Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sarcina....candva Mult Dorita
ana_maria1
postare Aug 18 2011, 05:34 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 18-August 11
Membru nr.: 229,053



buna ziua....ma numesc Ana.Din tot deauna mi-am dorit sa am un copil!O fetita!!!...nu concepeam viata fara un copil..si acela sa fie fetita!Nici nu puteam in calcul varianta unui baiatel!
Am ramas insarcinata in urma cu 6 luni..toate bune si frumoasa..vb cu bebe in burtica..fetita mea..la primul eco dupa 4 luni a iesit ca e fetita 90%!
Am facut in urma cu cateva zile 3D si chici ce...e baietel 100%!!!De atunci plang in continuu...nu imi doresc baiat...nu vreau sa am bgaiat!Nici nu stiu daca o sa il iubesc!Nu imi plac baieteii...off Doamne de ce mi-ai dat sa traiesc asta!!!
Poate credeti ca sunt nebuna...dar este pur ceea ce simt!
Visurile mele de cand eram adolescenta..mi le-a spulberat un baietel!!!
Nici nume de baiati nu imi plac!Am cautat cu sotul pe net intr-o noapte...nici unul nu mi-a plcut!
El vrea sa mergem sa ii luam deja lucruri pt bebe...dar nu vreau...ma credeti....nu vreau sa ii iua nimic!Inca sper sa poate e fetita...nu vreau sa iua nimic pe albastru..nici camera nu o vreau albastra ...nu mai vreau nimic!!!!!
cateodata stau si ma intreb ce se intampla cu mine...este copilul meu...!Pana sa aflu ca e baiatel...atata dragoste..protectie simteam pt bebe...eram foarte sigura inca de cand am aflat ca sunt insarcinata ca va fi bebe...mai ales dupa primul eco cand s-a vazut sexul...dar acum nu mai simt nimic...m-am impietrit de tot!!!!! sad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DanielaB
postare Aug 18 2011, 05:54 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,110
Inscris la: 30-November 09
Din: Oradea
Membru nr.: 121,570



Buna Ana! Felicitari pentru sarcina, sa fie intr-un ceas bun!

Si eu atunci cand eram mai mica tot timpul imi imaginam ca o sa am fetita, si cand vorbeam cu sotul despre copii, tot despre o "ea" vorbeam, nu stiu de ce. Si am un baietel minunat!
Probabil esti si mai sensibila acum...plus ca ai continuat pana acum sa crezi ca e fetita si cum facem toate, ti-ai facut mii de planuri si de vise si pac, dintr-o data "stai ca nu-i asa"...eu inteleg ca asta e ceea ce simti, dar crede-ma ca NU CONTEAZA daca e fetita sau baiat....o sa-l iubesti pur si simplu; poate ca acum indarjirea aia cu care nu renunti la ideea de fetita, nu te lasa sa te bucuri de bebe si sa iti dai seama ca de fapt, e puiutul tau iubit smile.gif
Haide, data viitoare facem amandoua fete wink.gif tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de DanielaB: Aug 18 2011, 05:55 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredana03
postare Aug 18 2011, 05:57 PM
Postare #3


o mamica fericita
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,519
Inscris la: 17-June 08
Din: arges
Membru nr.: 26,662



QUOTE(ana_maria1 @ Aug 18 2011, 06:34 PM) *
buna ziua....ma numesc Ana.Din tot deauna mi-am dorit sa am un copil!O fetita!!!...nu concepeam viata fara un copil..si acela sa fie fetita!Nici nu puteam in calcul varianta unui baiatel!
Am ramas insarcinata in urma cu 6 luni..toate bune si frumoasa..vb cu bebe in burtica..fetita mea..la primul eco dupa 4 luni a iesit ca e fetita 90%!
Am facut in urma cu cateva zile 3D si chici ce...e baietel 100%!!!De atunci plang in continuu...nu imi doresc baiat...nu vreau sa am bgaiat!Nici nu stiu daca o sa il iubesc!Nu imi plac baieteii...off Doamne de ce mi-ai dat sa traiesc asta!!!
Poate credeti ca sunt nebuna...dar este pur ceea ce simt!
Visurile mele de cand eram adolescenta..mi le-a spulberat un baietel!!!
Nici nume de baiati nu imi plac!Am cautat cu sotul pe net intr-o noapte...nici unul nu mi-a plcut!
El vrea sa mergem sa ii luam deja lucruri pt bebe...dar nu vreau...ma credeti....nu vreau sa ii iua nimic!Inca sper sa poate e fetita...nu vreau sa iua nimic pe albastru..nici camera nu o vreau albastra ...nu mai vreau nimic!!!!!
cateodata stau si ma intreb ce se intampla cu mine...este copilul meu...!Pana sa aflu ca e baiatel...atata dragoste..protectie simteam pt bebe...eram foarte sigura inca de cand am aflat ca sunt insarcinata ca va fi bebe...mai ales dupa primul eco cand s-a vazut sexul...dar acum nu mai simt nimic...m-am impietrit de tot!!!!! sad.gif

mai ce pot sa-ti soun eu ca si tine imi doream ffff mult o fetita, insa dumnezeu mi-a dat 2 baietei si sincer iti spun ca nici o mie de fetite nu mii pot inlocui. sunt ai mei si ii iubesc. asa cred ca va fi si la tine dupa ce vei naste si il vei tine in brate te vei indragosti de el iremediabil.
eu iti doresc sa treci cu bine peste asta si gandestete ca minunea cea mica nu are nici o vina


--------------------










"Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu e deja acolo"



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karmin
postare Aug 18 2011, 07:05 PM
Postare #4


mami de Timea & Istvan
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,639
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,443




QUOTE(ana_maria1 @ Aug 18 2011, 06:34 PM) *
buna ziua....ma numesc Ana.Din tot deauna mi-am dorit sa am un copil!O fetita!!!...nu concepeam viata fara un copil..si acela sa fie fetita!Nici nu puteam in calcul varianta unui baiatel!
Am ramas insarcinata in urma cu 6 luni..toate bune si frumoasa..vb cu bebe in burtica..fetita mea..la primul eco dupa 4 luni a iesit ca e fetita 90%!
Am facut in urma cu cateva zile 3D si chici ce...e baietel 100%!!!De atunci plang in continuu...nu imi doresc baiat...nu vreau sa am bgaiat!Nici nu stiu daca o sa il iubesc!Nu imi plac baieteii...off Doamne de ce mi-ai dat sa traiesc asta!!!
Poate credeti ca sunt nebuna...dar este pur ceea ce simt!
Visurile mele de cand eram adolescenta..mi le-a spulberat un baietel!!!
Nici nume de baiati nu imi plac!Am cautat cu sotul pe net intr-o noapte...nici unul nu mi-a plcut!
El vrea sa mergem sa ii luam deja lucruri pt bebe...dar nu vreau...ma credeti....nu vreau sa ii iua nimic!Inca sper sa poate e fetita...nu vreau sa iua nimic pe albastru..nici camera nu o vreau albastra ...nu mai vreau nimic!!!!!
cateodata stau si ma intreb ce se intampla cu mine...este copilul meu...!Pana sa aflu ca e baiatel...atata dragoste..protectie simteam pt bebe...eram foarte sigura inca de cand am aflat ca sunt insarcinata ca va fi bebe...mai ales dupa primul eco cand s-a vazut sexul...dar acum nu mai simt nimic...m-am impietrit de tot!!!!! sad.gif


Anamaria, sarcina usoara in continuare. stiu ca esti socata, dar crede-ma cand il vei tine pt prima oara in brate, nu vei dori sa il schimbi nici pe trei fetite! eu mi-am dorit doua fetite, insa sotul si-a dorit baiat si i s-a indeplinit si lui dorinta smile.gif un baiat e mai lipicios, e mai iubitor cu mamica! DAR TE IMPIEDICA CEVA SA MAI INCERCI ODATA, POATE VEI AVEA SI FETITA DORITA ?

SA II MULTUMESTI LUI DUMNEZEU PENTRU DARUL OFERIT, ORICE SEX AR AVEA, UN COPIL ESTE CEL MAI PRETIOS CADOU PE CARE VIATA TI-L POATE OFERI! SA FIE SANATOS!
Tu stii cate femei si-ar dori, si nu se poateeee?
hai, te rog, gandeste pozitiv!

PS: nu iti place albastrul, OK! poti lua hainute verzi, galbene, portocalii, albe, crem, sunt atatea culori frumoase, CAMERA LA FEL!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Aug 18 2011, 10:22 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



buna ana....
acum 3 ani am pierdut o sarcina......la 24 sapt....bebelusul meu a murit in burtica......
la eco de 20 sapt imi spusese ca e fetita....exact ce imi doream....ii alesesem numele:TIANA....(atentie la tikerul meu de mai jos)...

la 24 sapt dupa un control de rutina la med de fam..cu un ecograf de pe vremea lui Noe....a suspectat ceva...mi-a spus sec: nu-i gasesc inimioara.....eu il intrebam mereu ce nu e in ordine...sad.gif s-a scuzat ca sta bebe cu spatele.....
am iesit plangand din cabinet..cand mi-a zis: ar fii bine sa ajungeti ZILELE ASTEA la ginecolog.....
nu am asteptat.....din cab med de fam am fugit direct a ginecolog...acolo shoc...bebelusa mea nu mai avea viata......mi-a sugerat sa merg de URGENTA LA SPITAL...pt provocarea nasterii..bebelusa era moarta de cel putin o sapt...

am plans...vedem in timpul ecografiei si ochii sotului...vedeam privirea medicului.....in urma cu exact un an pierdusem alta sarcina....

am iesit...in masina mi-am pus capul pe picioarele sotului si am izbugnit...NUUU...NU NOUA...NU E CORECT...nu aveam cuvinte..nu aveam putere sa cred.....m-am dus la spital...acolo mi-am vazut si eu bebelusa la ecograf...moarta.....plutea ca un pestisor...cu burtica in jos.....coloana deja deformata..capul cu oasele incalecate....nu mai era nimik de facut....
dupa 2 zile de perfuzii am nascut.....am plans...am ulat...ma durea sufletul cum nu m-a durut niciodata....dupa alte 2 zile am iesit din spital goala...pustie..cu un simplu bilet de externare...TIANA nu mai era cu mine.....

abia acasa am citit biletul de externare: FAT SEX MASCULIN, 500G 33 CM....OFFFFF...unde era fetita mea.....nu am putut accepta....de fapt fetita mea a fost un baietel......

luni de zile m-am invinuit ca am plans o fetita.....nu stiu de ce...eu asa stiam....

credeam ca odata cu aceasta pierdere...mi-am pierdut sansa de a avea o fetita.....si totusi.....la 6 luni am ramas insarcinata...cu O FETITA.....am nascut-o sanatoasa...dupa alte 9 luni am ramas iar insarcinata...cu ALTA FETITA,....sanatoasa si ea...

acum am TIANA mea...am si SOFIA mea....am doua fetite.....si am pierdut un baietel...pe care cu siguranta l-as fii iubit la fel de mult.....

crede-ma....din suflet iti spun....nimik nu se compara cu pierderea unui copil...bucura-te de ceea ce ai in pantec...roaga-te sa fie sanatos...si data viitoare cu siguranta va veni si TIANA TA:)


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Aug 19 2011, 12:08 AM
Postare #6


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Draga Ana, ceva asemanator am trait si eu ... Ne-am dorit mult un copil, l-am conceput in vitro, ne imaginam ca va fi o ea. La 12 sapt de sarcina, doctorul ginecolog ne spusese ca pare a fi fetita. Fericire mare, sotul meu incantat, isi dorea o fetita foarte tare si ma convinsese si pe mine incat imi imaginam o blondina-satena buclata, cu codite, fundite etc. Cumparasem ceva rochite si primisem chiar si un cadou pentru viitoarea bebelusa, ambalat frumos intr-o cutiuta roz bombon smile.gif ... Dar, la ecografia 4D ne-au confirmat 100% ca e baiat, asta la centrul medical de care apartineam ... Am iesit din cabinet plangand si-am tinut-o asa pana la masina, si chiar mai mult, sotul incerca sa ma consoleze .. eu la fel ca si tine, imi voiam fetita inapoi. Am sunat-o pe mama plangand, la fel a incercat si ea sa ma calmeze. Am iesit sa mancam in oras, ma mai linistisem, dar totusi voiam si confirmarea ginecologului cu care facusem fertilizarea. Am sunat pentru programare si la insistentele sotului, ne-a primit in aceeasi zi. Intocmai, era baiat, vazusem si eu clar. A continuat sa ni-l arate mai bine si chiar ne-a inregistrat pe un cd. Bebelusul meu era evident suparat, isi freca ochii cu manutele ca atunci cand plangi, apoi ne-a intors spatele ... am si acum filmuletul ... iti spun, m-a coplesit imaginea, mi-a inmuiat sufletul, ma simteam vinovata si rea ca-mi necajisem copilul pe care atata mi l-am dorit. Eu macar aveam persoane in jur care sa ma consoleze, dar lui cine ii putea alina durerea pe care-o simtea, respingerea de catre propria-i mama? el era singur acolo si in plus, nevinovat! Asa ca am iesit din cabinet, de data asta impacata si dispusa sa-mi canalizez dragostea catre baiatul ce-avea sa vina pe lume. Incet-incet mi-am schimbat viziunea, m-am impacat cu gandul si chiar i-am facut camera pe albastu-bleu desi imi spusesem ca eu voi alege o culoare neutra smile.gif ... L-am iubit din prima clipa, ba chiar dinainte ... iar acum e universul meu, tot ce am mai bun, mai perfect, mai drag pe lume! E SANATOS, dragastos, istet si intelegator! Nu l-as schimba pe nicio fata, dar nu mi-ar displacea sa-i daruim si-o surioara! yes.gif
Astept sa ne scrii si sa ne povestesti cum decurg lucrurile ... sunt sigura ca iti vei schimba parerea si ca te vei amuza de atitudinea cu care priveai lucrurile smile.gif ... Sarcina lina si pruncut sanatos! oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana_maria1
postare Aug 19 2011, 12:13 AM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 18-August 11
Membru nr.: 229,053



va multumesc mult!!!sunteti niste dragute!
sotul a adormit...m-a apucat din nou un plans...nu pot si nici nu vreau sa il accept..eu vreau o bebelusa nu un bebelus!
m-am saturat in fata parintiilor si a sotului par OK...dar numai eu stiu ce e in sufletul meu!
ma tot gandesc cum o sa fie momentul cand o sa il nasc..nici nu stiu daca o sa vreau sa il vad la ce simt acum!!
sper sa pot sa ma obisnuiesc in astea aproape 3 luni pana nasc cu ideea!
ma simt groaznic..ma simt incapabila sa am un copil..nu am fost in stare nici atat sa fac pt mine..ceea ce imi doream eu..O FETITA!
ma simt inapta sa am grija de acest copil...sa il iubesc...sa il ingrijesc..cresc....!!!!
nu ma mai suport!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu14
postare Aug 19 2011, 12:25 AM
Postare #8


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 402
Inscris la: 22-March 11
Membru nr.: 205,649



Il poti da in adoptie, draga mama, daca te deranjeaza ca Dumnezeu ti-a dat o minune de sex masculin... Sunt atatea femei care plang la ora asta ca nu pot avea un copil sau urla cu disperare pe holurile cine stie carui spital ca il au bolnav, incat permite-mi sa nu-ti impartasesc isteriile...
De fapt, nici nu cred ca exista asa ceva si cand o sa ies de pe topicul asta o sa-mi imaginez ca cineva a batut campii. Punct!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Aug 19 2011, 12:34 AM
Postare #9


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Ana, nu privi lucrurile atat de tragic. Ai pus pe o hartie plusuri si minusuri in cazul unui baiat sau al unei fetite? Te gandesti cat poate sa sufere el acolo in pantecul tau, nefiind alimentat cu dragostea de care are atata nevoie? Toate lucrurile au un rost pe lume si Dumnezeu stie de ce ni le da! Nu-l mania!
Nu poate fi vorba de faptul ca nu ai fost in stare sa-ti faci o fetita ... asta nu se modeleaza din plastilina si deci nu depinde de tine, banuiesc ca stii cum sta treaba cu cromozomii de tip x si y.
Fa un efort sa accepti situatia si mangaie-l si iubeste-l muuult, muuult de tot ... asa vei putea sa-l cresti la fel de bine cum ai fi facut-o in cazul in care ar fi fost fetita! Succes!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anna_sam
postare Aug 19 2011, 12:46 AM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 109
Inscris la: 14-October 08
Din: galati
Membru nr.: 42,543



QUOTE(ana_maria1 @ Aug 19 2011, 01:13 AM) *
va multumesc mult!!!sunteti niste dragute!
sotul a adormit...m-a apucat din nou un plans...nu pot si nici nu vreau sa il accept..eu vreau o bebelusa nu un bebelus!
m-am saturat in fata parintiilor si a sotului par OK...dar numai eu stiu ce e in sufletul meu!
ma tot gandesc cum o sa fie momentul cand o sa il nasc..nici nu stiu daca o sa vreau sa il vad la ce simt acum!!
sper sa pot sa ma obisnuiesc in astea aproape 3 luni pana nasc cu ideea!
ma simt groaznic..ma simt incapabila sa am un copil..nu am fost in stare nici atat sa fac pt mine..ceea ce imi doream eu..O FETITA!
ma simt inapta sa am grija de acest copil...sa il iubesc...sa il ingrijesc..cresc....!!!!
nu ma mai suport!!!


Buna Ana-Maria. Eu zic sa nu iti mai faci griji si sa ridici capul sus si sa mergi mai departe. Trebuie sa te gandesti in primul rand sa fie sanatos si sa nasti usor. Esti capabila sa ai un copil, cum sa nu fi, daca nu erai acum nu aveai 6 luni de sarcina. Si eu am tot un baietel de 2 ani si 2 luni. Si eu am fost ca tine, numai ca la mine isi schimba sexul in fiecare saptamana. Acum vroiam fata, acum vroiam baiat. Ii ziceam seara sotului vreau sa fie fata si saracu zicea fata o sa fie, urmatoarea saptamana ii zieam vreau sa fie baiat si sotul zicea baiat o sa fie. si a fost sa fie baiat. Eu am aflat tarziu sexul copilului. Si cum orice mama isi iubeste copilul oricum ar fi el asa o sa-l iubesti si tu fiindca e al tau. Sa vezi cand o sa vina si o sa te ia in brate si o sa te pupe ce mandra o sa fi, sau o sa-ti spuna mama ( al meu imi spune pe nume Ana asa ca mama mai astept inca). Cel de sus sie cum oranduieste fiecare lucru si ce da si cui ii da. Asa ca nu mai fi trista, capul sus si mergi mai departe. Te pup, iti doresc sarcina usoara in continuare si nastere usoara.
P.S. Te rog mult nu mai fi trista si stresata fiindca nu ii faci lui bebe bine, el simte ca tu il respingi.


--------------------
<center><embed
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 01:08 PM