Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2824 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Martie 2010
Karlla
postare Jul 5 2009, 10:11 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 24
Inscris la: 5-July 09
Din: Piatra Neamt
Membru nr.: 98,034



...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karlla
postare Jul 5 2009, 10:22 AM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 24
Inscris la: 5-July 09
Din: Piatra Neamt
Membru nr.: 98,034



Buna!Sunt noua aici pe forum si as vrea sa impartasesc cu voi bucuria mea.De abia am aflat ca sunt insarcinata si pe langa bucurie sunt si ingrijorata pentru ce urmeaza...Saptamana viitoare merg la primul control si voi vedea atunci ce imi va zice dr.Va astept sa vorbim si sa ne impartasim experientele.Multa sanatate tuturor gravidutelor!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Jul 5 2009, 10:34 AM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



QUOTE(Karlla @ Jul 5 2009, 11:22 AM) *
Buna!Sunt noua aici pe forum si as vrea sa impartasesc cu voi bucuria mea.De abia am aflat ca sunt insarcinata si pe langa bucurie sunt si ingrijorata pentru ce urmeaza...Saptamana viitoare merg la primul control si voi vedea atunci ce imi va zice dr.Va astept sa vorbim si sa ne impartasim experientele.Multa sanatate tuturor gravidutelor!!

Felicitari Karlla!!! sa ai parte de o sarcina usoara si un bebic sanatos. floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomar
postare Jul 5 2009, 11:48 PM
Postare #4


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,202
Inscris la: 25-January 09
Din: iasi
Membru nr.: 67,166




Am onoarea sa deschid acest topic al mamicilor de martie 2010...Astazi am aflat ca sunt proaspata gravida.gif si va astept in numar cat mai mare sa impartasim impresii, experiente, sentimente.

Aceasta postare a fost editata de anomar: Jul 6 2009, 12:03 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karmin
postare Jul 5 2009, 11:54 PM
Postare #5


mami de Timea & Istvan
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,639
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,443



QUOTE(anomar @ Jul 6 2009, 12:48 AM) *
Am onoarea sa deschid acest topic al mamicilor de martie 2009...Astazi am aflat ca sunt proaspata gravida.gif si va astept in numar cat mai mare sa impartasim impresii, experiente, sentimente.


Felicitari pentru sarcina!!!
cred ca ai fost tare emotionata cand ai scris, vei fi mamica de 2010 eusa_clap.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomar
postare Jul 6 2009, 12:04 AM
Postare #6


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,202
Inscris la: 25-January 09
Din: iasi
Membru nr.: 67,166



QUOTE(Karmin @ Jul 6 2009, 12:54 AM) *
Felicitari pentru sarcina!!!
cred ca ai fost tare emotionata cand ai scris, vei fi mamica de 2010 eusa_clap.gif

Merci, merci...sa stii ca emotiile si-au spus cuvantul rolleyes.gif am corectat! oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomar
postare Jul 6 2009, 12:20 AM
Postare #7


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,202
Inscris la: 25-January 09
Din: iasi
Membru nr.: 67,166



QUOTE(Karlla @ Jul 5 2009, 11:22 AM) *
Buna!Sunt noua aici pe forum si as vrea sa impartasesc cu voi bucuria mea.De abia am aflat ca sunt insarcinata si pe langa bucurie sunt si ingrijorata pentru ce urmeaza...Saptamana viitoare merg la primul control si voi vedea atunci ce imi va zice dr.Va astept sa vorbim si sa ne impartasim experientele.Multa sanatate tuturor gravidutelor!!

Buna Karlla si felicitari pt sarcina. M-am alaturat tie fara sa vad ca de fapt tu esti cea care a deschis acest topic...m-am apucat si eu de scris, dar cineva s-a prins cum sta treaba si ne-a facut "cunostinta" trandafir.gif floare2.gif
Astazi am aflat si eu ca sunt insarcinata ,dar in ceea ce priveste primul control ,am hotarat sa mai astept putin , macar sa se vada ceva la ecografie. Momentan ma simt bine, am unele "tensiuni" la nivelul sanilor..dar imi impun sa ma simt fresh pt ca in curand mergem in concediu si vreau sa-mi tihneasca. Dupa data de 20 imi fac o programare la ecograf...pana atunci iau acid folic si vitamina E. Draga mea gravida.gif sa auzim numai de bine! hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shorty
postare Jul 6 2009, 03:01 AM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 15
Inscris la: 3-March 09
Din: Maryland, USA
Membru nr.: 75,521



Buna fetelor!
Acum o saptamana am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv. A fost o surpriza atat ptr mine cat si ptr sotul meu. Noi locuim in SUA si in august avem nunta in Romania. Ne gandeam sa incepem sa "lucram la un bebe" dupa ce ne intoarcem. Uite ca bebe nu a tinut cont de planurile noastre.
Am fost la doctor ptr un test de sange care a confirmat sarcina.
Trebuie sa recunosc ca trec prin stari contradictorii, de la bucurie la teama. Oare imi va fi rau, va fi totul bine.
Bebele nostru ar trebui sa se nasca pe 8 martie 2010 si de aceea am deschis topicul.
Sa-mi spuneti voi prin ce treceti?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomar
postare Jul 6 2009, 08:44 AM
Postare #9


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,202
Inscris la: 25-January 09
Din: iasi
Membru nr.: 67,166



QUOTE(shorty @ Jul 6 2009, 04:01 AM) *
Buna fetelor!
Acum o saptamana am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv. A fost o surpriza atat ptr mine cat si ptr sotul meu. Noi locuim in SUA si in august avem nunta in Romania. Ne gandeam sa incepem sa "lucram la un bebe" dupa ce ne intoarcem. Uite ca bebe nu a tinut cont de planurile noastre.
Am fost la doctor ptr un test de sange care a confirmat sarcina.
Trebuie sa recunosc ca trec prin stari contradictorii, de la bucurie la teama. Oare imi va fi rau, va fi totul bine.
Bebele nostru ar trebui sa se nasca pe 8 martie 2010 si de aceea am deschis topicul.
Sa-mi spuneti voi prin ce treceti?

Bine ai venit gravida.gif la topicul nostru; sa-ti dea Doamne Doamne un jucaus.gif sanatos. Nu te teme, ai sa vezi ca te vei descurca si ca vei fi cu adevarat fericita! floare2.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Narci
postare Jul 6 2009, 10:17 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,594
Inscris la: 15-October 08
Din: Windsor, Berkshire, UK
Membru nr.: 42,774



QUOTE(anomar @ Jul 5 2009, 10:48 PM) *
Am onoarea sa deschid acest topic al mamicilor de martie 2010...Astazi am aflat ca sunt proaspata gravida.gif si va astept in numar cat mai mare sa impartasim impresii, experiente, sentimente.

ramonica bine ai revenit printre burtici....mamicile de august 2009 nu te-au uitat si eu iti doresc din suflet o sarcina usoara si fara probleme si un bebe sanatos si frumos! Ma bucur mult ca ai revenit floare2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2824 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 10:01 AM