Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum Sa Nu Mai Suferi Niciodata Din Iubire, la multi e adevarat....
liliana2u
postare Jul 22 2009, 02:19 PM
Postare #11


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(mamiralu @ Jul 22 2009, 01:07 PM) *
iar eu astept cu atata nerabdare aceste cuvinte.....esti o minune de om lili..tiza mea



sunt doar om .. si inca unul f. incercat.. tot Liliana te numesti? (ca o paranteza, eu urasc sa mi se spuna 'lili' - e prea rece, nu ma reprezinta deloc, asa ca poti sa imi spui oricum, mai putin asa, de nu iti e cu suparare ) oFloare1.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jul 22 2009, 02:40 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



QUOTE(liliana2u @ Jul 22 2009, 03:19 PM) *
sunt doar om .. si inca unul f. incercat.. tot Liliana te numesti? (ca o paranteza, eu urasc sa mi se spuna 'lili' - e prea rece, nu ma reprezinta deloc, asa ca poti sa imi spui oricum, mai putin asa, de nu iti e cu suparare ) oFloare1.gif


liwlol.gif) mie mi se apre rece liliana...daca ma strigau asa ai mei ...sigur erau suparati pe mine...nu ma supar dd fereste...da liliana raluca este numele meu


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jul 22 2009, 02:45 PM
Postare #13


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(mamiralu @ Jul 22 2009, 01:40 PM) *
liwlol.gif ) mie mi se apre rece liliana...daca ma strigau asa ai mei ...sigur erau suparati pe mine...nu ma supar dd fereste...da liliana raluca este numele meu



ma bucur sa te cunosc, mi-ai ramas la suflet de cand ai postat acel filmulet pe topicul Oanei despre Maria..


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jul 22 2009, 03:15 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033




QUOTE(liliana2u @ Jul 22 2009, 03:45 PM) *
ma bucur sa te cunosc, mi-ai ramas la suflet de cand ai postat acel filmulet pe topicul Oanei despre Maria..


si eu ma bucur sa te cunosc...da...acum raspund si eu:sunt om...am si eu suflet...si in martie mi-am pierdut tatal...de atunci am invata multe....dar tot de atunci mi-e frica de moarte....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Jul 22 2009, 03:30 PM
Postare #15


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(dania12 @ Jul 21 2009, 05:21 PM) *
D
Daca nu poti fi cu persoana iubita suferi, e adevarat, dar iti poti oferi sansa la o noua iubire, e greu la inceput dar nu imposibil.Dar depinde mult si motivul pentru care nu poti fi cu persoana iubita. Totul e relativ, totul depinde de situatie si de multe altele,dar intotdeauna ai optiunea de a alege o alta cale, de a alege sa spui stop suferintei.

SI EU CRED CA IUBIREA ASTA NU VINE SI PLEACA USOR DAR DACA EL NU ARE ACELEASI SENTIMENTE...I BELIEVE IN...SECOND CHANCE


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jul 22 2009, 03:37 PM
Postare #16


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(mamiralu @ Jul 22 2009, 02:15 PM) *
si eu ma bucur sa te cunosc...da...acum raspund si eu:sunt om...am si eu suflet...si in martie mi-am pierdut tatal...de atunci am invata multe....dar tot de atunci mi-e frica de moarte....



Dumnezeu sa-l ierte! E greu sa iti pierzi parintele, insa trebuie sa il lasi sa se duca, sa nu te agati de el, nu-i face bine, plange-l, cinsteste-i memoria cum se cuvine...
Ai un prezent si un viitor care trebuie sa curga, moartea las-o sa se duca, nu trebuie sa te sperie, lasa-te in voia Domnului si o sa vezi ca durerea iti va fi alinata, vei dobandi intelepciunea sa poti merge mai departe, cu incredere in viata, in iubire!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dania12
postare Jul 22 2009, 05:19 PM
Postare #17


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,722
Inscris la: 22-June 09
Membru nr.: 96,148



QUOTE(mia22_ro @ Jul 22 2009, 04:30 PM) *
SI EU CRED CA IUBIREA ASTA NU VINE SI PLEACA USOR DAR DACA EL NU ARE ACELEASI SENTIMENTE...I BELIEVE IN...SECOND CHANCE

Ma bucur ca eti de acord cu mine. mai bine suferi putin la inceput si cauti o alta iubire decat sa suferi la infinit.Alegerea ne apartine.Fericirea e langa noi trebuie doar sa ii deschidem usa.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Jul 23 2009, 09:37 AM
Postare #18


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



liliana2u
Ca sa nu suferi din iubire, ideal este sa stii sa te lasi iubit, sa inveti sa iubesti alaturi de cel de langa tine.. iubirile pasionale se duc asa cum vin.. insa cand hranesti iubirea incetul cu incetul, atunci ramane pt toata viata. E atat de frumos sa ti se spuna ca ai fost, esti si ramai iubirea vietii lui!

ai mare dreptate aici....sentimentele profunde vin in timp..cladite pe respect reciproc..intelegere....si multe altele.....



--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jul 23 2009, 10:01 AM
Postare #19


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(hanuk26 @ Jul 23 2009, 08:37 AM) *
liliana2u
Ca sa nu suferi din iubire, ideal este sa stii sa te lasi iubit, sa inveti sa iubesti alaturi de cel de langa tine.. iubirile pasionale se duc asa cum vin.. insa cand hranesti iubirea incetul cu incetul, atunci ramane pt toata viata. E atat de frumos sa ti se spuna ca ai fost, esti si ramai iubirea vietii lui!

ai mare dreptate aici....sentimentele profunde vin in timp..cladite pe respect reciproc..intelegere....si multe altele.....



Sa stii ca eu vorbesc numai in cunostinta de cauza, din experienta mea de viata, care nu a fost tocmai una plina de iubire, insa cat a fost, mi-ajunge pt tot restul zilelor..





--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Jul 23 2009, 10:04 AM
Postare #20


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



QUOTE(mamiralu @ Jul 22 2009, 01:35 PM) *
creaca noi doua avem foarte multe in comun:*:*::* hug.gif

cred k da ! intra pe maryhynt@yahoo.com k sa mai vb !


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:22 PM