Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Atentie Mare La Sarcina Gemelara !
oana_lucia76
postare Jun 2 2008, 09:50 AM
Postare #11


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,383
Inscris la: 31-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 19,204



QUOTE(ingerash_micutz4u @ May 29 2008, 12:34 PM) *
Buna tuturor burticilor!Acum am 26 saptamani si am 2 fetitze care sunt identice..:)sper sa pot tine sarcina cat mai mult posibil si va multumesc pt raspunsuri.Succes in continuare si multi pupici atata voua cat si strumfilor vostri:*:*:*



Felicitari ingerash pentru cele 2 fetite trandafir.gif ! Eu abia am intrat in 23 de saptamani, sper ca la urmatoarea ecografie sa se vada si la mine sexul bebelusilor. Sarcina usoara in continuare si sa dea Dumnezeu sa duci sarcina cat mai mult. Ai mare grija de tine si de fetitele tale.


--------------------



Lista copii de octombrie 2008 si nu numai !!!...
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...06&st=72080


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amyluna
postare Jun 5 2008, 06:13 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 5-June 08
Membru nr.: 25,401



Buna Oana, si eu sunt in 19 saptamani si o sa am 2 baietei care sunt separati, la fel ca la tine partners.gif Rugamintea mea este sa-mi spui si mie cum ii simti tu miscandu-se? ca eu simt deocamdata doar intr-o parte, nu ar trebui sa simt in ambele parti miscare? sunt tare debusolata. e posibil sa simt de la amandoi in aceeasi parte? la tine cum e?
sau poate mai este si altcineva care ma poate ajuta, please!!! floare2.gif
Va pup, Amy
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana_lucia76
postare Jun 6 2008, 08:40 AM
Postare #13


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,383
Inscris la: 31-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 19,204



QUOTE(amyluna @ Jun 5 2008, 07:13 PM) *
Buna Oana, si eu sunt in 19 saptamani si o sa am 2 baietei care sunt separati, la fel ca la tine partners.gif Rugamintea mea este sa-mi spui si mie cum ii simti tu miscandu-se? ca eu simt deocamdata doar intr-o parte, nu ar trebui sa simt in ambele parti miscare? sunt tare debusolata. e posibil sa simt de la amandoi in aceeasi parte? la tine cum e?
sau poate mai este si altcineva care ma poate ajuta, please!!! floare2.gif
Va pup, Amy



Draga Amy,

Si eu tot asa am simtit la inceput, acum la 23 de saptamani, ii simt separat, dar nu amandoi in acelasi timp. Ieri a fost pentru prima data cand i-am vazut miscandu-se prin burtica bananab.gif . A iesit burta in evidenta cand a incercat sa se intoarca, parca aveam un sarpe in burtica. A fost ceva fenomenal, pur si simplu m-a bufnit plansul. Mai rau este cand se pun amandoi pe orizontala, atunci mi se intareste foarte tare burta si am parca niste crampe.

Te pup,
Sarcina usoara in continuare !


--------------------



Lista copii de octombrie 2008 si nu numai !!!...
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...06&st=72080


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amyluna
postare Jun 11 2008, 05:00 PM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 5-June 08
Membru nr.: 25,401




Oana, multumesc pentru raspuns, m-ai mai linistit. si la mine cand sunt amandoi pozitionati probabil mai ciudat mi se incordeaza f. tare burtica si ma si apasa destul de rau jos. Dar acestea sunt de-ale sarcinei si ma bucur ca le pot trai mai ales ca la mine este o sarcina obtinuta in vitro(si abia la a 2-a incercare s-au vazut rezultatele barza.gif )Multumesc lui Dumnezeu ca am reusit, insa si din aceasta cauza sunt tare speriata la orice mi se pare anormal. Pupici si-ti doresc 2 copii asa cum ti doresti tu. Si trebuie sa se vada ce sunt, mie mi-au spus de pe la 16 saptamani. oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alice87
postare Jun 17 2008, 02:41 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 4-June 08
Membru nr.: 25,299



QUOTE(ingerash_micutz4u @ May 29 2008, 12:34 PM) *
Buna tuturor burticilor!Acum am 26 saptamani si am 2 fetitze care sunt identice..:)sper sa pot tine sarcina cat mai mult posibil si va multumesc pt raspunsuri.Succes in continuare si multi pupici atata voua cat si strumfilor vostri:*:*:*

sa-ti traiasca fetitele si sa te bucuri de ele.sa-ti dea Dumnezeu sa tii sarcina pana la bun sfarsit k e cea mai mare bucurie nasterea copiilor tai.si eu am o fetita de 1 an si 7 luni si sunt tare mandra de ea.asa o sa ajungi si tu dar tu o sa fii mandra la plural. trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
detreiorimama
postare Jun 21 2008, 02:56 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 25
Inscris la: 29-December 07
Din: oradea
Membru nr.: 11,815



Dragi gravidutze cu gemeni va doresc sa duceti sarcina cat mai aproape de termen, sa fiti optimiste ca totul va fi bine, copilasi frumosi si sanatosi....si sa nasteti rapid si usor ca mine(si ca alte fete). Nu uitati, este cel mai frumos lucru ce ni se poate intampla...va rog incercati sa priviti sarcina si nasterea,mai ales, ca pe ceva unic, special si deosebit(cu toate greutatile ei).
Va doresc tot binele din lume! trandafir.gif
Cecilia


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana_lucia76
postare Jul 3 2008, 11:21 AM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,383
Inscris la: 31-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 19,204



Buna Burticilor,


Ieri am fost la doctor pentru ecografie si am aflat ca o sa am 2 fetite sanatoase . Sper din tot sufletul sa pot duce sarcina pana la sfarsit. Din punct de vedere medical nu ar fi probleme, dar poate printesele mele vor sa vina mai devreme sa faca cunostinta cu mami si cu tati. Prima fetita are 890g si cea de a doua are 812g. Pentru saptamana in care sunt, adica 27 de spatamani ele sunt dezvoltate foarte bine, si sunt foarte batause, parca ar fi baietei.
In rest toate cele bune, din ecografie reiese ca am colul lung, tare si inchis, iar fetitele sunt deja pozitionate cu capul in jos.
Multumim lui Dumnezeu ca suntem sanatoase.

Va pup si sarcina usoara in continuare !!


--------------------



Lista copii de octombrie 2008 si nu numai !!!...
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...06&st=72080


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adi_pisoi
postare Nov 25 2008, 02:29 PM
Postare #18


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 25-November 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 51,252



buna burtici...si eu sunt o viitoare mamik de 2 fetite....acum am aproape 27 saptamani si le simt cum dau din picioruse k 2 baieti.....dr mi-a spus k totul e ok....peste 2 zile...adik cand o sa fac 27 sapt mai fac o eco sa le mai vad....sper sa duc sarcina pana la sfarsit......mai ales pt k o placenta este mai jos inserata..ceea ce imi cam da dureri.....ma simt tot mai obosita...noapte nu dorm ...abia pe la 5-6 dimineata adorm...nu stiu ce o sa fac....care imi da si mie un sfat?pls.....multumesc fetita.gif fetita.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daria_ioana
postare Oct 22 2009, 03:15 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 46
Inscris la: 3-December 08
Membru nr.: 53,432



si eu sunt o mamica cu gemeni in 6 sapt., am niste emotii, sunt si fericita dar imi este si teama barza.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jianuc
postare May 25 2011, 01:47 PM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 25-May 11
Membru nr.: 227,643



QUOTE(livioara @ May 5 2008, 07:45 PM) *
Buna! Sunt si eu o viitoare mamica de gemeni, am 14 sapt si sunt ff emotionata!!! Eu am gemeni monocoriali ( o singura placenta)biamniotici.Stiu ca e o sarcina mai dificila decat atunci cand sunt bicoriali.Tu ce fel de sarcina ai? Eu sunt in Italia si ma gandeam sa intreb dr. daca nu trebuie sa fac triplul test( la o sarcina precedenta am facut, a iesit ok si dupa 2 sapt. fatul era oprit in evolutie!!!).La echografia facut acum o sapt ( la 12,5 sapt. de sarcina) era totul ok si am fost foarte incantata! Cand trebuie sa nasti? Multa sanatate si sarcina usoara! Pupici.

Buna, eu am 11 saptamani am facut prima ecografie la 8 si bebelusii aveau fiecare sacul lui amniotic dar doctorul a zis ca este prea devreme sa spuna daca au o placenta sau doua.
As vrea sa stiu si eu ateva masuratori ale bebelusilor din timpul ecografiilor ca sa-mi fac o idee despre cum au evoluat alti gemeni, pentru linistea mea .....stiti voi, sau eventual un site care are astfele de informatii.... merci
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:22 PM