Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spitalul Cantacuzino Bucuresti
corina190477
postare May 21 2007, 01:00 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 27-April 07
Membru nr.: 3,427



Dragele mele, am o mare rugaminte la voi...este cineva care a nascut sau va naste in acest spital...mai am putin si nasc si nu stiu nimic despre spital ...medici...preturi...deja sunt ingrijorata.....in speranta ca ma ajutati, va multumesc anticipat. Pupici. smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare May 21 2007, 01:09 PM
Postare #2


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Eu am nascut in Cantacuzino in 2004, ce sa iti zic, am fost multumita, cu un mare minus pt asistentele de la neonatologie care au lasat mult de dorit. Eu pe parcursul sarcinii am tot fost internata in spital asa ca ma cam cunosteau si medicii si asistentele, am nascut cu dr. Hadi, cel care face ecografiile chiar si pt sarcinile urmarite de alti medici. Cu cine vei naste?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamilidia
postare May 23 2007, 04:42 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 15
Inscris la: 23-May 07
Membru nr.: 3,884



Buna, eu sunt Lidia si am nascut in 2005 in Cantacuzino. Este ok, renovat, relativ curat si cu personal ok pe partea de ginecologie. Nota 20 pentru doctora mea Octavia Ciurel. Mare grija la neonatologie asistentele sunt niste imbecile incompetente (cu exceptiile de rigoare). Oricat le dai de doare-n cot si vin cu diverse produse de copii pe care daca nu le cumperi te-ai pus rau cu ele. Pe baietelul meu l-am auzit plangat intr-o noapte (ceea ce nu se mai intamplase pana atunci) si cand m-am dus sa-l cer (ce-i drept era 4 dimineata dar eu aveam sanii explodand de lapte si ma dureau ingrozitor) am descoperit defapt ca doar ii era foame. Nu-l bagase nimeni in seama si plangea de foame ceea ce mi se pare cel putin inuman. In plus am plecat de acolo cu un stafilococ cu care ne razboim inca. Eu am nascut prin cezariana si am avut proasta insipatie sa nu cer sa stau cu bebe in camera. Salonul de cezariene este infect si este de fapt plin de ....colorate.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cuisor
postare May 23 2007, 09:44 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 27
Inscris la: 11-April 07
Membru nr.: 3,122




Eu am nascut acolo in anul 2002 si am fost super multumita
Spitalul era renovat de curand si era curatenie si bine. D-na doctor Dima care m-a ingrijit este super dragutza si o profesionista in adevaratul sens al cuvantului, m-a ajutat foarte mult mai ales ca am avut placenta previa si cam de la 5 luni am stat prin spitale iar la 7 am nascut de urgenta prin cezariana. NU am avut si nu am nici un fel de probleme dupa nastere.
De copil, dupa nastere, a avut grija doctorul Craciun care este de asemenea un medic extraordinar si pe care-l recomand cu toata caldura - ne-a ajutat pana spre 3 ani cand copilul a devenit mare.
Ca mai sunt si personaje ciudate pe acolo.....unde nu sunt?.....sunt atat asistente dragute (dra Anamaria la neonatologie o dulce) cat si de celelalte..
In gen am ramas cu o parere buna care m-a determinat sa revin acolo pentru un ajutor in vederea unei noi sarcini... fetita.gif
Singurul inconvenient a fost ca era cam departe de casa eu stand in militari....dar asta era ultimul care conta.

@colorate

sunt ceva pe acolo mai ales ca nu stiu ce zona (comuna ceva) este arondata sptalului...dar nu sunt ele peste tot??....

Aceasta postare a fost editata de cuisor: May 23 2007, 09:46 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabi1
postare May 31 2007, 11:05 AM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 12
Inscris la: 6-December 06
Din: bucuresti
Membru nr.: 1,100



Eu am nascut in 2006 cu dr. Shanta si este o draguta. spitalul este curat dr sunt atenti si buni nu avem nici o problema si nici nu am avut , ce pot sa- ti spun spitalul si personalul este ok
nastere usoara si sa ne auzim cu bine bb.gif eusa_clap.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicolll75
postare Jul 28 2007, 06:26 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 28-July 07
Membru nr.: 5,510



Eu l-am avut pe dr. Hadi ca doctor toata sarcina, in fiecare luna ma duceam la el la ecografie. Am avut o sarcina care a depasit termenul, ajunsesem in 42 saptamani dupa calculele lor si el nu vroia sa ma declanseze sa nasca ca nu e bine. Mai bine e sa moara copilul in tine,nu?! In sfarsit, cu mari insistente si cu amenintarea ca plec la alt spital, m-a declansat intr-o dimineata, nu m-a ajutat cu mai nimic,doar venea la 2-3 ore si ma urca pe masa si imi spunea ca nu am dilatatie. Celorlalte paciente din sala de travaliu li se puneau tot felul de perfuzii pt dilatare dar mie nu si doctorii lor stateau cu ele si le apasau sa se dilate. Dr. Hadi doar ma urca pe masa si ma trimetea la loc in pat. La ora 1 noaptea, dupa 14 ore de travaliu si cu ajutorul moasei de pe tura care m-a apasat sa ma dilate dupa ce mi s-a rupt colul de atata scremut, mi-a venit si mie timpul sa nasc. Dar ca sa vedeti, prin minune, domnul doctor HADI care era de garda era dintr-o data in operatie si nu a venit. Am nascut cu o stagiara foarte de treaba si foarte repede. Copilul a fost sanatos doar ca a iesit cu capul deformat cu un cucuio mare in crestet din cauza ca a stat prea mult angajat,cu cordonul infasurat in jurul gatului. Placenta era in stadiul 3 de imbatranire din ce mi s-a spus dar dr. Hadi sustinea ca e foarte buna placenta din ecografie si e prea devreme sa nasc.
In seara respectiva si a2a zi am aflat de la infirmiere si asistente, ca toate aflasera, ca dr. Hadi m-a lasat balta, ca Multiubitul doctor a dormit bustean si nu era destul de important sa salveze o viata de copil.
A 2 a zi a avut nesimtirea sa mai vina in salon si sa-mi zica ca a fost o urgenta si nu a putut lasa operatia si astepta sa-i dau bani pt nastere. Nu i-am dat nimic, i-am urat sa n-aiba parte.
Asta e dr. Hadi,satul de meserie probabil si cu suficient de multi bani din ecografii ca sa se mai ocupe de nasteri.
Regret enorm ca l-am avut ca doctor si ii multumesc lui Dumnezeu ca copilul e sanatos ca nu stiu ce-i faceam.

Va sfatuiesc sa nu il luati ca doctor, fetelor! Si tineti cont ca nu e politica spitalului CEZARIANA decat cu mari interventii,bani sau cand chiar ai probleme si trebuie sa-ti faca.
Asta e povestea mea.

Aceasta postare a fost editata de nicolll75: Jul 28 2007, 06:31 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cosminelu
postare Mar 26 2008, 09:46 PM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 13-March 07
Membru nr.: 2,635



Spitalul asta este unul de criminali eu am nascut cu dr Negoita si din cauza ei ca m-a lasat sa ma chinui acum are tetrapareza spastica si se va chinui o viata intreaga.O nenorocita sa-i dea Dumnezeu atata chin cat se chinuie puiul meu!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ady68
postare Aug 4 2008, 08:54 AM
Postare #8


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 60
Inscris la: 4-July 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 28,875



Buna, mamicilor! Eu am nascut la acest spital cu dr. Dima si mi s-a parut ok. Intradevar am avut o sarcina cu probleme si am fost de vreo 4-5 ori internata si ma cunosteau asistentele, dar asistentele au fost relativ dragute cu mici exceptii. Cea mai de treaba ,cu toate ca la prima vedere pare f. rece si distanta, a fost asistenta Doina, o moasa cu experienta de peste de 20 de ani fara de care nu as fi nascut atat de usor cum am nascut. Daca nu erau dansa si dr Dima cred ca m-as fi chinuit f mult si pana la urma as fi ajuns la cezariana. Dar Dumnezeu si Fecioara Maria au fost alaturi de mine si am nascut un baietel de 4.500 gr si 54 cm sanatos si frumos. Intradevar politica spitalului nu permite cezariana decat daca te consulta d-nul profesor si constata ca exista un risc daca se naste natural, dar depinde f mult si de medicul care te are sub observatie. Eu am avut-o pe dr Dima care a mers pe mana mea , adica m-a lasat sa nasc natural chiar daca aveam un copil mare si sunt mai in varsta(39 ani),dar sala de operatii era pregatita si oricand putea sa imi faca cezariana. Deci totul depinde de medic.In fiecare zi cand imi privesc puiutul ma rog la Dumnezeu sa aiba grija de dr. Dima si sa dea o nastere usoara si un puiut atat de cuminte ca al meu tuturor viitoarelor mamici. Pe 7.08 este ziua de nastere a dr. doctor si nu ii doresc decat multa sanatate si sa aduca cat mai multi copii pe lume sanatosi.LA MULTI ANI, dr Dima!!!!! floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Aug 4 2008, 12:16 PM
Postare #9


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



Buna!

Si eu am nascut la Cantacuzino in iunie 2004.
Spitalul e ok, renovat si curat. am stat in salon cu 4 paturi si copilul langa mine, insa am inteles ca sunt si saloane cu mai mult de 8 paturi.
Asistentele toate alergau dupa spaga; daca dadeai spaga la una chema si "colega din tura urmatoare". Intr-adevar iti baga pe gat sa cumperi lucrusoare urate, de proasta calitate si scumpe. Era o asistenta acolo la copii care imi lasa impresia ca e beata. Asistenta sefa care a primit spaga de la sot 50 Ron desi nu a facut nimic pt copil cand am rugat-o sa-i faca gauri mi-a mai cerut 30 ron sad.gif ( o cunostiinta a mea a nascut fetita un an mai tarziu si a dat pe gauri 10 Ron)
Am nascut cu dr. Filipescu. La urmatorul copil tot acolo as naste dar cu alt medic. Mie mi-a cazul"dopul" intr-o luni dimineata dar nu am pierdul lichid si nici nu aveam contractii. Am sunat la medic si mi-a zis sa vin la spital - era acolo. Am ajuns la spital dupa cateva ore caci a durat pana a venit sotu de la serviciu, nu stateam aproape de spital, nu gaseam taxi...Cand am ajuns mi-a facut teorie ca am ajuns tarziu ca lui i se termina tura. M-a consultat, mi-a facut o injectie care nici in ziua de azi nu stiu ce a fost si cu ce scop, mi-a dat niste pastile si niste supozitoare sa le iau in caz decontractii si m-a trimis acasa ca sa revin a doua zi. Pe la 11 seara m-au apucat contractiile dar am luat ce mi-a dat el si am stat cuminte acasa pana dimineata la 6 cand am inceput sa pierd lichid. Am ajuns la spital la 7 dar el m-a consultat o data si a zis ca nu am dilatatie si apoi a disparut. S-a dus sa faca chiuretaje mad.gif mad.gif Si eu il asteptam acolo si moasa zicea sa nu imping...Am nascut la 11 dupa 12 ore detravaliu. De cusut m-a cusut bine si n-am avut probleme ...Poate e un medic bun si am exagerat eu?! M-a mai deranjat si ca neonatologul ( dr. Craciun ) mi-a zis ca bebe avea cordonul in jurul capului si el nu-mi facuse ecografie nici in ziua in care am nascut nici cu o zii inainte. Daca patea bebe ceva? Iar dupa nastere 3 zile cat am stat in spital nu m-a consultat deloc a bagat o data capul pe usa la salon si ne-am intaknit incao data pe culoar si m-a intrebat ce fac si atat. Spaga i-am dat 100$ cat imi zisese sa-i dau cine m-a trimis la el. acu 4 ani dolarul era cam cat e euro acum...




--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elabela
postare Jan 9 2011, 07:27 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 9-January 11
Membru nr.: 203,389



buna seara. va d ca demult nu s-a mai scris pe acest forum, insa daca e cineva care a nascuit de curand la acest spital, Cantacuziono, as dori sa ne povesteasca despre preturi si comportamentul personalului. eu trebuie sa nasc peste o luna. Va astept cu raspunsuri. Pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:04 PM