Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fundatia ' Utile Copii ', ajutor din inima pt mamici si pitici
floare_albastra
postare Feb 20 2009, 10:33 AM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



Dragele mele forumiste si dragul meu Andrei,

Azi-noapte dupa cum era vijelia asta, pe la vreo 5 asa si nu puteam sa dorm, mi-a scanteiat creierul la aceasta fundatie.
Nu stiu daca a mai fost propus acest lucru, dar incerc sa va spun ce mi-a debitat creierul:

Mereu citeam in sectiunea Ajutor umanitar despre mamici care nu au posibilitatea sa le cumpere jucarii, papica sau medicamente copiilor lor sau despre mamici cu pitici bolnaviori, unii chiar incurabil. Dar, la un moment dat, apareau nemultumirile celor care sareau in ajutor: ba, pachetul nu a fost ridicat de la posta, ba respectiva postase pe mai multe site-uri si avea nu stiu cate id-uri, chiar si bani se trimiteau si din nou apareau iar nemultumiri si cereri etc etc

Acum eu zic asa, cu acordul vostru si sa dam spre testare o saptamana in care sa vedem daca merita sa facem aceasta fundatie Utile copii.
Ma gandeam ca la fundatie sa soseasca jucarii, hainute folosite dar in stare buna, sau lucrusoare noi, premergatoare, carucioare etc.
Pentru partea financiara, propun sa deschidem un subtopic in care sa licitam sume de banuti si cineva sa se ocupe de actualizarea listutei zilnic, cat facem testarea, sa vedem ce banuti adunam. Pentru partea de cereri, daca reusim sa facem acest lucru, avem nevoie de cateva adrese de e-mail prin care sa analizam cererile venite din partea mamicilor si bineinteles, o camaruta undeva, unde putem si depozita in cutii cele primite. Eu una ma ofer voluntara, am si 2 birouri f frumoase cu 2 scaune pe care le pun la bataie de la ikea, iar pt sectiune de vot cu bani, deschid licitatia cu 500 RON.

Sincer, ziceam ca daca tot Utile copii este o comunitate, putem face lucruri marete aici, iar faptul ca am infiinta fundatia Utile copii (cine are businessul Utile copii poate sa faca acest lucru pt noi!) am putea ajuta cu adevarat, am monitoriza cererile, am reusi sa cream posibilitati etc.

Acum, haideti va rog sa votam PENTRU sau IMPOTRIVA Fundatiei Utile si cine doreste sa deschida subtopicul cu licitatia si sa actualizeze listuta zilnic, este binevenit.

Testam o saptamana, ce ziceti???

Poopici si sper ca nu am deranjat cu aceasta idee! oFloare1.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Feb 20 2009, 10:51 AM
Postare #2



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



eu deja am trimis la cineva de pe forum hainute , cand o sa mai strang o sa le impart si o sa aduc si eu , inclusiv jucarii si ce imi ramane de la Bobo
e buna ideea ta mai ales ca se vor strange toate lucrurile undeva................singura nedumerire e ca as vrea totusi sa fie ca un fel de juriu cand se dau lucrurile pt ca intra-devar sunt persoane care le cer pt a le vine ..............acum ramane la aprecierea ta ca tu ai deschis topicul ..............iar in Aprilie cand imi vor venii banii retroactiv dupe indemnizatie voi dona si eu


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina0412
postare Feb 20 2009, 10:53 AM
Postare #3


mami a lui bubu Denis
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,727
Inscris la: 29-July 08
Din: RO
Membru nr.: 32,291



eu una sunt PRO FUNDATIE
mi se pare o idee buna sa vedem ce se poate face in aceasta saptamana
nu am inteles f bine cum ai propus tu sa face cu licitatia..fiecare sa spuna cati bani poate oferi si sa vedem inbtr o sapt cati se strang?
si daca o sa mearga asta inseamna ca trebuie facute si demersuri de inregistrare la Reg Comertului, altfel cum vom strange banutii?!!!cel mai simplu e prin donatie direct intr un cont bancar
eu pot deocamdata sa ofer hainute noi sau folosite, dar in stare buna
si ma ofer voluntar sa tin evidenta contabila daca se doreste ca fundatia sa fie pe bune


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hellena09
postare Feb 20 2009, 10:58 AM
Postare #4


Full time mommy
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,096
Inscris la: 2-March 08
Din: Bucharest
Membru nr.: 16,634




Si eu sunt PRO...
Am trimis si eu hainutze cuiva de pe forum si cand o sa mai am, bineunteles ca o sa le dau... rolleyes.gif
Cu banii pt moment noi stam cam prost... pana terminam casa...
dar in orice alt fel, ma ofer cu tot dragul... trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Feb 20 2009, 11:05 AM
Postare #5


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



QUOTE(Danutza_rge @ Feb 20 2009, 10:51 AM) *
eu deja am trimis la cineva de pe forum hainute , cand o sa mai strang o sa le impart si o sa aduc si eu , inclusiv jucarii si ce imi ramane de la Bobo
e buna ideea ta mai ales ca se vor strange toate lucrurile undeva................singura nedumerire e ca as vrea totusi sa fie ca un fel de juriu cand se dau lucrurile pt ca intra-devar sunt persoane care le cer pt a le vine ..............acum ramane la aprecierea ta ca tu ai deschis topicul ..............iar in Aprilie cand imi vor venii banii retroactiv dupe indemnizatie voi dona si eu

Poi tocmai de asta spuneam sa se ocupe cateva persoane, sa putem selecta cu adevarat lucrurile dupa nevoile persoanei care are nevoie.
Si categoric putem cere multe detalii persoanei respective cand primim cererea pe e-mail. Totul trebuie selectat!

QUOTE(alina0412 @ Feb 20 2009, 10:53 AM) *
eu una sunt PRO FUNDATIE
mi se pare o idee buna sa vedem ce se poate face in aceasta saptamana
nu am inteles f bine cum ai propus tu sa face cu licitatia..fiecare sa spuna cati bani poate oferi si sa vedem inbtr o sapt cati se strang?
si daca o sa mearga asta inseamna ca trebuie facute si demersuri de inregistrare la Reg Comertului, altfel cum vom strange banutii?!!!cel mai simplu e prin donatie direct intr un cont bancar
eu pot deocamdata sa ofer hainute noi sau folosite, dar in stare buna
si ma ofer voluntar sa tin evidenta contabila daca se doreste ca fundatia sa fie pe bune


Licitatia ca si PRO-ul sau IMPTRIVA, ziceam sa le facem virtual o saptamana, pt proba.
Deschisesem eu cu 500RON. Si aici faceam referire la cazurile in care piticii sunt bolnavi, au nevoie de tratamente scumpe, operatii etc.
Putem face chiar si strangere de fonduri cand va fi cazul.
Cine va face fundatia, presupun ca cel care are si businessul Utile copii, va deschide si un cont bancar. Donatiile se vor face dupa lista adunata, daca mergem mai departe si bineinteles direct in cont!

Super, avem nevoie de contabil!!! smile.gif
QUOTE(hellena09 @ Feb 20 2009, 10:58 AM) *
Si eu sunt PRO...
Am trimis si eu hainutze cuiva de pe forum si cand o sa mai am, bineunteles ca o sa le dau... rolleyes.gif
Cu banii pt moment noi stam cam prost... pana terminam casa...
dar in orice alt fel, ma ofer cu tot dragul... trandafir.gif


Super!!!! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Feb 20 2009, 11:06 AM
Postare #6


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



si eu sunt PENTRU!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Feb 20 2009, 11:07 AM
Postare #7


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



si eu sunt pro.cu hainutze si jucarii putem ajuta.cu bani momentan stam mai prost.am chiar si un premergator destul de nou, ptr ca nu la folosit mult timp.

Aceasta postare a fost editata de EMY2000: Feb 20 2009, 11:09 AM


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Feb 20 2009, 11:07 AM
Postare #8



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



trebuie cineva care are bb mai maricel si care are cu cine sa-l lase ca o sa fie nevoie mai mereu de acea persoana ...................iar cererile sa se faca pe adresa ta de mail sau cea a lui Andrei, iar voi sa postati cererile aici si juriul sa delibereze

haideti fetelor veniti cu pareri


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina0412
postare Feb 20 2009, 11:09 AM
Postare #9


mami a lui bubu Denis
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,727
Inscris la: 29-July 08
Din: RO
Membru nr.: 32,291



plus ca trebuie un loc unde sa fie stranse hainutele, jucariile
adica cel putin o camera


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Feb 20 2009, 11:09 AM
Postare #10



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



QUOTE(alina0412 @ Feb 20 2009, 01:09 PM) *
plus ca trebuie un loc unde sa fie stranse hainutele, jucariile
adica cel putin o camera



asa e


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:36 PM