Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: O Mica...mare Dansatoare
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Filme
ruxy

Priviti pana la sfarsit... rolleyes.gif
mia22_ro
QUOTE(ruxy @ Oct 31 2009, 12:22 PM) *
Priviti pana la sfarsit... rolleyes.gif

E TALENTATA MICUTA DAR EU AS PREFERA CA NATY A MEA SA FIE TALENTATA IN ALT DOMENIU LA 5-6 ANISORI.
ruxy
QUOTE(mia22_ro @ Oct 31 2009, 06:22 PM) *
E TALENTATA MICUTA DAR EU AS PREFERA CA NATY A MEA SA FIE TALENTATA IN ALT DOMENIU LA 5-6 ANISORI.

Stii Mia, dansul oriental e o arta...asa cum la noi unele fetite fac dans modern de pe la 4 anisori...la ei se incepe acest tip de dans...si nu e nimic neinregula cu el...e foarte frumos, chiar daca noua ni s-ar putea parea.... smile.gif
dyanp
Ruxy de acord cu tine, dar daca ar ramane la acel nivel, in state sunt concursuri de frumusete pt fetite, copii in general, de la nastere, dar cele pentru fetite sunt cele care ma infurie rau de tot, nu sunt lasate sa-si traiasca copilaria. Iar in Orient..nici nu vreau sa ma gandesc de ce studiaza ele aceasta "arta', cred ca intelegi tu ce vreau eu sa spun de fapt, ca al meu creier...nu prea mai coopereaza.
ruxy
QUOTE(dyanp @ Nov 3 2009, 09:08 PM) *
Ruxy de acord cu tine, dar daca ar ramane la acel nivel, in state sunt concursuri de frumusete pt fetite, copii in general, de la nastere, dar cele pentru fetite sunt cele care ma infurie rau de tot, nu sunt lasate sa-si traiasca copilaria. Iar in Orient..nici nu vreau sa ma gandesc de ce studiaza ele aceasta "arta', cred ca intelegi tu ce vreau eu sa spun de fapt, ca al meu creier...nu prea mai coopereaza.

Dyanp...ma refer strict la dansul oriental care este chiar o arta ce cere ore intregi si ani de munca, nu are legatura cu alte cele rusinoase....iar partea cu copilaria, asa este, ai dreptate, dar pana la urma fiecare isi creste copii asa cum crede de cuviinta ...chiar daca noua nu ne place maniera smile.gif
ruxy
Mie sincer nu imi place titlul ales de cel ce a postat filmuletul....te duce cu gandul la ceva....de fapt la altceva decat reprezinta acest dans in realitate...
ggina523
Mie mi se pare un dans vulgar, care in niciun caz nu ar trebui dansat de catre un copil
1NsAnE
Cu siguranta nu ar trebui dansat de copii, ar trebui sa astepte sa creasca mai mare..
marajam
In loc sa apreciati, munca depusa de acel copil pentru a invata sa faca ce face in acel filmulet... De ce trebuia ca copilul dvs. sa faca ce "preferati" voi, de ce nu ati facut voi ceea ce doriti ca ei sa faca? Copilul mai trebuie si intrebat inainte de a se "specializa" in ceva si ar trebui sa scoateti capu' din cutie, pentru ca am trecut de mult de '90...



____________________________
Poti gasi o gramada de jucari pentru copii, pe langa multitudinea de carti si reviste de la Elefant!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.