Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Copilul Taur, Horoscop
Andrei
postare Aug 25 2008, 08:22 AM
Postare #1


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



Copilul Taur

21 aprilie-21 mai

Element: pamant
Planeta: Venus
Culoare: Rosu-inchis

Personalitatea copilului Taur

Copiii nascuti sub semnul planetei Venus si al pamantului, au o personalitate complexa si interesanta. Venus reprezinta pasiunea, iar pamantul concretul.

Intreaga sa personalitate este o combinatie intre pasiunea pentru lucruri si oameni si spiritul sau metodic, care il determina sa-si atinga intotdeauna scopul. Acest copil va ajunge departe, caci el nu viseaza niciodata, ci se indreapta direct catre scopul sau.

Rabdator si incapatanat, el este in acelasi timp realist, eficient si perseverent. Copilul Taur se evidentiaza de asemenea prin curaj.

Prudent si pasionat, el iubeste lucrurile bine facute. Atentie, poate deveni si foarte indaratnic!

Taurul este reflexiv, lent, capabil de o mare forta de inertie, dar se poate dovedi si foarte persevernt, insa numai atunci cand ii place ce face.

Mai tarziu, el va aprecia confortul si o viata calma si linistita.

Printre cele mai importante nevoi ale micutului Taur vor fi un orar regulat, alimentatie cat mai variata, iesiri in parc sau in gradina, cat mai dese, caci adora natura, care va reprezenta una din marile sale descoperiri.

Ii place sa acorde mult timp fiecarui lucru in parte, astfel ca din momentul in care v-a spus “vin” sa nu va mirati daca trece o ora pana sa ajunga.

La scoala asimileaza lent, dar sigur. Poseda o excelenta memorie. Istoria, dreptul, matematica, economia, vor fi domeniile sale predilecte.

Este prin excelenta un senzitiv, iar atingerea este extrem de importanta pentru micutul Taur. De aceea, plusul, diferitele tesaturi, pielea voastra i se vor parea magice.

Foarte tandru si afectuos, el are nevoie sa primeasca atat cat da. Ar putea deveni extrem de gelos in momentul in care apar si alti copii in familie.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Oct 18 2008, 11:26 AM
Postare #2


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



Intreaga sa personalitate este o combinatie intre pasiunea pentru lucruri si oameni si spiritul sau metodic, care il determina sa-si atinga intotdeauna scopul. Acest copil va ajunge departe, caci el nu viseaza niciodata, ci se indreapta direct catre scopul sau.

Rabdator si incapatanat, el este in acelasi timp realist, eficient si perseverent. Copilul Taur se evidentiaza de asemenea prin curaj.

Printre cele mai importante nevoi ale micutului Taur vor fi un orar regulat, alimentatie cat mai variata, iesiri in parc sau in gradina, cat mai dese, caci adora natura, care va reprezenta una din marile sale descoperiri.

Foarte tandru si afectuos, el are nevoie sa primeasca atat cat da. Ar putea deveni extrem de gelos in momentul in care apar si alti copii in familie.


Afirmatiile de mai sus il caracterizeaza pe Stefi al meu...Este perseverent si foarte afectuos... wub.gif De la mine a mostenit partea cu afectiunea aratata "pe fata"...si eu sunt Rac...DAR nu merg inapoi... partners.gif floare2.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare May 30 2009, 12:05 PM
Postare #3


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



Foarte interesant. Si Erika mea este tauroaica jucaus.gif .


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy85
postare Jul 19 2009, 12:23 AM
Postare #4


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,649
Inscris la: 7-October 08
Din: iasi
Membru nr.: 41,125




si noi suntem taur si ne regasim in descriere.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Aug 18 2010, 10:14 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



Intotdeauna am iubit taurii iar acum il am pe Nikolas...micul meu taurash...iubaretzul meu....foarte adevarate caracteristicile....si mai are si ascendentul in Scorpion... rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 18 2010, 10:22 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(meaw_ela @ Aug 18 2010, 11:14 PM) *
Intotdeauna am iubit taurii iar acum il am pe Nikolas...micul meu taurash...iubaretzul meu....foarte adevarate caracteristicile....si mai are si ascendentul in Scorpion... rolleyes.gif

O sa iasa cu scantei yes.gif hug.gif tzuc.gif love1.gif Nick fantastik love1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Aug 18 2010, 10:42 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(ruxy @ Aug 18 2010, 04:22 PM) *
O sa iasa cu scantei yes.gif hug.gif tzuc.gif love1.gif Nick fantastik love1.gif

Clar....!!!! notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif LOVE UUUUUUUUUUUUUUUU!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:06 PM