Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

12 Pagini V  « < 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> O Poveste Pentru Tatici... Si Mamici..., sunt doar un copilas...
ruxy
postare Aug 16 2009, 07:47 PM
Postare #101


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



http://www.trilulilu.ro/yvy/649e6e5ad173c7 trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 17 2009, 11:03 AM
Postare #102


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




Tatal uita... trandafir.gif

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bendisartemis
postare Aug 17 2009, 11:33 AM
Postare #103


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 336
Inscris la: 29-December 08
Membru nr.: 61,045



QUOTE(ruxy @ Aug 17 2009, 12:03 PM) *
Tatal uita... trandafir.gif


Cat de reala este...si totusi oameni nu invata nimic!!
Intradevar uneori taticii sunt mai insensibili,dar ieri ,cand mergeam pe strada,o mamica isi lovea baietelul cu asa un patos,spunand"EU L-AM FACUT,EU IL OMOR" crybaby.gif ....
CE MAI SPUNETI DE ASTFEL DE FIINTE INUMANE...DE CE MAI FAC COPII,DACA II DISTRUG SUFLETESTE DE MICI???

...iar inconstienta noastra este vinovata de cele mai multe ori!!!


--------------------
Mamici frumoase va rog frumos sa vizitatiblogul acesta!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Aug 17 2009, 11:40 AM
Postare #104



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978




QUOTE(ruxy @ Aug 17 2009, 12:03 PM) *
Tatal uita... trandafir.gif




super mami , mi-ai smuls cateva lacrimi cu povestea asta , dar m-a trezit la realitate oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 18 2009, 07:41 PM
Postare #105


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



O lectie de viata! trandafir.gif

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 30 2009, 06:37 PM
Postare #106


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Ingeri calatori
Doi ingeri calatori s-au oprit sa petreaca o noapte in casa unei familii bogate. Oamenii aceia erau nepoliticosi si nu i-au lasat pe ingeri sa doarma in camera de oaspeti a vilei. In schimb, i-a lasat sa doarma intr-un loc friguros din pivnita.

In timp ce isi pregateau patul pe podeaua tare, ingerul mai batran a vazut o gaura in perete si a reparat-o. Atunci ingerul mai tanar l-a intrebat de ce reparase gaura si celalalt i-a raspuns: Lucrurile nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi.

Noapte urmatoare, cei doi au venit sa se odihneasca la o familie foarte saraca, dar ospitaliera. Dupa ce au impartit putina lor mancare, sotul si sotia au cedat patul lor si astfel ingerii au dormit confortabil.
Cand soarele a rasarit in dimineata urmatoare, ingerii i-au gasit pe fermier si pe sotia sa plangand. Singura lor vaca, a carei lapte era unica lor sursa de venit, zacea moarta pe camp.


Ingerul tanar infuriat il intreaba pe cel batran: Cum ai putut sa lasi ca acest lucru sa se intample? Primul barbat avea totul si tu l-ai ajutat. A doua familie aveau putin si cu toate acestea au impartit totul cu noi, si tu ai lasat vaca lor sa moara!
Lucrurile nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi a raspuns ingerul mai batran. Cand noi am stat in pivnita vilei, am vazut ca erau provizii de aur in acea gaura in perete. Si pentru ca stapanul era lacom si nu dorea sa imparte averea cu nimeni, eu am astupat gaura si astfel nu o va mai gasi niciodata. Iar noapte trecuta, in timp ce noi dormeam in patul fermierilor, ingerul mortii a venit pentru sotia lui. Eu i-am dat vaca lor in schimb. Lucrurile nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi.
Cateodata, exact asa se intampla atunci cand lucrurile se indreapta catre o cale pe care nu o asteptam. Daca ai credinta, ai nevoie doar sa crezi ca tot ce este neprevazut este in avantajul tau. Nu poti sa stii decat dupa un anumit timp.

Aceasta postare a fost editata de Mih@ela: Aug 30 2009, 06:38 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 20 2009, 12:47 PM
Postare #107


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411






Un cuplu mai in varsta, si-a sarbatorit nunta de aur, dupa ani lungi de casnicie. In timp ce luau micul dejun impreuna, femeia se gandi: " De cincizeci de ani, intotdeauna am avut grija de sotul meu si i-am dat partea crocanta din chifla pentru micul dejun. Astazi in sfarsit, vreau sa ma bucur de aceasta delicatesa, eu insami." A intins unt, pe jumatatea crocanta de sus si i-a dat sotului, cealalta jumatate.
In ciuda asteptarilor, el a fost foarte multumit, i-a sarutat mana si i-a spus: " Daga mea, tocmai mi-ai daruit, cea mai frumoasa bucurie a zilei. De peste cincizeci de ani, n-am mai mancat partea de jos a chiflei, care-mi place cel mai mult. Intotdeauna m-am gandit ca tu ar trebui sa o mananci, fiindca iti place atat de mult"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Oct 20 2009, 12:54 PM
Postare #108


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



QUOTE(ruxy @ Oct 20 2009, 01:47 PM) *

Un cuplu mai in varsta, si-a sarbatorit nunta de aur, dupa ani lungi de casnicie. In timp ce luau micul dejun impreuna, femeia se gandi: " De cincizeci de ani, intotdeauna am avut grija de sotul meu si i-am dat partea crocanta din chifla pentru micul dejun. Astazi in sfarsit, vreau sa ma bucur de aceasta delicatesa, eu insami." A intins unt, pe jumatatea crocanta de sus si i-a dat sotului, cealalta jumatate.
In ciuda asteptarilor, el a fost foarte multumit, i-a sarutat mana si i-a spus: " Daga mea, tocmai mi-ai daruit, cea mai frumoasa bucurie a zilei. De peste cincizeci de ani, n-am mai mancat partea de jos a chiflei, care-mi place cel mai mult. Intotdeauna m-am gandit ca tu ar trebui sa o mananci, fiindca iti place atat de mult"

laugh.gif ce frumos!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 20 2009, 12:58 PM
Postare #109


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Eena @ Oct 20 2009, 01:54 PM) *
laugh.gif ce frumos!

Da, foarte frumos rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Oct 20 2009, 01:14 PM
Postare #110


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(Mih@ela @ Aug 30 2009, 07:37 PM) *
Ingeri calatori
Doi ingeri calatori s-au oprit sa petreaca o noapte in casa unei familii bogate. Oamenii aceia erau nepoliticosi si nu i-au lasat pe ingeri sa doarma in camera de oaspeti a vilei. In schimb, i-a lasat sa doarma intr-un loc friguros din pivnita.

In timp ce isi pregateau patul pe podeaua tare, ingerul mai batran a vazut o gaura in perete si a reparat-o. Atunci ingerul mai tanar l-a intrebat de ce reparase gaura si celalalt i-a raspuns: Lucrurile nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi.

Noapte urmatoare, cei doi au venit sa se odihneasca la o familie foarte saraca, dar ospitaliera. Dupa ce au impartit putina lor mancare, sotul si sotia au cedat patul lor si astfel ingerii au dormit confortabil.
Cand soarele a rasarit in dimineata urmatoare, ingerii i-au gasit pe fermier si pe sotia sa plangand. Singura lor vaca, a carei lapte era unica lor sursa de venit, zacea moarta pe camp.
Ingerul tanar infuriat il intreaba pe cel batran: Cum ai putut sa lasi ca acest lucru sa se intample? Primul barbat avea totul si tu l-ai ajutat. A doua familie aveau putin si cu toate acestea au impartit totul cu noi, si tu ai lasat vaca lor sa moara!
Lucrurile nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi a raspuns ingerul mai batran. Cand noi am stat in pivnita vilei, am vazut ca erau provizii de aur in acea gaura in perete. Si pentru ca stapanul era lacom si nu dorea sa imparte averea cu nimeni, eu am astupat gaura si astfel nu o va mai gasi niciodata. Iar noapte trecuta, in timp ce noi dormeam in patul fermierilor, ingerul mortii a venit pentru sotia lui. Eu i-am dat vaca lor in schimb. Lucrurile nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi.
Cateodata, exact asa se intampla atunci cand lucrurile se indreapta catre o cale pe care nu o asteptam. Daca ai credinta, ai nevoie doar sa crezi ca tot ce este neprevazut este in avantajul tau. Nu poti sa stii decat dupa un anumit timp.



QUOTE(ruxy @ Oct 20 2009, 01:47 PM) *

Un cuplu mai in varsta, si-a sarbatorit nunta de aur, dupa ani lungi de casnicie. In timp ce luau micul dejun impreuna, femeia se gandi: " De cincizeci de ani, intotdeauna am avut grija de sotul meu si i-am dat partea crocanta din chifla pentru micul dejun. Astazi in sfarsit, vreau sa ma bucur de aceasta delicatesa, eu insami." A intins unt, pe jumatatea crocanta de sus si i-a dat sotului, cealalta jumatate.
In ciuda asteptarilor, el a fost foarte multumit, i-a sarutat mana si i-a spus: " Daga mea, tocmai mi-ai daruit, cea mai frumoasa bucurie a zilei. De peste cincizeci de ani, n-am mai mancat partea de jos a chiflei, care-mi place cel mai mult. Intotdeauna m-am gandit ca tu ar trebui sa o mananci, fiindca iti place atat de mult"


F MISTO smile.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

12 Pagini V  « < 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 05:40 AM