Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

18 Pagini V  « < 16 17 18  
Reply to this topicStart new topic
> Stiri Michael Jackson
manu1981
postare Feb 9 2010, 03:29 PM
Postare #171


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(natsandrea @ Feb 9 2010, 04:37 PM) *
Medicul lui Michael Jackson acuzat de omor prin imprudență

Medicul personal al lui Michael Jackson, cardiologul Conrad Murray a fost pus luni sub acuzare pentru omor prin imprudență de un tribunal din Los Angeles, relatează AP.

Avocatul lui Murray a declarat că clientul său nu-și recunoaște vina. Conrad Murray neagă orice responsabilitate în moartea artistului, afirmând că nu i-a administrat cântărețului niciun preparat care ar fi putut conduce la o evoluție letală.

Regele muzicii pop a decedat la 25 iunie 2009 la vârsta de 51 de ani din cauza unei supradoze de medicamente puternice. Dr. Murray s-a aflat alături de Jackson în ultimele clipe de viață ale cântărețului.

Postul de televiziune CNN a relatat anterior că avocatul lui Murray nu a reușit să cadă de acord cu procurorii ca dr. Murray să compară cu o mărturisire.

Potrivit Reuters, acesta riscă până la patru ani de închisoare.

Doar atat??? Pana si pentru un furt banal se da mai mult doh.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Feb 9 2010, 04:04 PM
Postare #172


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(manu1981 @ Feb 9 2010, 03:29 PM) *
Doar atat??? Pana si pentru un furt banal se da mai mult doh.gif

poate nici astia nu-i face...am vazut la tv ca a cerut cautiune si are toate sansele sa i se aprobe


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Feb 11 2010, 10:17 AM
Postare #173


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Michael Jackson: Secretele autopsiei

S-au descoperit urmele a 13 injecții pe trupul starului


Raportul legistului relevă că Michael Jackson era dependent de medicamente. Înțepături de la injecțiile cu calmante au fost descoperite pe tot trupul său.


La audierea doctorului Conrad Murray au ieșit la iveală secrete șocante ale autopsiei efectuate asupra trupului starului.

Raportul legistului, de 51 de pagini, confirmă că s-au găsit numeroase semne de injecții pe gâtul, brațele și picioarele cântărețului. Autopsia a confirmat și faptul că "puținul păr" al lui Michael era acoperit cu o perucă.

Petele de pe piele au demonstrat că artistul suferea într-adevăr de vitiligo, boală care a dus la albirea sa. Raportul medico-legal atestă că starul a murit din cauza unei doze fatale de Propofol.

Doctorul susține că îi administra Propofolul, pe care Michael îl numea "laptele meu", împotriva insomniei, însă experta în anestezie Selma Calmes spune că acest medicament nu se folosește niciodată în acest scop, ci numai pentru operațiile chirurgicale.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 24 2010, 07:26 PM
Postare #174


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




Profa de dans a lui Michael era româncă!

La mai bine de jumătate de an de la moartea lui Michael Jackson, apar informații despre megastar pe care nu multă lume le știe. Deși a făcut istorie prin muzica și dansul său, puțină lume știe că "Regele muzicii pop" lua lecții de balet de la o româncă.

Irina Brecher Hamilton, cea mai cunoscută profesoară de balet clasic din Los Angeles, i-a dat lecții de balet lui Michael Jackson și dansatorilor lui pentru turneul „This is It", potrivit Monitorul Expres.

Dovada apare în documentarul „Michael Jackson's This is It", când, la minutul 48, din filmul apare o femeie cu accent ciudat care le arată celor nouă dansatori cum se fac corect mișcările care l-au consacrat pe Michael Jackson. Băieții ascultă cu atenție instrucțiunile și execută comenzile femeii care abia le ajunge la umăr. Deși au fost selectați de Michael Jackson însuși din aproape 6.000 de dansatori și deși sunt cei mai buni din lume, nu ies din cuvântul profesoarei de la care au încă multe de învățat. Profesoara este nimeni alta decât românca Irina Brecher Hamilton pe care regretatul rege al muzicii pop a chemat-o să lucreze pentru el.

„Te-am văzut făcând așa, în stil rusesc. Asta e rusesc? Nu. Asta e rusesc. Vezi diferența?", spune Irina în film, în timp ce băieții se jenează de felul cum autoritara profă de balet le exemplifică mișcările bărbătești.

Michael Jackson nu știa că e româncă

Irina Brecher Hamilton este balerină de la nouă ani și a emigrat din România în perioada comunistă. Românca a povestit pentru Monitorul Expres cum a ajuns să-i fie profesoară de balet Regelui Muzicii Pop, dar și a celor trei copii ai lui.

Totul s-a întâmplat datorită fiului ei, Misha, care la doar 15 ani a început să danseze în turnee cu Aaron Carter, Janet Jackson, Beyonce și allți artiști de talie internațională. În 2009 însă, Misha și-a împlinit visul și a ajuns să danseze cu Michael Jackson.

"Într-o zi, Aaron Carter i-a spus: „Am un cadou pentru tine". Misha a auzit în receptor: 'Hi, this is Michael! Știu că ești într-un turneu și îmi imiți stilul. Vrei să dansezi pentru mine?', a povestit Irina.

Nu a durat însă mult și Misha i-a scris și ei o nouă carieră lângă Michael, deși românca preda balet în mai multe state din SUA. Totul s-a întâmplat în mai 2009 la o repetiție, când Michael a spus că vrea lecții de balet clasic pentru cei nouă dansatori. Toți s-au întors spre Misha și el a înțeles că mama lui e cea mai potrivită.

„Eram eu, cameramanul, Kenny Ortega și cei nouă băieți. Atunci a intrat Michael și a spus: ‘Nu pot să mai aștept, voiam să te cunosc'. Apoi m-a îmbrățișat. Nimeni nu poate înțelege ce transmite acest om, generozitate angelică, un spirit înalt. Trebuie să-l vezi ca să înțelegi. Apoi, i-a mulțumit lui Misha că m-a adus. Michael a plecat după ce s-a terminat ora", și-a amintit Irina emoționată.

La scurt timp, asistentul coregraf a venit la ea și i-a spus că Michael a fost impresionat de ea și că vrea să-i dea lecții particularelui și copiilor săi.

Michael era în cea mai bună formă

Din păcate, românca n-a apucat să-i dea lecții megastarului. Ultimele luni până la fatidica zi de 25 iunie, au fost încărcate cu repetiții. „Filmul arată exact nivelul la care s-a repetat. Misha venea la 2 noaptea complet doborât și-mi spunea; ‘Crezi că pot da mai puțin de 120% cu Michael?' După o zi de repetiție, stăteau 24 de ore să se refacă. Cine se îndoia că Michael era în cea mai bună formă, se înșală grav. Era în maximă forță. Nu i s-a făcut niciodată rău. Motivat și puternic. Un artist autentic. L-am studiat cu atenție. Am văzut în viața mulți artiști, dar ca Michael nu e nimeni. Era o energie, un master, lîngă el, lumea ți se părea mai senină", îl descrie ea pe Michael.

Românca susține că "fiecare gest al lui Michael avea un motiv profund. Nu avea nevoie de cuvinte ca să transmită un mesaj".

A aflat de la televizor ca Michael a murit

Când ea și Misha au aflat că megastarul a murit, au simțit că timpul s-a oprit. Cei doi au participat la Memorialul din 7 iulie și la lansarea documentarului. Cunoscuții s-au mirat când au văzut-o în film, fiindcă Irina a ținut secretă colaborarea ei cu megastarul.

În documentarul „This is It" apar, de fapt, trei persoane de origine română: Irina, fiul ei, Misha, dar și Edward G. Robinson, cel mai cunoscut actor american în roluri de gangsteri. Misha (22 de ani) a fost dublura lui Michael Jackson în documentar și a filmat toate scenele în două nopți. Mai mult, tot el a avut onoarea de a deschide filmul documentar.

Sursa: libertatea.ro


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Sep 16 2010, 08:59 PM
Postare #175


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Mama lui Michael Jackson, Katherine, împreună cu Paris, Prince și Blanket, copiii megastarului, dau în judecată compania AEG, care se ocupa de cele 50 de concerte pe care solistul trebuia să le aibă în Anglia.

Katherine consideră că AEG este responsabilă pentru decesul fiului ei. Astfel, compania americană este acuzată de neglijență pentru că nu a reușit să aibă grijă ca megastarul să fie sănătos. În plus, tot ei i l-au recomandat și pe doctorul Conrad Murray, acuzat anterior că l-a ucis pe Michael.

Pe lângă toate acestea, potrivit tmz.com, nu s-au asigurat, după angajarea medicului, că acesta are toate echipamentele necesare întreținerii sănătății solistului. Această acuzație vine mai ales datorită faptului că, recent, Murray a declarat că l-ar fi putut salva pe Michael doar că nua avut ustensilele și medicamentele necesare în timp util.

Astfel, Katherine și copiii au început un adevărat război împotriva companiei AEG, sperând să găsească un vinovat care să fie pedepsit, pentru a se putea împăca cu ideea morții lui Michael.

Aceasta postare a fost editata de manu1981: Sep 16 2010, 08:59 PM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

18 Pagini V  « < 16 17 18
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 02:45 PM