Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Fleacuri De Toate Zilele
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog marimaria
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
dyanp
nici eu nu am cuvinte, desi ma gandesc la tine in fiecare zi..... hug.gif pray.gif
USA
USA
Mii dor de tine! oFloare1.gif hug.gif
Anca74
Noapte buna, Maria! tzuc.gif
marimaria
QUOTE(USA @ Feb 26 2010, 06:21 PM) *
Mii dor de tine! oFloare1.gif hug.gif

Sunt aici.....mai intru cateodata, dar nu am curaj sa scriu nimic.....nu stiu ce as putea sa scriu.
Ma iau cu treburile ca sa am timpul ocupat, dar seara mi-i greu tare.
Mi-i greu cand fac patul si vad 2 perne.....mi-i greu cand vad fotografiile noastre facute in timpuri fericite.
Imi dau lacrimile cand copila se duce la balcon sa salute steluta lui tati.
Imi amintesc clipele minunate petrecute impreuna si-mi dau seama ca intr-o clipa moartea mi l-a luat de langa mine fara sa ma intrebe nimic.
Ieri era si azi nu mai e.
Imi aduc aminte cum i-l incurajam pe patul de spital si el mai avea puterea sa glumeasca.
Asistentele imi spuneau ca e un tip tare glumet si sociabil.
O inima mare si buna.

Ma duc la cimitir si ma uit neputincioasa la mormantul plin de flori si nu stiu ca se spun.
Toti spun ca el este mereu in jurul meu, sufletul lui e viu......dar cine-mi poate garanta asta?
Eu de prezenta lui fizica aveam nevoie.

In rest incerc sa merg inainte......viata continua.
maria26
QUOTE(marimaria @ Feb 27 2010, 04:07 PM) *
Sunt aici.....mai intru cateodata, dar nu am curaj sa scriu nimic.....nu stiu ce as putea sa scriu.
Ma iau cu treburile ca sa am timpul ocupat, dar seara mi-i greu tare.
Mi-i greu cand fac patul si vad 2 perne.....mi-i greu cand vad fotografiile noastre facute in timpuri fericite.
Imi dau lacrimile cand copila se duce la balcon sa salute steluta lui tati.
Imi amintesc clipele minunate petrecute impreuna si-mi dau seama ca intr-o clipa moartea mi l-a luat de langa mine fara sa ma intrebe nimic.
Ieri era si azi nu mai e.
Imi aduc aminte cum i-l incurajam pe patul de spital si el mai avea puterea sa glumeasca.
Asistentele imi spuneau ca e un tip tare glumet si sociabil.
O inima mare si buna.

Ma duc al cimitir si ma uit neputincioasa la mormantul plin de flori si nu stiu ca se spun.
Toti spun ca el este mereu in jurul meu, sufletul lui e viu......dar cine-mi poate garanta asta?
Eu de prezenta lui fizica aveam nevoie.

In rest incerc sa merg inainte......viata continua.


crybaby.gif mi-au dat lacrimile.. ai un talent extraordinar in a scrie ceea ce simti .. e greu....dar timpul vindeca ranile...
marimaria
QUOTE(USA @ Feb 26 2010, 06:21 PM) *
Mii dor de tine! oFloare1.gif hug.gif

Si mie mi-i dor de voi si tare as vrea sa reusesc sa mai glumesc ca odinioara.
Miercuri am fost sa-mi fac fotografii pt carte de identitate si eram intr-o mare dilema si eu si fotografa ce imagine sa alegem....paream tare batrana, ridata......mai lipsea sa am si dinti lipsa si faceam tabloul complet.
Bine ca acum sunt aparatele astea noi care iti dau posibilitatea sa alegi imaginea care-ti place altfel la cel cu "pasarica, zambiti va rog" ramaneam cu ce se nimerea.....adica cu pasarica wacko.gif
USA
Imi esti mereu in inima..ma gandesc mereu cand avem si noi ambasadele retrase cum spun doua iubite ale mele de aici....si ma intreb oare de ce omul nu realizeaza mai usor cat de negru este negrul.....mai ales atunci cand avem tot ce ne trebuie in jur.....
...si inca ceva...
Vreau sa iti multumesc draga mea ptr ca m-ai invatat sa spun "iarta-ma" mai des si sa aduc lumina inima mai usor...notworthy.gif notworthy.gif

Un 1 Martie frumos plin de liniste sufleteasca si frumos langa puiuca ta iubita!!!!!!!!!!!!! floare2.gif

oktavia
QUOTE(marimaria @ Feb 27 2010, 02:07 PM) *
Sunt aici.....mai intru cateodata, dar nu am curaj sa scriu nimic.....nu stiu ce as putea sa scriu.
Ma iau cu treburile ca sa am timpul ocupat, dar seara mi-i greu tare.
Mi-i greu cand fac patul si vad 2 perne.....mi-i greu cand vad fotografiile noastre facute in timpuri fericite.
Imi dau lacrimile cand copila se duce la balcon sa salute steluta lui tati.
Imi amintesc clipele minunate petrecute impreuna si-mi dau seama ca intr-o clipa moartea mi l-a luat de langa mine fara sa ma intrebe nimic.
Ieri era si azi nu mai e.
Imi aduc aminte cum i-l incurajam pe patul de spital si el mai avea puterea sa glumeasca.
Asistentele imi spuneau ca e un tip tare glumet si sociabil.
O inima mare si buna.

Ma duc la cimitir si ma uit neputincioasa la mormantul plin de flori si nu stiu ca se spun.
Toti spun ca el este mereu in jurul meu, sufletul lui e viu......dar cine-mi poate garanta asta?
Eu de prezenta lui fizica aveam nevoie.

In rest incerc sa merg inainte......viata continua.

Multa putere !!!! hug.gif hug.gif hug.gif
La Multi Ani si o primavara frumoasa!
roxanne
Draga Maria, iti doresc din tot sufletul mult curaj si multa putere de a privi cu speranta prima zi de primavara! tzuc.gif Multe pupaturi pt tine si printesica ta!


marimaria
Dragele mele am si uitat ca e luna martisorului.

Azi se implineste o luna de cand dragul meu drag a inchis ochii lui vioi pe veci.....si cat i-l rugam in ultimele zile sa deschida macar un pic sa-i ma vad odata si el facea eforturi supraomenesti de a-i deschide......el care ducea singur greutati peste masura, el care ridica un Fiat 500 de pe strada si-l aseza pe trotuar.....el in ultimul timp facea eforturi sa deschida ochii sa ma vada.
Azi martisorul meu este doliul.

Va iubesc si va doresc sa aveti o primavara frumoasa......mai frumoasa ca a mea.
natsandrea
O primavara frumoasa, Maria!

Am tot citit, dar nu prea am curaj sa spun ceva...si chiar nu stiu ce as putea sa iti spun in astfel de clipe...decat ca suntem alaturi de tine oFloare1.gif
Lusha&Zbenguica
draga Maria iti urez sa ai o primavara insorita care sa iti dea puterea de a merge mai departe hug.gif hug.gif hug.gif si sa-ti aline durerea sufletului
mir0108
va imbratisez cu mare drag!si ma gandesc la voi........ trandafir.gif


flori pentru 2 fete minunate!sa aveti o primavara senina!
marimaria
Ma gandeam zilele trecute ce frumos e sa imbatranesti alaturi de persoana iubita.
Parca imi face in ciuda viata.....vad numai perechi prin fata ochilor....doua capete cu parul argintat si un mare numar de ani in spate.
Si mai e si primavara....anotimpul imperecherilor.....offffff Doamne de ce mi l-ai luat asa devreme de langa mine?
laura83
O primavara frumoasa si plina de flori iti doresc Maria draga!!! oFloare1.gif
marimaria
QUOTE(laura83 @ Mar 4 2010, 11:41 PM) *
O primavara frumoasa si plina de flori iti doresc Maria draga!!! oFloare1.gif

Iti doresc si eu tie si gagicilor tale o primavara frumoasa biggrin.gif
laura83
QUOTE(marimaria @ Mar 4 2010, 09:44 PM) *
Iti doresc si eu tie si gagicilor tale o primavra frumoasa biggrin.gif

hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif o meriti din plin...esti o persoana deosebita oFloare1.gif
USA

O primavara frumoasa iti doresc!
marimaria
Ca tot vorbeam de imbatranire impreuna.....mi-a venit in minte poezia lui Minulescu.

Acuarelă

În orașu-n care plouă de trei ori pe săptămână
Orășenii, pe trotuare,
Merg ținându-se de mână,
Și-n orașu-n care plouă de trei ori pe săptămână,
De sub vechile umbrele, ce suspină
Și se-ndoaie,
Umede de-atâta ploaie,
Orășenii pe trotuare
Par păpuși automate, date jos din galantare.

În orașu-n care plouă de trei ori pe săptămână
Nu răsună pe trotuare
Decât pașii celor care merg ținându-se de mână,
Numărând
În gând
Cadența picăturilor de ploaie,
Ce coboară din umbrele,
Din burlane
Și din cer
Cu puterea unui ser
Dătător de viață lentă,
Monotonă,
Inutilă
Și absentă...

În orașu-n care plouă de trei ori pe săptămână
Un bătrân și o bătrână -
Două jucării stricate -
Merg ținându-se de mână...


Ieri de fapt ploua de rupea, iar eu eram in cimitir, singura nebuna care aprindea lumanari la mormantul barbatului.
marimaria
QUOTE(USA @ Mar 4 2010, 11:58 PM) *

O primavara frumoasa iti doresc!

Ei americanca draga.....bine ai mai venit pe la mine.
Deocamdata te servesc cu jale amara......poate peste ceva timp iti dau si dulceata biggrin.gif tzuc.gif
dyanp
QUOTE(marimaria @ Mar 1 2010, 05:12 AM) *
Dragele mele am si uitat ca e luna martisorului.

Azi se implineste o luna de cand dragul meu drag a inchis ochii lui vioi pe veci.....si cat i-l rugam in ultimele zile sa deschida macar un pic sa-i ma vad odata si el facea eforturi supraomenesti de a-i deschide......el care ducea singur greutati peste masura, el care ridica un Fiat 500 de pe strada si-l aseza pe trotuar.....el in ultimul timp facea eforturi sa deschida ochii sa ma vada.
Azi martisorul meu este doliul.

Va iubesc si va doresc sa aveti o primavara frumoasa......mai frumoasa ca a mea.



draga mea, eu iti doresc ca aceasta primavara sa-ti aduca liniste, calm si impacare sulfeteasca...desi stiu ca toate sunt imposibile....eu asta iti doresc hug.gif partners.gif
mir0108
QUOTE(marimaria @ Mar 4 2010, 11:59 PM) *
Ca tot vorbeam de imbatranire impreuna.....mi-a venit in minte poezia lui Minulescu.

Acuarelă

Ieri de fapt ploua de rupea, iar eu eram in cimitir, singura nebuna care aprindea lumanari la mormantul barbatului.



fata cu suflet de aur...

"În orașu-n care plouă de trei ori pe săptămână
Un bătrân și o bătrână -
Două jucării stricate -
Merg ținându-se de mână..."


voi veti fi mereu "tinerii ...tinandu-se de mana!" love1.gif

nu stim... de ce???si nu putem schimba nimic...!
cuarj ,varsa-ti naduful asa cum te doare...si intr-o zi ,sa dea DD ,sa fie soare si in inima ta!

maria ,cand ne-o arati pe cosanzeana in vreo poza...?nu am vazut-o de multa vreme... oFloare.gif
va imbratisam cu drag toate 3 !
USA
QUOTE(marimaria @ Mar 4 2010, 05:01 PM) *
Ei americanca draga.....bine ai mai venit pe la mine.
Deocamdata te servesc cu jale amara......poate peste ceva timp iti dau si dulceata biggrin.gif tzuc.gif

Sunt cu tine mai mereu...dar de multe ori mii teama ca nu stiu ce si cum sa zic sa iti fac mai bine......
Nu te cred...ca e numai jale...ai putin dulceata, e pusa acolo de puiuca ta delicioasa..de care mii enorm de dor!
Pupik dulce dulce de la noi!
marimaria
QUOTE(mir0108 @ Mar 5 2010, 10:54 AM) *
fata cu suflet de aur...

"În orașu-n care plouă de trei ori pe săptămână
Un bătrân și o bătrână -
Două jucării stricate -
Merg ținându-se de mână..."
voi veti fi mereu "tinerii ...tinandu-se de mana!" love1.gif

nu stim... de ce???si nu putem schimba nimic...!
cuarj ,varsa-ti naduful asa cum te doare...si intr-o zi ,sa dea DD ,sa fie soare si in inima ta!

maria ,cand ne-o arati pe cosanzeana in vreo poza...?nu am vazut-o de multa vreme... oFloare.gif
va imbratisam cu drag toate 3 !

Draga mea Mir, de atatea ori mi-ai scris mesaje cu ganduri bune tzuc.gif
Va pupacesc pe toate trei......mai ales pe ochioasa aia mica wink.gif
Cosanzeana mea creste......am facut vreo cateva poze zilele astea, dar nu am curaj sa descarc nimic pt ca sunt ramase si cateva cu tati si deocamdata nu am curaj sa ma uit la ele.

Azi am fost la cimitir si asa imi venea sa plang, dar era un tip acolo care se uita de parca eram de pe alta planeta si plangeam cu lacrimi verzi biggrin.gif
marimaria
QUOTE(USA @ Mar 5 2010, 09:08 PM) *
Sunt cu tine mai mereu...dar de multe ori mii teama ca nu stiu ce si cum sa zic sa iti fac mai bine......
Nu te cred...ca e numai jale...ai putin dulceata, e pusa acolo de puiuca ta delicioasa..de care mii enorm de dor!
Pupik dulce dulce de la noi!

Poti zice orice vrei tu......orice imi face bine
Vorba ceea "cum le spui tu bobocule, mai rar cineva" biggrin.gif
laura83
QUOTE(marimaria @ Mar 5 2010, 10:31 PM) *
Azi am fost la cimitir si asa imi venea sa plang, dar era un tip acolo care se uita de parca eram de pe alta planeta si plangeam cu lacrimi verzi biggrin.gif

Offff iubita mea....plangi ca iti face bine...te descarci. si asa cred ca acasa te abtii sa nu te vada puiutza ta. oFloare1.gif
USA
QUOTE(marimaria @ Mar 5 2010, 05:32 PM) *
Poti zice orice vrei tu......orice imi face bine
Vorba ceea "cum le spui tu bobocule, mai rar cineva" biggrin.gif

Am lacrimat la cuvintele tale.....ma simt mult prea mica ca sa ma privesti atat de bine!
nicole@
draga mea,cuvinte nu mai am...sau nu sunt intotdeauna potrivite! tzuc.gif floare2.gif primavara frumoasa va doresc! trandafir.gif
Tania_25
partners.gif
mia22_ro
marimaria
La multi ani si voua si un 8 Martie fericit, plin de soare si bucurie in suflete......sa fi-ti iubite, dragele mele.......si eu am fost iubita mult, poate prea mult.

In fine daca tot se cheama jurnalul meu "Fleacuri de toate zilele" ia sa va povestesc iar cateva fleacuri de azi.

Azi am fost la biserica sa facem pomenirea de 30 de zile. . . . . Asa-i la catolici (tricesima), dar unii nu au putut sa vinapt ca ninge de rupe norii in doua. . . . . . Eu am fost sa anulez slujba si s-o facem pe 21 martie, in schimb alte neamuri au venit si am anulat anularea, iar preotul s-o bulibasit in anulari si o uitat sa-l mai pomeneasca pe Michele. La urma toata soacra-mea infuriata (hahaha tot noi cei cu gura mare) s-o dus la preot sa ia nafura (ostie) si i-o spus, iar el l-o pomenit in fuga si apoi o ramas ca pe 21 martie sa facem slujba. . . . . Nah, ca la nebuni.
Apoi am venit toti la mine cu mic cu mare.....vorba ceia "de la cel cu tata-n gura pan' la cel cu barba sura" si am baut in fuga cate o cafea, am impartit fotografii cu Michele (asa-i obiceiul aici sa se dea ca amintire o fotografie cu cel plecat dintre noi pe care e scrisa o fraza care-l reprezinta) si gata.....nu tu prohod, batiste, prosoape, copac de pomana, colaci, pilaf, masline, coliva......nica, nica.

In biserica nici nu am putut sa ma concentrez sa vars o lacrima ca orice vaduva pt ca aveam puradeii de nepoti in spate si care mai de care mesteca guma, cerea sa i se sufle nasul, intreba ce-i aia si ailalta si tot asa....
natsandrea
maria26
maria26
QUOTE(marimaria @ Mar 7 2010, 04:15 PM) *
La multi ani si voua si un 8 Martie fericit, plin de soare si bucurie in suflete......sa fi-ti iubite, dragele mele.......si eu am fost iubita mult, poate prea mult.

In fine daca tot se cheama jurnalul meu "Fleacuri de toate zilele" ia sa va povestesc iar cateva fleacuri de azi.

Azi am fost la biserica sa facem pomenirea de 30 de zile. . . . . Asa-i la catolici (tricesima), dar unii nu au putut sa vinapt ca ninge de rupe norii in doua. . . . . . Eu am fost sa anulez slujba si s-o facem pe 21 martie, in schimb alte neamuri au venit si am anulat anularea, iar preotul s-o bulibasit in anulari si o uitat sa-l mai pomeneasca pe Michele. La urma toata soacra-mea infuriata (hahaha tot noi cei cu gura mare) s-o dus la preot sa ia nafura (ostie) si i-o spus, iar el l-o pomenit in fuga si apoi o ramas ca pe 21 martie sa facem slujba. . . . . Nah, ca la nebuni.
Apoi am venit toti la mine cu mic cu mare.....vorba ceia "de la cel cu tata-n gura pan' la cel cu barba sura" si am baut in fuga cate o cafea, am impartit fotografii cu Michele (asa-i obiceiul aici sa se dea ca amintire o fotografie cu cel plecat dintre noi pe care e scrisa o fraza care-l reprezinta) si gata.....nu tu prohod, batiste, prosoape, copac de pomana, colaci, pilaf, masline, coliva......nica, nica.

In biserica nici nu am putut sa ma concentrez sa vars o lacrima ca orice vaduva pt ca aveam puradeii de nepoti in spate si care mai de care mesteca guma, cerea sa i se sufle nasul, intreba ce-i aia si ailalta si tot asa....



maria.. imi era dor de povistirile tale.. ai un dar extraordinar de a face din orice fleac lucruri marete prin stilul tau de scrie.. dar cred ca ti-am mai spus... sa va Dumnezeu sanatate tie si fetitei tale! ... hug.gif
anku
QUOTE(marimaria @ Mar 7 2010, 01:15 PM) *
La multi ani si voua si un 8 Martie fericit, plin de soare si bucurie in suflete......sa fi-ti iubite, dragele mele.......si eu am fost iubita mult, poate prea mult.

In fine daca tot se cheama jurnalul meu "Fleacuri de toate zilele" ia sa va povestesc iar cateva fleacuri de azi.

Azi am fost la biserica sa facem pomenirea de 30 de zile. . . . . Asa-i la catolici (tricesima), dar unii nu au putut sa vinapt ca ninge de rupe norii in doua. . . . . . Eu am fost sa anulez slujba si s-o facem pe 21 martie, in schimb alte neamuri au venit si am anulat anularea, iar preotul s-o bulibasit in anulari si o uitat sa-l mai pomeneasca pe Michele. La urma toata soacra-mea infuriata (hahaha tot noi cei cu gura mare) s-o dus la preot sa ia nafura (ostie) si i-o spus, iar el l-o pomenit in fuga si apoi o ramas ca pe 21 martie sa facem slujba. . . . . Nah, ca la nebuni.
Apoi am venit toti la mine cu mic cu mare.....vorba ceia "de la cel cu tata-n gura pan' la cel cu barba sura" si am baut in fuga cate o cafea, am impartit fotografii cu Michele (asa-i obiceiul aici sa se dea ca amintire o fotografie cu cel plecat dintre noi pe care e scrisa o fraza care-l reprezinta) si gata.....nu tu prohod, batiste, prosoape, copac de pomana, colaci, pilaf, masline, coliva......nica, nica.

In biserica nici nu am putut sa ma concentrez sa vars o lacrima ca orice vaduva pt ca aveam puradeii de nepoti in spate si care mai de care mesteca guma, cerea sa i se sufle nasul, intreba ce-i aia si ailalta si tot asa....

draga mea...
te inteleg asa de bine...offffff
cand ma gandesc ca va veni o clipa cand voi fi si eu asa...
vaduva
inghet...
nici nu stiu ce sa-ti doresc
decat putere...draga mamica
tzuc.gif
mir0108
draga de tine...la faza cu cimitirul..cu pomenirea!cred ca esti dezorientata si nici nu stii ce sa faci..!


si ziceai ca ai in aparat poze cu EL...oricum sunt convinsa ca il ai intiparit in minte ,pe buze ,in suflet..in vise!...
descarca pozicile sa va vedem..si spune-mi ca puiul tau scump te soarbe total si este fericita -suflet de copil...!
mi-e ciuda pe maturizarea prematura...pe gustul amar care inrobeste!...fii TU totul,pt amandoi! partners.gif
livya
PRIMESTE ACESTE FLORI DIN PARTEA MEA CU OCAZIA ZILEI DE 8 MARTIE,ITI DORESC O PRIMAVARA FRUMOASA DRAGA MEA!
dyanp
QUOTE(marimaria @ Mar 7 2010, 05:15 AM) *
La multi ani si voua si un 8 Martie fericit, plin de soare si bucurie in suflete......sa fi-ti iubite, dragele mele.......si eu am fost iubita mult, poate prea mult.

In fine daca tot se cheama jurnalul meu "Fleacuri de toate zilele" ia sa va povestesc iar cateva fleacuri de azi.

Azi am fost la biserica sa facem pomenirea de 30 de zile. . . . . Asa-i la catolici (tricesima), dar unii nu au putut sa vinapt ca ninge de rupe norii in doua. . . . . . Eu am fost sa anulez slujba si s-o facem pe 21 martie, in schimb alte neamuri au venit si am anulat anularea, iar preotul s-o bulibasit in anulari si o uitat sa-l mai pomeneasca pe Michele. La urma toata soacra-mea infuriata (hahaha tot noi cei cu gura mare) s-o dus la preot sa ia nafura (ostie) si i-o spus, iar el l-o pomenit in fuga si apoi o ramas ca pe 21 martie sa facem slujba. . . . . Nah, ca la nebuni.
Apoi am venit toti la mine cu mic cu mare.....vorba ceia "de la cel cu tata-n gura pan' la cel cu barba sura" si am baut in fuga cate o cafea, am impartit fotografii cu Michele (asa-i obiceiul aici sa se dea ca amintire o fotografie cu cel plecat dintre noi pe care e scrisa o fraza care-l reprezinta) si gata.....nu tu prohod, batiste, prosoape, copac de pomana, colaci, pilaf, masline, coliva......nica, nica.

In biserica nici nu am putut sa ma concentrez sa vars o lacrima ca orice vaduva pt ca aveam puradeii de nepoti in spate si care mai de care mesteca guma, cerea sa i se sufle nasul, intreba ce-i aia si ailalta si tot asa....



draga mea, tu il ai in suflet, iar felul in care-ti porti sau arati doliul....este personal, nu cred ca este vreo reteta si sa nu permiti nimanui sa-ti impuna sau sa-ti arate cum ar trebui sa te simti sau sa te comporti....asa incercata cum esti...intr-un fel e mai bine ca esti inconjurata de familie...iar copiii....au stilul lor de a trai si de a face fata vietii...nici nu stiu ce sa-ti spun..sa ai grija de tine si de fata si ...sa-ti gasesti linistea. te pup.
roxanne
simina_ana



lorelei2003
As vrea sa-ti spun cateva cuvinte insa mi-e greu sa le gasesc ,doar atat pot sa-ti zic -LA MULTI ANI scumpa mama de printesa.
Imi30
marimaria
QUOTE(anku @ Mar 7 2010, 06:26 PM) *
draga mea...
te inteleg asa de bine...offffff
cand ma gandesc ca va veni o clipa cand voi fi si eu asa...
vaduva
inghet...
nici nu stiu ce sa-ti doresc
decat putere...draga mamica
tzuc.gif

De ce spui asta draga mea?
Nu te mai gandi nici o clipa, alunga visele ciudate, lupta impotriva lor cu toata forta......iubiti-va ca si cum ar fi pentru ultima oara....iubiti-va mult.

Eu aveam vise premonitorii, imagini flash care-mi dadeu o senzatie de frig ce ma lua de la picioare......ma cuibaream la pieptul iubitului meu cautand linistea, asigurarea ca nimic nu se va intampla......dar astea sunt alte povesti si nu-i frumos sa le povestesc azi de 8 martie.
marimaria
QUOTE(mir0108 @ Mar 7 2010, 06:37 PM) *
draga de tine...la faza cu cimitirul..cu pomenirea!cred ca esti dezorientata si nici nu stii ce sa faci..!
si ziceai ca ai in aparat poze cu EL...oricum sunt convinsa ca il ai intiparit in minte ,pe buze ,in suflet..in vise!...
descarca pozicile sa va vedem..si spune-mi ca puiul tau scump te soarbe total si este fericita -suflet de copil...!
mi-e ciuda pe maturizarea prematura...pe gustul amar care inrobeste!...fii TU totul,pt amandoi! partners.gif

tzuc.gif Tu reusesti sa citesti in sufletul meu mai repede ca mine biggrin.gif
marimaria
QUOTE(dyanp @ Mar 7 2010, 10:56 PM) *
draga mea, tu il ai in suflet, iar felul in care-ti porti sau arati doliul....este personal, nu cred ca este vreo reteta si sa nu permiti nimanui sa-ti impuna sau sa-ti arate cum ar trebui sa te simti sau sa te comporti....asa incercata cum esti...intr-un fel e mai bine ca esti inconjurata de familie...iar copiii....au stilul lor de a trai si de a face fata vietii...nici nu stiu ce sa-ti spun..sa ai grija de tine si de fata si ...sa-ti gasesti linistea. te pup.

tzuc.gif tu stii ce-i durerea......ma bucur ca tzancul ala mic al tau e bine

QUOTE(roxanne @ Mar 7 2010, 11:01 PM) *

La multi ani si tie si.....soacrei tale.... liwlol.gif valeu cre ca nu vroiai sa-i urez asa ceva, nu?
Trebuie sa revin cu forte proaspete sa mai barfim soacrele biggrin.gif

QUOTE(simina_ana @ Mar 8 2010, 03:11 AM) *



La multi ani tie, draga Simina!

QUOTE(lorelei2003 @ Mar 8 2010, 03:27 AM) *
As vrea sa-ti spun cateva cuvinte insa mi-e greu sa le gasesc ,doar atat pot sa-ti zic -LA MULTI ANI scumpa mama de printesa.

QUOTE(Imi30 @ Mar 8 2010, 09:55 AM) *

La multi ani dragi mamici.......fimei! tzuc.gif biggrin.gif
roxanne
QUOTE(marimaria @ Mar 8 2010, 01:31 PM) *
La multi ani si tie si.....soacrei tale.... liwlol.gif valeu cre ca nu vroiai sa-i urez asa ceva, nu?
Trebuie sa revin cu forte proaspete sa mai barfim soacrele biggrin.gif


liwlol.gif ...oricand vrei tu......Ma bucur sa citesc din nou, replicile tale incarcate de umor! hug.gif tzuc.gif La multi ani, inca o data, draga mea. Va tzuk dulce pe amandoua! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
petronici

LA MULTI ANI,MARIA! o primavara senina,in liniste si pace sufleteasca....
USA
Un bobocel de iubire si de la noi azi de 8 Martie, mamica dulce! floare2.gif
marimaria
QUOTE(USA @ Mar 8 2010, 08:03 PM) *
Un bobocel de iubire si de la noi azi de 8 Martie, mamica dulce! floare2.gif

Azi m-am rasfatat oleaca......mi-am cumparat niste prajiturele din care si cateva cu lichior wacko.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.