Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

19 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Despre Indemnizatia De 85%
iubita_tiana
postare Oct 20 2008, 10:23 AM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



buna fetelor, eu am salariul marit de 2 luni, inainte de a sti de aceasta lege cu 85%, si nu voi avea 12 luni pana nasc cu noul salariu, cine stie cum se va calcula aceasta media a ultimelor 12 luni? ma voi putea incadra?
rog sa mi raspunda mai ales cele din domeniu.....incep sa ma gandesc sa intru eu in cic, intrucat am un salar mai mare decat taticul.....si am beneficia de mai multi bani.....

exista ceva norme de aplicare a legii?


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Oct 20 2008, 10:28 AM
Postare #2



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



QUOTE(iubita_tiana @ Oct 20 2008, 11:23 AM) *
buna fetelor, eu am salariul marit de 2 luni, inainte de a sti de aceasta lege cu 85%, si nu voi avea 12 luni pana nasc cu noul salariu, cine stie cum se va calcula aceasta media a ultimelor 12 luni? ma voi putea incadra?
rog sa mi raspunda mai ales cele din domeniu.....incep sa ma gandesc sa intru eu in cic, intrucat am un salar mai mare decat taticul.....si am beneficia de mai multi bani.....

exista ceva norme de aplicare a legii?



am inteles ca se face o medie pe ultimile 12 luni si ca se iau in calcul sporuri ,prime si alte nebunii din astea.............sper sa iti fie bine floare2.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Oct 20 2008, 11:48 AM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(Danutza_rge @ Oct 20 2008, 11:28 AM) *
am inteles ca se face o medie pe ultimile 12 luni si ca se iau in calcul sporuri ,prime si alte nebunii din astea.............sper sa iti fie bine floare2.gif floare2.gif floare2.gif

si eu sper sa fim bine...si sa ajungem la cele 9 luni....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Oct 20 2008, 02:04 PM
Postare #4


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407




QUOTE(Danutza_rge @ Oct 20 2008, 11:28 AM) *
am inteles ca se face o medie pe ultimile 12 luni si ca se iau in calcul sporuri ,prime
si alte nebunii din astea.............sper sa iti fie bine floare2.gif floare2.gif floare2.gif

e media pe ultimele 12 luni a salariului brut
primele si sporurile se iau in calcul decat daca sunt trecute in brut
daca le iei la "negru" degeaba sad.gif


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Oct 20 2008, 02:26 PM
Postare #5


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



QUOTE(iubita_tiana @ Oct 20 2008, 11:23 AM) *
buna fetelor, eu am salariul marit de 2 luni, inainte de a sti de aceasta lege cu 85%, si nu voi avea 12 luni pana nasc cu noul salariu, cine stie cum se va calcula aceasta media a ultimelor 12 luni? ma voi putea incadra?
rog sa mi raspunda mai ales cele din domeniu.....incep sa ma gandesc sa intru eu in cic, intrucat am un salar mai mare decat taticul.....si am beneficia de mai multi bani.....

exista ceva norme de aplicare a legii?


Din pacate nu au aparut inca normele de aplicare ale acestei legi. Eu am vorbit chiar azi cu cei de la resurse umane de la firma la care lucrez si, si ei sunt in asteptarea lor. Sa speram ca vor fi date cat mai curand, evident dupa ce isi va pune si Base semnatura.

Aceasta postare a fost editata de cristina67: Oct 20 2008, 02:26 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Oct 20 2008, 02:53 PM
Postare #6


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(cristina67 @ Oct 20 2008, 07:26 AM) *
Din pacate nu au aparut inca normele de aplicare ale acestei legi. Eu am vorbit chiar azi cu cei de la resurse umane de la firma la care lucrez si, si ei sunt in asteptarea lor. Sa speram ca vor fi date cat mai curand, evident dupa ce isi va pune si Base semnatura.


au fost situatii cand normele au aparut la 3 luni dupa publicarea legii in monitor, sper sa nu aveti nesansa asta.. desi la noi cam asa se intampla.. stai sa fie si legea publicata intai si vedeti voi dupa aceea! bafta!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Oct 27 2008, 06:35 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



va multumesc tuturor.....sper sa swe definitiveze legea asta....si sa primim sufiecienti bani pt bebe....caci in final pt el avem nevoie, nu sa platim rate la banca sau chirii.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Oct 27 2008, 06:38 PM
Postare #8



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



QUOTE(iubita_tiana @ Oct 27 2008, 08:35 PM) *
va multumesc tuturor.....sper sa swe definitiveze legea asta....si sa primim sufiecienti bani pt bebe....caci in final pt el avem nevoie, nu sa platim rate la banca sau chirii.....



asa e ai dreptate eusa_clap.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MARI79
postare Nov 5 2008, 11:01 AM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 8
Inscris la: 2-January 08
Din: DR.TR.SEVERIN
Membru nr.: 11,942



Buna,
eu am urmatoarea situatie: acum este taticul in cic(din mai 2008) si ma mandeam ca daca indemnizatia va fi 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni sa raman eu in cic; oare se poate? tatal sa se intoarca la serviciu, iar eu sa intru in cic pana va implini Stefi 2 ani... wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anairina
postare Nov 5 2008, 02:51 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 189
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,133



QUOTE(MARI79 @ Nov 5 2008, 12:01 PM) *
Buna,
eu am urmatoarea situatie: acum este taticul in cic(din mai 2008) si ma mandeam ca daca indemnizatia va fi 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni sa raman eu in cic; oare se poate? tatal sa se intoarca la serviciu, iar eu sa intru in cic pana va implini Stefi 2 ani... wink.gif



buna! din cate stiu eu da, poate tatal sa se intoarca la serv si sa intri tu in cic.
eu mai am o intrebare. stiti ceva despre mamicile/ taticii care nu au venituri? care nu le merge cartea de munca? exista vreo varianta pentru ei? sau singurul venit va fi alocatia de 200 ron
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

19 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 11:04 AM