Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

570 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Mai 2009
RealDeeDee
postare Sep 23 2008, 01:38 PM
Postare #31


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,221
Inscris la: 19-August 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 34,620



QUOTE(alexandra81 @ Sep 23 2008, 02:21 PM) *
Doamne ajuta si sa fie sanatos bebelul tau...Sa ne tii la curent cu starea ta...Si la momentul potrivit sa ne spui ce este...fetita sau baietel smile.gif ...Si eu am un baiat nascut pe 21 mai 2007.... oFloare1.gif


Multumesc Alexandra. Sa-ti traiasca baietelul! floare2.gif Momentan sunt optimista, dar emotiile totusi exista. Pana acum am totusi o sarcina usoara, fara prea multe probleme, in afara de un stomac un pic mai sensibil si un somn mai "colorat". Parca ma asteptam ca bebe sa fie mult mai prezent (sunt constienta ca e inca f. mic). Poate de asta mi se pare ireal ce mi se intampla. Abia astept sa facem maine cunostinta. smile.gif partners.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Sep 23 2008, 02:08 PM
Postare #32


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(RealDeeDee @ Sep 23 2008, 03:38 AM) *
Multumesc Alexandra. Sa-ti traiasca baietelul! floare2.gif Momentan sunt optimista, dar emotiile totusi exista. Pana acum am totusi o sarcina usoara, fara prea multe probleme, in afara de un stomac un pic mai sensibil si un somn mai "colorat". Parca ma asteptam ca bebe sa fie mult mai prezent (sunt constienta ca e inca f. mic). Poate de asta mi se pare ireal ce mi se intampla. Abia astept sa facem maine cunostinta. smile.gif partners.gif


Ai sa vezi cand va mai creste ca va mai dansa...Dar fiind asa mic nu ai cum sa-l simti...De-abia prin decembrie o sa-l simti miscand...Si cred ca tot in acea perioada vei afla ce este...Sa ai o sarcina usoara in continuare si sa nu ai greturi mari...Te pupam oFloare1.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 23 2008, 05:47 PM
Postare #33


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



QUOTE(AngiC @ Sep 23 2008, 01:19 PM) *
Doamne ajuta sa reuseasca! Ii tin pumnii. Toate ar trebui sa facem lucru asta. Daca ramane 6 mil nu stiu ce-o sa fac cu 2 copii sad.gif crybaby.gif Ai vreo adresa unde pot sa citesc si eu despre incercarile astea?

Nu am neaparat o adresa fixa..azi am zis sa caut pe google despre treaba asta( stiind ca acu cateva zile am vazut-o la Nasul , dar zicea ca si daca reuseste ceva a 2 zi va fi iar prezenta ca sa anunte public, si a trecut de atunci ceva si tot nu a mai venit) si am gasit mai multe site-uri in care se discuta...cuvintele mele cheie pt cautare au fost: LAVINIA SANDRU INDEMNIZATIA PENTRU MAME..si a gasit o sumedenie de linkuri cu articole la baza carora se comentau cele relatate...cam atat...cel putin eu in primul am citit...sper sa te ajute...


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 23 2008, 05:53 PM
Postare #34


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224




QUOTE(RealDeeDee @ Sep 23 2008, 02:17 PM) *
Buna,
Sunt si eu o viitoare mamica de mai. Mai exact inceputul lunii mai 2009. Momentan se pare ca sunt in 8 sapt, dar maine voi merge la medic pentru o ecotransvaginala sa-mi confirme varsta. Am mari emotii e prima mea sarcina si imi doresc mult acest bebel. Doamne ajuta!

Felicitari, iti tin pumnii pt controlul de maine...normal ieri am avu si eu 8 saptamani..poate se razgandeste medicul la urm control..si sa-mi de-a vestea ca a crescut...


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 29 2008, 04:54 PM
Postare #35


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Cam liniste pe aici..nici o viitoare mamica nu mai are noutati? Eu ma confrunt zilele astea cu un inceput de raceala...si de ieri simt ca ma sufoca tusea..azi am stranutat mereu..nu stiu ce sa iau..sapt trecuta am luat Oscilococinum ca sa previna o agravare a racelii...ce imi recomandati?Pt DURERI DE CAP si GAT? in rest problema ar fi lipsa somnului....foarte rau dorm noaptea si ma trezesc mai obosita decat ma culk. Mai am 2 sapt pana la urm control iar de la ultimul, stau pierduta si ma uit la poza de la ecograf si parca nu-mi vine sa cred. Azi am facut 9 sapt de la ultimul CM.


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Sep 29 2008, 05:42 PM
Postare #36


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(hanuk26 @ Sep 29 2008, 06:54 AM) *
Cam liniste pe aici..nici o viitoare mamica nu mai are noutati? Eu ma confrunt zilele astea cu un inceput de raceala...si de ieri simt ca ma sufoca tusea..azi am stranutat mereu..nu stiu ce sa iau..sapt trecuta am luat Oscilococinum ca sa previna o agravare a racelii...ce imi recomandati?Pt DURERI DE CAP si GAT? in rest problema ar fi lipsa somnului....foarte rau dorm noaptea si ma trezesc mai obosita decat ma culk. Mai am 2 sapt pana la urm control iar de la ultimul, stau pierduta si ma uit la poza de la ecograf si parca nu-mi vine sa cred. Azi am facut 9 sapt de la ultimul CM.


Pt raceala in timpul sarcinii se ia VITAMINA C si mult ceai...Din trimestrul 2 se poate lua si Paracetamol, dar la indicatia medicului ginecolog...Trebuie sa vb cu medicul inainte de a lua ceva...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Sep 29 2008, 07:01 PM
Postare #37


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



QUOTE(hanuk26 @ Sep 29 2008, 05:54 PM) *
Cam liniste pe aici..nici o viitoare mamica nu mai are noutati? Eu ma confrunt zilele astea cu un inceput de raceala...si de ieri simt ca ma sufoca tusea..azi am stranutat mereu..nu stiu ce sa iau..sapt trecuta am luat Oscilococinum ca sa previna o agravare a racelii...ce imi recomandati?Pt DURERI DE CAP si GAT? in rest problema ar fi lipsa somnului....foarte rau dorm noaptea si ma trezesc mai obosita decat ma culk. Mai am 2 sapt pana la urm control iar de la ultimul, stau pierduta si ma uit la poza de la ecograf si parca nu-mi vine sa cred. Azi am facut 9 sapt de la ultimul CM.


Pentru gat poti sa iei Homeovox - sunt homeopate. Mie mi-a zis ginecologul ca pot lua paracetomol si chiar unele antibiotice dar in afara pastilulelor de gat nu am luat nimic, doar mult ceai cu miere si lamaie. Important e sa nu faci febra. Sanatate multa! Ai grija de tine si de bebele tau hug.gif


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirela70
postare Sep 29 2008, 10:19 PM
Postare #38


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 20-September 08
Membru nr.: 38,389



Buna dragelor! bananab.gif Ma numesc Mirela si voi fi mamica de mai,astept cu nerabdare sa miste bebe si sa aflam ce este ,la urmatoarea ecografie..
Sunt f fericita ca toate analizele au iesit bine in final,fiindca initial iesisem suspecta de hepatita b,uletrior la analizele aprofundate a fost bine!Asa ca, va sfatuiesc pe toate sa va faceti toate analizele si cele negratuite,sa puteti astfel evita eventualele neplaceri in sarcina!Desi am 38 de ani,ma simt tanara si sanatoasa ca la 21 si 27 de ani, cand au parut ceilalti 2 copilasi vreauBB.gif vreauBB.gif Asadar sunt la al 3-lea copilas si ma simt f bine,ceea ce va doresc si voua!Va pup si va doresc sarcina usoara la toate !Daca mai exista din Ploiesti vreo mamica, de mai (sau aprilie)astept un semn!Pup! oFloare1.gif jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RealDeeDee
postare Sep 30 2008, 12:04 PM
Postare #39


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,221
Inscris la: 19-August 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 34,620



Am fost la medic si totul e bine. Joi implinim 9 saptamani. Va multumesc pt. sustinere. Hanuk26 se pare ca suntem cam de aceeasi varsta. V-ati gandit unde vreti sa nasteti?


Pt. toate mamicile de mai: va urez sarcina usoara si sa aveti cei mai frumosi bebei jucaus.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 30 2008, 02:26 PM
Postare #40


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



QUOTE(RealDeeDee @ Sep 30 2008, 01:04 PM) *
Am fost la medic si totul e bine. Joi implinim 9 saptamani. Va multumesc pt. sustinere. Hanuk26 se pare ca suntem cam de aceeasi varsta. V-ati gandit unde vreti sa nasteti?
Pt. toate mamicile de mai: va urez sarcina usoara si sa aveti cei mai frumosi bebei jucaus.gif


Eu sunt din Brasov, si am hotarat ca voi naste la clinica EVA, am un doctor de treaba..mai multe fete care au nascut cu el il vorbesc numai de bine, sper sa am si eu norocul lor.


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

570 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 02:52 PM