Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Germania
alexandra2010
postare Feb 15 2011, 06:44 PM
Postare #21


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,685
Inscris la: 6-February 10
Membru nr.: 128,561



QUOTE(pavoneitza @ Feb 15 2011, 06:56 PM) *
ms pt pont! dar chiar mai devreme a facut singurel...smile.gif
dar dc ii dai vigantolete si celelalte?
scuze dar nici nu stiu ce varsta are gessi




cu placere :
eu ii dau acum zymaflour pt ca e fb si pt dinti , nu se dau toate ci doar una , in Ro dar si aici este vigantol numai ca aici sunt pastile iar in Ro picaturi si cum aveam din tara am preferat varianta asta pt ca era mica , apoi am prins dc se constipa si mi-a dat d-fluoretten , acum ii dau zimaflour si asta se da pana la 2 ani si apoi in lunile care se termina cu -rie , pentru ca pana la varsta de 2 ani ajuta sa se inchida cum trebuie fontanela si este bun pt oase apoi protejeaza organismul.

In Ro asa se recomanda , stiu ca toate mamicile dadeau vigantol pentru ca este impotriva rahitismului.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Feb 16 2011, 08:57 AM
Postare #22


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(alexandra2010 @ Feb 15 2011, 08:44 PM) *
cu placere :
eu ii dau acum zymaflour pt ca e fb si pt dinti , nu se dau toate ci doar una , in Ro dar si aici este vigantol numai ca aici sunt pastile iar in Ro picaturi si cum aveam din tara am preferat varianta asta pt ca era mica , apoi am prins dc se constipa si mi-a dat d-fluoretten , acum ii dau zimaflour si asta se da pana la 2 ani si apoi in lunile care se termina cu -rie , pentru ca pana la varsta de 2 ani ajuta sa se inchida cum trebuie fontanela si este bun pt oase apoi protejeaza organismul.

In Ro asa se recomanda , stiu ca toate mamicile dadeau vigantol pentru ca este impotriva rahitismului.

am inteles smile.gif

fetelor.....sa va dau o veste...de fapt doua!
iannis intr-o luna s-a ingrasat 300 de gr biggrin.gif eu zic ca e bn! ca nu a mai luat in greutate de mult!
si....a inceput sa tuseasca....si nasu e infundat sad.gif dupa amiaza ma duk cu el la dr....of...bine ca nu tuseste rau si nu face febra! dar na...trebuia sa avem si noi o raceala pe iarna asta nu?
inainte eram campioni tongue.gif
va pupam

PS CAND NE VEDEM??


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra2010
postare Feb 16 2011, 02:33 PM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,685
Inscris la: 6-February 10
Membru nr.: 128,561



QUOTE(pavoneitza @ Feb 16 2011, 09:57 AM) *
am inteles smile.gif

fetelor.....sa va dau o veste...de fapt doua!
iannis intr-o luna s-a ingrasat 300 de gr biggrin.gif eu zic ca e bn! ca nu a mai luat in greutate de mult!
si....a inceput sa tuseasca....si nasu e infundat sad.gif dupa amiaza ma duk cu el la dr....of...bine ca nu tuseste rau si nu face febra! dar na...trebuia sa avem si noi o raceala pe iarna asta nu?
inainte eram campioni tongue.gif
va pupam

PS CAND NE VEDEM??


buna,

pentru prima veste ma bucur , iar pentru a doua sad.gif chiar imi pare rau te asteptam cu vesti de la doctor poate este totul in regula smile.gif

Iar pentru P.S. eu cred ca noi putem sa ne vedem oricand pentru ca suntem aproape si mai era o fata care e aproape de noi si poate ne vedem mai este aici un bbl de mai 2010 si poate vine si el cu parintii cu o fetita de iunie 2010 (nasa Gessicai) dar sta in Nurnberg si nu stiu daca vine dar ar fi frumos , eu zic daca e sa propunem o data si sa vedem daca ne punem deacord , oricum sa prindem o zi frumoasa afara smile.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Feb 16 2011, 02:58 PM
Postare #24


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398




QUOTE(alexandra2010 @ Feb 16 2011, 04:33 PM) *
buna,

pentru prima veste ma bucur , iar pentru a doua sad.gif chiar imi pare rau te asteptam cu vesti de la doctor poate este totul in regula smile.gif

Iar pentru P.S. eu cred ca noi putem sa ne vedem oricand pentru ca suntem aproape si mai era o fata care e aproape de noi si poate ne vedem mai este aici un bbl de mai 2010 si poate vine si el cu parintii cu o fetita de iunie 2010 (nasa Gessicai) dar sta in Nurnberg si nu stiu daca vine dar ar fi frumos , eu zic daca e sa propunem o data si sa vedem daca ne punem deacord , oricum sa prindem o zi frumoasa afara smile.gif

la 3 si 15 am termin la dr....daca am inteles ora bn liwlol.gif
sper sa venim cu vesti bune!
ar fi bine sa fim mai multe!
sa ne int undeva la mijloc...dar nu akum undeva mai spre vara,nu?


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Feb 16 2011, 03:08 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



noroc cu tine ,pavoneitza ,ca mai scrii pe aici ,altfel era pe pag 4 deja topicul asta .vad ca ti-au plecat suratele alexandro !. biggrin.gif lasa ca daca am intrat eu pe aici ,o sa iti creasca ratingul ! liwlol.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Feb 16 2011, 03:42 PM
Postare #26


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(ruby @ Feb 16 2011, 05:08 PM) *
noroc cu tine ,pavoneitza ,ca mai scrii pe aici ,altfel era pe pag 4 deja topicul asta .vad ca ti-au plecat suratele alexandro !. biggrin.gif lasa ca daca am intrat eu pe aici ,o sa iti creasca ratingul ! liwlol.gif

ruby eu vreau sa port o conversatie!atat! dar peste tot e cearta! oFloare1.gif

poate ma retarg de tot! sincer mie mi s-a luat!
probabil ca o sa raman la mamici de oct 2008! e o adevarata familie acolo!


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra2010
postare Feb 16 2011, 06:02 PM
Postare #27


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,685
Inscris la: 6-February 10
Membru nr.: 128,561



adresa mea de yahoo este dya201984@yahoo.com

si cu ocazia asta spun si adio utilecopii.ro nu are rost sa ma cobor atat de jos pentru a arata fata anumitor persoane


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simona-cojocaru
postare Jul 1 2011, 06:24 PM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 1-July 11
Membru nr.: 228,502



buna ziua...as avea si eu o intrebare......eu locuiesc in germania de aproape un an si jumatate.mai exact din martie 2010.sunt insarcinata in luna a 8.mentionez lucrez de 9 luni cu drept de munca si toate actele in ordine acum 3 zile mia expirat contractul de munca si seful meu nu a mai facut prelungire nici macar pentru 3 zile,adica 30 iunie,pe 4 iulie tre.sa intru in Mutterschutz....dar nu stiu daca o sa fie probleme si daca asta o sa ma afecteze...poate cineva sa imi dea vrut sfat.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Jul 1 2011, 06:39 PM
Postare #29


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(simona-cojocaru @ Jul 1 2011, 08:24 PM) *
buna ziua...as avea si eu o intrebare......eu locuiesc in germania de aproape un an si jumatate.mai exact din martie 2010.sunt insarcinata in luna a 8.mentionez lucrez de 9 luni cu drept de munca si toate actele in ordine acum 3 zile mia expirat contractul de munca si seful meu nu a mai facut prelungire nici macar pentru 3 zile,adica 30 iunie,pe 4 iulie tre.sa intru in Mutterschutz....dar nu stiu daca o sa fie probleme si daca asta o sa ma afecteze...poate cineva sa imi dea vrut sfat.

cum adik lucrezi de 9 luni legal .ai avut contract doar pt 9 luni si nu pe 12?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Jul 1 2011, 06:47 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



Pe perioada sarcinii beneficiezi oricum de Kündigungsschutz,seful tau nici daca vrea nu te poate concedia.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 01:29 AM