Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Dragoste De Mama, trist...
USA
postare Oct 22 2008, 02:47 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Giulia....mie imi e teama ca distanta dintre noi..timpul acesta pierdut.....ma va..si ma afecteaza enorm..simt cum risipesc toate acele clipe superbe alaturi de maica mea..si de taicul meu....acesta este de fapt motivul principal in clipele mele de negativism.....ma invinovatesc de acest timp pierdut...simt ca nu voi putea ever, recupera acest timp......anii....si ani..departe de mana ei calda...de ochii ei cuprinzatori......de rasuflarea ei langa mine pe perina!......de degetul indreptat catre mine de taica meu.....de glumele lui seara la masa....of.....plang..si nimic si nimeni nu ma poate ajuta!.....


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Oct 22 2008, 02:52 PM
Postare #12


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(USA @ Oct 22 2008, 01:47 PM) *
Giulia....mie imi e teama ca distanta dintre noi..timpul acesta pierdut.....ma va..si ma afecteaza enorm..simt cum risipesc toate acele clipe superbe alaturi de maica mea..si de taicul meu....acesta este de fapt motivul principal in clipele mele de negativism.....ma invinovatesc de acest timp pierdut...simt ca nu voi putea ever, recupera acest timp......anii....si ani..departe de mana ei calda...de ochii ei cuprinzatori......de rasuflarea ei langa mine pe perina!......de degetul indreptat catre mine de taica meu.....de glumele lui seara la masa....of.....plang..si nimic si nimeni nu ma poate ajuta!.....

oofff, scumpa mea....cat de mult as vrea sa te tin in brate in aceste momente... hug.gif hug.gif si stiu ca orice as spune nu iti va alina sufletul plin de dor...imi curg lacrimile...simt durerea ta...stiu ca toate cuvintele sunt de prisos...insa sunt alaturi de tine...asa virtual....dar sufletul poate calatori fara bariere...si e alaturi de tine in momentele cand simti ca ti-e greu, ca te apasa dorul.... hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Oct 22 2008, 02:57 PM
Postare #13


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



USA, ce faci? Iar? amintirile alea duioase nu ti le fura nimeni, iubita mea, alea vor fi mangaierea ta de mai tarziu... nu te pierde cu firea!
hai ca iau din timpul copilei si trebuie sa fug dupa masina.. revin eu maine..
pupici oFloare1.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Nov 26 2008, 11:02 AM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116




QUOTE(USA @ Oct 22 2008, 02:47 PM) *
Giulia....mie imi e teama ca distanta dintre noi..timpul acesta pierdut.....ma va..si ma afecteaza enorm..simt cum risipesc toate acele clipe superbe alaturi de maica mea..si de taicul meu....acesta este de fapt motivul principal in clipele mele de negativism.....ma invinovatesc de acest timp pierdut...simt ca nu voi putea ever, recupera acest timp......anii....si ani..departe de mana ei calda...de ochii ei cuprinzatori......de rasuflarea ei langa mine pe perina!......de degetul indreptat catre mine de taica meu.....de glumele lui seara la masa....of.....plang..si nimic si nimeni nu ma poate ajuta!.....

USA mi-au dat lacrimile citind ....................!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Sep 24 2009, 10:40 AM
Postare #15


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Sep 24 2009, 10:46 AM
Postare #16


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(USA @ Oct 22 2008, 04:47 PM) *
Giulia....mie imi e teama ca distanta dintre noi..timpul acesta pierdut.....ma va..si ma afecteaza enorm..simt cum risipesc toate acele clipe superbe alaturi de maica mea..si de taicul meu....acesta este de fapt motivul principal in clipele mele de negativism.....ma invinovatesc de acest timp pierdut...simt ca nu voi putea ever, recupera acest timp......anii....si ani..departe de mana ei calda...de ochii ei cuprinzatori......de rasuflarea ei langa mine pe perina!......de degetul indreptat catre mine de taica meu.....de glumele lui seara la masa....of.....plang..si nimic si nimeni nu ma poate ajuta!.....

Am aceleasi trairi ca si tine si eu plang cateodata cand ma apuca dorul de ai mei.........vorbim la telefon mereu dar parca nu-i ca atunci cand ii ai in fata si-i poti privi in ochi.
Si mai plang si dupa Bunica dinspre mama.............am stat departe de ea si acu' imi dau seama de cat timp am risipit aiurea fara sa-l mai pot recupera.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
symo_chirila
postare May 18 2013, 04:03 PM
Postare #17


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 20-January 13
Membru nr.: 235,216



Si tot despre dragostea de mama, dar privita nu din ochii de copil, ci din suflet de mama:
http://www.dragosteademama.ro/ce-inseamna-sa-fii-mama/
Asta ar trebui sa simta si sa creada o mama, pana la sfarsitul vietii ei.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:49 PM