Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Leacuri Babesti Sau Medicamente?, cum ne tratam?
adioana708
postare Feb 17 2009, 07:15 PM
Postare #1


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 765
Inscris la: 24-February 08
Din: madrid
Membru nr.: 15,958



credeti in leacurile babesti?le folositi? isi fac treaba sau preferati medicamentele?
eu una urasc medicamentele!!!!!!!si asta din cauza doctorilor care au tot experimentat pe mine de mica..........am 5 operatii..........asa ca ma intelegeti, nu?
din 2004 ma tratez doar cu .....leacuri de la bunica.
pt tuse rad o ridiche, o amestec cu miere, o las sa se macereze bine si beau sucul lasat.
pt durere de gat si cand sunt infundata, nu pot respira.... storc sucul de la o grapefruit, il amestec cu miere si il incalzesc bine de tot la micro.il beau cu lingurita, foarte incet.
de cand incepe frigul am intr-un borcanel mic lamaie taiata, fara partea alba, amestecata cu miere. si iau pe stomacul gol 2-3 lingurite....si peste zi iarasi de cate ori dau cu ochii de borcan.
diaree-mananci un iaurt.sau clasicul orez alb fiert..sau razi un mar, il lasi sa se oxideze putin si il mananci.
pt lipsa de calciu-pui un ou cu coaja intr-un pahar. il acoperi cu suc de lamaie si il pui in frigider pt 12 ore. bei sucul de lamaie odata scos oul dupa ce l-ai indulcit......
pt dureri de oase am pus rozmarin intr-o sticla de achool de 96 de grade.in loc de crema..........se tine la macerat 15 zile.doar pt frectie, nu se bea.
pt igiena intima, dupa ce am cumparat tot ce era prin magazine acum folosesc sapun de casa........e superb.
si mai stiu o gramada.............voi?stiti ceva remediu de la bunica?folositi?


--------------------
[url="http://daisypath.com"][/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elenaalex
postare Apr 23 2009, 07:34 AM
Postare #2


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,246
Inscris la: 25-September 08
Din: PLOIESTI/PRAHOVA
Membru nr.: 39,114



QUOTE(adioana708 @ Feb 17 2009, 08:15 PM) *
credeti in leacurile babesti?le folositi? isi fac treaba sau preferati medicamentele?
eu una urasc medicamentele!!!!!!!si asta din cauza doctorilor care au tot experimentat pe mine de mica..........am 5 operatii..........asa ca ma intelegeti, nu?
din 2004 ma tratez doar cu .....leacuri de la bunica.
pt tuse rad o ridiche, o amestec cu miere, o las sa se macereze bine si beau sucul lasat.
pt durere de gat si cand sunt infundata, nu pot respira.... storc sucul de la o grapefruit, il amestec cu miere si il incalzesc bine de tot la micro.il beau cu lingurita, foarte incet.
de cand incepe frigul am intr-un borcanel mic lamaie taiata, fara partea alba, amestecata cu miere. si iau pe stomacul gol 2-3 lingurite....si peste zi iarasi de cate ori dau cu ochii de borcan.
diaree-mananci un iaurt.sau clasicul orez alb fiert..sau razi un mar, il lasi sa se oxideze putin si il mananci.
pt lipsa de calciu-pui un ou cu coaja intr-un pahar. il acoperi cu suc de lamaie si il pui in frigider pt 12 ore. bei sucul de lamaie odata scos oul dupa ce l-ai indulcit......
pt dureri de oase am pus rozmarin intr-o sticla de achool de 96 de grade.in loc de crema..........se tine la macerat 15 zile.doar pt frectie, nu se bea.
pt igiena intima, dupa ce am cumparat tot ce era prin magazine acum folosesc sapun de casa........e superb.
si mai stiu o gramada.............voi?stiti ceva remediu de la bunica?folositi?

buna dimi,
ce de leacuri cunostii eusa_clap.gif , felicitari si bine ca le-ai postat. cine are nevoie, da un clik.
ai mare dreptate, si eu refuz sa iau pastile, dar cand n-am incotro recurg la ele.
lecuri babesti nu prea stiu, sau mai bine spus nu prea am luat. nu a fost bolnavicioasa(in afara de amigdale care mi-au facut copilaria varza), dar acum incep sa cred in ele si-mi doresc ca, copilasul meu sa fie tratat naturist(daca se poate).
dar stii care-i marea problema?! te doare ceva si fuga la dr. ce-ti recomanda ei?! MEDICAMENTE, pt ca atat au invatat, ah si CONCEDII MEDICALE, asta-i dr mea. si de multe ori lamaia e un bun medicament, iar acum cand ma doare in gat beau ceai cald cu lamaie multa, pt diaree, ca si tine orez fiert, si cam atat am luat.
o zi buna sa ai! tzuc.gif


--------------------

"Un copil poate sa invete oricand un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste."

Bebei de octombrie 2008 si nu numai!!!!

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Apr 23 2009, 08:18 AM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



QUOTE(adioana708 @ Feb 17 2009, 08:15 PM) *
pt igiena intima, folosesc sapun de casa........e superb.

Mie acum nu mi vine nimica in minte dar mi-a sarit in ochi propozitia de mai sus....cum adica sapun de casa? Pe la noi sapunul se face din soda caustica in amestec cu tot felul de unsori si cum ai putea sa-l folosesti in zona intima? ohmy.gif ohmy.gif doh.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 23 2009, 05:11 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




Si noi ne tratam in mare parte cu babesti, cum se spune....

Cand ai gaze si dureri de burta.....mesteca 2/3 boabe de cafea si inghitit
Ptr stomac in fierbere - lamaie taiata cuburi, pusa in cam doua masuri de apa, si fiarta pana ramane o masura, servit ceaiul rezultat cu gheata(a la Rux)
La stricat la stomac...o lingurita de cafea macinata
La durere de cap minora - ceai de tei cu multa lamaie si miere
sau, esarfa cu spirt dupa un masaj cu alifie chinezeasca
La dureri de urechi - vata cu spirt , stors bine si stat cu ele in urechi peste noapte
Ptr dureri de gat - cartof taiat rondele si pus pe un batic/fular la gat peste noapte
Ptr revitalizare peste iarna - intr-un borcan cu apa se pun legume curatate bine si taiater bucati mari. Se tine la frigder 2 zile apoi se bea apa.

Ma mai gandesc si va spun!
Bun topic!
Mai ales ptr noi plecati departe! eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif si nu numai hi.gif hi.gif yes.gif yes.gif
hug.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Apr 23 2009, 05:13 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:26 PM