Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

931 Pagini V  « < 188 189 190 191 192 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi Din Decembrie 2008, invitatie pt mamici si pitici!
danieelaa
postare May 27 2009, 07:17 PM
Postare #1886


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,714
Inscris la: 30-September 08
Din: alba-iulia
Membru nr.: 39,804



QUOTE(Kris&Robert @ May 27 2009, 06:57 PM) *
si pentru mami!


tzuc.gif tzuc.gif floare2.gif trandafir.gif floare2.gif trandafir.gif

QUOTE(Ana86 @ May 27 2009, 07:43 PM) *
noi suntem nascuti in martie crybaby.gif neam bagat si noi pt ca nu exista mamici de martie


bine ai venit sunt mamici de martie intra la sarcina si acolo sunt mamici de martie 2009
QUOTE(geocoto @ May 27 2009, 07:51 PM) *
La muuuuuulte lunite Denisa si de la noi.Sper sa treci cat mai usor prin ale varstei neplaceri.Va pupam dulce si pe tine si pe mamica si va dorim o petrecere frumoasa.
Pupici de la Geo si Lucas trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

multumim la fel trandafir.gif ......petrecere nu prea ca denisa mea doarme de la 4 sad.gif la cum doarme nu cred ca se mai trezeste ...........la noapte sigur vom fi 2 povestitoare,ata ete,e un pic maraita poate o doare gingia si i-am dat un pic de nurofen pe la 3 ca asa mi-a zis dr si la 4 eram pe dunga,.Si voi sa treceti cat mai usor peste aceste neplaceri tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose68
postare May 28 2009, 08:28 AM
Postare #1887


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,925
Inscris la: 29-April 08
Din: B
Membru nr.: 22,013



QUOTE(Ana86 @ May 27 2009, 07:43 PM) *
noi suntem nascuti in martie crybaby.gif neam bagat si noi pt ca nu exista mamici de martie

esti bine venita la noi dar daca vrei sa stii asa cum spunea si Daniela exista mamici de martie dar nu au inca un topic pentru bebeii, vorbesc inca pe topicul unde vorbeau pe sarcina adica la SARCINA- Mamici de martie 2009, stiu asta pentru ca am o prietena la ele.
Ne poti intreba orice, noi fiind un pic mai maricei poate va putem ajuta
Daca tot vrei cu noi, spune-ne si noua putin din povestea ta..................ce ai fetita? baietel? de unde esti? cum te descurci cu bebe?


--------------------


Puiutii de decembrie
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...394&st=2530

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=212


Sufletele care nu-si spovedesc taina niciodata sunt ca odaile cu ferestrele inchise care nu se aerises
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danieelaa
postare May 28 2009, 04:17 PM
Postare #1888


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,714
Inscris la: 30-September 08
Din: alba-iulia
Membru nr.: 39,804



la multe lunitze stefan sorin sa cresti mare si cuminte


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare May 28 2009, 04:58 PM
Postare #1889


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486





Alina, sa-ti creasca mare baiatul si sa va aduca numai bucurii si impliniri.
Pupicei dulci


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare May 28 2009, 05:57 PM
Postare #1890


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



Fetelor, am fost beata de fericire aseara.
Au fost niste prieteni la noi sa vada meciul si l-am lasat pe Iancu cu sotul meu si sotul prietenei mele ,cat am fost noi plecate la un magazin. Cand m-am intors baietii il "chinuiau" pe Iancu. A ras strumfu cat a ras , pana cand nu i-a mai suportat si a inceput sa se maraie (era si ora de baita si apoi somnic). Si din disperare de cauza a scos un" mmmm maaa"....parca striga dupa ajutor....Stiu ca nu constietizeaza, dar mi-a saltat inima in sus de bucurie....Am considerat ca e prima data cand a spus "mama". Eu vorbeam cu maica-mea in acel moment la telefon si am ramas masca....iar sotul meu ca sa se "scoata" a zis ca a spus mama soacra...liwlol.gif

Voi ce mai faceti?
Noi azi nu am putut iesi afara ca a fost urat. A plouat si a batut vantul....asa ca am dormit cat am putut de mult. In plus strumfu a facut iar 37,7. Azi nu i-am mai dat Nurofen...sa vad pe seara daca e la fel....cred ca e de la dintisori. Desi prea multe simptome nu prea are. Iar agitat e cand si cand.
Vad ca nu a iesit nici un dintisor pana acum la nimeni...cine sparge gheata?

Pupam bebicii si mamicile.





--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose68
postare May 28 2009, 06:35 PM
Postare #1891


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,925
Inscris la: 29-April 08
Din: B
Membru nr.: 22,013



QUOTE(simina_ana @ May 28 2009, 06:57 PM) *
Fetelor, am fost beata de fericire aseara.
Au fost niste prieteni la noi sa vada meciul si l-am lasat pe Iancu cu sotul meu si sotul prietenei mele ,cat am fost noi plecate la un magazin. Cand m-am intors baietii il "chinuiau" pe Iancu. A ras strumfu cat a ras , pana cand nu i-a mai suportat si a inceput sa se maraie (era si ora de baita si apoi somnic). Si din disperare de cauza a scos un" mmmm maaa"....parca striga dupa ajutor....Stiu ca nu constietizeaza, dar mi-a saltat inima in sus de bucurie....Am considerat ca e prima data cand a spus "mama". Eu vorbeam cu maica-mea in acel moment la telefon si am ramas masca....iar sotul meu ca sa se "scoata" a zis ca a spus mama soacra...liwlol.gif

Voi ce mai faceti?
Noi azi nu am putut iesi afara ca a fost urat. A plouat si a batut vantul....asa ca am dormit cat am putut de mult. In plus strumfu a facut iar 37,7. Azi nu i-am mai dat Nurofen...sa vad pe seara daca e la fel....cred ca e de la dintisori. Desi prea multe simptome nu prea are. Iar agitat e cand si cand.
Vad ca nu a iesit nici un dintisor pana acum la nimeni...cine sparge gheata?

Pupam bebicii si mamicile.

si noi spunem mamamama intr-un sir cand suntem tare suparate...................de obicei cand vreau sa o imbrac caci tare nu ii place mai ales cand sunt in jurul capului........................
Traditia spune ca daca bebe spune prima data mama.....urmatorul bebe va fi fetita oFloare.gif


--------------------


Puiutii de decembrie
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...394&st=2530

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=212


Sufletele care nu-si spovedesc taina niciodata sunt ca odaile cu ferestrele inchise care nu se aerises
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare May 28 2009, 06:54 PM
Postare #1892


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



QUOTE(Rose68 @ May 28 2009, 07:35 PM) *
si noi spunem mamamama intr-un sir cand suntem tare suparate...................de obicei cand vreau sa o imbrac caci tare nu ii place mai ales cand sunt in jurul capului........................
Traditia spune ca daca bebe spune prima data mama.....urmatorul bebe va fi fetita oFloare.gif


Uraaaaa.... nanner.gif nanner.gif nanner.gif ....noi ne dorim si o fetita...desi radem ca fetita va veni dupa Sergiu, fratiorul lui Iancu....liwlol.gif vrem sa facem vreo 3 bebei...daca totul e ok si pot sa fac atatea cezariene...desi as evita inca o taietura la urmatorul...dar cum si Iancu trebuia sa se nasca natural si nana la urma...cine stie....dar o sa vedem....sa fim sanatosi..
AI primit banii Rose pt bebe? Eu i-am primit saptamana asta au intrat. Si i-am primit si pe toti.....nu-mi vine sa cred...mai ales ca e suma destul de mare pentru dragul nostru stat roman... biggrin.gif


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geocoto
postare May 28 2009, 11:27 PM
Postare #1893


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,248
Inscris la: 30-June 08
Din: Brussels
Membru nr.: 28,333



Buna fetelor, l-am culcat pe Lucas pe la 10 desi biberonul l-a luat la 8.30.Cat am stat eu la telefon la sporovaiala cu sora mea el s-a invartit prin pat si intr-un final a adormit.A stat destul de multicel afara de la 12 la 8 si a mai atipit a mai marait, a trecut ziua...
Si el mai zice ceva cu mmammm si ma uit atenta la el repede sa vad daca iese cuvantul minune din gurita.Mai zice si DA insotit de alte sunete necunoscute mie.
Acum papa tot biberonul cu laptic adica 180ml si chiar si la pranz cand ii fac lapticul cu apa in care au fiert legumele.Nu ii dau mai mult decat scrie la carte ca nu vreau sa-l dolofanesc. eating.gif
Daca vad dimineata ca este urat afara este tragedie ca urmeaza show-ul.S-a invatat afara si sincer si mie imi este mai usor, cand doarme in carut il pun in fata ferestrei la bucatarie si mai fac si altceva prin casa..desi acum este o matusa la noi si face ea cam tot in bucatarie.
Aseara l-am rugat pe sot sa-l cantareasca pe pitic si m-am gandit eu ca este putin cam mult cat imi zice el si m-am pus si eu pe cantar.Stupoare mi-a aratat 69kg wacko.gif Dupa ce i-am scos bateriile si le-am bagat la loc m-a intors la 63.Stiam eu ca am eating.gif multa cioco dar nici chiar asa nono.gif ca ma speriasi rauuuu.

Simina cum mai stai cu lapticul?Ultima Dr la care am fost se minuna de prostia mea ca am intrerupt alaptatul pt ceva ce nu era de fapt alergie la laptele de vaca doh.gif asta asa sa ma faca sa ma simt si mai prost decat ma simt deja..

Pupici si noapte buna sau Buna dimineata cum vreti. trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare May 28 2009, 11:59 PM
Postare #1894


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486




QUOTE(geocoto @ May 29 2009, 12:27 AM) *
Buna fetelor, l-am culcat pe Lucas pe la 10 desi biberonul l-a luat la 8.30.Cat am stat eu la telefon la sporovaiala cu sora mea el s-a invartit prin pat si intr-un final a adormit.A stat destul de multicel afara de la 12 la 8 si a mai atipit a mai marait, a trecut ziua...
Si el mai zice ceva cu mmammm si ma uit atenta la el repede sa vad daca iese cuvantul minune din gurita.Mai zice si DA insotit de alte sunete necunoscute mie.
Acum papa tot biberonul cu laptic adica 180ml si chiar si la pranz cand ii fac lapticul cu apa in care au fiert legumele.Nu ii dau mai mult decat scrie la carte ca nu vreau sa-l dolofanesc. eating.gif
Daca vad dimineata ca este urat afara este tragedie ca urmeaza show-ul.S-a invatat afara si sincer si mie imi este mai usor, cand doarme in carut il pun in fata ferestrei la bucatarie si mai fac si altceva prin casa..desi acum este o matusa la noi si face ea cam tot in bucatarie.
Aseara l-am rugat pe sot sa-l cantareasca pe pitic si m-am gandit eu ca este putin cam mult cat imi zice el si m-am pus si eu pe cantar.Stupoare mi-a aratat 69kg wacko.gif Dupa ce i-am scos bateriile si le-am bagat la loc m-a intors la 63.Stiam eu ca am eating.gif multa cioco dar nici chiar asa nono.gif ca ma speriasi rauuuu.

Simina cum mai stai cu lapticul?Ultima Dr la care am fost se minuna de prostia mea ca am intrerupt alaptatul pt ceva ce nu era de fapt alergie la laptele de vaca doh.gif asta asa sa ma faca sa ma simt si mai prost decat ma simt deja..

Pupici si noapte buna sau Buna dimineata cum vreti. trandafir.gif


Sa stii Geo ca la capitolul laptic stam destul de bine. Asa cum am mai spus mi-a scazut cantitatea de laptic dupa radiografie. Dar vad ca dupa o luna jumate de la "tragedie" incepe sa-si revina. Beau ceai de anason, apa , mai mult noaptea cate 2 l cel putin noaptea...in timpul zilei parca mai putin si o data pe saptamana o bere fara alcol. Am inceput sa ma mulg iar...de 2 zile si am scos cate 300 ml. Pana aseara m-am mai muls o singura data si cu chiu si vai am reusit sa scot 30 ml. pe care i-a refuzat ....cred ca ori s-a stricat in frigider ( putin probabil) ori nu i-a placut gustul.....dar cert e ca nu a vrut sub nici o forma. Pana aseara aveam laptic, dar cat sa-i dau lui sa pape, de muls nu se punea problema deloc. Dar de ieri....surpriza iar mi se intaresc sanii f tare si trebuie sa ma mulg. Eu una doar ma bucur enorm....poate si din cauza faptului ca a inceput sa pape si Iancu la 3 ore , 4 uneori chiar si 5. Intre mese totusi nu bea nci apa , nici ceai. Mai are si momente cand cere si la o ora....dar deja incepe sa pape tot mai des la 3, 4 ore.
Azi noapte, a dormit iar de la 10 la 6 dimineata....el care in ultima vreme se trezea la 4 pt inca o masa. Sa vad in naoptea asta cum va fi.
Voi ce mai beti acum? Cu diversificarea cum stati?
Pupici de noapte buna.....


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana petrina
postare May 29 2009, 09:15 AM
Postare #1895


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 693
Inscris la: 7-July 08
Membru nr.: 29,289



buna fetele
ca sa va spun sincer si eu l-am auzit de mai multe ori cu maaaaaaaaa dar am zis ca mi se pare ca-mi doresc eu prea mult sa aud. dar l-a auzit si sotul meu si in general inainte de a plange sau cand e agitat zice. nu ne-a iesit nici-un dintisor dar avem balute cu tona. si roade tot pe mine pe ta-su pe el tot ce prinde. i-am coborat patul ptr ca se tine de grilaj si se trage si m-am gandit sa nu pice.e putin mai agitat de la o vreme dar nu exagerat. am fost la dr si are 8.200 kg. fructele le papa bine tare dar supele si legumele nu-i plac.
va pupam


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

931 Pagini V  « < 188 189 190 191 192 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 10:34 PM