Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Am Trait S-o Vad Si Pe Asta!, barbatul insarcinat....
Lili
postare Feb 4 2010, 01:06 PM
Postare #1


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



Barbatul insarcinat

Cel de-al doilea barbat gravid din lume va naste in februarie, conform ziarului Daily Mail. Acestea este cel de-al doilea caz in care un barbat este insarcinat.

Scott Moore, tatal gravid declara ” Stiu ca unii ne vor critica, insa noi suntem fericiti si nu rusinati”

Atat Scott, cat si sotul sau Thomas au suferit o schimbare total de sex, ei nascandu-se femei.

In plus copilul pe cale sa vina in lume are doi fratiori, un baietel de 10 ani si altul de 12. Acestia sunt dintr-o casnicie anterioara a lui Thomas.

Socant dar adevarat, Scott a declarat ca in copilaria sa, de la 11 ani pe cand era o fetita pe numele Jessica isi dorea sa fie barbat. Parintii i-au permis astfel sa inceapa un tratament cu hormoni masculini inca de la 16 ani, iar apoi au platit operatia de indepartare a sanilor.

Cum a putut un barbat sa ramana insarcinat? Scott are inca organele reproductive feminine, pe cand sotul sau Thomas a facut o operatie completa de schimbare a sexului.

Povestea lor seamana cu cea a lui Thomas Beatie, care in 2008 a fost primul barbat gravid din lume. Beatie s-a nascut ca o fetita normala insa a urmat 10 ani de tratament hormonal pentru a deveni barbat, pastrandu-si organele reproducatoare feminine. La scurt timp dupa nasterea primului sau copil a ramas insarcinat pentru a doua oara.

Cuplul Moore si Thomas, au de gand sa nasca normal si sunt convinsi ca viitorul lor copil va face fata injuriilor celorlalti copii asupra originii sale.

sursa. dailynews.com


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Feb 4 2010, 01:11 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Mda....ieri am auzit si eu aceasta stire....
Iar in cadrul emisiunii Povestiri adevarate de la Acasa Tv...a fost "invitat" un transexual pe nume Gabi si travestitul Cora... doh.gif wacko.gif

In fine....printre intrebarile puse a fost si aceea daca va dori copii si daca mai are cunostinte de transexuali care au dat nastere la copii...dezgustator....

Ce se va intampla cu celula de baza a societatii, cu familia crestina....Oare e pe cale de disparitie?




--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 4 2010, 02:44 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andaro @ Feb 4 2010, 03:11 PM) *
[color="#8B0000"]Mda....ieri am auzit si eu aceasta stire....
Iar in cadrul emisiunii Povestiri adevarate de la Acasa Tv...a fost "invitat" un transexual pe nume Gabi si travestitul Cora... doh.gif wacko.gif

In fine....printre intrebarile puse a fost si aceea daca va dori copii si daca mai are cunostinte de transexuali care au dat nastere la copii...dezgustator....

Ce se va intampla cu celula de baza a societatii, cu familia crestina....Oare e pe cale de disparitie?[/color]

Asta vad ca nu mai preocupa pe multa lume. La tv nu auzim decat ca trebuie sa fim toleranti, iar daca cineva din biserica isi spune parerea si e impotriva persoanelor gay, imediat i se sare la gat. Televiziunile si ziarele sunt, dupa parerea mea, cele care au incurajat foarte mult aceste practici si au pus familia pe locul 2.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Feb 4 2010, 03:47 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214




Scuza-ma...insa asa ceva e contrar legii firii....

DD l-a facut pe om perfect...si i-a facut si o femeie ca sa nu fie singur...sa traiasca impreuna pe acest pamant si sa faca copii...nu am nimik cu nimeni dar totusi ce fac unii...ma deranjaza.... mad.gif

Sa ne fereasca DD, pe noi mamele, de asa copii... pray.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 11:46 PM