Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Am Slabit Brusc Dar Mi-au Ramas Niste Vergeturi Groznice Pe Burta
Yasminna
postare Mar 16 2009, 12:12 PM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 23
Inscris la: 12-March 09
Membru nr.: 78,209



EU NU MI-AM DAT CU CREMA IN TIMPUL SARCINII,DAR ACUMA OBSERV CONSECINTELE.AM SLABIT FOARTE MULT DUPA SARCINA,AVIND IN VEDERE CA AM RAMAS INSARCINATA IARASI,IMEDIAT DUPA PRIMA NASTERE.IN TIMPUL SARCINII AM AVUT 72 KG,IAR ACUN AM 47 KG.AM SLABIT PREA REPEDE,DAR VERGETURILE NU MAI VOR SA DISPARA carut.gif carut.gif bb.gif cafea.gif
RASPUNS
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 16 2009, 01:22 PM
Postare #22


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



si eu am pus 25 de kg in timpul sarcinii...si am vergeturi doar pe unde nu m-am dat cu crema: picior, coapse, sani...pe burta unde am folosit crema nivea nu am nici un firicel desi burta ti se intinde cel mai mult, nu?daca aveam putina minte ma dadeam pe tot corpul nervi.gif le am de 6 ani si nu dispar...se estompeaza un pic intr-adevar dar de disparut nu dispar nici daca ma bronzez sad.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Mar 16 2009, 01:32 PM
Postare #23


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



QUOTE(anku @ Mar 13 2009, 03:53 PM) *
imi spunea dr ca pt varice tb sa port ciorapi de compresie dar mi-a spus abia prin luan a 9 a !prea tarziu!cat despre vergeturi....habar nu am cum sa faci sa nu-ti apara!o prietena imi spunea totusi ca lucrand in mallorca vreo 6 luni s-a tot bronzat dar nu mult deodata! si ca cica acum nu se mai vad chiar asa!dar nu stiu ce sa spun ca am vb numai la tel nu am vazut-o!

Eu m-am dat cu creme si uleiuri de numa' si tot mi-au aparut pe burta si coapse...si nici mama, nici surorile mele (au 1, respectiv 3 nasteri) nu au facut vergeturi, insa eu am facut. Dupa nastere s-au estompat enorm si chiar daca am slabit 15 kg intr-o luna jumate nu s-au atenuat. Acum dupa 7 luni de la nastere pot zice ca s-au ameliorat enorm...nu arata ciar rau deloc. Am o prietena care a scapat aproape de tot (se vedeau doar daca te uitai prea atent) de vergeturi prin multa plaja...timp de 3 ani a stat la soare intensiv si aproape ca i s-au dus...si erau mov si mari....


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scrisivon
postare Mar 16 2009, 06:21 PM
Postare #24


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 16-March 09
Membru nr.: 79,120




Stie cineva o reteta naturista pentru gripa?Sunt Gripata de 2 zile si am o stare groaznica, am baut doar ceai cu lamaie si miere si nu vreau sa inghit medicamente, va rog ajutati-ma!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yasminna
postare Mar 17 2009, 12:26 PM
Postare #25


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 23
Inscris la: 12-March 09
Membru nr.: 78,209



occasion.gif bananab.gif .
QUOTE(Tania_25 @ Mar 13 2009, 05:45 PM) *
Si eu am varice k si tine la genunchi in spate dar nu-s groase venele sunt asa mai subtiri si multe, parca e impaienjinit piciorul, eu inca nu am nascut , mi-au aparut asa de la nimic in cateva luni........ma gandesc ce v-a fi dupa nastere.......Bine , cel mai important e sa fim noi sanatosi floare2.gif si sa avem BB jucaus.gif sanatosi.


buna tania.venisoarele care ti-au aparut pe picioare sunt din cauza greutatii pe care o tii pe picioare.picioarele nu au fost obisnuite cu greutatea sarcinii,dar dupa nastere,plimbarile vor face bine picioarelor si cu timpul venisoarele se vor retrage.maseaza-ti picioarele tot timpul. noroc si curaj la nastere.eu am doua fetite mici si dulci,daca meritam un vot din partea ta,multumim.pag5 andrei iasmina corina si andrei vanessa nicol.sa te bucuri de copilul pe care il porti in burtica si nastere usoara
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yasminna
postare Mar 17 2009, 12:30 PM
Postare #26


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 23
Inscris la: 12-March 09
Membru nr.: 78,209



QUOTE(anku @ Mar 13 2009, 05:53 PM) *
imi spunea dr ca pt varice tb sa port ciorapi de compresie dar mi-a spus abia prin luan a 9 a !prea tarziu!cat despre vergeturi....habar nu am cum sa faci sa nu-ti apara!o prietena imi spunea totusi ca lucrand in mallorca vreo 6 luni s-a tot bronzat dar nu mult deodata! si ca cica acum nu se mai vad chiar asa!dar nu stiu ce sa spun ca am vb numai la tel nu am vazut-o!

buna anku. in legatura cu prietena ta,eu am fost doi ani la rand la oceanul atlantic( am locuit in portugalia 7 ani) dar vergeturile tot nu au disparut.
QUOTE
QUOTE
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yasminna
postare Mar 17 2009, 12:39 PM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 23
Inscris la: 12-March 09
Membru nr.: 78,209



QUOTE(ioana simona @ Mar 16 2009, 12:04 AM) *
Salut,
Eu m am ingrasat in timpul sarcinii cam 32 kg. Din fericire nu am absolut nici o vergetura, dar am avut grija ca in timpul sarcinii sa ma ung cu ulei de masline pe corp in fiecare seara. Nu era tocmai placut, dar se pare ca a fost foarte eficient.

buna ioana.uleiul de masline are efect si dupa nastere sa-ti reduca vergeturile,sa numai in timpul sarcinii pentru a nu se forma vergeturile? dsaca vrei sa vezi pentru ce am eu vergeturi intra pe copilul anului.acolo sunt fetitele mele pag 5, andrei iasmina corina si andrei vanessa nicol.inca nu stiu sa trimit id lor, sunt noua in forum.asteptam si cate un vot din partea ta.multumim
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Mar 23 2009, 03:26 AM
Postare #28


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Eu nu mai sper si stiu ca nu vor trece niciodata crybaby.gif si cu ce nu m-am dat si degeaba si de la cele mai bune firme si inainte de nastere si dupa si am aplicat tot ce am auzit si REZULTATELE nimik crybaby.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deea27
postare Apr 5 2009, 08:41 AM
Postare #29


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 4-April 09
Din: timis
Membru nr.: 83,018



eu pana acum am incercat creme de la palmers,mustella ,Guam,sanosan si inca o firma de la DM.
va povestim pe parcurs daca ne-au folosit rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
silver_t
postare Jul 22 2009, 05:18 PM
Postare #30


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 11-July 09
Membru nr.: 99,067



QUOTE(Yasminna @ Mar 16 2009, 01:12 PM) *
EU NU MI-AM DAT CU CREMA IN TIMPUL SARCINII,DAR ACUMA OBSERV CONSECINTELE.AM SLABIT FOARTE MULT DUPA SARCINA,AVIND IN VEDERE CA AM RAMAS INSARCINATA IARASI,IMEDIAT DUPA PRIMA NASTERE.IN TIMPUL SARCINII AM AVUT 72 KG,IAR ACUN AM 47 KG.AM SLABIT PREA REPEDE,DAR VERGETURILE NU MAI VOR SA DISPARA carut.gif carut.gif bb.gif cafea.gif
RASPUNS




Pai nu e nici o nenorocire, poti folosi o CREMA ANTIVERGETURI naturala de la Tis Farmaceutic:

http://teraplant.ro/advanced_search_result...a+antivergeturi

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 06:39 AM