Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Germania
alexandra2010
postare Feb 15 2011, 01:45 PM
Postare #11


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,685
Inscris la: 6-February 10
Membru nr.: 128,561



QUOTE(simina_ana @ Feb 15 2011, 02:17 AM) *
Iancu Stefan....scrie si la ticker..smile.gif...dar il strigam Iancu...sau cum ne vine noua....gandagel, bursucel, iubi, pici:)) liwlol.gif





scuze..........cred cã am imbatranit pt ca sincer ma uitasem , sa aiba o viata frumoasa si lipsita de griji pentru ca voi sa va puteti bucura de el

Aceasta postare a fost editata de alexandra2010: Feb 15 2011, 01:57 PM


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra2010
postare Feb 15 2011, 01:54 PM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,685
Inscris la: 6-February 10
Membru nr.: 128,561



QUOTE(mihaela_2011 @ Feb 15 2011, 09:05 AM) *
Buna dimineata,

In primul rand felicitari pentru initiativa avut.

Daca tu ai inceput prin a te prezenta, atunci sa o fac si eu. Eu sunt mamica de aprilie 2009 si de septembrie 2010. Am 3 copii, Antonia maria de 1 an si 10 luni si gemenusii Alessandro si Gabriela de 5 lunite spre 6. Sunt maritata cu un Italian din
Mai 2009.Eu sunt nascuta in 19 iunie 1979, la Bucuresti acolo unde am si locuit pana in 2006 cand am urmat drumul strainatatii. In tara am toata familia, la inceput aici mi-a fost foarte greu cu acomodarea. Acum insa Stuttgart este vcasa mea, insa nu voi putea uita niciodata de unde provin de obarsie sau de meleagurile pe unde sunt impratite rudele mele in tara.

Sunt un zombiii, nici nu vad bine ce scriu. Antonia iar a luat de pe undeva raceala si azi noapte s-a trezit de vreo 3-4 ori din cauza iritatiei de pe gat. Inainte sa se culce i-am dat din nou siropel , la 3 ore saracuta a vomat putin. Inca nu stie cum sa scuipe daca i se rupe ceva coptura. Mie mila de ea, stiu cat de mult o jeneaza. Am dormit pret de 2 ore cu ea in bratele mele, spre dimineata am asezato in patut, acum cel putin doarme linistit.

Ma duc sa imi fac o cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif simt cum mi se inchid ochii in gura.

O zi buna si lipsita de griji sa aveti. hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif




Multumesc,
incantata de cunostinta, eu am reusit sa ma acomodez foarte greu din cu totul si cu totul alte probleme , adica nu tara a fost vinovata si obiceiurile,dar poate vorbim alta data, eu sunt in Germania din octombrie 2009 , iar din august 2010 am inceput sa-mi revin , imi place aici desi nu e usor,dar nici ca in tara nu este si nu m-as intoarce decat in concedii și intradevar nici eu nu am uitat de unde am plecat.
Imi pare rau sa aud de Antonia asa ceva,este destul de greu,mai ales pentru ei și Gessi a fost putin bolnavioara,dar i-a trecut , eu ii aspiram mucoasele cu batista bebelusului,o luasem din Ro pentru ca stiam ca o sa-mi fie folositoare mult timp .
Insanatosire grabnica și toate cele bune.
Eu acum fug sa-mi fac o cafea pentru ca am incercat sa-mi astept sotul aseara dar cum l-au tinut peste program nu am reusit si deabia am facut ochi , Iar Gessi a fost un ingeras care ne-a lasat sa dormim.

Aceasta postare a fost editata de alexandra2010: Feb 15 2011, 01:57 PM


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra2010
postare Feb 15 2011, 01:57 PM
Postare #13


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,685
Inscris la: 6-February 10
Membru nr.: 128,561



QUOTE(pavoneitza @ Feb 15 2011, 11:41 AM) *
neatza!

pf....eu am o poveste destul de lunga....poate o sa intru mai tarziu sa o scriu....akum am o gramada de treaba!!!! fac_curat.gif

am intrat dekat sa va salut!

va pupam cu drag




Neata si sa sti ca sunt foarte fericita ca ai venit aici , abia astept sa-ti aud povestea cand ai timp

si va pupam cu drag


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Feb 15 2011, 02:51 PM
Postare #14


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398




QUOTE(alexandra2010 @ Feb 15 2011, 03:57 PM) *
Neata si sa sti ca sunt foarte fericita ca ai venit aici , abia astept sa-ti aud povestea cand ai timp

si va pupam cu drag


smile.gif eu o sa scriu pe amandoua topicurile!sper sa nu fie vro prob oFloare1.gif

cum sa incep? liwlol.gif

Ma numesc Alina, sunt o mamica de octombrie 2008! Cand am ramas gravida eram in Germania,dar din cauza ca nu am avut asigurare a trebuit sa ma duc in tara si sa nasc acolo! si din iunie am revenit cu piticul iar aici! Sotul meu este roman,el este aici din februarie anul trecut! este sportiv de performanta.Acum suntem fericiti si sanatosi! Speram sa fim asa mereu!

Cam atat! rolleyes.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra2010
postare Feb 15 2011, 04:19 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,685
Inscris la: 6-February 10
Membru nr.: 128,561



QUOTE(pavoneitza @ Feb 15 2011, 03:51 PM) *
smile.gif eu o sa scriu pe amandoua topicurile!sper sa nu fie vro prob oFloare1.gif

cum sa incep? liwlol.gif

Ma numesc Alina, sunt o mamica de octombrie 2008! Cand am ramas gravida eram in Germania,dar din cauza ca nu am avut asigurare a trebuit sa ma duc in tara si sa nasc acolo! si din iunie am revenit cu piticul iar aici! Sotul meu este roman,el este aici din februarie anul trecut! este sportiv de performanta.Acum suntem fericiti si sanatosi! Speram sa fim asa mereu!

Cam atat! rolleyes.gif



doamne fereste nu-i nici o problema,doar nu o sa ma apuc eu acum sa fac pe desteapta si sa spun cine si unde sa scrie,doar ca am deschis eu acest topic, sper pentru fericirea familiei mele sa arat educatia care am primit-o si sa nu incep sa ma umflu in pene smile.gif

Eu sunt Alexandra si am nascut aici in iulie 2010,de ziua mea, desi tare mult as fi vrut sa nasc acasa , dar datorita circumstanteleor am prferat aici,nu am fost asigurata medical dar am avut cardul de sanatate international din RO pentru ca am firma in RO si plateam dari la stat am putut beneficia si naste aici desi initial toate persoanele ,,de buna credinta,, de aici imi spuneau sa plec acs.Pe scurt am nascut aici cu cardul din RO si CAS-ul a platit nasterea 2950e,pentru Gessica au fost niste probleme,ea nefiind asiguratã nicaieri, dar s-au rezolvat.
Acum sunt fericita deoarece Gessi are anumite avantaje.

Ma bucur pentru voi,ce sport face sotul tau?Si el nu era asigurat,pentru ca puteai sa fi si tu si bb pe cardul lui coasigurat,noi asa suntem din august 2010 decand lucreaza sotul.

Multi multi pupici de la noi


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Feb 15 2011, 04:56 PM
Postare #16


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(alexandra2010 @ Feb 15 2011, 06:19 PM) *
doamne fereste nu-i nici o problema,doar nu o sa ma apuc eu acum sa fac pe desteapta si sa spun cine si unde sa scrie,doar ca am deschis eu acest topic, sper pentru fericirea familiei mele sa arat educatia care am primit-o si sa nu incep sa ma umflu in pene smile.gif

Eu sunt Alexandra si am nascut aici in iulie 2010,de ziua mea, desi tare mult as fi vrut sa nasc acasa , dar datorita circumstanteleor am prferat aici,nu am fost asigurata medical dar am avut cardul de sanatate international din RO pentru ca am firma in RO si plateam dari la stat am putut beneficia si naste aici desi initial toate persoanele ,,de buna credinta,, de aici imi spuneau sa plec acs.Pe scurt am nascut aici cu cardul din RO si CAS-ul a platit nasterea 2950e,pentru Gessica au fost niste probleme,ea nefiind asiguratã nicaieri, dar s-au rezolvat.
Acum sunt fericita deoarece Gessi are anumite avantaje.

Ma bucur pentru voi,ce sport face sotul tau?Si el nu era asigurat,pentru ca puteai sa fi si tu si bb pe cardul lui coasigurat,noi asa suntem din august 2010 decand lucreaza sotul.

Multi multi pupici de la noi


ma bucur ca akum esti bn si ca totul s-a rez cu bine!

in perioada aia era asigurat doar pt urgentze...iar eu nu eram casatorita cu el.....piedici si piedici! daca stiam asa bn legile statea si nasteam cu caritas( crucea rosie) ca ei asigura....dar nu am stiut!
asta e!
sotul meu face lupte! si noi akum suntem asigurati prin el...asta pana va merge iannis la gradi...apoi vreau sa gasesc si eu ceva de munca ...nu mini job smile.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra2010
postare Feb 15 2011, 05:01 PM
Postare #17


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,685
Inscris la: 6-February 10
Membru nr.: 128,561



QUOTE(pavoneitza @ Feb 15 2011, 05:56 PM) *
ma bucur ca akum esti bn si ca totul s-a rez cu bine!

in perioada aia era asigurat doar pt urgentze...iar eu nu eram casatorita cu el.....piedici si piedici! daca stiam asa bn legile statea si nasteam cu caritas( crucea rosie) ca ei asigura....dar nu am stiut!
asta e!
sotul meu face lupte! si noi akum suntem asigurati prin el...asta pana va merge iannis la gradi...apoi vreau sa gasesc si eu ceva de munca ...nu mini job smile.gif




E nu-i nimic bine ca e sanatos Iannis apropo eu ii dau sabsimplex ca sa iasa afara pentru ca gessi se constipa de la vigantolete,dfluoreten, zymaflor am incercat si acelasi rezultat si sab simplexul a rezolvat tot 20 de picaturi pe zi si e ca noua si fericita smile.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Feb 15 2011, 05:56 PM
Postare #18


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(alexandra2010 @ Feb 15 2011, 07:01 PM) *
E nu-i nimic bine ca e sanatos Iannis apropo eu ii dau sabsimplex ca sa iasa afara pentru ca gessi se constipa de la vigantolete,dfluoreten, zymaflor am incercat si acelasi rezultat si sab simplexul a rezolvat tot 20 de picaturi pe zi si e ca noua si fericita smile.gif


ms pt pont! dar chiar mai devreme a facut singurel...smile.gif
dar dc ii dai vigantolete si celelalte?
scuze dar nici nu stiu ce varsta are gessi


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_2011
postare Feb 15 2011, 06:20 PM
Postare #19


Mami de Antonia (aprilie 2009), Alessandro si Gabriela (septembr
****

Grup: Top Members
Postari: 997
Inscris la: 28-January 11
Din: Stuttgart, Germany
Membru nr.: 213,832



QUOTE(pavoneitza @ Feb 15 2011, 05:56 PM) *
ms pt pont! dar chiar mai devreme a facut singurel...smile.gif
dar dc ii dai vigantolete si celelalte?
scuze dar nici nu stiu ce varsta are gessi

Zymaflour si Dflourette sunt una si aceeasi vitamina care se da copiiilor pentru a dezvolta oasele. Sa nu imi spui ca nu tu ii dai lui Ianis asa ceva. Aici se da inca de la nastere Dflourette, din 8 zi de viata. Pentru primele 28 de zile am avut si eu dupa care pediatrul meu mi-a dat Zymaflour. Pentru gemeni am avut inca de la inceput Zymaflour.


--------------------
Mihaela

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Feb 15 2011, 06:27 PM
Postare #20


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(mihaela_2011 @ Feb 15 2011, 08:20 PM) *
Zymaflour si Dflourette sunt una si aceeasi vitamina care se da copiiilor pentru a dezvolta oasele. Sa nu imi spui ca nu tu ii dai lui Ianis asa ceva. Aici se da inca de la nastere Dflourette, din 8 zi de viata. Pentru primele 28 de zile am avut si eu dupa care pediatrul meu mi-a dat Zymaflour. Pentru gemeni am avut inca de la inceput Zymaflour.

iubyta iannis nu ia nimik.....a luat vigantol respectiv vitamina d3 pana pe la 1 an si 8 luni!pt fixarea vitaminei d3 in oase!
dar akum nu...nici un pediatru la care am fost aici nu m-a intrebat daca ii dau ceva akum...sau sa-mi fi zis sa-i dau!
oricum stiu de vigantol si cele pt vitamina d3 sunt pana la 2 ani...apoi numai daca e neaparata nevoie!


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 11:02 PM