Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 312 313 314 315 316 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
maria_corina29
postare Jan 12 2009, 12:17 PM
Postare #3131


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



nu zic ca nu le dau bani la doctor, le dau si la dr si la asistente
pe aici merge la dr 400 lei iar la asistente, 2 pe tura, cate 100 la fiecare.
strangem bani inca de cand am ramas gravida. am 1500 lei pregatiti.
dar stiu ca nu ajung caci mai sunt multe de cumparat apoi acasa:
pampers, biberoane, scutecele, hainute, medicamente strict necesare, etc


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 12 2009, 12:23 PM
Postare #3132


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



VA MULTUMESC FETELE DE INCURAJARI, SA SPERAM CA D-ZEU VA AVEA GRIJA DE NOI TOATE SI DE BEBEII NOSTRI,
FETELOR SA NU PLANGETI CA II DAUNEAZA LUI BEBE.
EU LA PRIMA SARCINA AM PLANS MULT, CA ERAM NEFERICITA SI CIPRIAN E CAM AGITAT
CEVE CEVA L-A AFECTAT SI PE EL
ACUM SUNT FERICITA SI IMI DORESC SA SE TERMINE TOTUL CU BINE.
DOMNUL SA NE AIBE IN PAZA PE NOI SI PE BEBICII NOSTRI


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Jan 12 2009, 12:37 PM
Postare #3133


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307



QUOTE(georgianaandreea @ Jan 10 2009, 03:15 PM) *
Eu inainte sa raman aveam 40 Kg, acum dupa trei luni nu am luat decat 1.5 Kg, mi se pare super putin, burta nu se vede aproape deloc. La tine la cat sa vazut burta, si cand ai inceput sa te ingrasi? Ai mancat mult? Eu nu prea am pofta de mancare.



Ceau,
L-a mine a inceput sa se vada destul de repede burtica cam de la 11-12sapt.,acuma imi zic prietenii si doctorita de familie ca e mare burtica pentru perioada care o am.Astazi o sa merg la ginecolog o sa vad ce zice si el.De la 16 saptamani am inceput sa pun cam mult pana atunci aveam puse 2,5 kg.(eu mi-am facut o agenda unde imi scriu lunar kg si toate vizitele la doctor ).Eu eating.gif ca o nesimtita,dar acum am inceput sa ma controlez ca mai 3 luni si chiar nu vreau sa ma fac cat un tanc.
Astazi a fost prima oara cand mi-a fost rau rau ,am vomitat in toata casa,dar acum manc lamaie si ma simt mai bine.
Iti doresc sarcina usoara si multa sanatate tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamaria_c
postare Jan 12 2009, 12:46 PM
Postare #3134


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 947
Inscris la: 12-September 08
Din: timisoara
Membru nr.: 37,307




QUOTE(bebepis @ Jan 10 2009, 09:17 PM) *
Felicitari, Angi, pentru Alex!
Georgiana nu-ti face probleme cu greutatea. Eu nu luasem nici 100 de grame pana la 16-17 saptamani. Doctorita mi-a zis ca nu-i nici o problema atata timp cat ma simt bine si bebele evolueaza normal.
Fetelor eu sunt tare-tare suparata crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif . V-am zis ca de cateva zile incepuse sa ma doara foarte tare spatele in zona lombara. De ieri insa n-am mai reusit sa ma ridic din pat. Asa ca azi m-am dus la municipal, la urgente. M-au trimis acasa, mi-au zis ca n-au ce sa-mi faca. N-am voie la nici un fel de medicament pt. durerile date de coloana. N-am decat sa stau la pat in pozitia in care nu ma doare. Parca nu-mi vine sa cred nici acum ce mi se intampla! Ma asteptam eu sa am probleme cu coloana (ma stiu cu lordoza, scolioza si altele...). Dar parca prea m-a lovit repede si cam tare. Eu tot mai sper sa-mi mai revin astfel incat sa ma pot misca prin casa sau sa ies si eu la aer in fata blocului. Deocamdata e un chin pt mine si sa merg la baie. Durerile sunt groaznice cand ma apuca o criza mai puternica; parca imi rasuceste cineva un cutit in zona respectiva. Si eu care imi faceam planuri ca ma voi duce pana la 1 martie la serviciu... Acum nu vreau decat sa scap cat de cat de dureri. Cred ca nici lui bebe nu-i face bine cand am eu dureri mari. Si mai am atat de mult pana nasc; am sa innebunesc in casa singura, toata ziua. Cred ca am sa stau toata ziua pe capul vostru, sa va innebunesc cu mesajele! E bine sa mai ai cu cine sa vorbesti in astfel de situatii. Doctorii de la municipal mi-au zis ca daca nu scap de dureri n-ar fi indicat sa nasc natural. Oricum ei nu erau ginecologi dar tot m-au pus pe ganduri. Sa vedem ce zice si doctorita mea cand o sa ma duc saptamana viitoare la control.
Va doresc numai bine si sa nu aveti parte de situatii din astea grele! oFloare1.gif



Ceau,
Imi pare rau ca nu te simti bine,imi inchipui cat e de greu sa stai tot in pat si sa nu poti face nimic.Eu toata ziua sunt in miscare daca stau mult jos simt ca innebunesc.Eu iti doresc multa multa sanatate si iti doresc sa te faci bine cat mai repede tzuc.gif oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doinitzagabriela
postare Jan 12 2009, 01:42 PM
Postare #3135


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 802
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,131



Buna fetelor, am citit discutia voastra legat de preturile din spitale, la cezriana, asistente etc. sincer chiar nu m-am gandit la o suma pentru spital, o sa vorbim cu doctorita din timp si in functie de cum voi naste o sa vad si ce bani vor fi nevoie. Din cate stiu o nastere normala costa mai putin decat o cezariana ( mai ales ca este si anestezistul pe lista de plata), acum sincer sa dai 100 ron la o asistenta mi se pare exagerat de mult mad.gif nu pot sa cred unde sa ajuns... eu mai mult de 50 ron nu sunt dispusa sa dau unei asistente( si nu e vorba ca nu imi permit, dar nu mi se pare rezonabil). Eu am discutat cu sotul meu si el o sa se ocupe de toate platiile, pana acum nu am pus nici un ban deoparte, dar am inceput sa ii mai cumparam lui bebe ce o sa aiba nevoie si tin sa va spun ca m-am ingrozit de preturi, Ex: 1 biberon 40 ron, un set de 4 costumase, manusi , caciulita 165 ron si exemplele pot continua...noroc ca a nascut cumnata mea inainte si are multe hainute care sunt mici deja pe nepotelul meu si o sa mi le dea smile.gif, iar patutul si caruciorul o sa le primim de la nasi.


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 12 2009, 02:41 PM
Postare #3136


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



CAM ATAT MERGE LA PITESTI SA DAI LA ASISTENTE. 100 RON DAR AI INTREAGA LOR ATENTIE PANA LA NASTERE GARANTAT.
PE MINE M-AU TINUT DE VB SI NU AU PLECAT DE LG MINE, M-AU INCURAJAT SI M-AU FACUT SA MAI UIT DE DURERI
ACUM DEPINDE SI DE PERSOANA CAT E DE SUFLETISTA(MOASA)


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doinitzagabriela
postare Jan 12 2009, 03:11 PM
Postare #3137


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 802
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,131



QUOTE(maria_corina29 @ Jan 12 2009, 04:41 PM) *
CAM ATAT MERGE LA PITESTI SA DAI LA ASISTENTE. 100 RON DAR AI INTREAGA LOR ATENTIE PANA LA NASTERE GARANTAT.
PE MINE M-AU TINUT DE VB SI NU AU PLECAT DE LG MINE, M-AU INCURAJAT SI M-AU FACUT SA MAI UIT DE DURERI
ACUM DEPINDE SI DE PERSOANA CAT E DE SUFLETISTA(MOASA)


Inseamna ca daca la Pitesti costa 100 la Bucuresti cat o sa astpete sa primeasca? Sincer daca ar sta langa mine as da, dar nu cred sa stea la cum cunosc eu asistentele aici. O sa ma orientez cred ca cel mai bine la fata locului...


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 12 2009, 03:56 PM
Postare #3138


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



bebepis, imi pare rau ca ai acele probleme de spate, adevarul e ca eu ma vait de ceva ce inca nu mi s-a intamplat
dar tu suferi pentru ceva din prezent si inca destul de grav.
am patit-o si eu mai demult cand nu ma puteam misca, nu imi mai puteam tine copilul in brate si am
chemat salvarea. plangeam in continuu,
am facut baie si am plecat in maxitaxi cu parul ud si m-a luat curentul.
o mai patisem eu si inainte dar dupa 3 zile mi-a trecut
atunci insa am facut spondiloza, nu mai puteam intoarce capul, imi amortise mana dreapta de la umar pana la cot
si cred ca a fost ceva pe nerv-sira spinarii caci nu mai puteam de durere daca ma miscam un picut. la un moment
dat nu mai puteam sa merg, am picat jos pe hol. mi-au facut cei de la salvare un calmant si mi-a mai trecut un pic
apoi am plecat la bai 2 sapt cu tratament de parafina, bai, proceduri, vai de capul meu.
asa ca problema mea...e mica, ai dreptate. multa bafta in continuare


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabi_gabi
postare Jan 12 2009, 04:17 PM
Postare #3139


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 48
Inscris la: 4-September 08
Din: viena
Membru nr.: 36,340



buna burtik

ce mai faceti?am reusit sa citesc tot din urma si de acum o sa fiu mai activa ca stau acasa,nu mai merg la serviciu
e greu ca trebuie sa stau pe scaun si bb e cam agitat.saptamana trecuta mi-a dat doua suturi de m-a facut sa vomit pe loc doh.gif
daca o tine tot asa doh.gif am pus-o.Ieri am la control si mi-a zis doctorita ca e cam mare are aproape 1000 g.eu nu m-am ingrasat f mult
dar mananc multeeeeeeee fructe si beau muuuullllt lapte.voi ce ziceti? sa imi fac griji?
a-ti facut glicemia?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doinitzagabriela
postare Jan 12 2009, 05:09 PM
Postare #3140


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 802
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,131



QUOTE(gabi_gabi @ Jan 12 2009, 06:17 PM) *
buna burtik

ce mai faceti?am reusit sa citesc tot din urma si de acum o sa fiu mai activa ca stau acasa,nu mai merg la serviciu
e greu ca trebuie sa stau pe scaun si bb e cam agitat.saptamana trecuta mi-a dat doua suturi de m-a facut sa vomit pe loc doh.gif
daca o tine tot asa doh.gif am pus-o.Ieri am la control si mi-a zis doctorita ca e cam mare are aproape 1000 g.eu nu m-am ingrasat f mult
dar mananc multeeeeeeee fructe si beau muuuullllt lapte.voi ce ziceti? sa imi fac griji?
a-ti facut glicemia?



Buna Gabi, ma bucur pentru tine ca ai ramas acasa, eu mai am 2 saptamani ( dar trec si astea) si la mine a spus doctorul ca este bebe mare, eu zic ca nu trebuie sa ne temem pentru-ca important este sa fie sanatos. Sincer si eu beau mult lapte si prefer fructele numai ca nu stiu cu ce as putea combate durerea de cap sad.gif poate si de unde ma simt obosita mereu...mai am jumatate de ora si plec acasa, deabia astept sa ma intind in pat smile.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 312 313 314 315 316 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 05:17 AM