Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

70 Pagini V  « < 67 68 69 70 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Octombrie 2010
ramike81
postare Nov 19 2010, 04:00 PM
Postare #681


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 873
Inscris la: 16-February 10
Din: Ourense Espana
Membru nr.: 130,147



Buna fetelor,
si noi tot cu colicii ne luptam noapte cu singura deosebire ca a mea nu planfe dar se vaita si se caina, se face covrig si mi se rupe inima cand o vad asa, cine ar putea sa treaca cu vederea toate aceste chinuri prin care trec ei?!! nici o mama, categoric!!!
Am observat si eu ca ii place in masina sau la plimbare, sta asa cumintica, nu zice nimik, da' nu pot s-o plimb noaptea cu masina asa ca tot un drac e!!!!! asta e, sper sa treaca cat mai repede primele 3 luni si sa scap&agrave;m de colici.....lasa ca dupa aia vin altele dintisorii si asa mai departe deci fetelor antrenati-va si pregatiti-va ca bb-lushii ne vor ocupa tot timpul liber jucaus.gif
Acu mai nou ne confruntam cu o alta probl, nu prea mai vrea sda pape asa ca inainte, nu stiu ce-o fi patit din mancacioasa a devenit sclifosita!!!!! oricum sper sa solutionam problema cat mai repede, pupici pt toti bb-lusi tzuc.gif
aaaaa si mai intrati si voi pe forum si mai puneti pozicii cu minunatii bebelushi tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daneli
postare Nov 19 2010, 06:35 PM
Postare #682


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,549
Inscris la: 30-June 10
Din: ploiesti
Membru nr.: 158,873



QUOTE(ramike81 @ Nov 19 2010, 05:00 PM) *
Buna fetelor,
si noi tot cu colicii ne luptam noapte cu singura deosebire ca a mea nu planfe dar se vaita si se caina, se face covrig si mi se rupe inima cand o vad asa, cine ar putea sa treaca cu vederea toate aceste chinuri prin care trec ei?!! nici o mama, categoric!!!
Am observat si eu ca ii place in masina sau la plimbare, sta asa cumintica, nu zice nimik, da' nu pot s-o plimb noaptea cu masina asa ca tot un drac e!!!!! asta e, sper sa treaca cat mai repede primele 3 luni si sa scap&agrave;m de colici.....lasa ca dupa aia vin altele dintisorii si asa mai departe deci fetelor antrenati-va si pregatiti-va ca bb-lushii ne vor ocupa tot timpul liber jucaus.gif
Acu mai nou ne confruntam cu o alta probl, nu prea mai vrea sda pape asa ca inainte, nu stiu ce-o fi patit din mancacioasa a devenit sclifosita!!!!! oricum sper sa solutionam problema cat mai repede, pupici pt toti bb-lusi tzuc.gif
aaaaa si mai intrati si voi pe forum si mai puneti pozicii cu minunatii bebelushi tzuc.gif


Buna Ramike,

Cam tragi chiulul draga doamna. Bine, pe acets forum majoritatea mamicilor trag chiulul.
Am tot intrat si le-am invitat sa impartasim pareri , insa nimic.
Al meu bebe are colici si mi-e o mila de el de nu mai pot.
Abia astept satreaca aceastaperioada, insa asacum bine spui vin altele si tot asa.
De la 2 ani o safie insa multmaiusor.

Pupici:)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina16carmen
postare Nov 23 2010, 12:40 PM
Postare #683


mami de 3 ingerasi Daria, Dragos si Tudor
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,375
Inscris la: 5-January 09
Din: Arges
Membru nr.: 62,607



Promovare petitie: "Nu va atingeti de mame, indemnizatie si concediul de crestere a copilului"
http://www.petitieonline.ro/petitie-p47537053.html


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Nov 24 2010, 02:24 PM
Postare #684


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418




Salut!
Pentru ca am vazut ca nu ramaneti indiferente la postarile mele
Pentru ca am vazut ca sunteti mamici cu suflet mare
Pentru ca stiu ca nu va cer nici de aceasta data prea mult

Va aduc la cunostinta si acest proiect ... care chiar merita sustinut

http://clipedeinspiratie.ro/2010/11/22/o-s...ri/#comment-130

Daca doriti sa ajutati trebuie sa acordati cat mai multe stelute
Va doresc o zi plina de zambete si va multumesc pentru faptul ca ati raspuns - chiar si cu o vorba buna, care uneori conteaza enorm - la mesajele mele
oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif

P.S. Puteti da si mai departe linkul smile.gif


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raela
postare Dec 4 2010, 11:10 PM
Postare #685


Mamica de succes
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,999
Inscris la: 13-February 09
Din: Iasi
Membru nr.: 71,831



QUOTE(ramike81 @ Nov 19 2010, 06:00 PM) *
Buna fetelor,
si noi tot cu colicii ne luptam noapte cu singura deosebire ca a mea nu planfe dar se vaita si se caina, se face covrig si mi se rupe inima cand o vad asa, cine ar putea sa treaca cu vederea toate aceste chinuri prin care trec ei?!! nici o mama, categoric!!!
Am observat si eu ca ii place in masina sau la plimbare, sta asa cumintica, nu zice nimik, da' nu pot s-o plimb noaptea cu masina asa ca tot un drac e!!!!! asta e, sper sa treaca cat mai repede primele 3 luni si sa scap&agrave;m de colici.....lasa ca dupa aia vin altele dintisorii si asa mai departe deci fetelor antrenati-va si pregatiti-va ca bb-lushii ne vor ocupa tot timpul liber jucaus.gif
Acu mai nou ne confruntam cu o alta probl, nu prea mai vrea sda pape asa ca inainte, nu stiu ce-o fi patit din mancacioasa a devenit sclifosita!!!!! oricum sper sa solutionam problema cat mai repede, pupici pt toti bb-lusi tzuc.gif
aaaaa si mai intrati si voi pe forum si mai puneti pozicii cu minunatii bebelushi tzuc.gif



QUOTE(daneli @ Nov 19 2010, 08:35 PM) *
Buna Ramike,

Cam tragi chiulul draga doamna. Bine, pe acets forum majoritatea mamicilor trag chiulul.
Am tot intrat si le-am invitat sa impartasim pareri , insa nimic.
Al meu bebe are colici si mi-e o mila de el de nu mai pot.
Abia astept satreaca aceastaperioada, insa asacum bine spui vin altele si tot asa.
De la 2 ani o safie insa multmaiusor.

Pupici:)


pentru colici incercati crema de burtica BABYNOS. Crestere usoara!
http://www.farmaciastejara.ro/babynos-crem...ica-p-3085.html


--------------------
Copiii sunt oglinda noastra!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paulapor
postare Dec 17 2010, 01:40 PM
Postare #686


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 292
Inscris la: 9-February 10
Din: Satu Mare
Membru nr.: 129,002



Buna. Au mai ramas 3 zile de concurs … sunt foarte importante. Am sa va rog sa sustineti in continuare proiectul O sansa pentru copiii prematuri si sa acordati stelute. Pentru 1 punct steluta din stanga, pt 5 pucte steluta din dreapta. Cu cat adun mai multe puncte cu atat mai bine. De asemenea va rog sa trimiteti mai departe link-ul pe mail, mess, retele de socializare, la prieteni si cunostinte. Am sa va rog sa votati o singura data la 24 de ore si sa nu uitati ca si un singur vot poate face diferenta. Va multumesc din suflet pentru sprijinul vostru, increderea care mi-ai acordat-o, puterea care mi-ati insuflat-o … impreuna sa facem ceva pentru copiii premature. Link-ul il gasiti la semnatura.


--------------------


Blog: O viata nascuta din doi ...
Aprinde o lumanare pentru puiul meu
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniela35
postare Apr 24 2011, 12:59 AM
Postare #687


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 231
Inscris la: 2-September 10
Membru nr.: 172,782



Va doresc un paste fericit!


--------------------
Invata limba engleza cu ajutorul muzicii,miscarii si jocului!
LEARN WITH MUSIC este un program nou adus din SUA pt bebelusi si copii micuti intre 6 luni-6 ani. Clasele sunt formate pe grupe de varsta.
Pt. mai multe informatii precum si locatii vizitati situl nostru learnwithmusic punct ro.
sau tel 0723-404-136
Prima sedinta este gratuita! Vino si incearca o clasa cu copilasul tau!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Deliab
postare Aug 31 2011, 09:13 PM
Postare #688


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 699
Inscris la: 21-October 09
Din: Iasi
Membru nr.: 116,745



Ce mai faceti mamicilor? Ce va mai fac bebelusii? Avem 10-11 lunite deja, ne-am acomodat cu minunile noastre.
De ce sa nu mai schimbam impresii: cate kilograme au, ce papa, daca merg deja, ce spun...
Aris al nostru are 10 lunite si jumatate, are 8.200g, e fff vioi, de aceea nici nu se prinde prea multa slaninuta pe el (plus ca s-a nascut cu 2900g), merge in picioruse singurel si bodoganeste toata ziua.
Daca va faceti timp, abia astept sa aud ce va fac ingerasii.
O seara frumoasa tuturor!


--------------------
Fericita mamica de baietel

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
augustinm
postare Nov 9 2011, 02:59 PM
Postare #689


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 11
Inscris la: 8-November 11
Membru nr.: 230,296



http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=23428/ un vot pentru minunea din viata noastra. Multumim anticipat smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olivia12mihu
postare Feb 28 2012, 01:59 PM
Postare #690


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 22-November 11
Membru nr.: 230,460



Buna tuturor mamicilor!!!Am observat ca din topic lipseste cel al mamicilor de octombrie.Eu sunt o mamica de octombrie si inca ce mamica ...cu doi copii nascuti ambii in luna octombrie si asta nu e tot ,ambii de ziua mea de nastere pe 12 octombrie la diferenta de 4 ani.Ce ziceti de asta !?Sunt o mamica implinita ,am un baietel de 5 ani si 4 luni si o fetita de 1 an si 4 luni...si luna octombrie e cea mai frumoasa luna din an pentru mine!Daca asa au vrut cei mici sa vina pe lume chiar de ziua mea ,fara nici o programare ...asta dupa o sarcina de 3luni pierduta ...Dumnezeu m-a recompensat cu doua minunatii chiar de ziua mea!!!
Haideti sa stam de vorba sa impartasim experiente si sfaturi legate de cresterea micutilor sau poate sunt viitoare mamici de octombrie care vor sa afle lucruri noi si sa-si impartaseasca bucuria celor noua luni de sarcina cu noi. partners.gif

Aceasta postare a fost editata de olivia12mihu: Feb 28 2012, 02:00 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

70 Pagini V  « < 67 68 69 70 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 01:32 AM