Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

931 Pagini V  « < 252 253 254 255 256 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi Din Decembrie 2008, invitatie pt mamici si pitici!
anku
postare Aug 2 2009, 12:27 PM
Postare #2531


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



cve faceti simina????? smile.gif
tacso adora muzica clasica...dar eu nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sad.gif
si nu vreau sa se faca muzician...are idei ca sa-l trimita p darius la o sc de muzica...sa-i cumpere pian si vioara....
dar cu chestii din astea daca nu ai noroc devii muritor de foame...
mai bine sa faca o sc serioasa...
si sa se faca arhitect super.gif
dar are zdroaba p masini...toata ziua numai buuuuuuuuuuubruuummbunmmm blush.gif biggrin.gif
si il atrag p str...sa vezi cum sta si wse uita si iosis exprima parerea... liwlol.gif care i-ar placea...nu-i place mercedes...il atrag in schimb opel si citroen liwlol.gif dc se poate de culoare rosie sau alba..... liwlol.gif


mna........ce sa facem ...mai si visam!!!! smile.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Aug 2 2009, 12:28 PM
Postare #2532


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



Am o intrebare la voi....cum faceti piureul de cartofi?
Eu nu am gasit decat cartofi noi in piata si in orice mod l-as face imi iese gumat.
Eu il fac asa: dupa ce ii fierb cca o ora, ii drobesc cu furculita si adaug din apa in care au fiert ( impreuna cu celelalte legume pt supica) . I-am pus si putin unt..dar degeaba.. Maine vreau sa-i dau si iaurt ( inca nu m-am hotarat de care) si o sa-i adaug si iaurt in piure...Dar mi-am facut asa mie , cu iaurt si tot gumat iese...ufff doh.gif ..greu cu diversificarea asta ...
Voi cum procedati? Ca eu in fiecare zi ma crizez cand se apropie ora de papa si vad ca nu-mi iese...si cand il vad ca nici nu mananca....imi vine sa ma dau cu capu' de pereti...
Apropo de nemancat....mai iese la vreun bebe dintisorii de sus? Pe Iancu cred ca-l supara rau gingia, ca musca in nestire...daca din greseala imi prinde mana, mi-o capseaza pe loc...si lasa niste urme....smile.gif Iar jucariile speciale ....parca nici nu ar exista...cel mai mult ii place cablul de la laptop. E mai gros decat cel de la mouse si-l prinde mai bine .....am vazut pe un site, o jucarie speciala pentru dinti, care are forma de suzeta, dar partea aia care o baga in gurita e pe forma maxilarului. Cred ca maine ii fac comanda de "suzeta" aia ca deja ma dispera cand il vad cum musca....mi-e frica sa nu ramana asa....am patit-o in parc la Botosani ca a venit un pitic si m-a muscat de picior liwlol.gif




--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Aug 2 2009, 12:37 PM
Postare #2533


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



QUOTE(anku @ Aug 2 2009, 01:27 PM) *
cve faceti simina????? smile.gif
tacso adora muzica clasica...dar eu nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sad.gif
si nu vreau sa se faca muzician...are idei ca sa-l trimita p darius la o sc de muzica...sa-i cumpere pian si vioara....
dar cu chestii din astea daca nu ai noroc devii muritor de foame...
mai bine sa faca o sc serioasa...
si sa se faca arhitect super.gif
dar are zdroaba p masini...toata ziua numai buuuuuuuuuuubruuummbunmmm blush.gif biggrin.gif
si il atrag p str...sa vezi cum sta si wse uita si iosis exprima parerea... liwlol.gif care i-ar placea...nu-i place mercedes...il atrag in schimb opel si citroen liwlol.gif dc se poate de culoare rosie sau alba..... liwlol.gif
mna........ce sa facem ...mai si visam!!!! smile.gif



Ce sa facem....astept sa se trezeasca Iancu , sa pape si sa plecam la Zoo. Mi s-a pus mie pata sa merg azi acolo...de parca nu am fost de "n" ori....dar ce sa-i faci daca mie imi plac animalutele.
Ne distram azi cu Iancu ca ii spuneam unde mergem dupa ce face nani, iar cand i-am spus ca il lasam la maimute a inceut sa rada in hohote....cum pronuntam "maimuta" , incepea sa rada...
Ii spunem "maimutel", pt ca a inceput sa imite. Daca noi facem din cap "nu"...incepe si el sa faca...daca ridicam mainile in sus le ridica si el....daca aplaudam...hop si el...e asa de comic....

Voi? Nu plecati pe nicaieri?



--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 2 2009, 12:42 PM
Postare #2534


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683




QUOTE(simina_ana @ Aug 2 2009, 12:28 PM) *
Am o intrebare la voi....cum faceti piureul de cartofi?
Eu nu am gasit decat cartofi noi in piata si in orice mod l-as face imi iese gumat.
Eu il fac asa: dupa ce ii fierb cca o ora, ii drobesc cu furculita si adaug din apa in care au fiert ( impreuna cu celelalte legume pt supica) . I-am pus si putin unt..dar degeaba.. Maine vreau sa-i dau si iaurt ( inca nu m-am hotarat de care) si o sa-i adaug si iaurt in piure...Dar mi-am facut asa mie , cu iaurt si tot gumat iese...ufff doh.gif ..greu cu diversificarea asta ...
Voi cum procedati? Ca eu in fiecare zi ma crizez cand se apropie ora de papa si vad ca nu-mi iese...si cand il vad ca nici nu mananca....imi vine sa ma dau cu capu' de pereti...
Apropo de nemancat....mai iese la vreun bebe dintisorii de sus? Pe Iancu cred ca-l supara rau gingia, ca musca in nestire...daca din greseala imi prinde mana, mi-o capseaza pe loc...si lasa niste urme....smile.gif Iar jucariile speciale ....parca nici nu ar exista...cel mai mult ii place cablul de la laptop. E mai gros decat cel de la mouse si-l prinde mai bine .....am vazut pe un site, o jucarie speciala pentru dinti, care are forma de suzeta, dar partea aia care o baga in gurita e pe forma maxilarului. Cred ca maine ii fac comanda de "suzeta" aia ca deja ma dispera cand il vad cum musca....mi-e frica sa nu ramana asa....am patit-o in parc la Botosani ca a venit un pitic si m-a muscat de picior liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
vb serios????????ce tare!!!!!!! liwlol.gif liwlol.gif
mno ca numai asta nu am auzit....
in loeg cu cartofii....
nu e de vina mosdul de preparrare...ci soiul lor.....
sunt mai mulzte soiuri...
incearca sa cumperi altiiu si din alt loc nu de la acelasi om...
sunt cartofi fainosi,de salata,care se fierb repede ...cred ca aia care3 se fac ca guma sunt de salata.......
asa m-am gandit si eu prima data cand am nimerit asa....
zic ce dumnezeu oi fi facuta de o iesit asa piureul?????
si il chem p sotul spunandu-i ca aici in germania nici cartofii nui sunt de doamne ajuta.... liwlol.gif
la care el mi-a zis ce si cum-......... liwlol.gif
incerac plus.....ca e lg tine si aia au cartofi buni...cred ac este aceea si marfa peste tot......la plus..
sau alt om si intreaba dc sunt fainosi???
eu nu pun apa de la cartofii care au fiert ca are amidon si ne doare burtica...dara sa fac eu...nu tb poate asa... tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 2 2009, 12:47 PM
Postare #2535


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(simina_ana @ Aug 2 2009, 12:37 PM) *
Ce sa facem....astept sa se trezeasca Iancu , sa pape si sa plecam la Zoo. Mi s-a pus mie pata sa merg azi acolo...de parca nu am fost de "n" ori....dar ce sa-i faci daca mie imi plac animalutele.
Ne distram azi cu Iancu ca ii spuneam unde mergem dupa ce face nani, iar cand i-am spus ca il lasam la maimute a inceut sa rada in hohote....cum pronuntam "maimuta" , incepea sa rada...
Ii spunem "maimutel", pt ca a inceput sa imite. Daca noi facem din cap "nu"...incepe si el sa faca...daca ridicam mainile in sus le ridica si el....daca aplaudam...hop si el...e asa de comic....

Voi? Nu plecati pe nicaieri?

am pregatit papaica sa papam afara...l strand...
dar astia...dorm ziua in amiza mare...si acum eu tb sa astept..... mad.gif
poate se strica intre timp manacarea....ca e gata impachetata...... mad.gif
ooooooooooooooo
la gradina zoo????
ce fainnnnnnn eusa_clap.gif
i-auzi....face ca amimutica.... tongue.gif ce dulce....


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Aug 2 2009, 01:05 PM
Postare #2536


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



No...numai asta nu am stiut ca si cartofii sunt pe categorii...salata, copti...etc....credeam ca eu sunt aia de vina..smile.gif
Am unii mai fainosi in casa....adica asa cred, ca l-a curatat erau mai moi parca....nu asa tari ca piatra ca ceilalti. Unul l-am pus azi la supa...sa vad acum cum iese, daca e mai bine....iti povestesc diseara....

Distractie faina


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose68
postare Aug 2 2009, 09:27 PM
Postare #2537


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,925
Inscris la: 29-April 08
Din: B
Membru nr.: 22,013



3.12.2008- Andreea- mamica Rose68

6.12.2008-Eduard Andrei- mamica Geutzica

8.12.2008 - Selena Iasmina- mamica Andreea. Andymar

8.12.2008- Iancu Stefan- mamica Simina Ana

12.12.2008 - Cosmin Mihai - mamica Ellena Elly

15.12.2008 - Bogdan - mamica Iullyy

17.12.2008 Duncan, mamica Tina71
nu avem inca pozica
20.12.2008- Matei- mamica Oana

21.12.2008- Lucas Dave- mamica Georgiana, Geocoto

22.12.2008- Matei-mamica Sinziana- Sinzigm

23.12.2008 -Darius-mamica Anku

27.12.2008 - Denisa Maria, mamica Danielaa,

28.12.2008 - Stefanut-mamica Alina84
Adelin- mamica Petronici

Cristina , mamica Adina Apostu

[/quote]


--------------------


Puiutii de decembrie
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...394&st=2530

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=212


Sufletele care nu-si spovedesc taina niciodata sunt ca odaile cu ferestrele inchise care nu se aerises
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tina71
postare Aug 2 2009, 11:51 PM
Postare #2538


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 245
Inscris la: 30-June 08
Din: ireland
Membru nr.: 28,401



Rosenu am inteles prea bine, nu gasesti in tara ZOVIRAX sirop?dar Andeea cum se mai simte, s-a rezolvat problema sau tot va mai chinuiti?
am sa incerc sa pun si eu poze recente cu Duncan


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Aug 3 2009, 12:54 AM
Postare #2539


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486





LA MULTE LUNITZE , pentru Andreea, Rose!
Ii dorim sa se faca repede bine si sa o inveseleasca pe mami!


Pupicei


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 3 2009, 01:18 AM
Postare #2540


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683





la multe lunite andreea...

tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

931 Pagini V  « < 252 253 254 255 256 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th March 2024 - 12:20 PM