Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  « < 8 9 10 11 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cat Participa La Cresterea Copiilor, Partenerul/Partenera ta iti da o mana de ajutor?
cristina67
postare Dec 6 2007, 07:54 PM
Postare #91


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



si noi ne descurcam tot singuri.... neavand in localitate, nici in judet pe nimeni din familie, ne rezolvam problemele stand cu randul cu piticul....bine, deocamdata sunt eu acasa....cand voi merge la serviciu, piticul cu bona, iar dupa ce pleaca bona, cu noi...avem noroc cu Iulia ca e mare si daca se impune sa mergem noi parintii undeva, ea este mamica 2 pt Cristi...
...cred ca m-am abatut de la subiect.... da, si pe mine ma ajuta fffff mult sotul meu....nu numai in cresterea copiilor, ci in tot ce psp o casnicie...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JulianaP
postare Jan 4 2008, 10:20 PM
Postare #92


LALY POP
****

Grup: Members
Postari: 733
Inscris la: 11-June 07
Membru nr.: 4,406



Aseara, sotul meu....a dat sa pape la fata!!!!!!...a fost un intreg spectacol.....Arisa, nu stia ce se intampla.... ptr ca Dady e doar seara acasa....sau e doar pentru joaca...sau e doar, asa, ca sa il streseze prin boacanele ei...in nici un caz pentru papat.....asa ca.....juma' de ora.....am fost pe jos...eu si cu mama..... tongue.gif laugh.gif smile.gif .....chiar i-am spus sotului ca merita spectacolul...sper sa il reluam mai frecvent... rolleyes.gif ..el, insa nu prea... laugh.gif


--------------------
Laly Popy...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sunset
postare Jan 10 2008, 10:04 PM
Postare #93


Member
***

Grup: Members
Postari: 113
Inscris la: 11-June 07
Membru nr.: 4,397



In privinta asta sunt norocoasa, am parte de tot sprijinul sotului in cresterea copilului si nu numai.De cand vine de la servici, face un dus, se schimba si ia piciul in primire ca sa pot face si eu treaba si mancare linistita, sau pur si simplu sa ma relaxez.El se joaca cu puiul, ii face baie, ii da lapticul, sta cu el pana adoarme rolleyes.gif .De fapt la noi se impart si treburile casnice "eu fac asta, tu faci aia" si tot asa biggrin.gif .
Nu stiu ce-as face fara ajutorul lui wub.gif .


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JulianaP
postare Jan 10 2008, 11:15 PM
Postare #94


LALY POP
****

Grup: Members
Postari: 733
Inscris la: 11-June 07
Membru nr.: 4,406




QUOTE(sunset @ Jan 10 2008, 12:04 PM) *
In privinta asta sunt norocoasa, am parte de tot sprijinul sotului in cresterea copilului si nu numai.De cand vine de la servici, face un dus, se schimba si ia piciul in primire ca sa pot face si eu treaba si mancare linistita, sau pur si simplu sa ma relaxez.El se joaca cu puiul, ii face baie, ii da lapticul, sta cu el pana adoarme rolleyes.gif .De fapt la noi se impart si treburile casnice "eu fac asta, tu faci aia" si tot asa biggrin.gif .
Nu stiu ce-as face fara ajutorul lui wub.gif .


La treburile casnice...da....NUMAI CAND SUNTEM DOAR NOI DOI/TREI,acum IN CASA!....dar, cum de ceva timp avem una din mame aici...mai rarut....dar, face piata, repara prin casa...NUMAI DACA SI CAND II ZIC EU....dar, face.... wink.gif

Din Aprilie vom ramane iar singuri...in 3 acum.....sunt sigura ca isi va relua obiceiul de a fii mana mea dreapta.....si asta imi place la nebunie...mai ales cand sunt eu in drepata lui si ii dau la mana tot felul de instrumente de care ma stric de ras la denumirile lor...sau ca nu stiu care e...e funn tongue.gif ...si cum Aris ne vede...rade si ea...imita la inceput ...apoi e in mijlocul nostru...imaginati cand trebuie sa schimbam uleiul la masini... smile.gif laugh.gif ...super funn.. unsure.gif smile.gif jucaus.gif


--------------------
Laly Popy...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Nov 19 2008, 04:06 PM
Postare #95


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Imi place cand citesc ce au scris unele dintre voi in acest topic....cum taticii va ajuta mamicilor, in treburile casnice si in cresterea bb-ului/copiilor....
Cu parere de rau, la noi nu este asa sad.gif ....inafara de a se juca ( la sfarsit de saptamana cand ne vedem ) cu bbitza noastra...si ceva pe langa casa...alceva nu face....De la inceput am avut ff mare noroc cu mama mea, care a fost tot impul alaturi de mine si fetitza biberon.gif ....si asa ne trece timpul...


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 19 2008, 06:03 PM
Postare #96


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(aandaaro @ Nov 19 2008, 05:06 PM) *
Imi place cand citesc ce au scris unele dintre voi in acest topic....cum taticii va ajuta mamicilor, in treburile casnice si in cresterea bb-ului/copiilor....
Cu parere de rau, la noi nu este asa sad.gif ....inafara de a se juca ( la sfarsit de saptamana cand ne vedem ) cu bbitza noastra...si ceva pe langa casa...alceva nu face....De la inceput am avut ff mare noroc cu mama mea, care a fost tot impul alaturi de mine si fetitza biberon.gif ....si asa ne trece timpul...

sfat..elimina pe mama de langa tine(in pozitia de ajutor..sau de refulare)...si impune ca sotul sa intervina in viata de familie cu mult mai mult....el nu se implica ptr ca stie ca e destul personal deja....dar, daca e nevoie o va face..si asta va va apropia...faptul ca va veti impartii treburile si obligatiile fa uneste....altfel veti tragi pana tarziu..inclusiv puiul va fii distant fata de tata..si cred ca nu va doriti asta.....tata in mintea lui e "numai cand si cand....dar, nu la treburi serioase-ex-hranit..un schimbat de pampers, etc"......asta e parerea mea.....


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Nov 19 2008, 07:44 PM
Postare #97


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



USA, ai mare dreptate....si sunt constienta de ce fac.....dar cum 5 zile din 7 este plecat...noi am zis ca decat sa stam singurele mai bine mergem la bunici ( de preferat parintii decat socrii mei )....si el este la fel de constient de ajutorul pe care ni l-au dat ai mei.....
Sotul meu, nu este genul de "barbat de casa" care sa stea la mana nevestei...foarte rar cd schimba cate un pampers in rest se joaca cu ea, o plimba si asa trec cele 2 zle....si iar le luam d la inceput.... sad.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Nov 23 2008, 11:37 PM
Postare #98


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



pentru mine cred ca nicicand nu ar fi de-ajuns cat sta cu mine,cu noi................caci nu ma satur sa fie acasa,atunci cand e acasa se ocupa de copii atat cat ii permite timpul,dar daca i-as cere ajutorul in ceva stiu sigur ca nu m-ar refuza .............n-ar spune NU,..............dar toate aceste lipsuri sunt pentru ca el e mai mereu plecat............altfel sunt sigura ca ar fi stiut la fel de bine ca mine sa se ocupe de copii,fiindca ii iubeste mult pe amandoi!!!!!!!!!!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myha_ela1983
postare Oct 21 2009, 02:09 AM
Postare #99


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,796
Inscris la: 22-September 09
Din: Cluj Napoca
Membru nr.: 110,440



Si pe mine sotul meu ma ajuta cu bebele cand poate, ii da sa pape, il schimba, ma ajuta la baita, cel putin el pregateste baita pt Andras, sta cu el si eu merg la cumparaturi. Nu se intampla chiar in fiecare zi dar de fiecare dat cand are timp..........


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Oct 21 2009, 04:34 AM
Postare #100


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



Pe mine ma ajuta, si m-a ajutat mereu. De fapt de la inceputul relatiei, pentru ca eu i-am zis ca sunt crescuta de comunisti si sunt obisnuita sa impart totul, adica si munca, ca servici avea el, aveam si eu, casa, locuiam amandoi, la mancare mai rar. Nu ma pot palnge, cat am fost insarcinata, in ambele dati, muuuuuuuuuuuuuuuult ajutor, a fost o perioada in care s-a ocupat singur de baiatul cel mare, care era destul de mic atunci, mai greu la schimatul pampersilor, dar cand esti casatorit cu Taz, o faci si pe asta. Binenteles, e multa munca si mult dat din gura, dar...se merita.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  « < 8 9 10 11 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:25 PM