Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rinoadenoidita, bebe 5 luni 11 zile
marynamarylena
postare Feb 16 2009, 01:11 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 25
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,879



buna sunt o mamica disperata bebelusul meu inca mai regurgiteaza si cred ca din cauza asta are secretii nazale albe spumoase ii fac spalaturiu ser fiziologic si apa de mare apoi cu batista bebelusului nu stiu ce sa ii mai fac .Acum 2-3 luni a fost diagnosticata cu rinoadenoidita subacuta si reflux gastric aceeasi problema am avut-o si in luna in care s-a nascut si urmatoarea secretii abundente dar fara sa fie racita S-a mai confruntat cineva cu aceeasi problema? remediu homeopat?
multumesc crybaby.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabicostache
postare Feb 16 2009, 01:37 PM
Postare #2


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,266
Inscris la: 24-January 08
Din: ploiesti
Membru nr.: 13,264



Buna
fetita mea are 6 luni si inca mai regurciteaza... la fel toti bebelusii de varsta ei pe care eu ii cunosc deci nu vad un motiv de ingrijorare
deasemenea de 1 saptamana jumate are muci asa ca flegma adica nu coagulati(sper ca m-am exprimat cum trebuie) si i-am pus ser si i-am scos cam de 5 ori pe zi cu batista bebelusului (de fiecare data cand am vazut ca nu se mai poate, ca nu poate respira sau se ineaca cu mucisori), cantitativ erau f multi.... umpleam tubuletul de la batista bebelusului, am fost la medic si mi-a zis ca nu are nimic in gat sau la plamani.... i-am dat mai mult suc de portocala, pentru vitamina C dar in rest nu am facut nimic si deja vad ca are din ce in ce mai putini mucisori
Muuuulta sanatate


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
johnnymada
postare Feb 17 2009, 01:14 PM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 790
Inscris la: 12-March 08
Din: medgidia
Membru nr.: 17,539



QUOTE(marynamarylena @ Feb 16 2009, 01:11 PM) *
buna sunt o mamica disperata bebelusul meu inca mai regurgiteaza si cred ca din cauza asta are secretii nazale albe spumoase ii fac spalaturiu ser fiziologic si apa de mare apoi cu batista bebelusului nu stiu ce sa ii mai fac .Acum 2-3 luni a fost diagnosticata cu rinoadenoidita subacuta si reflux gastric aceeasi problema am avut-o si in luna in care s-a nascut si urmatoarea secretii abundente dar fara sa fie racita S-a mai confruntat cineva cu aceeasi problema? remediu homeopat?
multumesc crybaby.gif

sa mergi la un ORL-ist ptr secretiile abundente din nasun, sa nu fie rinita alergica


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marynamarylena
postare Feb 17 2009, 02:48 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 25
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,879




am fost si mi-a zis ca are rinoadenoidita subacuta si mi-a dat pivalone spary nas si sinupret picaturi
cred ca este din cauza faptului ca regurgiteaza am mai patit si acum doua luni la fel si dupa 2 sapt a trecut
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
johnnymada
postare Feb 17 2009, 04:16 PM
Postare #5


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 790
Inscris la: 12-March 08
Din: medgidia
Membru nr.: 17,539



sa sti ca am patit si eu asa cu fetita mea,de la ORL a primit tratament cu ketof cu care pediatra fetitei nu a fost de acord asa ca n-am facut tratamentul, dar i-am pus niste picaturi preparate in farmacie COLARGOL si in 2 zile nu a mai avut nimic, dupa 10 zile de chin, sterymar, batista bebelusului, etc


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Feb 17 2009, 09:02 PM
Postare #6


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



QUOTE(johnnymada @ Feb 17 2009, 04:16 PM) *
sa sti ca am patit si eu asa cu fetita mea,de la ORL a primit tratament cu ketof cu care pediatra fetitei nu a fost de acord asa ca n-am facut tratamentul, dar i-am pus niste picaturi preparate in farmacie COLARGOL si in 2 zile nu a mai avut nimic, dupa 10 zile de chin, sterymar, batista bebelusului, etc

am mai auzit de mamici care au dat asa ceva si cica este senzational de bun..eu inca nu am probleme dar m-am interesat in prealabil si am auzit numai cuvinte de lauda despre produsul asta!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Apr 26 2009, 12:35 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



Fetelor, va cer si voua sfatul pentru ca sunt cam suparata pe medicii astia !!!!!!!!!!! spada.gif
Ameera a avut ieri febra 38, 5 si am mers cu ea la doctor care imediat fara sa se gandeasca prea mult i-a si pus diagnostic de rinoadenoidita acuta si mi-a dat antibiotic ampicilina injectabil ..nici nu vreau sa ma gandesc sa ii dau la trei luni asa ceva..dar nici nu as trata cu indiferenta diagnosticul asta...ma gandesc sa ma duc maine la alt doctor dar pana atunci va cer si voua sfatul
Sunt mamici care au trecut prin asa ceva cu bebelusi pana intr-un an? Ce tratamente ati folosit?
Va intreb informativ pentru ca stiu ca cel mai bine este sa o mai vada un doctor dar sunt destul de speriata si ma gandesc ca daca imi spuneti ca ati mai trecut prin asa ceva ma mai calmez sad.gif
Sper sa ma ajutati


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Apr 26 2009, 12:51 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



nu ma poate ajuta nimeni?


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Apr 26 2009, 01:35 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Noua la 38.5 febra...ne-au spus ca este din cauza dintisorilor...altadata la 40 febra...de la ORL ne-au spus ca Sara are probleme cu urechiusa dreapta si ne-a dat 4 zile Ampicilina injectabil....depinde de la caz la caz.

Sanatate multa bb-lor si sa creasca mari.

Aceasta postare a fost editata de aandaaro: Apr 26 2009, 01:35 PM


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Apr 26 2009, 01:49 PM
Postare #10


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Apr 26 2009, 01:51 PM) *
nu ma poate ajuta nimeni?

Fata mea la 2 luni jumate a avut rosu in gat si puroi si am primit antibiotic...amoxacilina...apo la 4 luni a facut din nou si am primit Augmentin (tot amoxacilina), iar in spital imi facea febra 40 de la dinti si i s-a administrat Fortum. Luna trecuta mi-a facut din nou rosu in gat si nu am mai dus-o la medic..am tratat-o eu acasa cu albastru de metilen si s-a vindecat mai repede decat cu antibiotic. Eu incerc sa-l evit pe cat cu putinta, insa afectiunea despre care tu vorbesti nu stiu foarte bine cat poate fi evitata cu antibiotic. Eu cred ca daca ceri parerea unui alt medic este ok. Stiu ca esti din Cluj si ti-as recomanda doi pediatri buni pe care ii cunosc de acolo: D-soara Iacob de la Pedi 3 de pe Campeni sau D-na Manastireanu de la Upu de pe Motilor (ea este o femeie extraordinara). Multa sanatate si sper sa te lamureasca si fetele mai mult.


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 08:23 AM