Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Circumcizie Da Sau Nu
ady68
postare Aug 12 2009, 01:18 PM
Postare #1


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 4-July 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 28,875



Buna, mamici, pitici si burtici! Eu nu am mai scris de mult pe aici, dar de citit am citit aproape zilnic.
Octavian a crescut, are 1 an si jumatate si avem si noi o problema. Are fimoza cicatriceala, adica
nu se vede decat orificiul prin care face pipi. Am fost la Grigore Alexandrescu si ne-a fost recomandata
d-na dr. Florica Dinu. D-na dr. ne-a dat de ales intre circumcizie si o alta operatie care presupune taierea
de jur imprejur si coaserea la loc. Aceasta din urma s-ar putea sa mai presupuna o noua interventie,
deoarece prin vindecare pielicica se poate strange un pic la loc. Eu impreuna cu sotul meu am ales a doua
varianta cu riscul de a face a doua operatie. As dori sa stiu si parerea altor mamici si unele sfaturi de la
mamici care au trecut prin asa ceva. Noi suntem maine dimineata programati la operatie. Multumesc mult de tot! oFloare1.gif



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela1985
postare Aug 12 2009, 01:47 PM
Postare #2


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 550
Inscris la: 19-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,390



Si baiatul meu de 1 an are aceeasi problema. Eu trebuie sa ma duc la control la Budimex sa confirme sau sa infirme parerea pediatrului. Stiu pe cineva care a fost dupa ce a implint copilul 1 an si nu a avut nevoie de operatie, doar i-a tras pielita care acoperea cu o penseta. A fost dureros pe moment,dar a durat foarte putin. Pe urma nu a avut dureri decat cand urina cam o saptamana. Si mie mi-e frica sa ma duc pentru ca mi-e mila de el, dar nu o sa am incotro.
Multa sanatate! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela1985
postare Aug 12 2009, 01:51 PM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 550
Inscris la: 19-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,390



In afara de faptul ca era vizibila fimoza, mai avea si alte simptome? Urina intrerupt sau cu dureri?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ady68
postare Aug 12 2009, 04:06 PM
Postare #4


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 4-July 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 28,875




QUOTE(mihaela1985 @ Aug 12 2009, 02:51 PM) *
In afara de faptul ca era vizibila fimoza, mai avea si alte simptome? Urina intrerupt sau cu dureri?


Buna! Alte simptome nu avea. Dar am inteles ca e mai bine pentru ei sa fie operati cat sunt mici, pana
in 2 ani ca sa nu tina minte . Asa mi-au spus si mie medicii. Multa sanatate si voua!



Aceasta postare a fost editata de ady68: Aug 12 2009, 04:23 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 04:53 AM