Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7309 Pagini V  « < 6813 6814 6815 6816 6817 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi De August 2008, Leuti luptatori
mela81
postare May 8 2010, 01:45 PM
Postare #68141


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868



Buna ziua mamici si copilasi!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mela81
postare May 8 2010, 01:50 PM
Postare #68142


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868



Falicitari copilasilor care spun cuvinte noi!
Mario nu vrea sa zica cuvinte dar tot imita animale noi,masini.....de olita nu mai vrea iarasi sa se atinga....in rest face mii si mii de prostioare,tipa....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mela81
postare May 8 2010, 01:56 PM
Postare #68143


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868



QUOTE(gabicostache @ May 8 2010, 01:52 PM) *
Foarte haioasa pitica....problema mea e ca Ana face aceste lucruri chiar daca inca nu vorbeste liwlol.gif sau ea vorbeste dar inca nu am gasit eu traducerea liwlol.gif

nu stiu daca v-am mai aratat filmuletul.......e de acum cateva luni. Ne pusesera cei de la Dolce sa asteptam pe fir si dupa vreo 10 minute i-am dat Anei telefonul sa astepte ea........numai ca intre timp a raspuns nenea si i-a zis Ana vreo doua liwlol.gif

e dulce rau Ana cand vb asa pe limba ei floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare May 8 2010, 01:57 PM
Postare #68144


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074




QUOTE(AncaR @ May 8 2010, 11:48 AM) *
Salutare! ce fac cele mai frumoase mamici si cei mai isteti copii?

desi, nu ma incadrez in categorie, am sa raspund biggrin.gif invat sad.gif( iar Simina doarme biggrin.gif

QUOTE(gabicostache @ May 8 2010, 12:52 PM) *
Foarte haioasa pitica....problema mea e ca Ana face aceste lucruri chiar daca inca nu vorbeste liwlol.gif sau ea vorbeste dar inca nu am gasit eu traducerea liwlol.gif

nu stiu daca v-am mai aratat filmuletul.......e de acum cateva luni. Ne pusesera cei de la Dolce sa asteptam pe fir si dupa vreo 10 minute i-am dat Anei telefonul sa astepte ea........numai ca intre timp a raspuns nenea si i-a zis Ana vreo doua liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce tare trebuie sa fi fost faza tongue.gif love1.gif

QUOTE(gabicostache @ May 8 2010, 12:58 PM) *
Hai sa va zic si voua poate foloseste cuiva......
Dupa cum stiti Ana are astm bronsic alergic si dermatita atopica, ieri cand eram la controlul de prelungire a tratamentului aflu pe hol ca o gramada de bebei de pe acolo nu aveau de fapt nici o boala dar venisera sa aranjeze cu medicul sa ii declare astmatici si automat mama sa beneficieze de prelungirea concediului de crestere copil. Bineinteles ca am vorbit cu medicul si imi voi prelungi si eu la 3 ani: adica inca un an cu 200 lei alocatie si in cazul meu 600 indemnizatie (altele au 85%) Inca nu stiu sa dau detalii despre ce acte sunt necesare, maine ma duc la Protectia sociala a copilului si voi afla.
Ma gandesc ca printre noi mai sunt mamici care nu au cu cine lasa puiul, si chiar daca nu e tocmai ortodox, cu o pila se poate aranja...

Ce chestie...dar astmul bronsic este considerat handicap???


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mela81
postare May 8 2010, 01:58 PM
Postare #68145


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868



Ce or fii facand mamicile si copiii care nu au mai fost pe aici:Katinca,Georgiana,Floricica?
O dau lipsa si pe Octavia! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mela81
postare May 8 2010, 02:00 PM
Postare #68146


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868



QUOTE(Claudia Elena @ May 8 2010, 02:57 PM) *
desi, nu ma incadrez in categorie, am sa raspund biggrin.gif invat sad.gif( iar Simina doarme biggrin.gif
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce tare trebuie sa fi fost faza tongue.gif love1.gif
Ce chestie...dar astmul bronsic este considerat handicap???

Spor la invatat si somnic usor si mult Siminei!
Copilul cu astm are nevoie de ingrijire suplimentara asa ca cred ca e bagat si el !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare May 8 2010, 02:12 PM
Postare #68147


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



QUOTE(mela81 @ May 8 2010, 02:00 PM) *
Spor la invatat si somnic usor si mult Siminei!
Copilul cu astm are nevoie de ingrijire suplimentara asa ca cred ca e bagat si el !

Nepotica mea este astmatica si este un copil perfect normal, singura diferenta intre ea si altii copilasi, este ca face tratament in permanenta....


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabicostache
postare May 8 2010, 02:31 PM
Postare #68148


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,266
Inscris la: 24-January 08
Din: ploiesti
Membru nr.: 13,264



QUOTE(Claudia Elena @ May 8 2010, 01:57 PM) *
desi, nu ma incadrez in categorie, am sa raspund biggrin.gif invat sad.gif( iar Simina doarme biggrin.gif
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce tare trebuie sa fi fost faza tongue.gif love1.gif
Ce chestie...dar astmul bronsic este considerat handicap???

se pare ca da, dar nu stiu de ce parca e tinuta secreta aceasta informatie, nimeni nu stie nimic si nu stie sa te indrume Acum daca stau si ma gandesc chiar e un handicap. Pai cand am vrut eu la un an sa o dau la cresa, trasesm toate sforile ....tineti minte, si nu a vrut pediatra sa imi dea aviz sanitar, atunci mi-a zis si ca pana la 3 ani ea nu e de acord......a uitat sa imi specifice si ca am posibilitatea sa stau cu Ana acasa wink.gif Ana trebuie cremuita si servita cu medicamente dimineata pranz seara, acu ca sunt pufisori prin aer tuseste non stop, la praf tuseste..plus ca ea si asa raceste f des, cam la 2 luni ea e cu mucii si pastilele in traista ori in colectivitate cred ca s-ar agrava. Iar Ana nu e considerata un caz foarte grav de astm, sunt bebei mult mai grav deci cu ingrijire care necesita mult mai multa atentie


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare May 8 2010, 02:49 PM
Postare #68149


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



QUOTE(gabicostache @ May 8 2010, 02:31 PM) *
se pare ca da, dar nu stiu de ce parca e tinuta secreta aceasta informatie, nimeni nu stie nimic si nu stie sa te indrume Acum daca stau si ma gandesc chiar e un handicap. Pai cand am vrut eu la un an sa o dau la cresa, trasesm toate sforile ....tineti minte, si nu a vrut pediatra sa imi dea aviz sanitar, atunci mi-a zis si ca pana la 3 ani ea nu e de acord......a uitat sa imi specifice si ca am posibilitatea sa stau cu Ana acasa wink.gif Ana trebuie cremuita si servita cu medicamente dimineata pranz seara, acu ca sunt pufisori prin aer tuseste non stop, la praf tuseste..plus ca ea si asa raceste f des, cam la 2 luni ea e cu mucii si pastilele in traista ori in colectivitate cred ca s-ar agrava. Iar Ana nu e considerata un caz foarte grav de astm, sunt bebei mult mai grav deci cu ingrijire care necesita mult mai multa atentie

Da, din pacate si Adita tot acelasi tratament il face:cremuieli cu cate pentru pielea ei atopica, pastile, siropuri, pufuri pe care le tot schimba sad.gif
Ea a mers de la 3 ani la camin... oFloare1.gif si pe la 4 ani i s-a declansat astmul, un medic i-a spus ca ea fiind nascuta in Lisabona si a crescut pana la 3 ani acolo, nu trebuia sa o aduca acasa si ca din acest motiv copilul este acum astmatic...


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabicostache
postare May 8 2010, 02:58 PM
Postare #68150


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,266
Inscris la: 24-January 08
Din: ploiesti
Membru nr.: 13,264



QUOTE(Claudia Elena @ May 8 2010, 02:49 PM) *
Da, din pacate si Adita tot acelasi tratament il face:cremuieli cu cate pentru pielea ei atopica, pastile, siropuri, pufuri pe care le tot schimba sad.gif
Ea a mers de la 3 ani la camin... oFloare1.gif si pe la 4 ani i s-a declansat astmul, un medic i-a spus ca ea fiind nascuta in Lisabona si a crescut pana la 3 ani acolo, nu trebuia sa o aduca acasa si ca din acest motiv copilul este acum astmatic...

Iti spun sicer exista atatea explicatii pentru aceasta boala, unele mai intortocheate ca altele, unele plauzibile altele nu, 100% diferite de la un medic la altul.....concluzia e ca desi e din ce in ce mai raspindita, desi e considerata boala secolului habar nu au, exact ce o declanseaza sau cum sa o trateze: incearca variante merge bine nu merge incercam alt medicament, alta statiune, alt tratament..........de vindecat clar inca nu am vaut persoana vindecata, ameliorata da dar vindecata nu sad.gif . Ma incred orbeste in medic, alta sansa oricum nu am, si sper ca va avea dreptate si ca peste 6 luni de singulair va fi cat de cat vindecata


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7309 Pagini V  « < 6813 6814 6815 6816 6817 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:54 PM