nici nu m-as necaji ,as multumi Cerului ca mi-a aratat la timp, pana nu ar veni pe lume si niste sufletele nevinovate...

Iti doresc tot binele din lume si sper sa iei decizia corecta...si sa dai o sansa altei femei in viata ta( in cazul in care nu poti indrepta nimic)....asta numai dupa divort...

P.S...Nu e bine sa bagi toate femeile in aceeasi oala...cum campul de flori nu are flori la fel...asa si pamantul asta mare...are femei diferite...Ai grija de tine...si sincer e pacat sa devii misogin... smile.gif
misoginu_69
QUOTE(Claudia Elena @ Nov 1 2009, 07:47 PM) *
Dar deh...unii vor sa-ti tai venele pentru ei...probabil...unsure.gif


Tu ii descarci filme de pe net sau ii faci mofturile in pat. Eu nici macar nu pot sa ma bazez pe sotia mea ca se duce sa ridice niste fluturasi de la tipografie si sa-i duca clientului cat eu fac altceva ce aduce bani. Ca "uita". Sau daca o rog o luna intreaga sa mergem in discoteca, ea zice nu. Dar daca o colega de serviciu propune, imediat isi gaseste timp. Mi-a reprosat ca numai cand s-a nascut fiica noastra a simtit ca am fost alaturi de ea, desi de cand ma stiu nu am neglijat-o niciodata.

Deci nu e cazul sa-mi intaresti ideea ca voi femeile sunteti vesnic frustrate, spunand ca as vrea sa-si taie venele sotia mea pt mine... nervi.gif

QUOTE(Claudia Elena @ Nov 1 2009, 07:47 PM) *
Sa-ti pun o intrebare...sper sa nu te deranjeze...care crezi ca au fost greselile tale in aceasta relatie? (si sa nu-mi spui ca faptul ca i-ai pus totul la picioare)


ce-am gresit? evident ca imi reprosez multe. si ca blegul mereu imi ziceam ca eu sunt vinovat cand ma certam cu sotia, si tot eu ma duceam sa ne impacam...

Sotia mea e fost fata lu' tata, vesnic alintata si mofturoasa... de aia face mofturi si cu mine. iar eu am crezut ca daca ii fac mofturile primesc si eu macar un masaj...




maria26
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 09:59 PM) *
Tu ii descarci filme de pe net sau ii faci mofturile in pat. Eu nici macar nu pot sa ma bazez pe sotia mea ca se duce sa ridice niste fluturasi de la tipografie si sa-i duca clientului cat eu fac altceva ce aduce bani. Ca "uita". Sau daca o rog o luna intreaga sa mergem in discoteca, ea zice nu. Dar daca o colega de serviciu propune, imediat isi gaseste timp. Mi-a reprosat ca numai cand s-a nascut fiica noastra a simtit ca am fost alaturi de ea, desi de cand ma stiu nu am neglijat-o niciodata.

Deci nu e cazul sa-mi intaresti ideea ca voi femeile sunteti vesnic frustrate, spunand ca as vrea sa-si taie venele sotia mea pt mine... nervi.gif
ce-am gresit? evident ca imi reprosez multe. si ca blegul mereu imi ziceam ca eu sunt vinovat cand ma certam cu sotia, si tot eu ma duceam sa ne impacam...

Sotia mea e fost fata lu' tata, vesnic alintata si mofturoasa... de aia face mofturi si cu mine. iar eu am crezut ca daca ii fac mofturile primesc si eu macar un masaj...


nu cred ca are relevanta..
oktavia
Ce iubesti la aceasta femeie? Nu ce-ti place.De ce ai hotarat sa-ti fie sotie si mama copilului tau?
Claudia Elena
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 07:59 PM) *
Tu ii descarci filme de pe net sau ii faci mofturile in pat. Eu nici macar nu pot sa ma bazez pe sotia mea ca se duce sa ridice niste fluturasi de la tipografie si sa-i duca clientului cat eu fac altceva ce aduce bani. Ca "uita". Sau daca o rog o luna intreaga sa mergem in discoteca, ea zice nu. Dar daca o colega de serviciu propune, imediat isi gaseste timp. Mi-a reprosat ca numai cand s-a nascut fiica noastra a simtit ca am fost alaturi de ea, desi de cand ma stiu nu am neglijat-o niciodata.

Deci nu e cazul sa-mi intaresti ideea ca voi femeile sunteti vesnic frustrate, spunand ca as vrea sa-si taie venele sotia mea pt mine... nervi.gif
ce-am gresit? evident ca imi reprosez multe. si ca blegul mereu imi ziceam ca eu sunt vinovat cand ma certam cu sotia, si tot eu ma duceam sa ne impacam...

Sotia mea e fost fata lu' tata, vesnic alintata si mofturoasa... de aia face mofturi si cu mine. iar eu am crezut ca daca ii fac mofturile primesc si eu macar un masaj...

Imi pare foarte rau de aceasta situatie, mai ales ca e si un copil la mijloc...acolo sta toata tragedia, bietul pui va suferi indiferent ce a-ti face...ca ramaneti impreuna si duceti conflictul mai departe sau ca divortati. Eu provin dintr-o familie divortata, iar acest lucru mi-a marcat negativ copilaria.
Am citit cu ceva vreme in urma o carte care vorbea despre cupluri, unde scria ca barbatul are nevoie de respect, iar femeia de afectiune. Eu am invatat un lucru: unei persoane trebuie sa-i spui anumite lucruri la momentul potrivit, altfel se pot intoarce impotriva ta...declaratiile de dragoste trebuiesc spuse cand e cazul deoarece pot fi interpretate drept motive de a iesi dintr-un conflict...
Imi pare rau ca ti-ai ales o astfel de femeie...banuiesc ca e foarte frumoasa din moment ce ai acceptat anumite mofturi. Data viitoare alege-ti una desteapta...si rugati-va Domnului sa va dea intelepciunea si maturitatea de a trece prin toate obstacolele fara a face rau copilului, care acum a trecut pe primul loc...
Bafta!
dyanp
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 10:59 AM) *
Tu ii descarci filme de pe net sau ii faci mofturile in pat. Eu nici macar nu pot sa ma bazez pe sotia mea ca se duce sa ridice niste fluturasi de la tipografie si sa-i duca clientului cat eu fac altceva ce aduce bani. Ca "uita". Sau daca o rog o luna intreaga sa mergem in discoteca, ea zice nu. Dar daca o colega de serviciu propune, imediat isi gaseste timp. Mi-a reprosat ca numai cand s-a nascut fiica noastra a simtit ca am fost alaturi de ea, desi de cand ma stiu nu am neglijat-o niciodata.

Deci nu e cazul sa-mi intaresti ideea ca voi femeile sunteti vesnic frustrate, spunand ca as vrea sa-si taie venele sotia mea pt mine... nervi.gif
ce-am gresit? evident ca imi reprosez multe. si ca blegul mereu imi ziceam ca eu sunt vinovat cand ma certam cu sotia, si tot eu ma duceam sa ne impacam...

Sotia mea e fost fata lu' tata, vesnic alintata si mofturoasa... de aia face mofturi si cu mine. iar eu am crezut ca daca ii fac mofturile primesc si eu macar un masaj...



Din ce inteleg eu, pe langa faptul ca e rasfarata, e si superficiala?
Adica nu ai vazut dinainte, sau ai considerat ca se va schimba? Si inca ceva, voi nu ati discutat niciodata, nu ati pus tara la cale cum se spune? Nu inteleg aceasta mare distanta intre voi doi, ca doar ea nu s-a schimbat peste noapte. Si asa cum am mai spus, intr-o casnicie sunt doi, doi oameni cu cate un creier, doi oameni care impreuna, sprijinindu-se unul pe altul fac ceva in vaita. Din ce ai descris, la voi are fiecare cate o directie opusa.
ruxy
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 07:59 PM) *
Tu ii descarci filme de pe net sau ii faci mofturile in pat. Eu nici macar nu pot sa ma bazez pe sotia mea ca se duce sa ridice niste fluturasi de la tipografie si sa-i duca clientului cat eu fac altceva ce aduce bani. Ca "uita". Sau daca o rog o luna intreaga sa mergem in discoteca, ea zice nu. Dar daca o colega de serviciu propune, imediat isi gaseste timp. Mi-a reprosat ca numai cand s-a nascut fiica noastra a simtit ca am fost alaturi de ea, desi de cand ma stiu nu am neglijat-o niciodata.

Deci nu e cazul sa-mi intaresti ideea ca voi femeile sunteti vesnic frustrate, spunand ca as vrea sa-si taie venele sotia mea pt mine... nervi.gif
ce-am gresit? evident ca imi reprosez multe. si ca blegul mereu imi ziceam ca eu sunt vinovat cand ma certam cu sotia, si tot eu ma duceam sa ne impacam...

Sotia mea e fost fata lu' tata, vesnic alintata si mofturoasa... de aia face mofturi si cu mine. iar eu am crezut ca daca ii fac mofturile primesc si eu macar un masaj...


Tare ma tem...ca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda...sau poate nici nu ati fost de la inceput....
mir0108
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 07:43 PM) *
ma crezi ca nu imi vine sa ma mai uit la o femeie. cand ma uit la o femei nu vad decat ipocrizie/materialism/fite/mofturi/razbunare Am inceput sa vad NUMAI DEFECTE!

fiecare vede ce vrea!

ai avut norocul in seara asta sa iti raspunda numai doamne...si te-au tratat domneste..

oricum "complimentele"pe care ni le faci ...demonstreaza cat de misogin esti!(scuze ..ai ajuns!!!)..
iar combinatia nameului tau(ala e anul nasterii ,cred... doh.gif )..e total neinspirata....pt un forum de ..femei/mamici..
misoginu_69
am 31. 69 e altceva si are legatura cu pozitia
myshelle_f
deci....daca toate suntem asa cum ai descris.....iti dau un sfat: nu mai incerca sa ne intelegi - nici macar noi nu ne intelegem - deci...schimba=ti orientarea si preferintele sexuale pentru ca voi intre voi barbatii v-ati inteles. Eu mi-am gasit unu care sa vada diamantele din ochii mei. Cred ca ce am avut de demonstrat a vazut cel care a trebuit. wink.gif
mir0108
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 10:35 PM) *
am 31. 69 e altceva si are legatura cu pozitia

uite ca eu nu m-am prins...saracuta de mine!
oktavia
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 08:35 PM) *
am 31. 69 e altceva si are legatura cu pozitia

Daca mai citesti inca o data postarea lui Mir apropo de 69 poate ai sa intelegi ce a zis, ironic.
myshelle_f
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 08:46 PM) *
ce treaba are sula cu prefectura? ce, nu pot sa f... o femeie chiar daca ii urasc apucaturile? Una de la anunturi sau o aventura de o noapte / o saptamana (maxim o saptamana) nu presupune ca fac sex cu ale ei cutume si prejudecati. doar cu vaginul. Si-atunci nu vad logica elucubratiei tale, in a ma trimite sa mi-o pun cu barbatii.. biggrin.gif . ce tu cand te certi cu sotul ti se aprind calcaiele dupa vecina de la 3?

S-avem rezon... madam


pai la ce mai vrei sa intelegi rasa femeiasca daca totul se rezuma la sex??? eu nu vin sa ma plang pe forum ca m-am certat cu sotul si sa cer sfaturi sau sa imi desluseasca cineva vreun mister. ai primit N raspunsuri si inteligente si elegante si tu singur iti dai raspunsuri: daca totul se rezuma la sex... la ce iti mai trebe inteligenta??? in astfel de momente intime.....mai stie p....carte??? si apoi....stii sigur ca si a ta sotie e destul de inteligenta daca te-a facut sa o iei de nevasta si sa stai pe langa ea, ba mai mult sa ii faci pe plac wink.gif take it easy, man!
Mih@ela
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 12:17 PM) *
Acum ca m-am refulat pe net, dragi doamne si domnisoare, puteti trage foc de voie. Astept cele mai inteligente argumente ca de fapt voi sunteti cele mai frumoase/tandre/credincioase/ne-materialiste si dezinteresate creaturi ale domnului, si ca eu ca prostu m-am trezit fluierand in biserica... :puke:

Semneaza:

Un prost care i-a facut toate mofturile nevestei.

D-le care te-ai semnat,acum ,daca ne-ai complimentat in asa hal,cred ca parerile noastre iti sunt nule.Insa,facand o analiza pe text,imi dau seama ca ai fost ,esti un om iubitor,sensibil si cu calitatile care ideplinesc dorinta unei femei implinite,si anume care sa stie ce e iubire,sa o simta in inima,in vine,in tot trupul.Sotia ta ,din pacate nu a avut acest sentiment fata de tine,parerea mea.
Mih@ela
QUOTE(misoginu_69 @ Nov 1 2009, 06:33 PM) *
Nu. Vreau sa imi spuneti voi cum ati face daca un prost v-ar pune totul la picioare? L-ati trata ca pe un partener sau ca pe un fraier...?

Eu una m-as plictisi si mi-as cauta unul mai barbat,nu care se vede...
ramo82na
QUOTE(maria26 @ Nov 1 2009, 09:26 PM) *
daca trebuie sa-mi impresionez sotul pentru a-l face sa ma iubeasca ar insemna sa fim amandoi superficiali ... o femeie este o bijuterie ea insasi si daca nu ai reusit sa vezi asta, nu inseamna ca ea este problema biggrin.gif

dar tu ce cauti pe un site pentru bebelusi criticand femeile? vrei sa te sinucizi?



liwlol.gifliwlol.gif..maria ai punctat bine...
domnule misogin,daca nu poti depasi deceptia de unul singur exista persoane specializate care te pot ajuta...ar trebui sa iei in considerare si un psiholog....oricum nu toate femeile sunt la fel.... si.. prisma prin care privesti viata si femeia in momentul de fata nu-ti este de niciun ajutor pentru viitor pentru ca indiferent cat nu vei dori vei avea nevoie de dragoste ca sa poti trai ca un om normal si sanatos psihic....
dyanp
Se zice ca ce nu te omoara te face mai puternic. Deci, in loc sa devii cinic, invata si descopera ceea ce trebuie sa cauti la femeia pe care ti-o doresti, nu stiu cat timp ati avut impreuna inainte de casatorie, dar data viioare, incearca sa cunosti femeia, discuta, si vezi cu ochii critici inainte sa faci pasul, dupa e cam tarziu. In general e bine sa iubesti un om cand esti perfect constient de defectele lui, cu ele trebuie sa traiesti infiecare zi, de calitati nu cred ca se cramponeaza nimeni.
misoginul_69
Multumesc tuturor pentru sfaturi. cred ca am crescut un copil, iar cand ii iau jucaria sau il pun la treaba primesc refuzuri. Asta e singura mea concluzie. Voi femeile in general sunteti mai copilaroase, dar in cazul asta chiar ca am facut o greseala. Nu vreau sa divortez, o iubesc, dar cred ca e cazul sa schimb atitudinea si sa ma transform din sclav in partener.
maria26
QUOTE(myshelle_f @ Nov 1 2009, 10:36 PM) *
deci....daca toate suntem asa cum ai descris.....iti dau un sfat: nu mai incerca sa ne intelegi - nici macar noi nu ne intelegem - deci...schimba=ti orientarea si preferintele sexuale pentru ca voi intre voi barbatii v-ati inteles. Eu mi-am gasit unu care sa vada diamantele din ochii mei. Cred ca ce am avut de demonstrat a vazut cel care a trebuit. wink.gif

liwlol.gif liwlol.gif

QUOTE(ramo82na @ Nov 2 2009, 12:14 AM) *
liwlol.gifliwlol.gif..maria ai punctat bine...
domnule misogin,daca nu poti depasi deceptia de unul singur exista persoane specializate care te pot ajuta...ar trebui sa iei in considerare si un psiholog....oricum nu toate femeile sunt la fel.... si.. prisma prin care privesti viata si femeia in momentul de fata nu-ti este de niciun ajutor pentru viitor pentru ca indiferent cat nu vei dori vei avea nevoie de dragoste ca sa poti trai ca un om normal si sanatos psihic....


yes.gif yes.gif yes.gif
misoginul_69
QUOTE(maria26 @ Nov 3 2009, 06:58 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif
yes.gif yes.gif yes.gif



Multumesc liwlol.gif)
mir0108
QUOTE(misoginul_69 @ Nov 3 2009, 08:55 PM) *
Multumesc tuturor pentru sfaturi. cred ca am crescut un copil, iar cand ii iau jucaria sau il pun la treaba primesc refuzuri. Asta e singura mea concluzie. Voi femeile in general sunteti mai copilaroase, dar in cazul asta chiar ca am facut o greseala. Nu vreau sa divortez, o iubesc, dar cred ca e cazul sa schimb atitudinea si sa ma transform din sclav in partener.

ma bucur ca ti-ai luat timp si ai meditat!
buna decizie/numai ca e greu de aplicat!unii sunt nascuti sa conduca-iar altii sa fie condusi!(parera psihologului!)
dyanp
QUOTE(misoginul_69 @ Nov 3 2009, 09:55 AM) *
Multumesc tuturor pentru sfaturi. cred ca am crescut un copil, iar cand ii iau jucaria sau il pun la treaba primesc refuzuri. Asta e singura mea concluzie. Voi femeile in general sunteti mai copilaroase, dar in cazul asta chiar ca am facut o greseala. Nu vreau sa divortez, o iubesc, dar cred ca e cazul sa schimb atitudinea si sa ma transform din sclav in partener.



Si eu care credeam ca barbatii sunt ca niste copii si nu se maturizeaza niciodata, eu mereu zic ca am trei baieti.
Imi place concluzia la care ai ajuns, imi place ca nu dai bir cu fugitii, si da, partener trebuie sa fii in toate, si bune si rele. Iti urez succes.
myshelle_f
QUOTE(misoginul_69 @ Nov 3 2009, 06:55 PM) *
Multumesc tuturor pentru sfaturi. cred ca am crescut un copil, iar cand ii iau jucaria sau il pun la treaba primesc refuzuri. Asta e singura mea concluzie. Voi femeile in general sunteti mai copilaroase, dar in cazul asta chiar ca am facut o greseala. Nu vreau sa divortez, o iubesc, dar cred ca e cazul sa schimb atitudinea si sa ma transform din sclav in partener.


Frumoasa revenire! asa mai vii de acasa!!! vorbeste cu ea, pune cartile pe masa si porniti de acolo impreuna! nu stiu cati ani aveti impreuna dar.....frumos ar fi sa apucati sa treceti peste acest obstacol impreuna wink.gif
ramo82na
QUOTE(misoginul_69 @ Nov 3 2009, 08:55 PM) *
Multumesc tuturor pentru sfaturi. cred ca am crescut un copil, iar cand ii iau jucaria sau il pun la treaba primesc refuzuri. Asta e singura mea concluzie. Voi femeile in general sunteti mai copilaroase, dar in cazul asta chiar ca am facut o greseala. Nu vreau sa divortez, o iubesc, dar cred ca e cazul sa schimb atitudinea si sa ma transform din sclav in partener.



ma bucur ca ai ajuns la concluzia asta..asa este trebuie sa-ti schimbi atitudinea si mai ales sa stai de vorba cu sotia ta..comunicarea este cheia...afla ce isi doreste de la tine si da-i ocazia sa inteleaga ce anume iti doresti de la ea..si treaba cu amanta las-o balta ...smile.gif...mai intra si spune ne cum decurge transformarea ta..smile.gif
maria26
QUOTE(ramo82na @ Nov 3 2009, 09:09 PM) *
ma bucur ca ai ajuns la concluzia asta..asa este trebuie sa-ti schimbi atitudinea si mai ales sa stai de vorba cu sotia ta..comunicarea este cheia...afla ce isi doreste de la tine si da-i ocazia sa inteleaga ce anume iti doresti de la ea..si treaba cu amanta las-o balta ...smile.gif...mai intra si spune ne cum decurge transformarea ta..smile.gif



eu chiar asta vroiam sa intreb.. de ce nu comunica cu ea , ci intreaba alte femei? intr-o relatie, daca nu exista comunicare nu exista nimic...
ruxy
QUOTE(misoginul_69 @ Nov 3 2009, 06:55 PM) *
Multumesc tuturor pentru sfaturi. cred ca am crescut un copil, iar cand ii iau jucaria sau il pun la treaba primesc refuzuri. Asta e singura mea concluzie. Voi femeile in general sunteti mai copilaroase, dar in cazul asta chiar ca am facut o greseala. Nu vreau sa divortez, o iubesc, dar cred ca e cazul sa schimb atitudinea si sa ma transform din sclav in partener.

Cea mai inteleapta decizie...sarcinile unei casnicii se impart perfect la 2....aveti un copil de crescut...sa o faceti frumos...Numai bine...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.