Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

758 Pagini V  « < 755 756 757 758 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Septembrie 2011!, gravidute si viitoare mamici de septembrie
maria26
postare Oct 17 2012, 02:10 PM
Postare #7561


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



CITAT(adina0885 @ Oct 17 2012, 03:02 PM) *
Maria, pot sa-i dau chiar daca ia zinnat? mi-e frica sa-i combin medicamentele, cum se numesc acc si atat? ma duc sa ii cumpar ca trb sa iau si enterol....
Multumesc frumos


ii poti da.. nu are nici o legatura cu antibioticul..... este un praf ( la fel ca enterolul) .. il pui in ceai sau in ce vrei tu.. acc se numeste, da.. eu le-am facut si aerosoli cu el, dar ultima data lui Albert i-am dat asa.. sub forma de praf in ceai pentru ca nu a vrut sa stea la aerosoli...


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 18 2012, 08:52 PM
Postare #7562


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Seara buna mamici!
Am mai intrat si eu pe aici , ca am crezut ca ati abandonat topicul, dar ma bucur sa vad ca nu e asa...
Si Maya mea mai are muci, dar acum sunt pe trecute-si eu cred ca a fost reactie de la vaccin..
Si eu i-am dat acc pliculet pt eliminarea mucozitatilor si cred ca ajutat-o;de fapt cerusem fluimucil, de care imi spunea tot Maria mai demult cand mi-a fost racita, insa farmacista a zis ca nu are..si mi-a dat asta acc..si aerosolii au ajutat-o mult, parerea mea..
Va las acum , ca ma simt rau in continuare nu stiu ce am, azi noapte am avut durere de stomac cu varsaturi si alte cele pe partea cealalta wacko.gif si n-am mancat nimic toata ziua, ma simt de parca as fi slabit 1 kg deja;cred ca am facut indigestie de la niste fornetti de la mall;dar am baut ceai si pe seara am mancat un mar si putina clementina si le-am varsat si pe alea, deci habar nu am ce e..stau cu ligheanul la pat si ma simt ca atunci cand eram gravida si dadeam la rate .......ooff!
Sanatate tuturor!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 22 2012, 07:34 AM
Postare #7563


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Buna dimineata mamici si pitici!De la 6 jum suntem treze iar..ce sa-i mai fac sa mai adoarma la loc ca nu mai vrea decat pe la 11 somnul de dimi...sad.gif Fetelor o fi normal la varsta asta sa se mai trezeasca bebeii de cel putin 2 ori pe noapte?N-ar trebui sa doarma toata noaptea neintrerupt?Maica-mea tot zice sa consultam dr...Voi ce credeti? oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Oct 22 2012, 01:47 PM
Postare #7564


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683




QUOTE(Alondra @ Oct 22 2012, 07:34 AM) *
Buna dimineata mamici si pitici!De la 6 jum suntem treze iar..ce sa-i mai fac sa mai adoarma la loc ca nu mai vrea decat pe la 11 somnul de dimi...sad.gif Fetelor o fi normal la varsta asta sa se mai trezeasca bebeii de cel putin 2 ori pe noapte?N-ar trebui sa doarma toata noaptea neintrerupt?Maica-mea tot zice sa consultam dr...Voi ce credeti? oFloare1.gif

ca nu doarme toata noaptea neintrerupt n-ar fi o probl...nici noi nu dormim neintrerupt!!!
dar de cel putin 2 ori p noapte...hmmmm...poate e mult!!!are dureri sau ce crezi ca ar putea fi???


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simonik84
postare Oct 23 2012, 02:43 PM
Postare #7565


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 488
Inscris la: 23-February 11
Membru nr.: 204,701



Salutare mamici!

Si eu am crezut ca topicul s-a cam dus, dar vad ca inca mai sunteti active. noi am trecut iaraci printr-o perioada mai grea...o otita medie, a trebuit sa luam primul antibiotic din viata noastra, dar nu reuseam sa scapam de ea altfel. in rest suntem bine, vesel cu mult chef de joaca si cu mult chef de pozne. Intrece orice limita a imaginatiei, cate poate sa faca si ce-i mai vine in cap sa mai faca, a inceput sa ne copie, trebuie sa fim foarte atenti la gesturi. nu sta locului o secunda, am un copil foarte activ si asta spun facuand comparatie cu inca 2 copii de varsta lui. La controlul de 13 luni avea 11 kg si 80 de cm, mananca foarte bine, are 3 mese principale pe zi si 2 gustari. Noaptea e la fel. Se culca la 9-10 cu 250ml lapte praf si se trezeste la 4-5 pentru inca 200 ml la lapte praf.

Alondra tu spuneai ca este un grup pe facebook cu mamici, daca intru si eu, toti prietenii mei pot vedea? sau e private si doar cei din grup vad ce scriem? Sper ca nu e cu suparare ca intreb...

Va las si cateva poze, caci nu cred ca ne-ati vazut demult!
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps8228bf8a.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps6749061f.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps3b8d6789.jpg

Aceasta postare a fost editata de Simonik84: Oct 23 2012, 02:45 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Oct 23 2012, 04:46 PM
Postare #7566


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



CITAT(Simonik84 @ Oct 23 2012, 03:43 PM) *
Salutare mamici!

Si eu am crezut ca topicul s-a cam dus, dar vad ca inca mai sunteti active. noi am trecut iaraci printr-o perioada mai grea...o otita medie, a trebuit sa luam primul antibiotic din viata noastra, dar nu reuseam sa scapam de ea altfel. in rest suntem bine, vesel cu mult chef de joaca si cu mult chef de pozne. Intrece orice limita a imaginatiei, cate poate sa faca si ce-i mai vine in cap sa mai faca, a inceput sa ne copie, trebuie sa fim foarte atenti la gesturi. nu sta locului o secunda, am un copil foarte activ si asta spun facuand comparatie cu inca 2 copii de varsta lui. La controlul de 13 luni avea 11 kg si 80 de cm, mananca foarte bine, are 3 mese principale pe zi si 2 gustari. Noaptea e la fel. Se culca la 9-10 cu 250ml lapte praf si se trezeste la 4-5 pentru inca 200 ml la lapte praf.

Alondra tu spuneai ca este un grup pe facebook cu mamici, daca intru si eu, toti prietenii mei pot vedea? sau e private si doar cei din grup vad ce scriem? Sper ca nu e cu suparare ca intreb...

Va las si cateva poze, caci nu cred ca ne-ati vazut demult!
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps8228bf8a.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps6749061f.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps3b8d6789.jpg


bunaaaa.. e un frumos printisorul tau oFloare1.gif ma bucur ca sunteti bine smile.gif
si la noi e la fel.. copiaza tot... dar e nasol ca-l copiaza pe Andy si asta face numai prostii liwlol.gif
noi avem deja 12 kg.. nu l-am mai masurat de mult, dar am vazut e cu un cap mai inalt decat cei de varsta lui doh.gif



--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 23 2012, 08:56 PM
Postare #7567


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(anku @ Oct 22 2012, 02:47 PM) *
ca nu doarme toata noaptea neintrerupt n-ar fi o probl...nici noi nu dormim neintrerupt!!!
dar de cel putin 2 ori p noapte...hmmmm...poate e mult!!!are dureri sau ce crezi ca ar putea fi???

Nu cred ca are dureri, cred ca e de alint mai mult, obisnuinta, nu stiu-cand a avut dureri de dinti, ca presupun ca alea erau, plangea..dar asa nu plange...

QUOTE(Simonik84 @ Oct 23 2012, 03:43 PM) *
Salutare mamici!

Si eu am crezut ca topicul s-a cam dus, dar vad ca inca mai sunteti active. noi am trecut iaraci printr-o perioada mai grea...o otita medie, a trebuit sa luam primul antibiotic din viata noastra, dar nu reuseam sa scapam de ea altfel. in rest suntem bine, vesel cu mult chef de joaca si cu mult chef de pozne. Intrece orice limita a imaginatiei, cate poate sa faca si ce-i mai vine in cap sa mai faca, a inceput sa ne copie, trebuie sa fim foarte atenti la gesturi. nu sta locului o secunda, am un copil foarte activ si asta spun facuand comparatie cu inca 2 copii de varsta lui. La controlul de 13 luni avea 11 kg si 80 de cm, mananca foarte bine, are 3 mese principale pe zi si 2 gustari. Noaptea e la fel. Se culca la 9-10 cu 250ml lapte praf si se trezeste la 4-5 pentru inca 200 ml la lapte praf.

Alondra tu spuneai ca este un grup pe facebook cu mamici, daca intru si eu, toti prietenii mei pot vedea? sau e private si doar cei din grup vad ce scriem? Sper ca nu e cu suparare ca intreb...

Va las si cateva poze, caci nu cred ca ne-ati vazut demult!
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps8228bf8a.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps6749061f.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps3b8d6789.jpg

Woww, ce mare s-a facut Marcus!Ma bucur sa va revad!
Aveti un bilant foarte bun, bravo!
Grupul pe facebook l-am facut eu si l-am setat la Secret, nu vede nimeni ca esti membru sau ca scrii acolo, nici macar cei pe care ii ai la prieteni ...wink.gif stiu cum e! Noi suntem toate acolo - inafara de Adina liwlol.gif daca vrei da-mi add la Alondra Alondramona si te adaug eu la grup..

QUOTE(maria26 @ Oct 23 2012, 05:46 PM) *
bunaaaa.. e un frumos printisorul tau oFloare1.gif ma bucur ca sunteti bine smile.gif
si la noi e la fel.. copiaza tot... dar e nasol ca-l copiaza pe Andy si asta face numai prostii liwlol.gif
noi avem deja 12 kg.. nu l-am mai masurat de mult, dar am vazut e cu un cap mai inalt decat cei de varsta lui doh.gif

liwlol.gif Asa si noi liwlol.gif sunt curioasa care ar fi mai inalt din ei doi smile.gif

Am fost si noi la vaccin azi, ROR-ul asta, sper sa nu faca vreo reactie-noua ne-a zis ca intre 5 si 12 zile...deci avem de asteptat doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris_cristi29
postare Oct 24 2012, 09:56 PM
Postare #7568


Steluta mea din UNIVERS
***

Grup: Members Plus
Postari: 482
Inscris la: 10-March 10
Din: sibiu
Membru nr.: 133,978



Buna seara .
Hai ca mai intru si eu pe aici ...
Simonik ...ce flacau mare ai !!! Ema nici acum nu a trecut de 9 kg. biggrin.gif De papat ..papa ..dar nu stiu de ce nu pune ..medicul mi-a spus sa nu ma alarmez ..deocamdata este bine .... unsure.gif

Referitor la dormitul peste noapte ..Ema si acum se trezeste pe la 3 si apoi la 6.30-7 .Sunt si exceptii ....acum doua seri s-a trezit din ora in ora ... doh.gif nici nu apucam sa adorm la loc ..si ea ma striga iar cat o tinea gurita ....„mamiiiiiiii!!!” nu stiu ..astept sa iasa o maseluta ..sau a avut doar un somn mai agitat dupa o lupta corp la corp cu Teo liwlol.gif liwlol.gif In schimb aseara mi-a dormit ca un ingeras de la 21 pana la 8 dimineata .....cu o pauza la 6 ...si ar mai fi dormit daca nu se trezea Teo sa mearga la gradi .

Fetelor , voi ati dat drumul la centrala? Eu ii dau drmul dimineata , inainte de trezirea fetelor ..ca altfel nu ne putem da jos din pat de frig !
O seara buna ..si cat mai calduroasa .


--------------------







Cele mai dulci stelute din Univers
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 26 2012, 08:30 AM
Postare #7569


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Neata !Nimeni pe aici ?Cum ati dormit?Noi destul de prost iar, de la 6 nu mai aea somn, a adormit pe la 7 jum si dupa 5 min iar a inceput sa se foiasca-apoi sa maraie in somn...nu stiu ce are in ultima vreme ................Azi avem zi de pui...cum sa i-l mai fac...ceva idei ?biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Oct 26 2012, 09:20 AM
Postare #7570


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



alondra, noi astazi avem mancare de ardei copti cu piept de pui smile.gif ..
coci ardeiul. il cureti, calesti ceapa in apa cu putin ulei, pui ardeiul, rosii si pieptul de pui.. le fierbi cam 40 de minute.. e delicios smile.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

758 Pagini V  « < 755 756 757 758 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 10:52 PM