Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V  « < 7 8 9 10 11 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce Vopsea De Par Folositi?
anca M
postare Oct 9 2008, 08:13 PM
Postare #81


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,163
Inscris la: 25-February 08
Din: IASI
Membru nr.: 16,070



si eu folosesc Loreal Castings...ca daca alaptez folosesc fara amoniac..dar imi place si Lorealul prefferance...e bun si garnierul..l-am folosit de multe ori...si revlonul..mi-a placut


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andymar
postare Oct 9 2008, 08:16 PM
Postare #82


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 366
Inscris la: 10-March 08
Din: Bistrita
Membru nr.: 17,366



Va salut!
Si eu sunt insarcinata si imi vopsesc parul, in ciuda tuturor povestilor babesti. Si chiar imi prinde bine vopseaua.
Inainte foloseam ceva mai ieftin, gen Loncolor, insa dupa cateva luni a inceput sa mi se arda parul. Acum am incercat Garnier si nu mai am probleme, arata chiar foarte sanatos. Si am inceput sa folosesc si sampon/balsam/masca de la Garnier, impreuna cu vopseaua fac parul sa arate super!



--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Oct 9 2008, 08:25 PM
Postare #83


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(Andymar @ Oct 9 2008, 08:16 PM) *
Va salut!
Si eu sunt insarcinata si imi vopsesc parul, in ciuda tuturor povestilor babesti. Si chiar imi prinde bine vopseaua.
Inainte foloseam ceva mai ieftin, gen Loncolor, insa dupa cateva luni a inceput sa mi se arda parul. Acum am incercat Garnier si nu mai am probleme, arata chiar foarte sanatos. Si am inceput sa folosesc si sampon/balsam/masca de la Garnier, impreuna cu vopseaua fac parul sa arate super!

CE ARATOASA ESTI! oFloare.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Oct 9 2008, 11:14 PM
Postare #84


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683




buna seara fetelor sau mamicutelor cum vreti voi smile.gif
avem voie sa ne vopsim in timpul sarcinii?se recomanda o firma anume?eu sunt tare in ceata ptr ca aici in germania nici nu stiu ce sa aleg ca parca ,nu stiu la vopsele e diferenta mare,sunt atatea si la toate preturile!!!oare ce nu ar tb sau ar tb sa contina o vopsea pt a nu fi daunatoare fatului?la mine e mai greu ca am fost blonda(vopsita) si as vrea sa pastez culoarea dar de trei luni nu m-am vopsit culoarea si-a schimbat nuanta(a devenit nuanta aia urata de blond nereusit)si la radacini arata groaznic! crybaby.gif parca asa urata si neingrijita nu am fost niciodata!!! crybaby.gif
de ce nu ma vopsesc ?pt ca tb sa gasesc argumente ca sa-i demonstez sotului ca am sau nu am voie sa ma vopsesc!
voi ce spuneti?va pup si va multumesc trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Oct 9 2008, 11:27 PM
Postare #85


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(anku @ Oct 10 2008, 12:14 AM) *
buna seara fetelor sau mamicutelor cum vreti voi smile.gif
avem voie sa ne vopsim in timpul sarcinii?se recomanda o firma anume?eu sunt tare in ceata ptr ca aici in germania nici nu stiu ce sa aleg ca parca ,nu stiu la vopsele e diferenta mare,sunt atatea si la toate preturile!!!oare ce nu ar tb sau ar tb sa contina o vopsea pt a nu fi daunatoare fatului?la mine e mai greu ca am fost blonda(vopsita) si as vrea sa pastez culoarea dar de trei luni nu m-am vopsit culoarea si-a schimbat nuanta(a devenit nuanta aia urata de blond nereusit)si la radacini arata groaznic! crybaby.gif parca asa urata si neingrijita nu am fost niciodata!!! crybaby.gif
de ce nu ma vopsesc ?pt ca tb sa gasesc argumente ca sa-i demonstez sotului ca am sau nu am voie sa ma vopsesc!
voi ce spuneti?va pup si va multumesc trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

Poate te ajuta...

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...c=3389&st=0 trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra20
postare Oct 9 2008, 11:33 PM
Postare #86


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,569
Inscris la: 28-March 08
Din: Zalau,acum Paris
Membru nr.: 18,956



eu nu m-am vopsit.........dar acuma fiecare face ce vrea...m-am facut in primele sapt satena cul mea naturala(eram blonda inainte)si am ramas asa...acum dupa ce nasc ma vopsesc,dar zic eu ca bebe merita sa fac acest mic sacrificiu pt el...nu am murit 9 luni de zile.......
dar fiecare face cum crede!! oFloare.gif
apropo..folosesc de la L'oreal ..e cea mai buna dupa parerea mea...cel putin la parul meu.......


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Oct 10 2008, 12:30 AM
Postare #87


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



rux mersi mult ptr indrumare!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif (toti ptr tine) biggrin.gif
alexandra e perfect dc ai rezistat asa nevopsita!bine ...la tine a fost ceva mai usor!acum nu mai privesc vopsitul parului drept un moft ci e o necesitate intrucat totul s-a stricat!am o nuanta de blond -roscat acum si radacinile sunt mari si la fel si eu sunt satena!deci ma uit in oglinda si nu imi vine sa cred cum arat! crybaby.gif toate femeile spun ca de cand sunt insarcinate sunt mai frumoase...ei bine eu sunt tare urata!!! crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
gasisem o metoda ca sa nu mai stiu de par...sa nu ma uit in oglinda!!!dar acum am devenit parca si mai urata cand imi vad rar parul! crybaby.gif deci nu stiu efectiv ce sa fac!aici nu am nici o prietena care sa ma vopseasca ,la salon nu cred ca ma descurc cu limba...m-am gandit sa fac ca si tine sa ma vopsesc culoarea naturala ca oricum se zice ca nu e indicat nici in alaptare!da vad eu ce fac!!!
in romania oare cat costa un vopsit la salon dar un salon asa,mai fara pretentii laugh.gif ?ca eu habar nu am !
multumesc mult alexandra si tie iti trimit multi trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
daca mai aveti vreo idee sa imi ziceti si mie va rog!!!


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Oct 10 2008, 11:39 PM
Postare #88


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Cine imi da si mie un link cu si despre coafuri?Dar sa fie muulte,sa am de unde alege... guitar.gif biggrin.gif trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra20
postare Oct 10 2008, 11:48 PM
Postare #89


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,569
Inscris la: 28-March 08
Din: Zalau,acum Paris
Membru nr.: 18,956



QUOTE(anku @ Oct 10 2008, 12:30 AM) *
rux mersi mult ptr indrumare!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif (toti ptr tine) biggrin.gif
alexandra e perfect dc ai rezistat asa nevopsita!bine ...la tine a fost ceva mai usor!acum nu mai privesc vopsitul parului drept un moft ci e o necesitate intrucat totul s-a stricat!am o nuanta de blond -roscat acum si radacinile sunt mari si la fel si eu sunt satena!deci ma uit in oglinda si nu imi vine sa cred cum arat! crybaby.gif toate femeile spun ca de cand sunt insarcinate sunt mai frumoase...ei bine eu sunt tare urata!!! crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
gasisem o metoda ca sa nu mai stiu de par...sa nu ma uit in oglinda!!!dar acum am devenit parca si mai urata cand imi vad rar parul! crybaby.gif deci nu stiu efectiv ce sa fac!aici nu am nici o prietena care sa ma vopseasca ,la salon nu cred ca ma descurc cu limba...m-am gandit sa fac ca si tine sa ma vopsesc culoarea naturala ca oricum se zice ca nu e indicat nici in alaptare!da vad eu ce fac!!!
in romania oare cat costa un vopsit la salon dar un salon asa,mai fara pretentii laugh.gif ?ca eu habar nu am !
multumesc mult alexandra si tie iti trimit multi trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
daca mai aveti vreo idee sa imi ziceti si mie va rog!!!

crede-ma si culoarea mea satena peste acel blond deschis s-a sters..arat ca dracuuuuuuuu
dar mai rezist putin!fa ca min zic eu....asta te-as sfatui....dar acum e alegerea ta!cunosc n persoane care s-au vopsit si bebe nu a patit nimic,dar mie sincer mi-a fost frica!
asa ca e alegerea fiecaruia
te pupic,sper sa gasesti solutia perfecta pt tine! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diana1318
postare Oct 10 2008, 11:57 PM
Postare #90


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,588
Inscris la: 12-May 08
Din:
Membru nr.: 23,200



QUOTE(alexandra20 @ Oct 10 2008, 12:33 AM) *
eu nu m-am vopsit.........dar acuma fiecare face ce vrea...m-am facut in primele sapt satena cul mea naturala(eram blonda inainte)si am ramas asa...acum dupa ce nasc ma vopsesc,dar zic eu ca bebe merita sa fac acest mic sacrificiu pt el...nu am murit 9 luni de zile.......
dar fiecare face cum crede!! oFloare.gif
apropo..folosesc de la L'oreal ..e cea mai buna dupa parerea mea...cel putin la parul meu.......



QUOTE(anku @ Oct 10 2008, 01:30 AM) *
alexandra e perfect dc ai rezistat asa nevopsita!bine ...la tine a fost ceva mai usor!acum nu mai privesc vopsitul parului drept un moft ci e o necesitate intrucat totul s-a stricat!am o nuanta de blond -roscat acum si radacinile sunt mari si la fel si eu sunt satena!deci ma uit in oglinda si nu imi vine sa cred cum arat! crybaby.gif toate femeile spun ca de cand sunt insarcinate sunt mai frumoase...ei bine eu sunt tare urata!!! crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

daca mai aveti vreo idee sa imi ziceti si mie va rog!!!

Nici eu nu m-am vopsit in sarcina ... si eu am si fire albe... crybaby.gif La fel ca alexandra,mi-a fost teama sa nu afecteze cumva bebele.

Am citit insa intr-o revista despre sarcina si bb, ca nu vopsitul in sine ar fi periculos ci substantele acelea volatile din fixativul culorii (amoniac si ce mai e pe acolo) si, ca daca se executa vopsirea intr-un spatiu deschis, aerisit si nu sunt inhalati acei vapori daunatori ... ar fi totul ok . Eu una nu m-am repezit sa incerc ...
N-am citit ce s-a discutat inainte : stiu ca exista si vopselele acelea naturale, din plante ... Hena parca ...

Aceasta postare a fost editata de diana1318: Oct 11 2008, 12:08 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

13 Pagini V  « < 7 8 9 10 11 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 07:46 AM