Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ajutati-ma Imi Cade Parul!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Intre noi, femeile
Pagini: 1, 2
Tania_25
Eu imi fac masca din( 1 galbenus de ou, o lingura ulei de masline,o lingura de miere si suc de lamaie)....o aplic pe par si o las o ora. oFloare1.gif
oanare
Pentru stoparea caderii parului se poate incerca un supliment numit Follixin. Produsul e 100% din plante si se gaseste pe sit-ul www.follixin.ro
Si eu l-am folosit intr-o cura de 2 luni si m-a ajutat destul de mult in aceasta problema!
ioanamerea
Eu cu ulei de ricin ma dau si chiar se observa ca parul nu mai imi cade atat de mult. Partea frumoasa e ca parul a inceput sa se indeseasca.

perlato
Foarte multe persoane au probleme cu caderea parului si nu fac nimic sa rezolve problema pe care o au.

ramopopescu
Parul poate sa cada din multe motive, dar cel mai important motiv e stresul. Foarte multi oameni isi pierd parul din acest motiv.

perlato
Si eu am auzit de folixin ca ar fi suficient, dar cred ca depinde si de metabolismul fiecarei persoane in general. Cauzele care genereaza caderea parului sunt diverse si trebuie atent urmarite si evitate. O cauza comuna ar fi stresul dar pe langa aceasta mai sunt si altele care pot sa tina de ereditate, metabolism, lipsa de vitamine, anumite ciuperci la nivelul scalpului s.a. .


perlato
CITAT(perlato @ Aug 31 2016, 10:54 AM) *
Si eu am auzit de folixin ca ar fi suficient, dar cred ca depinde si de metabolismul fiecarei persoane in general. Cauzele care genereaza caderea parului sunt diverse si trebuie atent urmarite si evitate. O cauza comuna ar fi stresul dar pe langa aceasta mai sunt si altele care pot sa tina de ereditate, metabolism, lipsa de vitamine, anumite ciuperci la nivelul scalpului s.a. .

perlato
.
ioan18
Lipsa de zinc si magneziu duce la caderea parului.

lenutzab
Asa este. Si lipsa zincului poate sa duca la caderea parului. La urma urmei se pare ca sunt foarte multi factori care pot genera o cadere aparului si din acest motiv nu ar strica un consult clinic, dermatologic si endocrinologic!
danielm
Caderea parului e o problema destul de urata care apare din cauza faptului ca apar in corpul nostru dereglari hormonale. O alimentatie bogata in vitamine poate ajuta la intarirea firului de par si la indesirea parului in acelasi timp. Dintre plante cea mai cunoscuta impotriva caderii parului este urzica, dar mai exista si altele care pot fi utile.
Majoritatea produselor pentru stoparea caderii parului au in compozitie extract de urzica. Suplimente care au in compozitie extract de urzica: halier, nanogen, aspasia s.a

soki
Produsele pentru stoparea caderii parului sunt utile cu conditia ca acele produse sa nu genereze efecte secundare prea urate sau unele chiar dependenta sau alergii pot provoca.

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.