Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1372 Pagini V  « < 1113 1114 1115 1116 1117 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2010
imo81
postare Aug 2 2010, 10:59 AM
Postare #11141


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



Neatza mamici!

Ma bucur sa vad atata activitate aici la noi!!!
Ca tot vorbeati de intalniri - am auzit zilele astea (credeti-ma ca nu mai stiu unde, cred ca la TV) de o intalnire a mai multor mamici impreuna cu piticii lor undeva la munte. Ce ziceti, poate facem si noi candva??!!! anima1.gif Cred ca daca am planifica din timp (de exemplu de acum pt la toamna) ar putea sa iasa ceva f frumos.....ne-am lua si sotii cu noi si am petrece un weekend cu toti piticii impreuna, undeva la munte intr-un loc frumos... rolleyes.gif Ce parere aveti??? Stiu ca poate ar fi mai greu pt fetele din Italia....

Noi weekendul asta, ca de obicei, am fost ocupati cu facutul curateniei, vizite, gratar. Sambata seara am iesit cu prietenii si am ajuns la un festival al berii - unde a cantat Holograf si cred ca i-a placut mult Clarei ca tot timpul cat au cantat ea a fost numai un zambet smile.gif

Ne-am rezervat la munte - chiar in Bran si plecam miercuri. De-abia astept!! O sa ne plimbam prin zona ca sunt multe de vazut si pana acum - desi stam la 2 pasi - nu am vazut altceva acolo decat castelul. Azi o sa stau pe net sa fac un mic program in sensul ca vreau sa stabilesc pt fiecare zi unde mergem si ce vedem...si ma uit pe net si dupa restaurante, sa vedem unde e mai bine sa mancam. Anul trecut am facut la fel cand am fost pe Transfaragarasan si in Moldova si a fost super.

AAA...si am uitat: merci mult pt raspunsurile voastre!!! notworthy.gif Cu tipa am vorbit chiar sambata si a fost foarte mirata ca ma deranjeaza faptul ca se foloseste de numele Clarai. A zis ca ii place mult cum suna (mira-m-as, ca atunci cand eram insarcinata si le spuneam cum o va chema pe fata mea imi amitesc ca stranba din nas si tot comenta ca numele de Clara nu se poate alinta si bla-bla-bla...). Important e ca i-am spus sa-si schimbe numele si sper ca o va si face.

Eli, Robert e o mandrete de baiat!! Imi place mult poza cand e moscolici la guritza smile.gif
Ce chestie si cu baieteii....nu stiam ca sunt si probleme din astea unsure.gif cu trasul de putzulica.... blush.gif Poate o sa vad la bebe nr. 2.... anima1.gif
Intr-una din zile vrem sa mergem si la bv - ca tot vom fi aproape acolo la bran - la aqua parkul de acolo - intr-o zi in cursul saptamanii ca banuiesc ca e mai liber- ca am auzit ca e super. Poate veniti si voi cu Roby daca puteti...ar fi frumos sa le facem cunostinta la pitici anima1.gif

Gabriela, imi pare rau ca te doar maseaua. Si eu am suferit dupa ce-am nascut cu o masea de minte - pana la urma am operat-o ca n-am avut incotro...am sarit peste 2 mese la san ale Clarei (ei mi-au zis una dar eu am vrut sa fiu sigura). Pana la urma poti sa-i dai si cu lingurita 1 maxim 2 mese Patriciei...dar sper sa-ti treaca si sa nu fie cazul hug.gif
Chestia cu mirositul a lapte al Patriciei e criminala liwlol.gif

Oana, multi nebuni pe lumea asta!!! nervi.gif Sper sa nu mai dai peste astfel de dubiosi!!!! oFloare1.gif

Alina, ma bucur ca Paula papa mai bine!!! eusa_clap.gif

Daniela, Fifi e o scumpica!!! Iti vine s-o mananci toata!!! Si Daria la fel, sper ca i-a trecut raceala!
Tu arati foarte bine - multe femei, inclusiv eu, si-ar dori sa fie asa slabe....
I-am luat si eu costum de baie Clarei - am gasit ieri intamplator si fiind cu Winnie anima1.gif n-am mai stat pe ganduri liwlol.gif

Kamy, sper ca esti ok si nu ai mai facut febra!! oFloare1.gif

Emi si Tabita, ma bucur ca v-ati intalnit!! Sunt convinsa ca toate lucrurile frumoase pe care le-ati spus una despre cealalta sunt adevarate!!!
Emi iti inteleg starea de frustrare dupa cazatura Carinei...asa ma simteam dupa ce s-a lovit Clara cu capul de chiuveta, v-am povestit eu....e normal sa te simti asa, n-ai ce face....dragostea de mama ne face uneori sa suferim si sa ne simtim vinovate pt orice lucru rau care se intampa puiului nostru desi uneori nu putem evita acele lucruri care se intampla pur si simplu.... Uneori seara cand ma pun in pat stau cu o mare teama si ma gandesc sa nu cumva sa i se intample ceva Clarei....merg de 2-3 ori la ea sa verific daca totul e ok si nu cumva exista vreun pericol - ceva prin preajma sa-si traga peste ea, snurul de la suzeta sa si-l infasoare dupa gat etc....nu mai zic cat ma rog la DD sa fie sanatoasa ca nu stiu ce as face daca i s-ar intampla ceva....cred ca asa suntem noi mamele si acum o inteleg si pe mama ca a fost mereu o prapastioasa in ceea ce ne priveste pe mine si fratele meu....

Miha, felicitari pt masina, s-o folositi sanatosi!!!
Ma bucur ca al tau sot face progrese in ceea ce priveste mersul, incet-incet va reveniti la normal. eusa_clap.gif
Despre Iasmina...ce sa zic...n-am cuvinte, mereu ne uimeste cu cate ceva nou!! De-abia astept sa vad filmulete!!! anima1.gif Clara e inebunita dupa bebe TV - e cam singurul post pe care o mai las din cand in cand sa se uite ca sa stea cuminte un pic...si mai nou se mai uita la tom si jerry pe youtube. Si eu va trebui sa-i iau un tarc Clarei dar mai avem un pic pana se ridica in picioare...deocamdata a inceput sa fie din ce in ce mai neastamparata, apuca de toate cele, vrea sa vada totul....iar cand o schimb nu sta locului o clipa, se rasuceste si cauta punga de pampersi - "jucaria" ei preferata iar daca o pitesc si nu o gaseste trage si darama tot ce vede prin jur jucaus.gif

Laura, ma bucur ca ati reusit sa scoateti ceva banuti dupa atata munca!! eusa_clap.gif
Si Clara tot 2 mese de laptic mai are pe zi. Una dimineata si una seara. In plus mai are la 11.00 masa de fructe, la 15.00 masa de legume (supa sau piure, urmeaza si la noi sa bagam carnita si ousor) iar la 19.00 cereale cu lapte. Pt cand o sa fim plecati i-am luat borcanele de la Hipp cu piure de fructe si legume si niste cutii cu lapte cu cereale gata preparat.

Cam atat acum!!
O zi cat mai placuta sa aveti!!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Aug 2 2010, 12:12 PM
Postare #11142


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



Si cateva poze de ieri:










--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 2 2010, 02:36 PM
Postare #11143


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Buna fetelor, iete ca am prins cateva minute de timp liber si logic ca am fugit sa vad ce faceti tzuc.gif
Alina felicitari pt frumoasa mica! Se pare ca bebe 2 va fi baietel conform traditiei cum ca Paula a zis prima data tata eusa_clap.gif iti tinem pumnii pentru analize si sunt sigura ca vor fi toate bune! ai sa vezi ! hug.gif
Imo sa aveti vreme frumoasa si sa va simtiti super in mini vacanta!!!! Si mie mi se pare o idee buna cu intalnirea, chiar poate prin octombrie o sa putem reusi poate toate? sau macar majoritatea? un w/d sa ne intalnim toate ar fi mega distractie! trebuie sa vb mai in amanunt despre asta si cu siguranta cred ca va fi posibil! deci... asteptam primele idei...nu? wub.gif eu cred ca deja am adus-o pe prima de fapt.... daca va convine in octombrie... unsure.gif ca pana atunci avem timp sa punem ceva banuti deoparte....
fetelor, va pup ca ma striga vali! fuuuug!!!!
floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daniela_kiss
postare Aug 2 2010, 04:21 PM
Postare #11144


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 954
Inscris la: 13-February 09
Din: Navodari City
Membru nr.: 71,759




Buna fetelor

Eu nu am mai intrat pe forum, caci sambata starea Dariei s-a agravat. Antibioticul a deranjat-o rau la stomac, asa ca am dus-o la medic, la Urgenta caci a noastra normal ca nu era la cabinet si nici din oras cu noi nu este, ca am fi adus-o acasa. asa cum facem de obicei. Fata a facut 6 injectii, si acum e bine, tuseste un pic dar nu rau. Si eu am luat raceala, mi-a fost si inca imi e rau. Sambata am rugat doctorita sa o vada si pe Fifi ca mi-era teama ..si a zis ca parca are si ea putin rosu in gat, dar nu f convinsa..i-am dat un siropel, si cred ca a fost mai mult preventiv, caci medicul nostru a zis ca nu are nimic. Oricum ei nu i-a curs nasul, si febra etc..din fericire . Are o imunitate tare buna, caci virusul a fost f puternic. m-a doborat pana si pe mine.

Acum trebuie sa ne reintram in ritm, Daria inca ia siropel, de tuse, tre sa fiu atenta si ce mananca. Offf si nu fusese deloc racita anul asta. Parerea unanima este ca am gresit acceptand sa ii dau fetei ce mi-a zis doctorita la telefon, fara sa vada fata ca ny a venit la cabinet. Antibioticul ala a dat-o peste cap, deloc nu a fost ceeea ce ii trebuia. De cand i l-am dat, vedeam doar ca starea se inrautateste. Poate rosu in gat nici nue ra asa de rau. caci eu nu am fost grav. A fost doar nasul si durerea de cap. Cica daca se da antibitoc pt o infectie care nu e asa grava, nu faci decat sa afectezi organsimul, sa il zapacesti..si devine vulnerabil. Mi-am invatat lectia , si ma invinovatesc pt toata sitatia, dar aveam incredere in doctorita. Bine ca fata si-a revenit complet dupa doar 2 injectii.

O sa revin caci chiar nu am avut timp sa vad ce ati mai facut. kiss
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana_andreea
postare Aug 2 2010, 05:58 PM
Postare #11145


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,558
Inscris la: 14-June 09
Din: neamt; acum Trieste - Italia
Membru nr.: 94,925



Buna fetelor,

Noi am terminat cu zugravitul, dar am avut ceva treaba dupa pt ca a trebuit sa dea jos mult din perete acolo unde s-a infiltrat apa. Si am mutat si biblioteca care a trebuit golita de carti liwlol.gif primadata cand m-am enervat ca am multe carti liwlol.gif Mai am de sters geamurile si usille si gata curatenia generala.

Azi am fost la ginecoloc, totul bine. Dar nimeni nu ma lamureste nimeni ce-i cu durerile din partea stanga.
Am profitat ca eram la distretto si l-am masurat si cantarit pe Thomas. Are 7,500kg si 70cm.

Am reusit sa ii fac tort lui Seby (cu 3 zile dupa ziua lui liwlol.gif dar a iesit super bun, ca la decorat sunt varza. Aseara am facut si niste pizza si o panita mica si Thomas a rontait multumit la o coarja, desi tot ce ii ajungea in gura scuipa liwlol.gif

Sambata, daca ii este gata pasaportul lui Thomas, plecam la mama in Franta. Familia la care sta mama ne-a invitat la ei smile.gif Vreau tare mult sa mergem pt ca acolo m-am vazut primadata cu Sebi.

Despre animale nu stiu ce sa zic, mie mi-ar fi greu sa le tin in casa. Dar nu cred ca e un pericol real. Cand am fost in vizita la o prietena, cainele ei era gelos si facea cam urat cand ea il tinea pe Thomas liwlol.gif era tare comic.

Vorbeati de intalniri, poate la anul in august vin fetele din Italia acasa si orgsnizam ceva, eu vin in septembrie in Romania, dar stau o saptamana si trebuie sa merg si in Neam.

Alina,
Si eu am menstruatii ciudate, imi veneau din 2 in 2 saptamani, acum la o luna sau 3 saptamani. Si la primele menstruatii imi curgea doar ziua.
Imi pare rau ca te chinui asa tare cu Paula. Eu m-am stresat si pt mai putin, imi dau seama ca esti tare stresata. Sper ca Paula sa pape tot mai bine.

Imo,
Si eu am senzatia uneori ca misca ceva in burtica liwlol.gif ma bucur ca nu sunt singura liwlol.gif
Cat despre persoana care si-a facut cont cu numele Clarei, eu m-as supara daca as stii ca cineva a facut asta intentionat mai ales fara sa imi zica. Bine ca ai vorbit sper sa il schimbe.
Eu incalzesc in microunde.
Ce mare s-a facut Clara si tot mai frumoasa. Ce cantitate ii dai la o masa, noi nu am reusit sa inlocuim o masa complet pt ca oricat ar manca mai vrea si tzatza.

Elda,
Ma bucur ca ai revenit. Ce mare si frumos s-a facut Robert, are niste ochisori. Si vad ca e si tare smecher.
Ce bine ca mananca. Thomas tot la tata trage, cu lingura e greu, trebuie sa ma stramb si sa ma maimutaresc ca sa pape.
De ce l-a tras doctorul de pitzulica??
Bine faci ca nu vrei sa il lasi sa mearga in premergator, verisori mei care au avut premergator au mers la 11-12 luni, cei care nu au avut au mers la 8-10 luni.


Kamelya,
Thomas a inceput sa faca invers: refuza lingurita, desi acum vreo 2 saptamani manca foarte bine.

Oana,
Ce comica ai fost cu "aterizatul soacrei" liwlol.gif
Si mie imi este frica pe aici, mai ales daca e o zona mai pustie. Sper sa nu te mai sperii.

Gabriela,
Cand aveam un an a zis mami ca aveam un catel care imi tragea pantaloni jos liwlol.gif
Multumesc pt carte.

Daniela,
Sunteti niste frumoase si ce frumos sta Fifi in fundulet. Thomas nici gand sa stea, e asa apucat ca nu mereu ii fuge ochii dupa ceva. Thomas in fund sta bine doar in cada la baie, cred ca din cauza ca ii este frica sa nu cada in apa.
Imi pare rau ca ati trecut prin atatea cu Daria, aici doctorul o incurca rau de tot daca da tratament prin telefon, doctorita mea nu ar face asta nici in ruptul capului.

Emilia,
Ce frumos ca te-ai intalnit cu Tabita liwlol.gif Thomas e preocupat sa nu se dea Teo la Carina liwlol.gif
Si eu m-am condamnat mult ca a cazut Thomas din pat, dar dupa ce am vorbit cu matusa mea si mi-a zis ca toti copii ei au cazut, indiferent de cat de atenta a fost, m-am mai linistit. Nu putem sa ii tinem intr-un glob de sticla, se vor lovi din cand in cand.

Mihaela,
Ma bucur ca v-ati luat masina, si eu m-am despartit de forduletul meu cu greu dar acum ma descurc cu tancul asta de masina liwlol.gif
Ce tare e Iasmina e super bebe liwlol.gif

Laura,
Ce frumos ca mergi la Bravos, vreau si eu smile.gif MA bucur ca ai facut ceva bani cu cobzele si daca o sa reusesc sa vin la tine sa imi dai si mie o cobza ca salivez si nu stiu cum e liwlol.gif

Tabita,
Ce bine ca mergi la tzara din cand in cand, eu am crescut la tzara si imi lipseste tare mult.


--------------------






Listuta mamici si bebelusi februarie 2010:
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...40#entry1414433
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana_andreea
postare Aug 2 2010, 06:00 PM
Postare #11146


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,558
Inscris la: 14-June 09
Din: neamt; acum Trieste - Italia
Membru nr.: 94,925



Bebelusi februarie:

Illyane (38), bebe Ioana-Victoria, 5 ianuarie 2010, 3,500kg, 53cm, natural
Kamelya (38), bebe Victor, 21 ianuarie 2010, 4,100kg, 51 cm, cezariana

Saruta (38+5), bebe Sofia Maria, 1 februarie 2010, ? kg, ? cm,
Mykella (38+6), bebe Iasmina Elena, 5 februarie 2010, 2,690kg, 47 cm, natural
Andradrag (40), bebe Rares Ionut, 7 februarie 2010, ?kg, ?cm, natural
Oxxyyy (40+2), bebe Dario Stefan, 9 februarie 2010, 4,420kg, 56 cm, cezariana
Roxana_andreea (41+5), bebe Thomas, 11 februarie 2010, 3,900kg, 50,5 cm, cezariana
Daniela_kiss (40+2), bebe Stefania Sabrina, 11 februarie 2010, 4kg, 55cm, natural
Emiliav (41), bebe Carina Ilinca, 11 februarie 2010, 3,500kg, 52 cm, natural
Tabita_ionescu (40), bebe Teodor Cornel, 13 februarie 2010, 3,400kg, 52 cm, natural
Elda (39+3), bebe Robert, 14 februarie 2010, 3,580kg, 52 cm, natural
Laura_francu (38+4), Bebe Matei Gabriel, 15 februarie 2010, 3,300kg, 52cm, cezariana
Gabrielacj (41), bebe Patricia, 15 februarie 2010; 4,200kg; 58cm; natural
Simoneta (40), bebe Daria-Elena, 15 februarie, ?kg, ?cm, natural
Alinacobuz (38), Paula, 16 februarie, 3,050kg; 50cm, cezariana
Strunfita (40+1), bebe Ovidiu Sasha, 19 februarie 2010, 3,620kg, 50cm, natural
Imo (39+1), bebe Clara, 23 februarie 2010, 2,700kg, 49cm, natural
Anabebe (38+1), bebe Andrei, 23 februarie 2010, 2,900kg, 50cm, natural

Avem 8 baietel si 10 fetite bananab.gif

Daca am gresit ceva, reclamati smile.gif

Aceasta postare a fost editata de roxana_andreea: Aug 2 2010, 06:02 PM


--------------------






Listuta mamici si bebelusi februarie 2010:
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...40#entry1414433
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 2 2010, 09:19 PM
Postare #11147


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Buna seara gagici tzuc.gif gata treaba pe ziua de azi, Matei ne-a scos peri albi azi, a fost ultra marait si incontinuu vroia cate ceva insa numai el stia ce wacko.gif are doua gingii umflate si albicioase, cred ca ar fi din cauza dintisorilor... apropo, am auzit sambata la stiri ca cei de la sanatate au scos de pe piata si au interzis cateva medicamente printre care si Nurofen sirop pentru copii... vroiam doar sa va spun si voua... nu stiu de ce insa sad.gif
Daniela imi pare rau de ce ati patit si sper sa scapati de tot de raceala si tu si Dariuta hug.gif aiurea faza cu doctorita, ar trebui cred sa ii atragi atentia sau eventual sa o schimbi... wub.gif
Roxy ce frumos ca mergeti in Franta, si eu imi doresc tare mult, Vali a fost deja de 2 ori in excursii pe acolo... e ff romantic asa mi se pare smile.gif ma bucur ca Thomas e bine si e baiat mare si frumos! Si abia astept sa ne vedem, si sa stii ca la anul in vara musai venim in It si facem un tur pe la toate fetele de pe forum aflate acolo, asta daca ne primiti biensour anima1.gif si am sa iti aduc si o cobza de peste!
Imo, am uitat sa iti spun cat de dulce mi se pare Clara mai ales in poza unde sta pe hainute liwlol.gif e asa comica. seamana asa de bine cu voi doi, si de fapt oricum mi se pare cu tu si Adi semanati f bine.
Deci... Eli se da la fund... a citit ca vin buluc peste ei si zis "iete... ca tre sa trec in umbra... poate imi pierd urma " liwlol.gif tongue.gif noroc de telefoanele mobile biggrin.gif
Tabita ce zici poti merge la Targoviste in perioada aceea, ca nu mai tin minte cand ai zis ca plecati si voi in concediu unsure.gif
Fetelor va pup si mai vb maine, ma bag la somnic!
PS: Azi Matei nu a vrut nicicum piure de legume si doar 70ml de supa desi i-am pus in supa si pui si in piure i-am adaugat un strop de unt... s-a strambat fff tare si i s-a facut greata... doh.gif offf oare va manca lapte si fructe pana la adanci batraneti? si atat...? sad.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana_andreea
postare Aug 2 2010, 10:07 PM
Postare #11148


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,558
Inscris la: 14-June 09
Din: neamt; acum Trieste - Italia
Membru nr.: 94,925



In seara asta pe la 7 m-am apucat sa ii dau cina lui Thomas dar cum nu a dormit toata ziua mai deloc, dupa vreo 3 linguri a adormit liwlol.gif acum s-a trezit si era asa flamand ca a mancat pireul din carnita legume, o lingurita de orez si putina supica in total vreo 50-60g si plus o piersica mare cu cereale. Am prins trucu, trebuie sa fie flamand ca mananca orice liwlol.gif
Ma gandesc sa ii scot o masa, dar nu stiu cum sa fac. El manca la 6 lapte, la 9 ii biscuiti si doza de lapte de vaca qpoi iar san, la 12 mancare si san, la 15 san, la 6 mancare si san, iar la 9 san. Poate la masa de la 15 as putea renunta daca i-as da pranzul mai tarziu si cina mai devreme putin. O sa incerc maine. Oricum trebuie sa am grija sa ii introduc doza de lapte de vaca, si de un timp nu ii mai dau cu laptele amestecat cu apa pt ca nu il vrea, deci l-am amestecat cu biscuiti.

Laura te primesc cu drag, mai ales daca vii vara am o camera libera asa ca nu trebuie sa stai la hotel. Cred si eu ca e romantica Franta smile.gif noi mergem ca avem la cine ca asa sa stam la hotel nu ne-am permite smile.gif e bine sa ai prieteni in diferite tari, mergi la ei vin si ei la tine, e frumos.
Nu te ingrijora, nici Thomas nu manca cand era marait; saptamana trecuta mi-a facut peri albi. Credeam ca apar dinti, dar nimic.

P.S. Azi Thomas a mai progresat cu ridicatul in 4, reuseste sa se arunce in fata si nu in spate smile.gif imi este asa drag cand il vad cum se misca el prin tot patul, numai ca trebuie f mare atentie, acum nu mai am curaj sa il las pe pat si sa plec.


--------------------






Listuta mamici si bebelusi februarie 2010:
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...40#entry1414433
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tabita_ionescu
postare Aug 3 2010, 07:26 AM
Postare #11149


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 203
Inscris la: 5-January 10
Din: Bucureti
Membru nr.: 124,230



Buna dimi fetelor,

Mie mi-a dat Teo desteptarea de la 6.30, ca in fiecare zi, in ultima perioada.

Teo de sambata zice TATA...liwlol.gif bine, nu i se adreseaza lui Alex, sunt sunetele pe care le scoate. Era asa dulce cand l-am auzit prima oara...eu ii ziceam ''ma-ma'' si el, razand ''ta ta'', bravos mon cher, faci misto de mami??? Si acum vb in legea lui , si tot ta-ta, ta-ta, iete, iete, da da....senzational, incepem sa ne intelegem

Laura, noi plecam in concediu pe 17 August, si ne intoarcem pe 24 August, nu mai stiu cand ai zis ca treci ...o sa facem tot posibilul, daca suntem in tara, sa ajungem la TGV.

Daniela
, ma bucur ca fetele sunt ok acum, din pacate se mai intampla ...nepoata mea face febra 39,5 destul de des, doar daca merge putin cu aerul conditionat, sau daca se joaca cu apa in curte....

Aseara a ajuns si fratele meu din Spania acasa, ai mei sunt super incantati, a venit nepoata lor. Eu am musafiri de ieri, verisoara mamei de la Sibiu, co sotul, cu copilul si cu mama ei. Ma bucur ca au trecut pe la mine, dupa amiaza pleaca spre parintii mei.

Ma duc sa pregatesc ceva de mancare, ca Teo a adormit.

Va pupam si revenim.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emiliav
postare Aug 3 2010, 08:57 AM
Postare #11150


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 858
Inscris la: 24-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 96,480



Buna dimineata,
Eu am facut supa Carinei, cu tot cu carnita. Daca nu o mananca Carina ... va manca mamy toata papa fetiteei liwlol.gif . A inceput sa mearga ceva mai bine cu mancatul. Macar stiu ca mananca in jur de 40.50 ml de supa pe zi, plus ca la ora 5-6 ii dau lapte praf facut cu supa clara. Deci la legume stam cat de cat bine. Daca Teo zice mereu TATA Carina zice non stop MAMA, tare si raspicat si clar. Ieri a zis incontinuu. Si acum daca ii repet "zi Mama" zice daca are ea chef. Ieri era topit taicasu dupa ea ca nu o auzise zicand asa mult mama. S-a ofticat insa ca nu zice si tata si zice ca numai eu am invatat-o sa zica numai mama si sa nu zica tata liwlol.gif .
M-am mai linistit putin cu cazatura ei, desi sunt tare fricoasa in continuare. Imi fac mereu ganduri sa nu pateasca ceva, exact cum spui si tu Imo.

Imo, si eu ma inscriu la intalnirea de la munte. Asa ca poate organizam si ne cazam toti in acelasi loc, nu ? Ar fi superb ! Clara e mare si a crescut f frumos.

Laura, mor de curiozitate sa vad cum sunt cobzele alea. Ma bucur ca ati mai facut un ban.

Hai ca a venit o vecina si mi.a facut capul calendar, am pierdut tot firul. V-am zis eu despre niste prieteni care vor sa infieze un copil si mama lui nu este deloc deacord. Vine si imi face mie capul calendar si nu imi place ca ma baga pe mine in problemele lor. Nici nu ii mai deschid usa de acum incolo.

kiss


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1372 Pagini V  « < 1113 1114 1115 1116 1117 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 06:19 PM