Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Superslim - Interzise Si Scoase De Pe Piata
hanuk26
postare Jun 9 2009, 07:43 AM
Postare #1


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Superslim, supliment alimentar pentru slabit importat din China, este retras de pe piata din cauza concentratiei mari de amfetamine.
In urma unei notificari primite de la autoritatile sanitare europene, Superslim, supliment alimentar pentru slabit importat din China, va fi retras de pe piata, datorita unui derivat de amfetamina din continutul sau, prezent intr-o concentratie foarte mare, ce ar interzice comercializarea la liber!

In urma alertei primite, Directia de Sanatate Publica a Municipiului Bucuresti s-a sesizat incepand un amplu control in ceea ce priveste produsele din Gama Superslim.

Conform unei declaratii a directorului coordonator adjunct al Directiei de Control in Sanatate Publica al DSPMB, Adrian Calugaru, inspectorii DSP Bucuresti vor lua masurile legale pentru retragerea produselor de pe piata. Se estimeaza ca doar in capitala ar fi 2000 de cutii si alte zeci de mii in tara. Potrivit aceleiasi surse, controalele vor fi intensificate in toata reteaua de distributie pentru identificarea unitatilor prin care se comercializeaza acest produs.

Amfetamina este o amina sub forma de lichid incolor, (Def. DEX) “substanta sintetica cu o puternica actiune stimulatoare asupra sistemului nervos central", avand ca efect inlaturarea temporara a somnului si a foamei”.
Abuzul de amfetamine este insotit de reactii emotionale (subiectul devine energic, vesel, vorbaret, poate deveni agresiv) si somatice (hipertensiune arteriala, frisoane, greata si voma). Manifestarile supradozarii acute constau in agitatie, confuzie, halucinatii, stare de panica, tulburari cardiovasculare (aritmii, hipertensiune) si tulburari digestive (greata, varsaturi, diaree, crampe abdominale).


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Jun 9 2009, 09:22 AM
Postare #2


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(hanuk26 @ Jun 9 2009, 08:43 AM) *
Superslim, supliment alimentar pentru slabit importat din China, este retras de pe piata din cauza concentratiei mari de amfetamine.
In urma unei notificari primite de la autoritatile sanitare europene, Superslim, supliment alimentar pentru slabit importat din China, va fi retras de pe piata, datorita unui derivat de amfetamina din continutul sau, prezent intr-o concentratie foarte mare, ce ar interzice comercializarea la liber!

In urma alertei primite, Directia de Sanatate Publica a Municipiului Bucuresti s-a sesizat incepand un amplu control in ceea ce priveste produsele din Gama Superslim.

Conform unei declaratii a directorului coordonator adjunct al Directiei de Control in Sanatate Publica al DSPMB, Adrian Calugaru, inspectorii DSP Bucuresti vor lua masurile legale pentru retragerea produselor de pe piata. Se estimeaza ca doar in capitala ar fi 2000 de cutii si alte zeci de mii in tara. Potrivit aceleiasi surse, controalele vor fi intensificate in toata reteaua de distributie pentru identificarea unitatilor prin care se comercializeaza acest produs.

Amfetamina este o amina sub forma de lichid incolor, (Def. DEX) “substanta sintetica cu o puternica actiune stimulatoare asupra sistemului nervos central", avand ca efect inlaturarea temporara a somnului si a foamei”.
Abuzul de amfetamine este insotit de reactii emotionale (subiectul devine energic, vesel, vorbaret, poate deveni agresiv) si somatice (hipertensiune arteriala, frisoane, greata si voma). Manifestarile supradozarii acute constau in agitatie, confuzie, halucinatii, stare de panica, tulburari cardiovasculare (aritmii, hipertensiune) si tulburari digestive (greata, varsaturi, diaree, crampe abdominale).

MULTUMESC PENTRU INFORMATIE, CHIAR MI-AU FOST RECOMANDATE DE CATRE O CUNOSTINTA


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Jun 9 2009, 09:26 AM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



numai numele spune despre ce este vb...
nu stiu cum anumiti oameni cred ca se slabeste asa usor....
superslim....doh.gif

Aceasta postare a fost editata de anku: Jun 9 2009, 09:27 AM


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Jun 9 2009, 09:34 AM
Postare #4


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729




eu am slabit cu ele... da nush sigur daca erau super slim ca sunt mai multe tipurri de capsule de slabit... depinde de organism oFloare1.gif


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jun 9 2009, 09:46 AM
Postare #5


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



eu una nu as folosi asa ceva...pilule pt slabit...
daca vreau sa slabesc mananc sanatos si fac sport, nu ma indop cu medicam care mai tarziu poate au cine stoe ce efecte
acum fiecare cum crede...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Jun 9 2009, 10:07 AM
Postare #6


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Doua produse de slabit, Super Slim si "Capsula de slabit", vor fi blocate de la vanzare dupa ce mai multe persoane s-au plans de efectele secundare pe care le-au resimtit dupa administrarea lor.

Autoritatile sanitare si inspectorii de la Protectia Consumatorului au decis efectuarea in ultimele doua saptamani de controale in toata tara la magazinele pentru produse naturiste si in farmacii, dupa ce s-a constatat ca aceste produse pentru slabit produc dureri de cap, cresterea tensiunii arteriale precum si efecte haluginogene, informeaza Realitatea TV.

In urma verificarilor efectuate s-a constatat ca acestea contin [b]sibutramina, un derivat din amfetamine.
[/b]
Chiar daca au slabit, numeroase paciente s-au plans de efectele aparute dupa cateva zile de la inceputul tratamentului, printre care hipertensiune, palpitatii, aritmii.

Medicii atrag atentia si asupra faptului ca aceste pastile pot fi achizitionate direct de pe Internet si recomanda tuturor persoanelor care doresc sa slabeasca sa nu faca acest lucru fara consultarea unui medic nutritionist.

"De mai bine de doua saptamani sunt in curs niste controale pe care le desfasuram impreuna cu Agentia Nationala pentru Protectia Consumatorilor si cu Agentia Nationala Sanitara-Veterinara si nu e numai legat de acest medicament ("Super Slim", n.r.).

Cel putin in Bucuresti au aparut o serie de magazine in care se vand anumite produse biologice care, in momentul de fata, nu au statut foarte bine determinat nici in Romania, ...


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Jun 9 2009, 03:14 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(hanuk26 @ Jun 9 2009, 08:07 AM) *
Doua produse de slabit, Super Slim si "Capsula de slabit", vor fi blocate de la vanzare dupa ce mai multe persoane s-au plans de efectele secundare pe care le-au resimtit dupa administrarea lor.

Autoritatile sanitare si inspectorii de la Protectia Consumatorului au decis efectuarea in ultimele doua saptamani de controale in toata tara la magazinele pentru produse naturiste si in farmacii, dupa ce s-a constatat ca aceste produse pentru slabit produc dureri de cap, cresterea tensiunii arteriale precum si efecte haluginogene, informeaza Realitatea TV.

In urma verificarilor efectuate s-a constatat ca acestea contin [b]sibutramina, un derivat din amfetamine.
[/b]
Chiar daca au slabit, numeroase paciente s-au plans de efectele aparute dupa cateva zile de la inceputul tratamentului, printre care hipertensiune, palpitatii, aritmii.

Medicii atrag atentia si asupra faptului ca aceste pastile pot fi achizitionate direct de pe Internet si recomanda tuturor persoanelor care doresc sa slabeasca sa nu faca acest lucru fara consultarea unui medic nutritionist.

"De mai bine de doua saptamani sunt in curs niste controale pe care le desfasuram impreuna cu Agentia Nationala pentru Protectia Consumatorilor si cu Agentia Nationala Sanitara-Veterinara si nu e numai legat de acest medicament ("Super Slim", n.r.).

Cel putin in Bucuresti au aparut o serie de magazine in care se vand anumite produse biologice care, in momentul de fata, nu au statut foarte bine determinat nici in Romania, ...

eu stiu persoane care au slabit si se simt foarte bine dupa acest tratament
cela care s-au simtit rau trebuiau sa opreasca tratamentul si cu asta basta ca doar nu le obliga nimeni sa le ia nu??/


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Jun 9 2009, 03:17 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



pastilele astea sunt de foarte mulr timp pe piata romaneasca .. din ce am citit pe net... dar abia acuma s-au sesizat "autoritatile" de ce oare???
o fi pentru ca au intrat pe piata si alte medicamente de slabit gen ALLI (l-am vazut in reclama) si nu au succes???? oare cine le comercializeaza de a starnit toata treaba asta?? Ce personalitate pierde bani grei???



--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Jun 9 2009, 03:26 PM
Postare #9


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 9 2009, 04:17 PM) *
pastilele astea sunt de foarte mulr timp pe piata romaneasca .. din ce am citit pe net... dar abia acuma s-au sesizat "autoritatile" de ce oare???
o fi pentru ca au intrat pe piata si alte medicamente de slabit gen ALLI (l-am vazut in reclama) si nu au succes???? oare cine le comercializeaza de a starnit toata treaba asta?? Ce personalitate pierde bani grei???


(subscriu) AI PERFECTA DREPTATE


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adela72
postare Jun 9 2009, 03:50 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,253
Inscris la: 11-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 71,271



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 9 2009, 04:17 PM) *
pastilele astea sunt de foarte mulr timp pe piata romaneasca .. din ce am citit pe net... dar abia acuma s-au sesizat "autoritatile" de ce oare???
o fi pentru ca au intrat pe piata si alte medicamente de slabit gen ALLI (l-am vazut in reclama) si nu au succes???? oare cine le comercializeaza de a starnit toata treaba asta?? Ce personalitate pierde bani grei???



QUOTE(Oanaaa @ Jun 9 2009, 04:26 PM) *
(subscriu) AI PERFECTA DREPTATE


EU CRED CA S-AU SESIZAT DIN CAUZA NUMARULUI MARE DE PERSOANE CARORA LE-A FOST RAU....EU UNA NU AS LUA ASA CEVA SI NU CRED CA E VORBA AICI DE CONCURENTA DE PIATA...POT SA APARA N FELURI DE PASTILE...AU DENUMIRI DIFERITE, DAR IN SCHIMB POATE AU IN COMPOZITIE ACELEASI CHIMICALE SI DROGURI....ALTA MARIE CU ACEEASI PALARIE...NORMAL CA SLABESTI DACA NU MAI MANANCI NIMIC....DAR OARE E SANATOS PENTRU ORGANISM??? BAGAM IN NOI SI ASA DESTULE E-URI DIN ALIMENTE SI NICI ATUNCI NU NE OBLIGA NIMENI SA LE MANCAM, DAR CUM PE PIATA 80% DIN PRODUSE CONTIN E-URI, CE SA FACEM??? SA TRECEM LA ALIMENTELE ORGANICE CARE SUNT DUBLU CA PRET SAU SA NE FACEM VEGETARIENI????? NICI ATUNCI NU SUNTEM 100% SIGURI CE BAGAM IN GURA AVAND IN VEDERE CA PIATA ROMANEASCA E INTOXICATA DE LEGUME SI FRUCTE TURCESTI SI GRECESTI, CARE MAI DE CARE STROPITE SI TRATATE SA REZISTE TEMPERATURILOR NOASTRE???? PRODUSELE NOASTRE DIN GRADINA DE CE NU REZISTA SAPTAMANI IN SIR ???? ASTA E PAREREA MEA SI NUMAI A MEA!!! trandafir.gif

Aceasta postare a fost editata de adela72: Jun 9 2009, 04:04 PM


--------------------





CAND SOARTA TI SE PARE GREA,
SI CAND O LACRIMA-TI USUCA VANTUL,
CAND CHEMI, FARA SA VINA CINEVA
SI-ASTEPTI...SI ITI RASPUNDE NUMAI GANDUL
ADU-TI AMINTE CA INTR-O ZI CU GER
IN IESLEA CEA SARACA SE NASTEA HRISTOS.
RIDICA-TI OCHII, CAUTA-L PE CER
SI IA SI TU PUTEREA DE LA EL.




http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=5540
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 07:07 PM