Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

29 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Topul Medicilor Ginecologi
danna68
postare Mar 8 2007, 01:22 AM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(shama @ Mar 7 2007, 09:56 PM) *
Of, Doamne, Dana, ce necaz. Ma cutremur numai cind ma gindesc, mai ales ca acolo am nascut si eu si stii, va ziceam eu de neonatologii de acolo ca m-au facut sa fiu neom citeva zile cu diagnosticele si modul lor de a lucra. Desi as vrea sa stiu ce s-a intimplat cu micutul tau, nu iti cer asta ca nu vreau sa-ti fac rau aducindu-ti aminte.
Spune-mi unde s-a nascut papusa ta. Daca ai mai zis si in alt topic, scuza-ma ca nu mai tin minte.

a ajuns la spital ranit grav la cap...ptr. ca nu era cu salvarea ci cu o masina particulara nu le-a dat drumul sa intre cu masina asa ca au luat-o pe jos...acolo nimeni care sa-l vada...nici un medic...nimic, au venit asistentele si au zis sa aduca o lumanare...si nu este corect...nici macar nu au incercat sa-l ajute cu nimic...in alte tari fac tot posibilul...eu nu eram cu el,cand am ajuns deja murise, am cerut sa-l vad si nu m-au lasat...mi-au facut calmante si m-au legat...cumnata mea mi-a zis mai tarziu ca i-a auzit pe brancardieri vb. ca ce vreau sa vad ca l-au aruncat la morga deja...expresia lor... sad.gif nici un cuvant de mila nimic...PORCI

fetita am nascut-o la Giulesti cu un supermedic dr. Preda Mircea fff tanar si anestezistul pe masura dr. Dobre de spital nu am fost multumita nici de restul personalului, asistente,infirmiere etc, dar dr. merita recunostinta mea vesnica...


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perluta_2004
postare Mar 8 2007, 04:46 AM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 13
Inscris la: 6-March 07
Membru nr.: 2,488



QUOTE(tzutzulica @ Mar 8 2007, 08:25 AM) *
Dr.Radoi e un mare nenorocit si un ciubucar ordinar.Daca l-as vedea in fata mea cred ca as sari la gatul lui. mad.gif



Te superi daca te intreb motivele pentru care esti asa suparata pe el?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Mar 8 2007, 10:42 AM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



Nu,nu ma supar,numai ca-mi trezeste amintiri neplacute.Ca profesionist e bun,dar,atunci cand a iesit medic,a depus un juramant pe care-l incalca ori de cate ori are ocazia"A fi om,e mare lucru".Pe langa toate astea,trebuie sa ai o siguranta din puct de vedere financiar daca vrei sa nasti cu dansul.O nastere ajunge la cateva sute de euro.Daca ai putine sapt.de sarcina,sfatul meu este sa te orientezi catre un alt medic.Iti las adresa mea de mail,daca vrei sa-ti spun mai multe,nu de alta dar daca incep sa vb pe forum,sigur ma va da afara Andrei.Adresa mea de mail:monica_ioana75@yahoo.com(sau pe messenger) smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tio
postare Mar 9 2007, 04:22 PM
Postare #14


Member
***

Grup: Members
Postari: 285
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 723




e un necaz mare dana,pe mine m-a intarit Dumnezeu, nu-mi venea sa cred ce se intampla,nici acum nu-mi vine sa cred. chiar daca il am pe matei,nu il inlocuieste pe primul nostru baietel. si acum cand se apropie ziua cand l-am nascut plang cu certificatul lui de nastere in brate. intr-adevar matei a fost o alinare pt noi,mai ales ca este tot baietel. cred ca de uitat nu se uita asa ceva niciodata,poate doar sa mai atenueze durerea. dar stau si ma gandesc ca asa a vrut Dumnezeu, cred ca mai are nevoie si de ingeri.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Mar 10 2007, 03:36 AM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(tio @ Mar 9 2007, 04:22 PM) *
e un necaz mare dana,pe mine m-a intarit Dumnezeu, nu-mi venea sa cred ce se intampla,nici acum nu-mi vine sa cred. chiar daca il am pe matei,nu il inlocuieste pe primul nostru baietel. si acum cand se apropie ziua cand l-am nascut plang cu certificatul lui de nastere in brate. intr-adevar matei a fost o alinare pt noi,mai ales ca este tot baietel. cred ca de uitat nu se uita asa ceva niciodata,poate doar sa mai atenueze durerea. dar stau si ma gandesc ca asa a vrut Dumnezeu, cred ca mai are nevoie si de ingeri.

da Tio asa este...nu uiti...mie mi-au trebuit 3 ani sa inteleg ca nu-l mai primesc inapoi si sa accept situatia...inveti sa traiesti cu durerea...la mine a durat 12 ani pana am avut fetita si oricum eram sigura ca nu vom mai avea alt copil... nu-i usor sa treci peste amintirile dintr-o zi...dar cand la mijloc sunt 7 ani...exact atunci cand zici ca ai scapat de greu... niciodata in inima unei mame un copil nu inlocuieste pe celalalt...exista ptr. fiecare o dragoste speciala...si un loc separat in inima ta...fiecare copil este unic...si trebuie iubit ca atare... imi pare tare rau de baietelul tau...toti sunt mici ingerasi plecati catre casa... DD i-a chemat mai devreme

Aceasta postare a fost editata de danna68: Mar 10 2007, 03:38 AM


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tio
postare Mar 12 2007, 01:41 PM
Postare #16


Member
***

Grup: Members
Postari: 285
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 723



ma bucur ca ti-ai revenit,dana. sa te bucuri de fetita sa fie sanatoasa si fericita. se spune ca D-zeu da cat poti duce dar cateodata exagereaza. cand avea matei 6 luni a nascut si sora mea o fetita prin cezariana. s-a nascut cu o malformatie grava,hernie diafragmala,intestinele se aflau in cavitatea toracica,nelasand plamanii sa se dezvolte iar inima o impinsese in dreapta. ne intrebam de ce trecem prin experiente cumplite? facem copii sa-i ingropam? a fost dusa de urgenta la spital si operata. doctorii i-au dat sanse de 20%. noi deja ne pregateam de inmormantare, aveam de gand s-o ingropam langa verisorul ei. ca printr-o minune micuta si-a revenit. D-zeu a facut o minune,atunci m-am intrebat de ce pt mine nu a facut minunea de a-l salva pe baietel? nimeni nu stie raspunsul. acum este bine,are 4 ani si este la gradinita. este un copil normal si destept. sper ca nu am plictisit pe nimeni cu povestea mea smile.gif . multa sanatate la bbi si voua tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Mar 12 2007, 03:53 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(tio @ Mar 12 2007, 01:41 PM) *
ma bucur ca ti-ai revenit,dana. sa te bucuri de fetita sa fie sanatoasa si fericita. se spune ca D-zeu da cat poti duce dar cateodata exagereaza. cand avea matei 6 luni a nascut si sora mea o fetita prin cezariana. s-a nascut cu o malformatie grava,hernie diafragmala,intestinele se aflau in cavitatea toracica,nelasand plamanii sa se dezvolte iar inima o impinsese in dreapta. ne intrebam de ce trecem prin experiente cumplite? facem copii sa-i ingropam? a fost dusa de urgenta la spital si operata. doctorii i-au dat sanse de 20%. noi deja ne pregateam de inmormantare, aveam de gand s-o ingropam langa verisorul ei. ca printr-o minune micuta si-a revenit. D-zeu a facut o minune,atunci m-am intrebat de ce pt mine nu a facut minunea de a-l salva pe baietel? nimeni nu stie raspunsul. acum este bine,are 4 ani si este la gradinita. este un copil normal si destept. sper ca nu am plictisit pe nimeni cu povestea mea smile.gif . multa sanatate la bbi si voua tzuc.gif

si eu am cerut o minune...dar minunea a venit dupa 12 ani nu atunci...ptr ca seamana fff mult...

multumesc Tio si voi sa va bucurati de baietel si de nepotica sa fie sanatosi si fericiti, ar trebui sa schimbam subiectul nu ptr. ca plictisim ...dar este dureros si ptr noi si ptr cei ce citesc si nu ne pot ajuta cu nimic hug.gif

Aceasta postare a fost editata de danna68: Mar 12 2007, 03:56 PM


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ellas
postare Mar 15 2007, 01:04 PM
Postare #18


Member
***

Grup: Members
Postari: 149
Inscris la: 7-March 07
Din: GIURGIU
Membru nr.: 2,499



Salutari!Cin imi poat ofri informatii despre clinica Mediplus si despre dl Dr. Poiana Nicolae?A nascut vreuna din voi cu dansul?Multumesc.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micasera
postare Mar 15 2007, 02:04 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 29-September 06
Membru nr.: 133



EU AM NASCUT CU DR. BADIU ALEXANDRU,MUNICIPAL.II ACORD NOTA 4.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabi1
postare Mar 15 2007, 02:23 PM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members
Postari: 12
Inscris la: 6-December 06
Din: bucuresti
Membru nr.: 1,100



[size=7]

Eu am nascut la SPITALUL CANTACUZINO cu o SUPER DOCTORITA STAGIARA SHANTA .Daca ar fi sa mai nasc o data tot cu ea as naste, este super si stie cum sa-ti vorbesca si sa se poarte cu tine


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

29 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 11:41 AM