Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fetita Mea Nu Mananca Deloc Mancare, o mama suparata, disperata....
USA
postare May 20 2010, 10:51 PM
Postare #31


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(TESYMO @ May 20 2010, 11:44 PM) *
offtopic.gif USA aseara mi-ai raspuns la un topic cu un psihiatru...mai stii pe unde e? wub.gif doh.gif

Aici?


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TESYMO
postare May 20 2010, 10:52 PM
Postare #32


Darius
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,890
Inscris la: 14-October 08
Din: Timisoara
Membru nr.: 42,546



QUOTE(USA @ May 20 2010, 08:23 PM) *
Si noi am fost un ex de copil rebel la masa sa zic asa.......dar nu pe fondul laptelui...ci asa in general....ii placea lingurita sa se joace..sa dea la papusi sa dea la mamy..sa dea muste.....la orice numai in gurita nu......
La noi solutiile au fost..pe langa tinutul de program..si nimik intre.....plus...daca papi bine daca nu papi la urmatoarea masa..si laptele dimineata si seara......apoi tot felul de idei care mai de care mai ciudate..
- in prima faza a mers TV....cu urmaritul de emisiuni/DVD-uri super preferate...si yo ii scapam in gurita si ea nici nu realiza...
- apoi a mers cu vorbitul meu...ii spuneam de cate ori prindeam ocazia...ca si personajele ei favorite papa ca sa creasca...la noi a fost Dora, Diego, Peter Pan, Tinkerbell....suna aiurea...dar a mers bine treaba ceva saptamani.....apoi daca ea nu papa ele(personajele) nu mai vorbesc cu ea...
- apoi a fost faza ca cine nu papa devine invizibil..moama ce teatru era pe noi doi sa ne facem ca ea devine invizibila....si cum primea cate o lingurita cum incepeam parka sa o zarim...a mers
-acum mai noi merge treaba cu venitul la bunici.....daca nu papa nu o ia in avion...si merge....si pe langa asta si cu luatul in schoolbus....ii place la nebunie atobuzul scolii....

Prima cu Tv e foarte importanta si la noi o juumate de ora nu vad numai reclame/ teleshoping/ muzica wacko.gif
La faza a doua cu cat vb mai mult cu atat fuge mai repede ... asa ca deocamdata tac cat mai mult posbil liwlol.gif
Imi place partea cu invizibilitatea liwlol.gif ....poate o folosim mai tarziu daca imi aduc aminte de ea ...cand mai intelege yes.gif

Aceasta postare a fost editata de TESYMO: May 20 2010, 10:52 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TESYMO
postare May 20 2010, 10:55 PM
Postare #33


Darius
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,890
Inscris la: 14-October 08
Din: Timisoara
Membru nr.: 42,546



QUOTE(USA @ May 20 2010, 11:51 PM) *

ms notworthy.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare May 20 2010, 10:57 PM
Postare #34


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




QUOTE(TESYMO @ May 20 2010, 11:52 PM) *
Prima cu Tv e foarte importanta si la noi o juumate de ora nu vad numai reclame/ teleshoping/ muzica wacko.gif
La faza a doua cu cat vb mai mult cu atat fuge mai repede ... asa ca deocamdata tac cat mai mult posbil liwlol.gif
Imi place partea cu invizibilitatea liwlol.gif ....poate o folosim mai tarziu daca imi aduc aminte de ea ...cand mai intelege yes.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ..sincer asa ce ramanea prinsa pe vreun subiecttt..da deshidea si gurita..si uita apoi sa mestece doh.gif doh.gif ..de aia evitam TV-ul ca la reclame se trezea din hipnozaaa sad.gif
Iar de vorbit....am un talenttt la vorbittt...e din neam sa stii...vorbesc pana adormi in fund pe scaun......si ea cu mancarea tot in gura...la noi asta era beleua...nu atat deshisul la gurita cat si inghititul...a stat odata o ora cu mancarea in gura..data jos de la masa.....ca eram deja fleasca de nervii in minee.....si nu a primit apa pana nu a inghitit din gurita..o oraaaa...... doh.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hellen
postare May 20 2010, 11:02 PM
Postare #35


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,364
Inscris la: 21-March 08
Membru nr.: 18,363



USA, vitaminutzele voastre aveau si Fier????....pt. noi pediatra nu a vrut sa prescrie decat vitamine si minerale, fara Fe si Ca,...zicea ca astea 2 nu tr. zilnic,.....dar eu tot ma stresez ca nu mananca indeajuns carnita si lapte........desi incerc la greu sa fac un meniu echilibrat....da, no,..cine papa ce fac eu????

P.S. liwlol.gif ...azi ca sa inghita, i-am dat ceapa verde sa o mozoleasca,....

Aceasta postare a fost editata de hellen: May 20 2010, 11:04 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TESYMO
postare May 20 2010, 11:16 PM
Postare #36


Darius
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,890
Inscris la: 14-October 08
Din: Timisoara
Membru nr.: 42,546



QUOTE(USA @ May 20 2010, 11:57 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ..sincer asa ce ramanea prinsa pe vreun subiecttt..da deshidea si gurita..si uita apoi sa mestece doh.gif doh.gif ..de aia evitam TV-ul ca la reclame se trezea din hipnozaaa sad.gif
Iar de vorbit....am un talenttt la vorbittt...e din neam sa stii...vorbesc pana adormi in fund pe scaun......si ea cu mancarea tot in gura...la noi asta era beleua...nu atat deshisul la gurita cat si inghititul...a stat odata o ora cu mancarea in gura..data jos de la masa.....ca eram deja fleasca de nervii in minee.....si nu a primit apa pana nu a inghitit din gurita..o oraaaa...... doh.gif

La fel am patit si eu.....i-am dat sa pape, la un momentdat nu a mai vrut si am plecat in oras. Am mers pana la un magazin care e la distanta de trei statii de tramvai, dar am mers pe jos cu caruciorul...cam 25 de min dus + statul in magazin pana m-am benoclat la haine + 25 de min inapoi......si cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca el inca are mancarea in gura anima1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare May 20 2010, 11:20 PM
Postare #37


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Cand sunt micuti ne facem griji ca nu papa...sau ca nu papa atat cat consideram noi ca trebuie sa pape...iar cand ajung adolescenti...ne speriem foarte tare ca papa prea mult...si nu stim cum sa mai facem sa nu mai pape atat cat vor ei doh.gif doh.gif doh.gif disperare din toate partile nu-i asa? smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TESYMO
postare May 20 2010, 11:25 PM
Postare #38


Darius
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,890
Inscris la: 14-October 08
Din: Timisoara
Membru nr.: 42,546



QUOTE(ruxy @ May 21 2010, 12:20 AM) *
Cand sunt micuti ne facem griji ca nu papa...sau ca nu papa atat cat consideram noi ca trebuie sa pape...iar cand ajung adolescenti...ne speriem foarte tare ca papa prea mult...si nu stim cum sa mai facem sa nu mai pape atat cat vor ei doh.gif doh.gif doh.gif disperare din toate partile nu-i asa? smile.gif

Ai mare dreptate Ruxy...ai mei s-au chinuit sa ma faca sa mananc ( cu porumbelul rosu liwlol.gif ), imi era lene sa mestec doh.gif ...iar acum recuperez ce am pierdut nervi.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare May 20 2010, 11:32 PM
Postare #39


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(TESYMO @ May 21 2010, 12:25 AM) *
Ai mare dreptate Ruxy...ai mei s-au chinuit sa ma faca sa mananc ( cu porumbelul rosu liwlol.gif ), imi era lene sa mestec doh.gif ...iar acum recuperez ce am pierdut nervi.gif

Pe mine ma dispera fata mea cand era mica...asta numai pana la trei ani...si dupa...manca pana ii venea rau...felul unu...felul doi portie dubla si desert, scapa ca din pusca la mancare ajunsesem sa o opresc si sa ma considere cei din jur terorista doh.gif dar sigur ca nu stateau ei cu ea cand voma...ca o lua de langa pat si termina la baie dupa ce insira tot holul la 11, 12 noaptea si o bagam in dus cu totul si o tinea doua zile si doua nopti( o varsatoare celebra).... nervi.gif si sa vedeti acum...trebuie sa stau cu ochii pe ea ca pe aragaz...ca de nu nervi.gif doh.gif rade tot...acum sa zic ca e perioada cand isi doreste sa arate bine si mai are grija de ea...dar tot mai scapa...asta seara dupa ce a terminat de mancat...s-a dus la cosul de paine sa mai serveasca o bucatica...si am intrebat-o daca ii trebuie...si a pus coltul la loc doh.gif ...asa ca fetelor...lasati copiii sa manance cat le trebuie...si nu fortati si nici nu disperati smile.gif

Aceasta postare a fost editata de ruxy: May 20 2010, 11:33 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lovacri
postare May 21 2010, 06:47 AM
Postare #40


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 165
Inscris la: 8-September 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 108,143



QUOTE(hellen @ May 20 2010, 07:57 PM) *
Da, da, de acord cu Ruxy, repede la medic si nu te mai stresa ca nu face bine deloc. De altfel, Tiana arata bine si a trecut peste triplul greutatii cat ar trebui sa aiba la un an. Poopici si sa ne tii la curent.


As adauga si eu un bebe la lista de martie 2009, Vlad Gabriel, nascut pe 16 martie, in Bucuresti.
Nici el nu este un mancacios, are acum 2 mese de lapte, dimineata si seara, iar in rest mananca ORICE, cu conditia sa fie facut piure lichid in blender. Din castronel, cu lingurita mananca numai ceea ce ii place foarte mult si doar daca ii este foame.
Asa ca si eu ti-as sugera, pentru Tiana sa incerci deocamdata si varianta acestor piureuri subtiri, cu biberonul.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 05:24 PM