Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Explozie La Maternitatea Giulesti Din Capitala
manu1981
postare Aug 17 2010, 10:15 AM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



E foarte trist ce s-a intamplat. Aseara cand mi-a spus sotul stirea, ca o vazuse la tv, am ramas blocata. Nici macar nu imi pot imagina ce e in sufletul parintilor si, in special, al mamicilor care si-au pierdut bebeii abia nascuti. Dumnezeu sa-i aiba in grija si sa le dea putere parintilor sa depaseasca momentul!


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Aug 17 2010, 11:03 AM
Postare #22


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



am auzit stirea aseara dar nu in detaliu, iar azi dimineata cand am vazut la stiri mi-a venit sa plang....fff trist......saracele mame crybaby.gif crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 17 2010, 12:29 PM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(natsandrea @ Aug 17 2010, 11:03 AM) *
am auzit stirea aseara dar nu in detaliu, iar azi dimineata cand am vazut la stiri mi-a venit sa plang....fff trist......saracele mame crybaby.gif crybaby.gif

crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
si din cauza cui???? crybaby.gif
din cauza unor carpaci..... nervi.gif

Dumnezeu sa odihneasca acele sufletele nevionovate crybaby.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Aug 17 2010, 12:37 PM
Postare #24


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151




QUOTE(anku @ Aug 17 2010, 01:29 PM) *
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
si din cauza cui???? crybaby.gif
din cauza unor carpaci..... nervi.gif

Dumnezeu sa odihneasca acele sufletele nevionovate crybaby.gif

mie mi-a venit sa sparg tv-ul cand am auzit cu cata nepasare dadea declaratii ministrul....
si in plus cica s-au facut verificari la sistemele de AC cu cateva zile inainte......INDIFERENTA, NEPASAREA sunt cuvinte caracteristice


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
curici cristina
postare Aug 17 2010, 12:58 PM
Postare #25


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 17-August 10
Membru nr.: 169,041



Sunt mama gemenilor arsi la Giulesti in urma cu 2 ani,ceea ce am trait noi nu se compara cu durerea parintilor ce si-au pierdut ingerasii.Ma intreb oare daca sanctiunile erau mai drastice si nu penalizari de 10% pe trei luni oare daca asistentele stateau in terapie si nu la cafele cum le era obiceiul........se putea evita aceasta drama,oare acele suflete nevinovate aveau o sansa cat de mica?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 17 2010, 01:15 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(natsandrea @ Aug 17 2010, 12:37 PM) *
mie mi-a venit sa sparg tv-ul cand am auzit cu cata nepasare dadea declaratii ministrul....
si in plus cica s-au facut verificari la sistemele de AC cu cateva zile inainte......INDIFERENTA, NEPASAREA sunt cuvinte caracteristice

este strigator la cer....
ar tb sa iasa oamenii in strada si sa mature cu ei strada...
nu stiu ce sa mai zic....
si eu sunt nervoasa pana dupa... oFloare1.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 17 2010, 01:16 PM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(curici cristina @ Aug 17 2010, 12:58 PM) *
Sunt mama gemenilor arsi la Giulesti in urma cu 2 ani,ceea ce am trait noi nu se compara cu durerea parintilor ce si-au pierdut ingerasii.Ma intreb oare daca sanctiunile erau mai drastice si nu penalizari de 10% pe trei luni oare daca asistentele stateau in terapie si nu la cafele cum le era obiceiul........se putea evita aceasta drama,oare acele suflete nevinovate aveau o sansa cat de mica?

ma apuca nervii...
sincer iti spun ca ma doare mana deja...
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Aug 17 2010, 02:11 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(curici cristina @ Aug 17 2010, 01:58 PM) *
Sunt mama gemenilor arsi la Giulesti in urma cu 2 ani,ceea ce am trait noi nu se compara cu durerea parintilor ce si-au pierdut ingerasii.Ma intreb oare daca sanctiunile erau mai drastice si nu penalizari de 10% pe trei luni oare daca asistentele stateau in terapie si nu la cafele cum le era obiceiul........se putea evita aceasta drama,oare acele suflete nevinovate aveau o sansa cat de mica?

Si eu m-am intrebat dece erau singuri bebelusii acolo, pentru cain mod normal nu trebuia sa fie nesupravegheati. Cat am stat la terapie intensiva cand am nascut (la spitalul universitar in Bucuresti) tot timpul erau doua asistente cu noi in caz ca era nevoie de ceva si noi eram adulti. Dar la niste bebelusi care nu pot spune daca ii deranjeaza ceva, cu atat mai mult trebuia sa fie cineva permanent cu ei.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Aug 17 2010, 02:43 PM
Postare #29


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



sincer, chiar nu ma mira ce s-a intamplat, ma doare, e cumplit, si ma face sa-mi aduc aminte cand l-am nascut pe andrei, la elias, noaptea se incuia usa de la neonatologie si proastele stateau pe afara, dornice sa alapteze, si nimic. intr-una din nopti m-am dus inaite sa inchida usa si pediatra tocmai iesea din camera bebeilor unde era andrei, lumini stinse peste tot, asistente lipsa, si cadn intru...copilul meu era dezbracat in pampers, vanat, dar albastru nu gluma, si abia mai misca, intre 2 termopane imense deschise, in luna februarie, ca cica il pusesera la lampi ca avea icter. si el era bocna de inghetat....si toata lumea dormea.....deci, nu ma mira, ca bebei erau singuri, desi la terapie intensiva ar trebui sa fie ciopor de asistente si macar un neonatolog de serviciu, cand a izbucnit focul, trebuiau sa sara toate sa ia copiii....acum e tardiv si nu putem decat plange si spera ca se va schimba ceva....offff, luna august deja incepe sa ma sperie.....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Aug 17 2010, 03:13 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



Doamneeee, ma uit la tv si mi se face pielea gainii...in ce hal arata salonul unde erau bebeii, parca-i furnal...bebeii, saracutii, asa mici si asa mare suferinta ...daca noi, ca adulti, daca ne ardem sau ne frigem cat de usor si simtim durere, dar ei, care sunt asa mici si gingasi ....Doamneeee, sunt oripilata! Si madamele asistente care stiu sa ia spaga, dealtfel, dar stau cu tigara si cafeaua in nas...unde erau?

Aceasta postare a fost editata de roxanne: Aug 17 2010, 03:13 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

13 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 08:02 AM