Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Batista Bebelusului
cerasela72
postare Nov 11 2006, 06:00 PM
Postare #1


Member
***

Grup: Members
Postari: 145
Inscris la: 3-November 06
Membru nr.: 356



dragele mele, voi a-ti folosit pentru bb batista bebelusului? cum vi s-a parut?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Nov 12 2006, 05:20 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(cerasela72 @ Nov 11 2006, 06:00 PM) *
dragele mele, voi a-ti folosit pentru bb batista bebelusului? cum vi s-a parut?

Cum adica ,,batista bebelusului''?La ce te referi?


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cerasela72
postare Nov 12 2006, 06:30 PM
Postare #3


Member
***

Grup: Members
Postari: 145
Inscris la: 3-November 06
Membru nr.: 356



QUOTE(simina @ Nov 12 2006, 05:20 PM) *
Cum adica ,,batista bebelusului''?La ce te referi?


Batista bebelusului este un "aparat"care se monteaza la aspiratoul de casa.Stai linistita , nu i se intampla nimic puiului de om.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lara
postare Nov 12 2006, 08:05 PM
Postare #4


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 95
Inscris la: 24-September 06
Membru nr.: 122




banuiesc ca te referi la aspirator nazal. pt nas infundat, gripa etc:)

Aceasta postare a fost editata de Lara: Nov 12 2006, 08:05 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clondaclau
postare Dec 17 2006, 10:59 AM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 4-December 06
Membru nr.: 1,034



e super ok , insa trebuie pacalit sa stea cuminte.orricum e chiar util,nici nu se compara cu pompitele alea aiurea.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paula2003
postare Dec 20 2006, 06:41 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 12
Inscris la: 20-December 06
Membru nr.: 1,272



Si eu am vrut sa o cumpar. D-na dr. pediatru a sarit sa nu fac prostia de a-mi distruge copilul cu un aparat neavizat de Minis. Sanatatii. si care se pune la aspirator. Pot sa trag plamanii bb cu forta unui aspirator. Am renuntat. Am cumparat un aerosol, ser fiziologic si cu pompita normala sau de la sine scot ce pot. E mai bine dacat cu acel aparat.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Dec 21 2006, 09:13 AM
Postare #7


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Mai fetelor mamicilor. Lamuriti-ma si pe mine ce e cu batista asta . Ca pe vremea mea... biggrin.gif nu exista asa ceva. La ce aspirator o puneti? La cel de praf?? Si cum sa-i traga plamanii, doamne iartama!? Sau exista acum si aspirator de nasuc? Eu nici cu pompita aia n-am reusit sa fac nimic decat sa-mi chinui copilul. Dupa prima incercare am renuntat, si acum exista si aspirator? tongue.gif . Pai daca fac un copil peste doi ani cine stie ce mai apare ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
HEEEEEEEEEEEEELP!!
Si eu am avut probleme cu nasucul. Cat a fost mititel am folosit ser fiziologic, cand a mai crescut, am trecut pe Nazomer. La un moment dat nu mai avea stare si nu mai puteam sa-i curat nasucul sub nici o forma (el era si foarte cuminte si nu plangea mai deloc, ca daca ar mai fi plans s-ar mai fi curatat si singur bietul nasuc) si am descoperit nazomer cu pulverizator. Capatasem o indemanare. smile.gif smile.gif Numai ca era cam scumput - 100 de mii - si tinea foarte putin - avea un nr. limitat de pufuri. Si asa am descoperit Humex. Este foarte bun, un flacon de 200 sau 250 ml (cat un deodorant mare!) ma tine de anul trecut de pe vremea asta, e drept ca nu il mai folosesc asa des, in ultima vreme mai deloc. La noi in casa e destul de cald si se mai adunau in nasuc diverse mizeriute de care trebuia sa scapam. Asa ca pentru cele cu bebei mici ar putea fi folositor. Costa vreo 200 si ceva, dar va tine foarte mult. E foarte usor de folosit, l-am folosit si eu pentru mine cand am avut probleme. Se poate folosi la bebeii mai mari de o luna. Intrebati-va medicul ce parere are despre el si vedeti ce zice. Stiu ca sunt medici care nu recomanda chestiile astea pe baza de apa de mare. Personal va spuna ca noi am folosit si nu avem pana acum nici macar o problema legata de raceli, viroze si alte minuni de astea!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cerasela72
postare Dec 21 2006, 08:36 PM
Postare #8


Member
***

Grup: Members
Postari: 145
Inscris la: 3-November 06
Membru nr.: 356



fetelor nu intrati in panica ! batista bebelusului se monteaza la aspirator dar nu iti trage plamanii ! pitica mea are 7 luni si l-am folosit cu succes de cate ori am avut nevoie .noua ne este de foarte mare folos si ne-am obisnuit cu acest monstrulet de care fuge toata lumea. ii trage copilului mucisorii pentru ca el nu stie sa ii sufle si asa poate respira si el mai bine.cand mergeti cu el la ORL nu ii aspira ? acolo nu ii trage plaminii? dar fiecare foloseste pentru copilul sau ce crede ca este mai eficient si util .V-am pupat si inca o data respirati usurate pentru ca exista batista bebelusului !!!!!!!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Jan 8 2007, 12:03 PM
Postare #9


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



La ce aspirator il atasezi Cerasela? Zau nu radeti de mine, dar nu stiu despre ce e vorba! Chiar il montezi la aspiratorul de casa, adica cel mare, care aspira praful. dau o bere.gif daca ma lamuresti!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lelisor
postare Jan 10 2007, 07:42 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 31-October 06
Membru nr.: 316



Intrati pe overland si vedeti acolo despre ce e vorba (au inclusiv un filmulet demonstrativ, aveti link-ul in coltul din dreapta sus). Eu am aflat de la pediatra deci, daca-l recomanda si doctorii ... In plus, l-am folosit si e ok. Bineinteles, trebuie folosit cate 1-2 secunde odata, cu pauze alte 5 secunde si tot asa. Cel putin eu asa l-am folosit la Vlad (are 6 luni). Cand avea mucisorii mai uscati ii dadeam mai intai cu ser fiziologic dar merge si cu apa de mare si pe urma ies mai usor.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:50 PM