Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> A Doua Luna De Sarcina, Simptome luna 2
Deea
postare Oct 24 2006, 01:38 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 24-October 06
Membru nr.: 256



Buna fetelor. Care sunt simptomele lunii a doua de sarcina. Cam de puteti sa-mi spuneti pentru a-mi fi de folos.
Va multumesc:)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisa
postare Oct 24 2006, 02:14 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members
Postari: 15
Inscris la: 11-August 06
Membru nr.: 51



Deea, sunt cateva simptome in a doua luna prin care trece o femeia. In primul rand in a doua luna te asiguri ca esti insarcinata, daca pana acum mai aveai dubii, in luna 2 doctorul iti spune sigur daca da sau nu. In plus testele te vor asigura si ele.

Simptome sunt greturi, sanii se maresc si vor fi foarte sensibili, se si inchid la culoare uneori. Se pregatesc de alaptare smile.gif . Greturile sunt din ce in ce mai dese si mai intense. Mergi la doctor totusi daca ti se pare ceva ciudat.
O sa te simti obosita, parca nu mai ai energia pe care o aveai.

Mai exista simptome: secretii vaginale, setea, constipatia, balonarea etc.
Poate mai completeaza si alte mamici smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana
postare Oct 24 2006, 02:51 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 13
Inscris la: 22-July 06
Membru nr.: 6



isi fac aparitia niste mici vinisoare pe toata suprafata sanului.
Seta de care zicea Crisa vine de la urinarea frecventa. Se formeaza si lichidul amniotic si din cauza asta deshidratarea este mai mare.

Inima puiului la sfarsitul lunii a doua este aproape complet formata. ea batea deja de la sfarsitul primei luni
mugurii viitoarelor membre se formeaza la inceputl aceste luni (2)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Deea
postare Oct 24 2006, 03:58 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 24-October 06
Membru nr.: 256




Va multumesc mult crisa si diana. smile.gif smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daliia
postare Oct 26 2006, 07:33 AM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 6-September 06
Membru nr.: 83



salut ,va mai dau si eu niste simptome asa de la mine care le am eu dar va doresc ca sarcina voastra sa fie usoara ca un flg sa nu simiti :
mai sunt mirosurile ,la unele femeii devin sensibile la mirosuri :eu de exemplu simteam toate mirosurile oribile ,si cele frumoase nu le simteam nu simteam parfumul.simteam ca casa mea miroase oribil si orice in ea pat perne ,barbat biggrin.gif ,.
sunt alte mamici care sunt senbsibile la parfumuri nu le suporta ,.
Pofta de mincare crescuta si pofte de anumite mincaruri sau greata de ele ,sunt femei care nu pot bea lapte eu de exemplu nici nu pot vedea cutia cu lapte .
MIROSUL DE TIGARA CARE NUL POT SUFERII DELOC SI E JALNIC PT CA TOATA LUMEA CARE O CUNOSC FUMEAZA SI TOTI CARE VIN LA MINE II TRIMIT AFARA SA FUMEZE CA NU POT SUPORTA DELOC . tongue.gif
IN FIECARE ZI VEI EXPERIMENTA CEVA NOU.daca esti norocoasa sa nu ai acele simptome ar fi super iti doresc numai bine si sarcina cit mai usoara.pup
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Deea
postare Oct 26 2006, 08:03 AM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 24-October 06
Membru nr.: 256



multumim daliia. de super ajutor:). sa-ti traiasca puiutul sanatos si sa nu mai ai probleme
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rut
postare Jan 6 2007, 07:18 PM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 26
Inscris la: 15-December 06
Membru nr.: 1,232



QUOTE(Deea @ Oct 24 2006, 01:38 PM) *
Buna fetelor. Care sunt simptomele lunii a doua de sarcina. Cam de puteti sa-mi spuneti pentru a-mi fi de folos.
Va multumesc:)

eu sunt insarcinata in doua luni,am greturi in deosebi cand deschid frigiderul,si greturile sunt diferite fata de prima sarcina,incep incet sa ma ia carcei la burta si sa mi se umfle putin mainile dar fiecare are sarcina diferita.succes in continuare si ai grija sa nu ridici nimic greu,asa am facut eu la prima sarcina si am ajuns la spital.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryalicia
postare Feb 26 2007, 11:41 PM
Postare #8


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 21-February 07
Din: BRASOV
Membru nr.: 2,230



Buna fetele eu pot sa va spun ca nu am simtit nici o diferenta cit am fost gravida nu aveam greturi suportam orice miros atit ca mincam mult ca o lasasem mai moale cu tigarile si de aceea imi era foame,caram greutati,dansam etc.Toata lumea imi zicea sa am o nastere usoara cum am avut sarcina .....dar a fost invers nu am nascut chiar usor probabil DD a zis na sa simti si tu ca ai fost gravida.


--------------------
daca dragoste nu e .....nimic nu e
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinare
postare Mar 27 2007, 02:01 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 27-March 07
Membru nr.: 2,882



buna sunt alina dupa calcule ar trebui sa fiu insarcinata 4- 5 sapt dar eco nu se vede nimic doar sacul gestativ.Oare am sanse sa tin aceasta sarcina? va multumesc fetelor
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Mar 27 2007, 09:48 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



QUOTE(alinare @ Mar 27 2007, 03:01 PM) *
buna sunt alina dupa calcule ar trebui sa fiu insarcinata 4- 5 sapt dar eco nu se vede nimic doar sacul gestativ.Oare am sanse sa tin aceasta sarcina? va multumesc fetelor

De obicei nu se vede f. clar ce este decit dupa 6 sapt.Mai asteapta vreo sapt.chiar 2 si pe urma mai faci un eco.Oricum daca este sa se duca se va duce de la sine e mai bine sa astepti mai ales daca iti doresti mult acest bb.Cumnata mea are 2 fetite si cea mica are 6 luni.La inceputul sarcinii cu cea mica cred ca si-a facut vreo 4 teste si nici odata nu a iesit clar.S-a dus la medic ,a trimis-o sa-si faca o gramada de analize si dupa rezultate medicul i-a zis ca este suspecta de extrauterina si a internat-o in spital unde i-a mai facut alte analize si eco vaginal si de toate.Medicii cind spuneau ca e extrauterina cind sarcina oprita in evolutie si la un moment dat i-au zis ca are si extrauterina si normala si nu se stie sigur daca cel din uter este viu ca nu se vad bataile inimii.Cumnata mea era disperata plingea intr-una.Si de la atitea controale a inceput sa singereze.Dr.a vrut sa-i faca chiuretaj dar ea nu a fost de acord si s-a cerut acasa.A zis ca o lasa dar oricum in cel mult 1 sapt. se v-a intoarce singura cu hemoragie provocata de pierderea sarcinii.A venit acasa si a 2a zi a sunat la o clinica particulara din Timisoara unde a luat-o de urgenta.S-a dus si medicul de acolo i-a facut si el eco si vaginal si abdominal si i-a dat si poze cu un bb.gif de 8-9 sapt perfect sanatos i-a aratat si cum bate inimioara doar ca placenta era putin dezlipita de la atitea eco si controale.A trebuit o perioada sa nu faca efort ca sa se prinda bine la loc.Si acum am o minunatie de nepotica ca-ti vine s-o pupacesti toata ziua si ff cuminte,doarme toata noaptea.Si cind te gindesti ca medicul care a vrut sa-i faca chiuretaj era directorul spitalului.Nici nu mai sti la cine sa te duci.Iti doresc mult succes D-zeu sa-ti ajute si sper sa ai un bb.gif sanatos si cuminte partners.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 07:52 PM