Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Tuse De La Gradi
simo_blaga
postare Mar 15 2012, 05:55 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 16-February 12
Membru nr.: 232,167



Buna tuturor,
Am si eu o problema cu care sper sa ma puteti ajuta...
Luca, baietelul meu, nu a vrut sa stea acasa saptamana aceasta, dorindu-si foarte tare sa mearga la gradi sa se joace cu prietenii lui. Desi am incercat sa evit acest lucru, avand in vedere ca educatoarea mi-a zis ca majoritatea colegilor lui sunt raciti...n-am reusit sa-l conving pe Luca de niciun fel. A zis ca lui nu-i e frica de-o simpla raceala... liwlol.gif
SI bineinteles ca acum ii curge nasucul si tuseste... Bine, nu e foarte grav, dar as vrea totusi sa ii dau un sirop bun pentru tuse, ceva eficient pe care sa nu fie nevoie sa i-l administrez prea mult timp...
Voi stiti vreun astfel de sirop...?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose68
postare Mar 15 2012, 06:37 PM
Postare #2


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,925
Inscris la: 29-April 08
Din: B
Membru nr.: 22,013



incearca Revigrip, este cu iedera si mi se pare eficient. Ce are in plus fata de alte siropuri este faptul ca exista si o forma care se administreaza sub forma de picaturi, fiind mai usor sa i le dai daca tusea e insotita si de varsaturi. In general siropurile de tuse merg de 2-3 ori pe urma trebuie sa il schimbi, cel putin asa e la fetita mea care e si ea la gradinita.....si vine mereu cu tot felul de forme de tuse....

Aceasta postare a fost editata de Rose68: Mar 15 2012, 06:38 PM


--------------------


Puiutii de decembrie
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...394&st=2530

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=212


Sufletele care nu-si spovedesc taina niciodata sunt ca odaile cu ferestrele inchise care nu se aerises
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simo_blaga
postare Mar 21 2012, 04:44 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 16-February 12
Membru nr.: 232,167



Multumesc Rose68,
Am fost la pediatru si ne-a recomandat fluimucil sirop2% - un medicament foarte eficient dupa parerea mea...mai ales ca piciului chiar ii place. E ca o joaca pentru el, nu un tratament smile.gif
Mai greu cu fructele si legumele pline de vitamina C pe care incerc sa i le dau...dar cu fluimucilul n-a avut nicio problema liwlol.gif
Doar 2 doze a cate 10ml pe zi...si e ca nou dupa cateva zile!
Sanatate multa!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irina10
postare Mar 29 2012, 11:15 AM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 29-March 12
Membru nr.: 232,727




Si eu am o fetita de 4 ani foarte sensibila . A facut de doua ori bronsiolita , raceste si tuseste foarte des. Eu am renuntat de mult sa ii mai dau siropuri si antibiotice.La recomandarea medicului pediatru ,noi am luat un aparat de aerosoli de la farmacie , l-am folosit de f. multe ori cu ser fiziologic pentru nas ,pt.tuse 2ml ser+0,5 ventolin+1ml foxotide. De cate ori Alexia are probleme respiratorii, folosim aparatul cu acest tratament.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 02:32 PM