Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Sufletului, ganduri inainte si in sarcina.....
iubita_tiana
postare Jun 12 2008, 08:40 AM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



azi pentru prima data de la pierderea sarcinii am simtit ca ma sufoc la gandul ca as putea avea un bebe in burtica, ca emotiile sunt atat de mari ca nu am aer sa respir.....azi....am avut pt prima data senzatia de greturi...cred ca e prea devreme si cu siguranta asa e....dar inima mea trimite semnale ...poate false......vom afla in curand.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 12 2008, 11:08 AM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



ceea ce totusi ma ingrijoreaza sunt crampele care continua sa fie, nu sunt dureroase, e un usor disconfort.....nu stiu, ori anunta venirea menstrei, insa avand in vedere ca sunt deja de o saptamana......imi pare asa rau ca nu am mai mult timp sa descriu in cuvinte ceea ce traiesc, e pacat sa vrem sa ne exprimam gandurile si sa nu avem timp, nici o zi nu seamana cu alta.....
sper sa reusesc pt sufletul meu sa transcriu in cuvinte orice gand sau simtire.......



--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 13 2008, 09:42 AM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



AZI, prima zi fara mama, e ciudat ca la 25 ani sa-i simt lipsa, dupa ce atatia ani am stat voit departe de ea, dar parca era asa bine sa stiu ca ma asteapta acasa cineva.....cineva care traia doar pt mine......
atatia ani am fugit de mama pt a mi trai iubirea interzisa de ea, si iata ma dupa 7 ani, locuind cu ea si iubirea mea......atatia ani pe care i-am pierdut, atatea nopti in care nu am dormit acasa pt a fi cu el.......
azi suntem 2, si ma bucur ca DD a acceptat in final sa fim impreuna.......


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jun 16 2008, 01:00 AM
Postare #4


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812




Parca e atata tristete in sufletul tau...Sper sa te ajute DD sa treci peste toate si sa-ti daruiasca o minune mica care sa te faca sa uiti de toate... oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 16 2008, 09:25 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



e multa tristete....poate prea multa.......


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 28 2008, 10:36 AM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



e o saptamana de cand testuletul de sarcina mi-a confirmat ca in mine creste o noua viata....din nou......e atata speranta in sufletul meu dupa ce renuntasem la ideea asta, si mai ales dupa ce imi pierdusem bobocelul din burtica acum 4 luni......
imi port cu mandrie samburelul, desi, frica ca se poate intampla orice oricand


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Aug 4 2008, 01:15 AM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



am fost de felul meu o pesimista si sunt si acuma......si mai ales c aleg singuratatea unei vieti ciudate....oamenii ma invidiaza, la suprafata am invatat sa arat ce vor ei sa vada, si nu realitatea....
iata ma asadar la o rascruce, o rascruce in viata ......si nu stiu incotro sa o iau....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Aug 4 2008, 01:19 AM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



am ales de bunavoie un barbat cu un trecut, si se pare ca cateodata este fatal pt noi acest lucru...am invatat impreuna sa traim din nou, dar viata ne a lovit de multe ori....in fiecare an platim un tribut,...pt ce, si cui nu stim....insa nu exista an in care sa nu platim acest tribut.....prin durere, pierderi materialea sau sufletesti...aproape ca ne am obisnuit....insa acele momente parca sunt totusi cele mai usoare din viata, caci suntem IMPREUNA....cele mai dureroase sunt atunci cand ne luptam unul cu altul, cand egoismul pune stapanire pe noi, cand...apare distanta intre noi...si singuratatea......cand nu se intelegem.....cum am spus mai sus, suntem o familie invidiata, si nu de putine ori ni s-a spus si am vazut acest lucru, insa mereu ce se ascunde in spatele acestei fericiri....este o durere cumplita.....singuratatea unei vieti in DOI......


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LoriG
postare Jun 19 2009, 02:04 PM
Postare #9


ATK
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,967
Inscris la: 11-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 48,075



Bună draga mea!
Am răsfoit des blogul tău și am încercat să postez de nenumărate ori dar din pacate nu am reusit niciodată!
Mă bucur enorm pentru tine și pentru voi! Să fiți sănatoși, să vă iubiți până la infinit și să vă bucurați de pitică!
Vă imbrățișăm! floare2.gif


Aceasta postare a fost editata de LoriG: Jun 19 2009, 02:05 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Sep 22 2009, 02:01 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



pana nu demult eram o MAMICA FERICITA DE IUNIE...acum sunt doar o mamica fericita cu iubita ei TIANA...
totul a inceput frumos si s-a transformat intr-o mare galceava.....o mare abrambureala in care nu mi gasesc locul....am incercat sa trag un semnal de alarma pt mine...si am ajuns sa fu considerata o NEBUNA, care are nevoie de psiholog, o mama pesimista, care isi plange prea mult copilul mort.....o sotie care se plange de prea multe ori de necazurile c sotul.....si ma intreb, atunci care e rolul meu aici....daca nu asta....
as fi avut dreptul sa fiu acceptata asa cum sunt...., SFATUITA si incurajata....am primit in schimb palmi....intoarcem si celalalt obraz.....asta e....
aici se termina calatoria mea aici....imi iau la revedere de la voi toate pe care POATE.... nu v-am suparat.....

raman cu gandacelul meu, cu viata mea, cu pesimismul meu..cu iubirea mea TIANA.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th March 2024 - 08:56 AM